Beatles

Yabancı Müzik Grupları
Hot_ice
Üye
Üye

Mesaj gönderen Hot_ice »

beatles hiçbir zaman pop yapmadı, kurt cobaini etkilemiş bir grup nasıl pop yapmış olabilir anlamak güç.ayrıca beatles nasıl pop sınıfına koydunuz anlamıyorum,ben hiçbir zaman bir popçunun barış hakkında yada bunun gibi sosyal konularda söz yazdığını duymadım ve görmedim,göreceğimi de sanmam :!:

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

tam anlamiyla rock yaptiklarini dusunmuyorum.. tam anlamiyla yapilmiyorsa da o rock olmaz bence.. shıdow un yazdiklarina katiliyorum...

kurt cobain i de muzikal acidan etkilemistir.. zaten populer grup etkiler tabi.

Hot_ice
Üye
Üye

Mesaj gönderen Hot_ice »

tamam popülerde bu sadece başarılı oldukları için di yani pop yatıkları fln yoktu.yani şimdi kurt bi pop grubundan etkilendi ve böle güsel rock parçaları ortya çıkatdı bumu demek istediğin çok saçma,ben idolüm tarkan ama hardrock yapıyorum diyen birini duymadım.evet sana pop gibi gelebilir çünkü o zman rock anlayışı şimdkinden biraz farklıydı.diğer bi deyişle sen o zamnın pop şarkılarından beatles'ın parçalarını ayırabilirsin

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ya o zamanlar dediğim gibi popüler kültür bu kadar kategorize değildi. Mesela bana sorarsanız John Lennon en eleştirel parçalarından olan ve hatta geçtiğimiz yüzyıla damgasını vuran İmagine'ın soundu rock'tan öte gayet pop bence ama bu benim oparçayı sevmem için bi engel değil.. HEm ayrıca o dönemler bu insanlar yaptıkları müziği bazı sıfatlar için değil sadece müzik adına yapıolardı. Benim sevmemin sebebi de bu zaten. Tıpkı bugün Radiohead'in yaptığı gibi. Beatles Radiohead'i de etkilemiştir. Ve rock grupları popçulardan etkilenmez diye bi kanun yoktur.. Örneğin Sweet dreams Urithmics/ Marlyn Manson. Ya da daha yakın bi örnek Yaz Ajda Pekkan/ Mor ve ötesi.. Hadi bunlar Cover diyelim.. Mesela Radiohead'in basscısı Madonna hayranıdır mesela..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

evet yukardaki kullanici benim adima cevap vermis... ajda pekkan/mor ve otesi ornegi haric diger herseye katiliyorum. yellow submarine gibi bi parca yapan adamlara ben rocker demem.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Abi evet ya, o felaket bi şarkı.. Daha ona kadar paperback writer var sonra hello doodbye var.. Ama onun yanında I gotta feeling, one after 909, come together gibi parçaları da var yani..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Valla eski meski..Bu grubun bu listenin sonunda durmasına gönlüm razı olmaz...

Kullanıcı avatarı
rest2030
Üye
Üye

Mesaj gönderen rest2030 »

NE TARZ DÝNLERSEM DÝNLEYÝM KÝ rock dinliorum beatles klasikler arþivimde ilk sýrada !

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

jonnathan yazdı:saygı duyulması gereken bir grup ama bugun acıp dinlemem
+bsrüüü :002
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Arada dinlemek lazım.. Öğrenilcek çok şey var onlardan..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

tarihin en büyük 'boy band' i işte... :P beni zerre kadar etkilemior şarkıları...
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
MartyMcFly
Üye
Üye

Mesaj gönderen MartyMcFly »

Resim

The Beatles: 60’li yillarda populer muzigin cehresini tamamen degistiren 4 genc adam. Kendilerinden sonra gelen pek cok muzik turunun ilk ornegini veren, bu turleri tanimlayan 4 deha. Dagilmalarinin uzerinden 36 yil gecmesine karsin asla eskimeyen grup gunumuz muzisyenlerinin en buyuk ilham kaynagi olmaya devam ediyor. Yeni cıkan her grup ve yapilan her yeni album Beatles’in isleriyle karsilastiriliyor, muzisyenler Beatles’in yaptiklarinin otesine gecebilmeyi hedefliyor. Efsane yasamaya devam ediyor.

60’li yillarin efsane grubu Beatles’i canli olarak izleme firsatina sahip olamayan insanlar icin hala bir firsat var!

Dunyanin en iyi Beatles Tribute grubu, “ The Beatles Tribute Band ” (www.beatlestributeband.co.uk ) Mart ayi icerisinde Turkiye turnesinde! Subat ayinda efsanevi Beatles bascisi ve sarki yazari Paul McCartney’le de sahne alacak olan Ingiltere cikisli The Beatles Tribute Band; 1 Mart Carsamba Eskisehir Hayal Cafe DelMar, 2 Mart Persembe Istanbul Mojo , 3 Mart Cuma Ankara Manhattan ve 4 Mart Cumartesi Bursa Emvy Park’ta Beatles hayranlariyla bulusacak.

Beatles’in en buyuk hitlerini seslendirecek olan The Beatles Tribute Band sizi zaman tuneline sokup 60’li yillara tasiyacak. Gercekten bir Beatles konserindeymis gibi hissedeceksiniz! The Beatles Tribute Band, Beatles’in o donem kullandigi ekipmanlari kullaniyor, o donem giyindigi sekilde giyiniyor ve hepimizin ezbere bildigi o muhtesem sarkilari Beatles’la ayni kalitede ve ayni sekilde icra ediyor.

The Beatles şarkilariyla zaman icerisinde bir yolculuk yapmaya hazir olun!

Organizasyon: Firat SAN & NeuParty

ESKISEHIR HAYAL CAFE DELMAR – 1 MART CARSAMBA / 22:00
Ismet inonu Cad. No:115
Giris: Tam:15 YTL. – Ogrenci : 10 YTL

ISTANBUL MOJO – 2 MART PERSEMBE / 23:30
Buyukparmakkapı Sok. No:26/1 Beyoglu
Giris: 15 YTL ( Bilete ilk icki Dahildir )

ANKARA MANHATTAN – 3 MART CUMA / 23:30
Cevre Sk. No: 7 Cankaya
Giris: 20 YTL. (Bilete ilk icki Dahildir)

BURSA EMVY PARK – 4 MART CUMARTESI / 23:30
Kulturpark, Ipek is Giris Giris: 20 YTL ( Bilete ilk içki Dahildir )

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

The Beatles benim çok sevdiğim bir gruptur, şarkılarından birçoğunu -twist and shout, the ballad of John and Yoko, hey jude, i wanna hold your hand, let it be, imagine vs.- severek dinlerim. forumdaki yorumlara bakınca şimdiki gençliğe hitap etmediği ortada, ama bu grubu sadece dedelerin dinlediği de oldukça yanlış bir düşünce.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

houseofholy yazdı:The Beatles benim çok sevdiğim bir gruptur, şarkılarından birçoğunu -twist and shout, the ballad of John and Yoko, hey jude, i wanna hold your hand, let it be, imagine vs.- severek dinlerim. forumdaki yorumlara bakınca şimdiki gençliğe hitap etmediği ortada, ama bu grubu sadece dedelerin dinlediği de oldukça yanlış bir düşünce.
Aynen katiliyorum arkadasim
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

almanca yorumlari cok güzel ^^

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Geçen gün NTV'de John Lennon belgeseli vardı. Umarım izleyeniniz olmuştur. Politik ve güç dengelerinin dünya genelinde beni fazlasıyla rahatsız ettiği şu dönemde bana çok keyifli anlar yaşattı belgesel. Büyüksün John. Nutopialıyız :)

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

şu sıralar across the universe'e takılmış vaziyetteyim..