51promil (Rock) - Ankara

Yerli Amatör Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

Mesaj gönderen ozgur196 »

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

24 Eylül 05
Biziz Rock Bar----> 18:30 51 PromiL

25 Eylül 05 (Breagal - Parti)
Yer----> İf Rock Bar
Giriş--> 10 YTL
Kapı Açılış--->19:00
Gruplar

Uba--->19:30
Fason-->21:00
51PromiL-->22:30
ve dj Ahmet

30 Eylül 05
Çayyolu Fest.
51PromiL--->18:00
DeM--->19:00

Kullanıcı avatarı
fidelio
Üye
Üye

Mesaj gönderen fidelio »

30 eylül'de çayyolu fest., tamam eywallah ama nerede tam olarak? bu arada hayalet sevgilim coverını ben de çok beğendim tebrik ederim. sırf bu yüzden bu cumartesi (24 eylül) pek sevmediğim halde biziz'de olucam. şimdiden başarılar...
The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn't exist...

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

tek dinleme şansı bulduğum parça hayal et sevgilim...çok güzel olmuş diğerlerinide dinlemek isterim...vede dinliycem...
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

"Hayal et" değil Hayalet arkadaşlar. www.purevolume.com/51promil den bi beste 2 cover, www.51promil.com.tr.tc den Bi akustik beste ve tüm cover larımızı dinleyebilirsiniz. Çayyolu nun tam Yerini bilmiyorum. Öğrendiğim an yazıcam. Ayrıca İrem le düetimize de bekliyoruz.

2 Ekim 05

İstanbul Bronx

Mars @ DeM @ 51 PromiL(irem) ve belki bir grup daha olma ihtimali var. Konser kesin ancak 4.grup belli olunca yeniden bildiricem.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

hayalet sevgilim çok ii olmuş.. hatunun ses çok güsel ztn... şebo coverınıda beendim.. hoş tarz... umarım çayyoluna fest.e gidebiliriimm... başarılarr..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

link ölü dostlar bi el atsanız fena olmas!

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

HEmen atalım hangi link nerdeki link bozuk bildirirseniz hemen düzeltelim..

Ayrıeten herkese İstanbul konseri if konser ve biziz konser için teşekkürler..Biz şimdi cover demo olarak cıkardığımız ilk demodan sonraki bestelerimizden oluşan demoyu çıkarıcaz en azından buna uğraşıyoruz.Ki uzun süredir devam eden calışmalarımız sonucu 15 gunu kaldı.Sonra ankarada bir cok yerde konserlerimiz başlicak ve inşallah istanbul.Tabi cok büyük bir iki projemiz var onlar da gerçekleşirse cok iyi olcak herşeyi bildirmeye çalışcas cok teşekkürler herkese ..

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

cayyolu festivalinde izleyemedim yetişememişim ama cok az kalmışlar sahnede galiba.. gerci bu sene cok boştu meydan bi de akşamın zevki festival bitince cıkıyo gibi oldu :grin: eheh grup üyelerine çekirdek atmışlığımız oldu evet bordo pantolon siyah montlu bendm :P cok fazla karsılasıyorum bi de bu aralar 51 promilin elemanlarıyla kocatepe çevresinde hadi bakalım..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

Sanırsam benle :D oralardayım sürekli. merak ettim şimdi.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

bi gün atlıcam zaten o benim diye ama sen hangisisin onu karıstırmamam lazım.. cesaret meselesi olmuyo olmuyo :roll: :grin:
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

:010 ii çıkış yaptılar hayalet sevgilim de hoş olmuş hanii başarılarr :P
En son in_ven tarafından 22 Mar 2006 22:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
forrock
Üye
Üye

Mesaj gönderen forrock »

ForROCK!

18 aralýk pazar
saat: 18:00
IV Rock Bar

Resim

51 PromiL
STAFF
the KABAKTADI!
OSIRIS

giriþ: 5 ytl (+ilk bira),
bira: 3 ytl (50'lik)

IV Rock Bar
Resim
ankara üniversitesi eczacýlýk fakültesi karþýsý
dögol caddesi / tandoðan

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

ozgur196 yazdı:"Hayal et" değil Hayalet arkadaşlar.
Hayalet degil, hayal et.

bkz:

Hurriyet Gazetesi'nin Irem Yagci ile yaptigi roportajdan alintidir:

- Öncelikle ‘Hayalet Sevgilim’ şarkısının çıkış öyküsünü öğrenelim.
Öncelikle şunu belirteyim, şarkının adı ‘Hayalet Sevgilim’ değil ‘Hayal Et Sevgilim.’ Galiba şehir efsaneleri, yaratıcısı ortada olmadığından dolayı, Hayalet Sevgilim adını uygun görmüşler.

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

evet hayal et özür dilerim aradaşlar :)

Kullanıcı avatarı
meyanmeyan
Meyan
Meyan

meyan

Mesaj gönderen meyanmeyan »

bu kadar olur yaaa ne kadar tuttu bu md olayları..51 promil size sesleniyoruuumm.çok iyi dinleyin cover dediğiniz şey bu mu sizin?midiyle altyapı yazarak cover mı yapılır?cover ne demek bi öğrenin milletle dalga geçmeyin resmen altyapı değişmemiş sanki pop barda program yapar gibi kaydedilmiş.sarkan metronomdan hiç bahsetmiyorum zaten.adam gibi kayıt yapın artık sıkıldım ben kandırkçılardan.
not:değerli dinleyen ler kadın coverını indirdim bi tek vokal harici hiçbişey gruba ait değil onlar çalmıyor yani yemeyin sakın.51 PROMİL İSTERSENİZ BAŞKASININ YAZDIĞI ALTYAPIYI KULLANARAK COVER DİYE VERDİĞİNİZ İÇİN MİLLETTEN Bİ ÖZÜR DİLEYİN...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ana!!.. noluo beah..??..... :018 .. ben sadece *çileke*şin *kendimden geriye*sinide yorumlamışlar diicektim ama...??....
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

Re: meyan

meyanmeyan yazdı:bu kadar olur yaaa ne kadar tuttu bu md olayları..51 promil size sesleniyoruuumm.çok iyi dinleyin cover dediğiniz şey bu mu sizin?midiyle altyapı yazarak cover mı yapılır?cover ne demek bi öğrenin milletle dalga geçmeyin resmen altyapı değişmemiş sanki pop barda program yapar gibi kaydedilmiş.sarkan metronomdan hiç bahsetmiyorum zaten.adam gibi kayıt yapın artık sıkıldım ben kandırkçılardan.
not:değerli dinleyen ler kadın coverını indirdim bi tek vokal harici hiçbişey gruba ait değil onlar çalmıyor yani yemeyin sakın.51 PROMİL İSTERSENİZ BAŞKASININ YAZDIĞI ALTYAPIYI KULLANARAK COVER DİYE VERDİĞİNİZ İÇİN MİLLETTEN Bİ ÖZÜR DİLEYİN...

Bak zeki arkadaşım.Sen insana müziği bıraktırırsın senin gibi adamlar bu piyasada o kadar çok ki.Hepsine vericek bir cevabım var hele sana daha da cok var.

1.si müzikten o kadar çok anlıyosun ki aslında gerçekten hiç bir şey bilmiyorsun.Müzikteki herşeyin midi olduğunu söylemişsin.Kayıtların hepsinde midi olan tek bir şey var o da davul.Peki geldik senin mantığına..Programdan yazılmış bir davulda nasıl metronom kaçabilir.Sen bana bunun cevabını ver bende bütün türkiyeden değil bütün evren den özür dileyeyim.Ayrıca bir cok grup ev kaydı yapıyor ve bir çoğu davulları programdan yazıyor.Bütün gitarlar klavyeleri kayıtlarda kendimiz çaldık.Konuşmak kolay eğer lafının hala arkasındaysan gelde bu mesajıma cevap ver !!!İnanılmaz sinirliyim senin gibi bir insanla aynı havayı soluduğum için!!!

2.si 51PromiL her hafta Cumartesi Günü I.V Rock Barda 19.30 da sahne almaktadır.Programda da tüm demo şarkılarımızı çalmaktayız genelde.Sen dahil isteyen herkes gelebilir.

Bence sen bizden özür dilemelisin.Ya da otur sadece dua et seni adamdan saydığım cevap verdiğim için..

51PromiL ::

7 Ocak Bronx İstanbul
8 Ocak Tekirdağ pasha Bar

Bu hafta I.V programı hem şehir dışı programımız nedeniyle hemde I.V de cumartesi gunu Pin-up ın sahne alacak olması nedeniyle olmayacaktır..
NOT::Tüm moderatörlerden özür diliyorum.Ama bu kadar emek verdiğimiz kayıtlarımızın bu kadar aşşağılanmasına dayanamadım..

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

Arkadaşlar çok özür dilerim ama çok sinirlendim.Biraz utanma olmasa vokale de midi diyecekmiş.Verdiğimiz emeğe saygısızlık yapılınce kendimi tutamadım tekrar özür dilerim..

Kullanıcı avatarı
nuwanda14
Üye
Üye
İletişim:

Re: meyan

Mesaj gönderen nuwanda14 »

ozgur196 yazdı:
meyanmeyan yazdı:bu kadar olur yaaa ne kadar tuttu bu md olayları..51 promil size sesleniyoruuumm.çok iyi dinleyin cover dediğiniz şey bu mu sizin?midiyle altyapı yazarak cover mı yapılır?cover ne demek bi öğrenin milletle dalga geçmeyin resmen altyapı değişmemiş sanki pop barda program yapar gibi kaydedilmiş.sarkan metronomdan hiç bahsetmiyorum zaten.adam gibi kayıt yapın artık sıkıldım ben kandırkçılardan.

Bak zeki arkadaşım.Sen insana müziği bıraktırırsın senin gibi adamlar bu piyasada o kadar çok ki.Hepsine vericek bir cevabım var hele sana daha da cok var.

1.si müzikten o kadar çok anlıyosun ki aslında gerçekten hiç bir şey bilmiyorsun.Müzikteki herşeyin midi olduğunu söylemişsin.Kayıtların hepsinde midi olan tek bir şey var o da davul.Peki geldik senin mantığına..Programdan yazılmış bir davulda nasıl metronom kaçabilir.Sen bana bunun cevabını ver bende bütün türkiyeden değil bütün evren den özür dileyeyim.Ayrıca bir cok grup ev kaydı yapıyor ve bir çoğu davulları programdan yazıyor.Bütün gitarlar klavyeleri kayıtlarda kendimiz çaldık.Konuşmak kolay eğer lafının hala arkasındaysan gelde bu mesajıma cevap ver !!!İnanılmaz sinirliyim senin gibi bir insanla aynı havayı soluduğum için!!!

2.si 51PromiL her hafta Cumartesi Günü I.V Rock Barda 19.30 da sahne almaktadır.Programda da tüm demo şarkılarımızı çalmaktayız genelde.Sen dahil isteyen herkes gelebilir.

Bence sen bizden özür dilemelisin.Ya da otur sadece dua et seni adamdan saydığım cevap verdiğim için..

51PromiL ::

7 Ocak Bronx İstanbul
8 Ocak Tekirdağ pasha Bar

Bu hafta I.V programı hem şehir dışı programımız nedeniyle hemde I.V de cumartesi gunu Pin-up ın sahne alacak olması nedeniyle olmayacaktır..
NOT::Tüm moderatörlerden özür diliyorum.Ama bu kadar emek verdiğimiz kayıtlarımızın bu kadar aşşağılanmasına dayanamadım..
DAvulda metronom sorunu varmı bilmiyorum pek çakmam ama benim bildiğim tek şey var abi şarkıyı midimi almışsınız ne almışsanız aynısını çalmışsınız pardon davul biraz geride kalmıoş artık nedenini bilmiyorum olur o kadar davulada bişey demedik. Vokalin sesi iyi hoş ama gerisini köroğlunun köroğluna bile anlatamazsın bi yorum ekstra bişey yok... Ayrıca arkadaşa neden bu kadar kızdın anlamadım Coverin ne olduğunu anlatmış sana sanırım anlayamamışsın herkes iyi demicek şarkına arkadaşım ve yaptığın işe eğer sen buraya bu şarkıları koymuşsan bu eleştirilere katlanacaksın. Kimisi gelecek ayyy süpesiniz dicek kimisi gelcek ayy ne bu be dicek bunlara şimdiden alış.

Şimdide sana coverin ne olduğunu ben anlatayım
Cover = Yeniden düzenleme
yeniden düzenlenen bieşyde bi fark olur demi, aynısı söylenmez örneğin kargo almış yıldızların altındayı 4 akorla yapmış ama hoş yapmış, mesela Yaşar Kurt almış Dostum adlı türküyü bi güzel yorumlamış renk katmış, Küçük Emrah the small Yağmurları Arabesk tarzda yapmış ama hiçbiri aynısını söylememiş.

Bide bu kadar emek verdiğimiz kayıtlar diyosun aynısını çaldığın kayıt için bu kadar sert çıkıyosan yarın bi şarkıyı saiz yapsanız ve beğenmesek kesersin bizi sanırım.
Vokal herkimse hakkaten tebrik ederim süper...

Kullanıcı avatarı
meyanmeyan
Meyan
Meyan

MEYAN

Bak 51 promilden güzel kardeşim öncelikle seni 2.kez asıl ben adam yerine koyup cvp yazıyorum çok iyi dinle...

Ben sır stüdyolarında ses ve tonmaıster asistanlığı yapıyorum yani senin anladıından en az birkaç bin kat daha iyi anlıyorum kayıt işlerinden...

Sarkan metronom:
davulları midi olarak bir programda yazman demek tabii ki midi klavye de yazman demektir davulları.ve midiyi yazdıktan sonra programda split komutunu vermezsen ne yaparsan yap o tıme olayı sarkar.bu bir(bu arada bende davulcuyum ve akın bağcıoğlu öğrencisiydim)

cover:
öncelikle cover ne demek onu sen ilk önce öğren.sizin yaptıınız cover değil,sizin yaptıınız aynısını çalmak.bunu biliyosundur.eğer cover dinlemek istiyor isen,benim kendi grubumun web sitesine gir ve indir coverlarımızı. www.grupmeyan.com yaptığınız iş o kadar kolay ki emin ol biz de grup olarak bu kadar hafife alsaydık şimdiye kadar 30 demo 15 tane de albüm çıkarmıştık. ve hala utanmasa vokallere bile midi diyecek kadar düşmüşsün ya bu senin hiçbirşey bilmediğini gösteriyor. şayet halen biz yaptık diyor isen bu cover dediğiniz farklı vokalle kaydedilmiş kayıtları, gel bana sana birşeyler dinleteyim o zaman senin neye emek verdiğini tartışalım senle. hala yaptığınız işi emek olarak görüyorsunuz. unutma ki emek enstruman çalmak değildir bişey çalıosan bunun zaten külfetine katlanmak zorundasın. emek, yaptıın işin aranjesine kafa yormaktır.

Bana ulaşmak istersen web sitemizden özel mesaj atabilirsin bana ve ben sana zaten ulaşırım

ali

Kullanıcı avatarı
nuwanda14
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nuwanda14 »

http://www.purevolume.com/51promil

şuırda kendimden geriye nin coveri var. Çilekeşi media playerdan aç 51 promili winamptan aynı anda gidiyo aynı şey çalıo ne ilginç

Kullanıcı avatarı
meyanmeyan
Meyan
Meyan

meyannnn

copy paste:)

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

tartismanin uzatilmamasi ve devaminin ozel yollar ile halledilmesi dilegiyle.

Kullanıcı avatarı
ozgur196
51 promil
51 promil

Sevgili arkadaşlarım.Ben yaptığımız hiç bir kayıtta şarkıları değiştirdiğimizi gercek anlamda cover yaptığımızı söylemedim.Daha önceki bir cok acıklamada da bu kayıtlarımızın yeni vokalimize yönelik kayıtlar olduğunu cover anlamında cover olmadığını sçyledüm.üstüne basa basa!!Bi her şeyi yak coverı gibi olduğunu söylemedim.Kendimden geriye şarkısı dahil.Ben her türlü eleştiriye açığım.Bu tip eleştirilerin geldiği ve cevaplarımızı da bu yonde verdiğimiz siteleri de buraya yazabilirim.

Ama ilk attığın mesajı tekrar oku.Sen orda metronomun kactığını söylemişsin.Bunun mümkünü yok.Yazdığımız programlarıda herşeyi de vertirim .Metronom kaçma olanağı yok.MAdem o kadar iş yapıyorsun oncelikle bunu bildiğine eminim.

İkinci olarak gitarları bası bizim çalmadığımızı söylemişsin.Bununda mümkünü yok.Bütün gitarları da bası da biz caldık.

İlk attığın mesajı tekrar okuyan herkes anliicatır.BEnde asla yok biz cover yaptık diye bir itirazda bulunmadım(gerçek anlamda)Her yerde de bunu bastıra bastıra söylüyorum.Sen ilk mseajında bizim hiç bişi calmadığımızı insanları kandırdığımızı söylemişsin.
Ahkam kesip özür dileyin insanlardan demişsin.İtiraz ettiğim konu buydu.Cover ın ne olduğunu gayette iyi biliyorum.Bütün bu konudaki eleştirilere de katılıyorum.

Bir daha cevap vermiycem bu tip konulardaki senin yorumuna.Ama gelip te insnlar şarkının aynısını calmak cover mıdır yani dediler.HAla diyolar.Hala da aynı cevabı veriyorum.Bu kayıtlar vokalimizin ilk geldiği günlerde yaptığımız ev calışmalarıdır.İnsanlar hakkımızda bilgi edinsin diye yaptığımız kayıtlardır.Ama bugun insanlar duyanlar sanki yeni çıkarttığımız kayıtlar olduğunu sanıyor.Evet herkes bu kayıtları kolaylıkla yapabilir.Stdyoya girip hiç uğraşmadan kadın ve desemde inanma gibi 10 şarkı daha kaydedebiliriz.Bir cok grup ta bunu yapabilir.Biz zaten bu kayıtları cover yaptık şarkıları cok deiştirdik kendi yorumumuzu kattık demedik.

"Tabiiki cover hakkında söylediğiniz herşeye katılıyorum.Bu Gerçek anlamıyla "cover demo" olsaydı demodan 15 gün önce çıkmazdı. Amaç sadece 1 Eylül'de Stüdyo kayıtları ve de beste çalışmalarının olcağı demo yu söyleyecek vokalin sesini duyurmak. Buraya yazmamışım. Özür diliyorum. Teşekkürler yorumlar için"

Bu forumun ilk sayfasına attığım mesaj...Sanırım yeterince anlaşıldım!!Neye kızdığıma neye sinirlendiğime..

Özet olarak ben cover olayındaki bi eleştiri yaptığını dşünmüyorum.Senin eleştirin gayet açık.İlk mesajına bakan herkes de benim neye cevap verdiğimi anlayabilir.

İstanbul konseri iptal olmuştur..