Siyah8 (Alt. Metal) - İstanbul

Yerli Amatör Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Siyah8 (Alt. Metal) - İstanbul

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Siyah8

Vokal: Umut Siliman
Gitar: Serkan Genişel
Bas Gitar: Mert Güçer
Bateri: Melih Genişel

http://www.siyah8.com

Tarzını Alternatif Metal olarak tanımlayabileceğimiz grup.Depresif lirik ve gitar rifflerine rağmen hızlı bir müzik yapısına sahip..

Grubun kısa tarihçesi:
2004 yılında Umut,Alper,Melih ile yola başlayan grup,tarz olarak alternatif rock'u benimsemişti.Daha sonra Tayfun Arslan bas gitarist olarak gruba dahil oldu.Cover ve beste çalışmaları(Gitme,Senden Uzak,Son Veda) yapan grup,2005 yılında Alper'in gruptan ayrılmasıyla yeniden bir yapılanma süreci içine girdi.Bu süreçte gruba Serkan Genişel'in dahil olmasıyla tarz olarak NuMetal müziği benimsendi.Bu şekilde beste çalışmalarına devam eden grup,2. vokal olarak Beybin Esen'i gruba dahil etti.Bu kadroyla NSS'06 katılmak için Sakın Sorma adlı parçasını kaydeden grupta bas gitarist Tayfun Arslan'ın şehir dışında bir üniversite kazanması nedeniyle yerine Mert Güçer gruba dahil oldu.Beybin Esen'in de gruptan ayrılmasıyla tarz olarak biraz daha Alternatif Metal'e yaklaşan grup,şu aralar demo çalışmalarını sürdürüyor.

**Nerden çıktı bu Siyah8 adı?
->Siyah8 adı Amerikan Bilardodaki Siyah 8liden geliyor.Grubun çok büyük şansızlıklar yaşadığı bir dönemde Umut'un sarfettiği "Siyah 8liyi hep erken sokuyoruz" lafından gelmektedir.

**Sakın Sorma adlı demo parça demişsin,nerden buluruz bu parçayı?
->Parçayı grubun internet sitesi olan www.siyah8.com / Music bölümünden indirebilir veya NSS'06 sitesinden dinleyebilirsiniz.

**Grubun yaş ortalaması ne?
->2006 bitmek üzere olduğu içindoğum yıllarını yazacağım.Grup üyelerimiz Umut(85),Serkan(82),Mert(86),Melih(88 ) doğumlular..

**Şu aralar bir barda sahne alıyor musunuz?
->Gerek grup üyelerinin bazılarının çalışıyor veya okuyor olması;gerekse grup üyelerinin ortak aldığı "Yapacaksak en kalitelisini yapalım,öyle sahne alalım" kararı nedeniyle öncelik olarak demo çalışmalarına yöneldik.

*** Grupla ilgili haberleri,ayrıntılı bilgiyi şu aralar güncellenen(şu an tam olarak bitmedi sanırım) http://www.siyah8.com 'dan alabilirsiniz..

***Grubun hücum kayıt ile alınmış bir demo şarkısı daha upload edildi. Bakmasan da Söyle isimli parçayı http://www.myspace.com/siyah8 adresinden dinleyebilirsiniz. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

11 Mayıs'ta Sin City'deyiz tüm RockTR tayfası davetlidir..
Resim
En son SleeplessSoul tarafından 04 May 2007 15:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

gitme diye bi sarkıları vardı galiba sans eseri dinlemistim, ev kaydı olmasına ragmen cok basarılıydı..
basarılarınızın devamını diliyorum :)

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Teşekkürler verenique..Gitme adlı parça grubun gitarist değişimi öncesi yapılmış bir parçaydı.O zamandan bu zamana grupta bir çok şey değişti.En yakın zamanda yeni parçaları kaydedip yayınlayacağız.Yeni parçaları daha çok seveceğini umuyorum.Kayıtları artık daha profesyonelce yapmaya özen gösteriyoruz..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
Egohero
Üye
Üye

Mesaj gönderen Egohero »

Başarılar gayet iyisiniiz

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Egohero yazdı:Başarılar gayet iyisiniiz
Teşekkürler Egohero..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

beybin'in sesi de gitmiş gruba..fazla şarkılarını dinleyemedim şimdilik, sakın sorma ii başarılı

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

dogrusunu soylemek gerekirse ben begenmedim. yeni demolarda daha iyisini yapabileceginize inanıyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Grubun hücum kayıt ile alınmış bir demo şarkısı daha upload edildi. Bakmasan da Söyle isimli parçayı http://www.myspace.com/siyah8 adresinden dinleyebilirsiniz. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

11 Mayıs'ta Sin City'deyiz tüm RockTR tayfası davetlidir..

Resim

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .