Beatles

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Beatles

Mesaj gönderen shidow »

Bu grup asla unutulmamalıydı.. Bu adamlar herkesi etkilemişler bu inkar edilemez. Ve bi çok şeyin de başlangıç noktası olmuşlar..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

the_heartless
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_heartless »

evet şu an deli gibi dinleyip taptığımız grupların çoğunu etkilemeyi başarmıştır..bu yönden bile önemi büyük yapıtaşlardan sayılır..
ezilenlerin şiddeti meşrudur!

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

Bunu kimse inkar edemez bence...kesinlikle önemli,baba bi grup...
and we all went to heaven in a little row boat

Kullanıcı avatarı
seLLerkiLL
Üye
Üye

Mesaj gönderen seLLerkiLL »

o kadar babaki artık sadece babalar ve dedeler dinlio.
vaLLa beni hiç açmıo ama bu müziğin öncüLerinden oldukLarından saygı duyarız yani...
Present yourself, press your clothes,

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

benim bu amcalarla fotografım var : p

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

wala benim nefret ettiğim bi grup
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
seLLerkiLL
Üye
Üye

Mesaj gönderen seLLerkiLL »

casey yazdı:benim bu amcalarla fotografım var : p
nasıl becerdin?yani nerde buldun da çektirdin?
Present yourself, press your clothes,

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

mavisakal_kan yazdı:wala benim nefret ettiğim bi grup
Bi Nirvana hayranının bu gruptan nefret etmesi çok tuhaf.. Kurt Cobain her fırsatta Beatles'a olan hayranlığını belirtir ve yaratıcılığının büyük bi kısmını onlara borçlu olduğunu söyler. Ve Beatles'ın Nirvana'yı etkilemiş olduğu gerçeğini 1. ağızdan tastiklemiş oluyor bu sözleriyle Kurt..

MayheM
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MayheM »

Sanırım böyle bir başlık daha önce de vardı, neyse tekrar yazayım Beatles ı sevmiyorum... Nedeni ise küçük iken izlediğim bir çizgi filmdir, çizgi filmin ismi sarı denizaltı çizgi filmde oynayan karakterle ise Beatles'ın gurup üyeleri ve birde canavarımız var ismi ise "Çiçekleri Yiyen Cani Türk"

Her ne kadar dünyada bir efsana olsalar da benim gönlümde tuvalette kıçımı sildiğim kıç kağıdından başka bir şey değil (bu benim kişisel görüşüm ve benim gibi düşünen pek çok insanda var)
OWLSCOUT.COM ( MayheM ) Out of Control

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

bende sevmiyorum gerci don't let me down ve let it be gibi classic olmus bi kac parcasi guzel.. bu arada nirvana yi seviyoruz, hatta tapiyoruz, kurt cobain ni de seviyoruz, tapiyoruz eywallah ama o beatles i seviyor diye beatles sevecek degiliz heralde.. iste bu pis bir ozentiliktir.. bizim kendi karakterimiz var.. kurt sevmis olsun beni ilgilendirmez.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

haa bak aklima geldi bence bu garibanlarin en guzel sarkilari twist ahd shout. :?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben de bu grubu çok sevmiorum.. Sevdiğim parçaları var, çok aptal bulduğum parçaları var. Mesela yellow submarine son derece salak bi parça bence de. (gerçi o çizgi filmi seyretmedim ama..) Ama bence bu grubu "aman artık bunlar dede grubu olmuş" ya da benzeri şekillerde silmek belki karalamak bence pek doğru olmaz. Çünkü bu grup rock tarihinde bi çok şeyin başlangıcını teşkil etmiş, belki şu forumda adı efsane diye geçen bi çok gruptan daha efsane bi grup. Hadi bütün bunları geçelim, bence bu grup rock müzikle uğraşan bi çok kişinin dinlemesi gereken, yaratıcılık açısından çok faydalı, ders kitabı gibi bi grup. Ve dünyanın hiçbi yerinde bi insan herangi bi sebepten dolayı beatles dinliosa ona özenti gözüyle bakılmaz. Çünkü herkes beatles dinleyebilir.

Bu arada twist and shout bi cover.Labamba,Ritchie Wallens'ındı galiba..

the_heartless
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_heartless »

çok sevdiimiz green day'in bile beatles hastası olduunu duyduumda dumur olmuştum..
ezilenlerin şiddeti meşrudur!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Direc-t Bilge'nin gitar askısında beatles'ın resimleri var.. Bir sürü bir sürü grup var beatles'ı çok seven.. Metallica bile mesela..

kimster
Üye
Üye

Mesaj gönderen kimster »

beatles bas bayaa pop grubu... benimde popla yakından uzaktan bir ilgim olmaz...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

hernekadar ilginç tarzlarla uğraşsamda sonsuz saygım var Beatles'a.onlar olmasaydı hiçbi b*k olmazdı.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

shidow yazdı:dünyanın hiçbi yerinde bi insan herangi bi sebepten dolayı beatles dinliosa ona özenti gözüyle bakılmaz. Çünkü herkes beatles dinleyebilir.

Bu arada twist and shout bi cover.Labamba,Ritchie Wallens'ındı galiba..
kurt cobain beatles i cok seviyor diye ben de beatles i cok seviyorum dersem yalan olur, ozentilik de olur, karaktersizlik de olur. bu arada diger bilgi icin tesekkurler, bir de orjinalini dinleyelim.. bu arada diger arkadasa da katiliyorum beatles pop grubu.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

walla herkes onun rock efsanesi olduğunu söölüo.O dönem için de rockmış hakkten.Şimdi dinleyince bana da kimse inandıramıyo onun rock olduğuna ama sonuçta herşeyi de dönemine göre değerlendirmek lazım... O dönemin,yılların rock ıymış.ve şüphesiz neredeyse her grubu etkilyen bi grup...
and we all went to heaven in a little row boat

Kullanıcı avatarı
willow_rosenberg
Üye
Üye

Mesaj gönderen willow_rosenberg »

ilginç. saç kesimleri falan.
bana arkadaşlarım kısaca "bi saniye gider misin özel bişey konuşucaz" derler.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

amerikalı lawuklar elvis olmasaydı beatles olmazdı diolar.ingiliz lawuklarıda beatles olmasaydı hiçbişey olmazdı diolar.walla doğru söylüo lawuklar :D
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Beatles çıktığı dönemde çoğu müzik otoritesi gitar müziğinin bittiğini düşünüodu. Çünkü rock'n'roll ve rithm'n'blues grupları Elvis'le zirve yapmışlardı.. Yani o dönemde Elvis gibi müzik yapan çok grup vardı. İşte bu noktada Elvis olmasaydı hiçbişey olmazdı safı yanlış. Bana sorarsanız Beatles olmasaydı hiçbişey olmazdı safı da yanlış. Biri olmasaydı bi başkası olurdu. Ama şimdi bi çok şeyin başlangıcı beatles demek yanlış olmaz çünkü öyle. Doğru beatles bi pop grubu ama sadece değil. Beatles'ın rock'n'roll parçaları da var, blues parçalarıda var, pop parçaları da hem ayrıca o zamanlar pop kültürü şimdiki kadar çok kategoriye de ayrılmamıştı daha. Ona bakarsan ilk insanın da şimdiki insanla pek bi alakası yok. Bu bi noktada buna benzio..

Kullanıcı avatarı
willow_rosenberg
Üye
Üye

Mesaj gönderen willow_rosenberg »

o zamanın şartlarına bakıldığında beatles bi rock grubuydu ama ben dinlediğmde komik kaçıyo. sevmiyorum daha dooğrusu . ama o zamanlarda yaşasaydım severdim herhalde.
bana arkadaşlarım kısaca "bi saniye gider misin özel bişey konuşucaz" derler.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

saygı duyulması gereken bir grup ama bugun acıp dinlemem
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
pitton
Üye
Üye

Mesaj gönderen pitton »

Ne olur beyler yeter artık adamlar 60 yıl evvel yaşadı.
Artık -----Kargo---- diye bir gurup var gelin onlara sahip çıkalım.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

pitton yazdı:Ne olur beyler yeter artık adamlar 60 yıl evvel yaşadı.
Artık -----Kargo---- diye bir gurup var gelin onlara sahip çıkalım.
ahahahahah haluk levent ve saz arkadaslarindan sonra koray cantekin ve saz arkadaslari da geldi.. yakinda turkrockstars sitesine pardon diriviristars sitesine donecek..