Cahilperi (Triphop) - Ankara

Yerli Amatör Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Cahilperi (Triphop) - Ankara

Mesaj gönderen shidow »

Bizim grup. Hepimiz konservatuarlıyız, artık ne kadar amatör olduğumuzu sizin değerlendirmenize bırakıorum. My space sayfamızda 4 parçamız var.

www.myspace.com/cahilperiler

Yorumlarınızı bekliorum. Zaman ayıranlara şimdiden teşekkürediorum...

CahilPeri kimlerden oluşuyor?:

Evin Küpeli: Vokal, klavye
Senem Pirler: Syntheseizer, klavye, rythm programming, vokal
Ulaş Tercan: Bass, Vokal, rythm programming, gitar
En son shidow tarafından 23 Kas 2008 01:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Efenim bunlar boyle amatoruz fln diyorlar da hic oyle bi havaları yok bence.. Pek guzel muzik yapıyorlar.. direnme noktası favorim ayrıca.. :)
Bi de samplelarla ugrasan hanımkızımızla tanısmak imza almak bilem istiyorum :P

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

veronique yazdı:Efenim bunlar boyle amatoruz fln diyorlar da hic oyle bi havaları yok bence.. Pek guzel muzik yapıyorlar.. direnme noktası favorim ayrıca.. :)
Bi de samplelarla ugrasan hanımkızımızla tanısmak imza almak bilem istiyorum :P
Teşekkürler Veronique...De bizim synth.ci pek hanım kız sınıflandırmasına giremio. Tehlikeli sulara dalma. Ha ben diyeceğimi diyim de. Sen nasıl istersen takıl. Hehehehe...

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

dinlenilesi... huzur verici bir müzik :)
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Teşekkür ederiz efenim. Umarım belli bi dinleyici kitlesine ulaşabiliriz. Biz bu işi oldukça ciddi düşünüyoruz. (eh malum müzik okuduk, öyle ya da böyle bu işten karın doyuracaz) 2 yeni parçamızın ve myspace'e koyduğumuz parçalardan 2'sinin yeni versiyonlarının ham kayıtlarını bitirmiş bulunuyoruz. Ufak bi miksaj ve masterring'den geçtikten sonra onlar da eklenicekler siteye...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

ben de nice amatör olmadığını zanneden topluluklardan 10 kere daha profesyonel bi topluluk olmuş 4 parçasını dinledim -ki shidow haberdar etti sağolsun- son derece iyiler ben özellikle cahil i beğendim..kaldı ki direnme noktası başta olmak üzere diğer üç parça da es geçilecek gibi değil..
yolları açık ...
bu çalışma tempoları ile 1-1,5 seneye kalmaz kalbur üstü bir albümle karşımızda olurlar diye umut ediyorum.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

demakrotive yazdı:ben de nice amatör olmadığını zanneden topluluklardan 10 kere daha profesyonel bi topluluk olmuş 4 parçasını dinledim -ki shidow haberdar etti sağolsun- son derece iyiler ben özellikle cahil i beğendim..kaldı ki direnme noktası başta olmak üzere diğer üç parça da es geçilecek gibi değil..
yolları açık ...
bu çalışma tempoları ile 1-1,5 seneye kalmaz kalbur üstü bir albümle karşımızda olurlar diye umut ediyorum.
Profesyonelliğin kriteri nedir tartışılır ama biz grup olarak mümkün olduğunca piyasayı değil kendimizi baz alıoruz ve daha gidecek çok yolumuz olduğunu düşünüoruz. Yorumun gururumu okşadı o açıdan sana teşekkürediorum Demakrotive. Bizim de umudumuz mevcut birikimimizin ve çalışmalarımızın belli ölçülerde karşılık bulması.
Bi ay içerisinde myspace adresimize "cahil"in son halinin yanı sıra 2 yeni parça ekleyeceğiz. Destek ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür edioruz. Ayrıca her türlü eleştriye de açığız. Lütfen çekinmeyin aklınıza gelen artı, eksi ne varsa söyleyin lütfen...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

parçalar hakkında eleştri yapabilecek bişeyler henüz bulamadım hatta çok da başarılı olmuş ki zaten altyapınızın iyi olması büyük avantaj.. profosyonelliğe geçişiniz (nasıl bir işse o da) hiç de zor olmaz diye düşünüyorum.. benim aklıma takılan tarz meselesi.. Türkiye'de özellikle son zamanlarda patlama yapan iki müzik türü var biri pop (her yaz olduğu üzere) diğeri de alternatif rock olarak tanımlanan bangır bangır gitar davul vs isteyen tür.. umarım piyasa dediğimiz şeyin içine girdiğinizde kaybolmazsınız daha doğrusu harcanmazsınız başkaları tarafından.. yine de dinleyici kitleniz azımsanacak halde olmaz diye düşünüyor hatta ümit ediyorum :)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Piyasa olmakla başarılı olmak arasında çok görece ve ince bi çizgi var gibi görünüo.. Şu anki tarzımızın Türkiye'deki dinleyici profilinin bütününe hitabetmediğini düşünüorum ben de. Daha geniş kitlelere hitabetmek ya da kısıtlı ama altyapısı sağlam bi kitleye hitabetmek gibi seçimler hem çok kafa karıştırıcı konular hem de daha oraya gelmemize de çok var sanırsam.
Burdaki yorumlardan grup arkadaşlarıma bahsediorum. Bize hakkaten cesaret veriosunuz. Tekrar teşekkürediorum...

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

direnme noktasý... kesinlikle çok güzel!!! hem müzik, hem sözler.... nasý desem, etkileyici yaa...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CahiPeri geri döndü...
Arkadaşlar myspace sayfamıza yazın yaptığımız 2 parçanın kayıtlarını ve "cahil" adlı parçamızın yeni versiyonunu koymuş bulunuyoruz. Yorumlarınızı beklioruz.
İlginize şimdiden teşekürler...

www.myspace.com/cahilperiler (hatırlatma olsun)

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben kayýttan falan anlamasam da yeni parçalarda vokalin sesi kayýttan dolayý biraz farklý gibi... ya da bana öyle geldi, bilmiyorum... yeni parçalar güzel... ama benim favorim hala Direnme Noktasý =) iyiki silmediniz onu diyorum =))))

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Evet dinlediğim kadarıyla hoş parçalar ki benimde ilgi alanıma girer zaten triphop ve electronica..
Bu shidow un dj shadowla bi alakası olabilir mi acaba malum triphop u ilk onun icra ettiği söylenir..:)
Sizin sound portishead e daha yakın sankim yanlış anlaşılmasın.
Ben en çok çareyi beğendim

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

İlginize tekrar tekrar tesekkür ederiz öncelikle. Bu son koydugumuz kayıtları biz kendimiz evde yaptık. Vokalin sesinin farklı gelmesinin temel sebebi başta ev ortamı (malum komşular falan) sonrasında da bizim kayıt konusunda henüz çok acemi olmamız..de yine de elimizdeki ekipmanlar düşünüldüğünde mucizeler yarattığımızı düşünüorum.
Dj shadow, benim kişisel olarak sevdiğim nadir dj'lerdendir, ama bu nicki ben heralde 4 yıldır falan kullanıorum onu düşünerek seçmemiştim. Portishead'e olan benzerliğimiz konusunda da yanlış bi tespit yapılmamış. Özgün bir renk çıkartmaya çalışıoruz ve samimi olmaya çalışıoruz, fakat dinlediğimiz gruplar arasında direkt Portishead, massive attack, air, sneaker pimps gibi gruplar var ve insan ister istemez etkilenio heralde.
Bu arada "çare"nin söz ve müziği bana ait :) düzenlemeyi grupla birlikte yaptık. Ona övgü almak ayrıca mutlu etti beni, onu da saklayamiyim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CahilPeri'den yeniden selamlar,

Çok kısa bir süre önce yeni şarkımız "Sadece...biraz"ı myspace sayfamızdan beğenilerinize sunmuş bulunuoruz. Eleştri yorum ve fikirlerinizi beklioruz.

Ben yine yormamak adına buraya linkimizi koyiyim:

Ayrıca facebook'ta da grup sayfası oluşturmuş bulunuoruz. İlgilenen arkadaşları orda da görmek bizi mutlu edecektir. Onun linki de hemen şöyle:

http://www.facebook.com/group.php?gid=9171889561

Kısa bir süre sonra yeni bir şarkı daha ekleyeceğimiz müjdesini de buradan duyuruyorum...
Görüşmek üzere...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Cahilperi çalışmaya devam ediyor...

Dün myspace sayfamıza 3 yeni kayıt eklemiş bulunuyoruz. Bunları sıralayacak olursak:

İlki önceki çalışmalarımızdan "Çare"ye yaptığımız yeni bir düzenleme. Grupça daha keyifli olduğu konusunda hemfikiriz.

İkincisi oldukça sürprizli bir "cover" çalışması. Facebook'da ve bu konuda açıklama yaptığımız yerlerde bu çalışma hakkında çok ayrıntılı bilgi vermedik. Rocktr'de bu konuda bir istisna yapıyoruz. Çalışmayı Nirvana'nın çok sevilen bir şarkısı üzerinde yaptık. Tam bir CahilPeri yorumu diyebiliriz. Umarız Nirvana hayranları bize kızmazlar. :)

Üçüncü son ve bizim için en önemli olanı ise yeni beste çalışmamız olan "Gölge oyunu". Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalara kıyasla daha hareketli bir çalışma. Biz severek çalıyoruz, umarız siz de beğenirsiniz.

Linklerimizi yeniden hatırlatıyorum:

myspace linkimiz:

facebook grup sayfamız:
http://www.facebook.com/group.php?gid=9171889561

Eleştri yorum ve fikirleriniz için sabırsızlanıyoruz. İlginize tekrar teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CahilPeri'den bi iki güzel haber:

BlueJean Mart ayı sayısında "Patlayıcı madde" adlı bölümünü bize ayırdı. Merak eden, ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

12 Mart 2009 tarihinde radyo odtü'nün sahne arkası programına canlı yayın konuğu olduk. Tarihin geçmiş olması dinlemek açısından bir sorun teşkil etmiyor. www.radyoodtu.com.tr adresinde programın podcast'leri bulunmakta. Dinlemek isteyen arkadaşlar kayıt, üyelik ya da ücret olmaksızın indirip dinleyebilirler.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CahilPeri'den bi iki güzel haber:

BlueJean Mart ayı sayısında "Patlayıcı madde" adlı bölümünü bize ayırdı. Merak eden, ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

12 Mart 2009 tarihinde radyo odtü'nün sahne arkası programına canlı yayın konuğu olduk. Tarihin geçmiş olması dinlemek açısından bir sorun teşkil etmiyor. www.radyoodtu.com.tr adresinde programın podcast'leri bulunmakta. Dinlemek isteyen arkadaşlar kayıt, üyelik ya da ücret olmaksızın indirip dinleyebilirler.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Arkadaşlar yeni şarkımız "Beni anla!"yı myspace adresimize eklemiş bulunuyoruz. Her seferinde dediğimiz gibi ilgilenen arkadaşların bir şekilde bize fikir, yorum ve eleştrierini ulaştırmasını rica ediyoruz. Umarız yeni şarkımızı beğenirsiniz. Keyifli dinlemeler.

Bizimle ilgili linkler:

Myspace:

Facebook group:

http://www.facebook.com/album.php?page= ... 561&ref=ts

Facebook fan page:

http://www.facebook.com/album.php?page= ... ?ref=share

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Anlaþýlan yeni parçayý 17 Temmuz'da, 17.00'da Sakarya Meydaný'nda (Ankara) canlý canlý dinleyebileceðiz... =)

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

Trip-hop bağımlısıyım.
Oley çok merak ettim hemen dinliyorum. (:
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

Bence başarılı. Evet. (:
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

stigma_26 yazdı:Anlaşılan yeni parçayı 17 Temmuz'da, 17.00'da Sakarya Meydanı'nda (Ankara) canlı canlı dinleyebileceğiz... =)
Çalıp çalmama konusunda bayağı bi düşünmüştük. Canlıda "Beni anla!"nın soundu henüz tam oturmadı. Umarım o gün bizi dinlemeye gelenlerin hoşuna gitmiştir..

Ayrca zaman ayırıp myspace'deki parçalarımızı dinleyen herkese de teşşekür ediyoruz.. Yorumlarınızı bekliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

bilindiği üzre elektronik müzik ya da trip-hop hayranı değilim; ancak cahilperide etkileyici bir şeyler var. Ulaş ve diğerleri! =) başarılar!
kristalize

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Teşekkürler elisirg :) İnşallah desteklerinizle daha başarılı olacağız...