Poster İti

Yerli Amatör Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Poster İti

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

Resim

2003 sonbaharında Cemiyette Pişiyorum'un Beyoğlu semalarında açtığı stüdyoda Deniz ve Can tarafından kuruldu. Bu dönemde, Korhan bas gitara geçti, o zamanda vokalde Aydın'lı Can vardı, birkaç provanın ardından gruptan ayrıldı.

Stüdyo'da 2003 sonlarını ve 2004 başlarını geçiren grup, mayıs ayında ilk konserini Pulp barda verdi. İşin tuhaf tarafı konser tarihinden iki hafta önceye kadar bir vokalleri bile yoktu ve o iki hafta süresince iki farklı vokal denendi. Sonunda Yaprak'ın vokal yapmasına karar verildi. İlk konserden hemen sonra Korhan gruptan ayrılma kararı aldı ve A.Y.I.L.A.R. isimli gruba gitti. Bir ay kadar basçı arayışına girdiler, 2000'ler başından bir anarko-punk grubu olan Leş'in vokali Özgür, gruba basçı olarak dahil oldu. Yıl boyunca sayısı fazla olmayan bar konserleri verdiler ve yılın sonunda demo albüm kaydına girdiler. Kayıt, üşengeçlik yüzünden neredeyse 6 ay sürdü. "Sarı Çizgiyi Geçmeyiniz" isimli CD-R albüm anca 2005 sonbaharında yayımlandı ve o dönemde grubun davulcusu öss'ye hazırlanıyordu ve grup askıya alındı. 2006 başlarında dayanamayıp tekrar konser vermek istediler ancak o sıralarda Yaprak gruptan ayrılmıştı. Yakın bir arkadaşları olan Ersin vokale geçti. Grup Temmuz ayı içerisinde yeni kayıtlarını yapmayı planlıyor.

Poster-iTi sözlerinde günümüz faşist ve yozlaşmış toplumuna göndermelerde bulunuyor. Müziğinde '77- '82 dönemine
ait ingiliz punk gruplarının etkilerine sıkça rastlanmakta.

Crass, Angelic Upstarts, Chaos UK, Major Accident, Special Duties, G.b.h, Infa Riot, One Way System, Peter and the Test Tube Babies, The Partisans, UK Subs, Destructors

http://www.myspace.com/posteriti burda ersinle yaptıkları kayıtlar var bi iki şarkı ama eski kayıtların üstüne söylendiği için pek iyi olmamış kayıt buyrun dinleyin...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

hasanowic ole anlatmýþki grubu harbi bu talihsizler kim diye cok merak ettim bayarn vokal punk gruplarýný çok baþarýlý buluyorum demolar geç kalmasa bari biran önce dinlesek.....

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

bayan vokal eski vokaldi artık o yok ersin geçti onun yerine şimdi o var artık....

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

geçen sene ağustos ayında çıkmıştı bunların demosu... "sarı çizgiyi geçmeyiniz" di adı da sanırsam

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

r1g0r yazdı:geçen sene ağustos ayında çıkmıştı bunların demosu... "sarı çizgiyi geçmeyiniz" di adı da sanırsam
yes öyleydi ozaman vokallerde yaprak vardı...
şimdilerde ise yeni yeni kayıtlara girecekelr yeni bidemo kaydetme telaşındalar olucak inşalla takip ededurun...

Kullanıcı avatarı
Rockingirl
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rockingirl »

Pulp'ta çıktıklarını biliyordum ama o zamanlar Yaprak vardı. Bir de çok hoş şeyler olmamıştı o zaman. Ama neyse tekrar açmaya gerek yok bu konuyu. Pulp iyi bir yer ;)
Demek solist değişti.. Bayan vokalden erkek vokale dönmek zordur ya..
Supergirls dont cry...
Supergirls just fly...

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Rockingirl yazdı:Pulp'ta çıktıklarını biliyordum ama o zamanlar Yaprak vardı. Bir de çok hoş şeyler olmamıştı o zaman. Ama neyse tekrar açmaya gerek yok bu konuyu. Pulp iyi bir yer ;)
Demek solist değişti.. Bayan vokalden erkek vokale dönmek zordur ya..
evet o konserde ordaydım hiç hiç hiç hoş şeyler olmamıştı bi sene geldi geçti kapandı artık zaten o muhabbet...

neyse poster iti eyidir yeni demosu gelecek yakında bekleyin konserlerre gelin...

Kullanıcı avatarı
pudding
Üye
Üye

Mesaj gönderen pudding »

bne de yenı kayıtları dinlemek istiyorum yaa..şöyle temiz temiz kayıtlar :D

Kullanıcı avatarı
PUNKY_SPuTniK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PUNKY_SPuTniK »

punk ı en iyi icra eden gruplardan biri bence
CGMM ile turk boku nu özellikle beğeniyorum..
daha dün annemizin cüzdanını çalarken okul duvarlarına grafity yaparken şimdi anarşist olduk sokakları doldurduk. sevinçliyiz hepimiz polislerden kurtulduk..!
www.mahlukat.com punk webzine

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Resim

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye