Rock'n Coke 2006

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Gogol bordello süperdi. Uzun süredir gündüz o saatte sahne alıp, insanları toparlayan üstüne bir de eğlerndirebilen bir grup olmamıştı...hayko cepkin ve muse diğer başarıolı performanslardı...

bu arada cidden bu sene wc ler temizdi sanki=) şaşırdım valla

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

yaa biz kankamla çadırımızı(yuvamızı) toplarken çok garip olduk bea :)
baya alışmıştık ortama, eğlenmeye vs. dönüş çok zor geldi walla :(
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

keşke gidebilseydim ama gidemedim işte :007

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

zaten hayat görüşüm nedeniyle asla gitmeyeceğim bir festival... müzik açısından bakarsakta beni çeken bi grup yoktu.. :023 :023
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
bymcy
Üye
Üye

Mesaj gönderen bymcy »

mavisakal_kan yazdı:zaten hayat görüşüm nedeniyle asla gitmeyeceğim bir festival... müzik açısından bakarsakta beni çeken bi grup yoktu.. :023 :023
Benimde tarzımda grub yoktu ama gittim çünkü ortamı güzel.. her kez müzik için orda.. her kez rock müzik için bir arada.. Bu bence çok güzel bişii.. yeni arkadaşlar ediniyorsun yeni dostluklar kuruyorsun.. bu süper bişii...

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Rock'n bok(Bok içinde Rock)

Mesaj gönderen Meloik »

Ordaydım ama eğlenmeye değil çalışmaya gitmiştim asla öyle bir organizasyona para vermem ortam mı?Rezaletti bence küçücük kızlar sütyenle(bikini değil) dolaşıyordu ortalıkta o kadar sıkı güvenlik önlemlerine rağmen içeri uyşturucu sokulmuştu kızın biri gece benim çalıştığım bara geldi geceyi orada köşede ayakkabıları dahi olmadan geçirdi saba barın temziliği için görevliler geldiğinde bardaki müşterileri çıkarttılar bunu da çıkartmaya kalkınca güvenlik görevlileri çadırının nerede olduğunu hatırlamadığını söyledi birşeyler içirmişler buna gece sonrada sanırım çadırda saldırmışlar kız ayakkabıları dahi olmadan çadırdan kaçmış.Ben gece barmaniydim o nedenle işim bitince çadırıma uyumaya gittim sonra ne oldu Allah bilir umarım çadırını bulabilmişlerdir kızın bir de şu şerefsiz herifi :007 Müzik zaten bana asla hitab edebilecek düzeyde değildi organizasyon olarak da kötüydü ben daha önce çok festivale,konsere gittim bazılarında çalıştım bazılarında eğlendim vip'den backstage'e çadır alanından bara kadar bir çok görev yaptım ama bu kadar kötüsünü görmedim inanın bana o beğenilmeyen zeytinli rock festivali bile daha iyiydi organizasyon olarak bunun sadece adı var tuvaletlerde taharet musluğu bile yoktu,ayrıca içerde bir çay 3 ytl'dan satılıyordu yada bir 33'lük bira 5 yt'lden sadece bunlar bir iki örnek hem çok pahalıydı hem de hizmet çok kötüydü çadır alanları da hiç iyi değildi zaten tarih itibari ile yağmura çamura denk geliyor ki gündüzleri de ortada hiç de festival havası olmuyor hava kapalı insanları suratları asık bu festivalin adının olmasının tek bir nedeni var o da müzikal olarak bana uygun olmasa da dünyaca ünlü pahalı ve piyasa grupları getiriyorlar...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Re: Rock'n bok(Bok içinde Rock)

Mesaj gönderen jonnathan »

organizasyon kotumuydu?hemde zeytinli'den?yapma allahaskına...zeytinli'de gunduz tek bir aktivite varmıydı?zamanında cıkan tek bir grup oldu mu?kucucuk bir golge alanın dısında oturulabilecek golge,minder,sandalye var mıydı?tuvaletlerinde bir kez olsun temizlik yapıldı mı?yagmurunda pek fazla etkiledigini sanmıyorum,tamam cadır kurarken ıslandık eyvallah ama gordugum kimsenin oyle buyuk bir sikayeti yoktu...ayrıca anlattıgın olay herhangibir barda,zeytinli'de ya da sokagın ortasında bile olabilirdi...kotu niyetli insanlar heryerde...iceri uyusturucu sokmayı %100 engelleyebilmek imkansız...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

zeytinli rock n coke tan cok cok daha kucuk bi organizasyon, katılımda cok az. bu kadar kisiye istedigi olanagı saglayabilmek imkansız. karsılastırma yapmak cok sacma. ayrıca insanların kisisel sorunları ya da hataları organizasyonla karıstırılmamalı, guvenlik kızın birlikte geldigi insanlara mudahale edemez ya da kızın ozel korumasını hic mi hic yapamaz. eger boyle bi olay onlenecekse de ancak 18 yas sınırı konulabilir festivale.

yagmurla ilgili keske festival daha erken tarihlerde yapılsaymıs diye dusunulebilir ama onun dısında sahnedeki grupların aksamaması, temizlik ve yemek ve cardrock kuyruklarının az olması bence organizasyonun iyiligini gosteriyor. giriste yasanılan problemler dısında(elektrik kesintisi, aramalardaki yavaslık) cok cok buyuk bi sorunu yoktu onceki yıllara kıyasla.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

türkiye de ki hiç bi festivalle kıyaslanamaz,insanlar kabul edemiyolar nedense çok iyi bi festival olduğunu ama çok güzel bir organizasyondu bu senede en iyisidi..
4.senesinde işi tuturdu rock'n coke..
umarım nice seneler ayakta kalır bu müzik ziyafeti..
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

Rita yazdı:türkiye de ki hiç bi festivalle kıyaslanamaz,insanlar kabul edemiyolar nedense çok iyi bi festival olduğunu ama çok güzel bir organizasyondu bu senede en iyisidi..
Ne demek insanalr kabul edemiyorlar?Ben ordaydım ve beğenmedim ne yani beğenmek zorundamıyız üstelik nedenleriyle açıklamışım?Bana katılmayabilirsin ayrı konu ama bu ne demek şimdi?Sen neden beğenmediğimi kabul edemiyorsun?
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Meloik yazdı:
Rita yazdı:türkiye de ki hiç bi festivalle kıyaslanamaz,insanlar kabul edemiyolar nedense çok iyi bi festival olduğunu ama çok güzel bir organizasyondu bu senede en iyisidi..
Ne demek insanalr kabul edemiyorlar?Ben ordaydım ve beğenmedim ne yani beğenmek zorundamıyız üstelik nedenleriyle açıklamışım?Bana katılmayabilirsin ayrı konu ama bu ne demek şimdi?Sen neden beğenmediğimi kabul edemiyorsun?
genel olarak yazdım seni kast etmedim senin yazdığın şeyi bile okumadım ki senin adın yazıyo mu orda üstüne alınma bence hemen her şeyi?
böyle düşünen çok insan var onlar için yazdım ben..
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

Ben zeytinli rock festivali örneğini veridğim için ve sen Türkiyede hiç bir festival ile kıyaslanamaz dediğin için bana yazdığını düşündüm eğer bana yazmadıysan sorun yok.Bende ön yargıyla bakılmasına karşıyım ama demek istediğim benim öyle bakmadığımdı;)
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Meloik yazdı:Ben zeytinli rock festivali örneğini veridğim için ve sen Türkiyede hiç bir festival ile kıyaslanamaz dediğin için bana yazdığını düşündüm eğer bana yazmadıysan sorun yok.Bende ön yargıyla bakılmasına karşıyım ama demek istediğim benim öyle bakmadığımdı;)
türkiye nin en büyük organizasyonlu açık hava müzik festivali olduğu için kıyaslanamaz kesinlikle hiç bi festivalle..
işte bunu anlamayanlar var ya benim yazdıklarım onlaraydı..
sende eğer onlardan biriysen üstüne alın..
ama değilsen sorun yok..
myspace.com/the_rita

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Rita yazdı:
Meloik yazdı:Ben zeytinli rock festivali örneğini veridğim için ve sen Türkiyede hiç bir festival ile kıyaslanamaz dediğin için bana yazdığını düşündüm eğer bana yazmadıysan sorun yok.Bende ön yargıyla bakılmasına karşıyım ama demek istediğim benim öyle bakmadığımdı;)
türkiye nin en büyük organizasyonlu açık hava müzik festivali olduğu için kıyaslanamaz kesinlikle hiç bi festivalle..
ama değilsen sorun yok..
bi de gelenler büyük olsa... avrupada herhangi bir festivalde headliner olmayan adamlar buraya "ohaaa gelenlere baaaak!!" şeklinde getiriliyor. yemeyin kardeşim beni. organizasyonu bilemem, gitmedim çünkü ama emin olduğum birşey var ki o da şu; eğer bu festival avrupa'da olsa değil 50000 5000 kişiyi zor bulurdu. (tabi biraz abarttım ama :P )
betterman.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

layne yazdı:
Rita yazdı:
ama değilsen sorun yok..
bi de gelenler büyük olsa... avrupada herhangi bir festivalde headliner olmayan adamlar buraya "ohaaa gelenlere baaaak!!" şeklinde getiriliyor. yemeyin kardeşim beni. organizasyonu bilemem, gitmedim çünkü ama emin olduğum birşey var ki o da şu; eğer bu festival avrupa'da olsa değil 50000 5000 kişiyi zor bulurdu. (tabi biraz abarttım ama :P )
gidip gördükten sonra emin ol beğeneceksin festivali :)
myspace.com/the_rita

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Rita yazdı:
layne yazdı:
Rita yazdı: türkiye nin en büyük organizasyonlu açık hava müzik festivali olduğu için kıyaslanamaz kesinlikle hiç bi festivalle..
ama değilsen sorun yok..
gidip gördükten sonra emin ol beğeneceksin festivali :)
tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil :) yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Mesaj gönderen INFLaMeS »

Bence de bu seneki festival pek iyi değildi. Daha doğrusu iyi değildi derken gelen grup ve sanatçılar çok aman aman deildi o bakımdan ama kimse de şunu inkar edemez gerçekten Türkiye'nin en büyük festivali.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

buyuk grup-kucuk grup kavramı goreceli bir kavram,belkide gecen sene ki buyuk gruplardan hic memnun olmayan insanlar,bu seneki katılımcılara kosarak gittiler...daha iyi olamazmıydı?tabiki de olabilirdi,ancak herkesi aynı anda memnun etmek mumkun degil...getirdigi gruplarda sonucta adı sanı duyulmamıs gruplar degil...cogu bu sene avrupada onemli festivallerde sahne aldılar ama bizdeki beklenti yuksekligi normal tabikide...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Haklısın ama insanlar sonuçta dinlemek istediği kişilerin gelmesini isterler beklentiler de bu yönde olur ve herkezin müzik zevki değişik olduğu için dediğin gibi herkezi aynı anda memnun etmek imkansız bende zaten kendi adıma konuşmuştum :-D

Kullanıcı avatarı
bymcy
Üye
Üye

Mesaj gönderen bymcy »

Bakın arkadaşlar biz müslüman bir toplum olduğumuzdan zaten kafadan kaybediyoruz. Kendi halkımız rock müzik severlere satanist damgası vuruyor bir kere. bu konuda sanırım her kez hem fikirdir.

Ülkemize yabancı grup getirmek zor bir iş özellikler rock müzisyenleri getirmek çok zor bir iş. coca cola bunu başarıyor çünkü ismi war. bunlardan sonra rockn coke tartışması bence yersiz geliyor.

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

bymcy yazdı:Bakın arkadaşlar biz müslüman bir toplum olduğumuzdan zaten kafadan kaybediyoruz. Kendi halkımız rock müzik severlere satanist damgası vuruyor bir kere. bu konuda sanırım her kez hem fikirdir.

Ülkemize yabancı grup getirmek zor bir iş özellikler rock müzisyenleri getirmek çok zor bir iş. coca cola bunu başarıyor çünkü ismi war. bunlardan sonra rockn coke tartışması bence yersiz geliyor.
ii de bu nerden çıktı şimdi?

Kullanıcı avatarı
bymcy
Üye
Üye

Mesaj gönderen bymcy »

INFLaMeS yazdı:
bymcy yazdı:Bakın arkadaşlar biz müslüman bir toplum olduğumuzdan zaten kafadan kaybediyoruz. Kendi halkımız rock müzik severlere satanist damgası vuruyor bir kere. bu konuda sanırım her kez hem fikirdir.

hani grup beyenmiyorsunuz ya ordan çıktı

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

bymcy yazdı:
INFLaMeS yazdı:

hani grup beyenmiyorsunuz ya ordan çıktı
Ne alaka şimdi, geçen sene gerçekten güzel gruplar gelmişti bu sene neden bu iş daha da zorlaşmış oluyor? Ki geçen seneki festival çok iyi idi halk herhangi bir tepki göstermedi :P neden rock grupları Türkiye'ye girebilior buna kim izin verebilior v.s. de demedi. :)

Bu arada ben demedim ki coco cola grup getiremior die zaten söylemiştim Türkiye'nin en büyük festivali diye. Ben sadece gelen grupları beğenmedim çünkü geçen seneye nazaran gereçketen iyi grup yoktu. Bu bana göre herkezin müzik zevki farklıdır.

Doğru olan evet rock müzik kitlesine satanist damgası vurulduğu. Ancak bu da ön yargıdan kaynaklanıyor araştırmamaktan, müslüman olmaktan veya başka bir şeyden değil. Ve müslüman bir ülke olduğumuz için rock gruplarının buraya gelmemezlik yapacağını pek sanmıyorum ki bu yıllarda Türkiye de rock gruplarını pekala kabul edecektir.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

layne yazdı:
Rita yazdı:
layne yazdı: bi de gelenler büyük olsa... avrupada herhangi bir festivalde headliner olmayan adamlar buraya "ohaaa gelenlere baaaak!!" şeklinde getiriliyor. yemeyin kardeşim beni. organizasyonu bilemem, gitmedim çünkü ama emin olduğum birşey var ki o da şu; eğer bu festival avrupa'da olsa değil 50000 5000 kişiyi zor bulurdu. (tabi biraz abarttım ama )
gidip gördükten sonra emin ol beğeneceksin festivali
tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)

gelip ordan eleştirseydin bak bu daha objektif ve iyi olurdu :)
muse,placebo,editors,kasabian
ya da katılan yerli gruplar gruplar küçük çaplı gruplar değildi
tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo :)
ama çürük şeyler değil bize sunulan gayet verimli :)
myspace.com/the_rita

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Rita yazdı:
layne yazdı:
Rita yazdı: gidip gördükten sonra emin ol beğeneceksin festivali
tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)

gelip ordan eleştirseydin bak bu daha objektif ve iyi olurdu :)
muse,placebo,editors,kasabian
ya da katılan yerli gruplar gruplar küçük çaplı gruplar değildi
tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo :)
ama çürük şeyler değil bize sunulan gayet verimli :)
eklemek isterim, yurt dışındaki hiçbir festivalde rockncoke kadar rahat hissedemezsiniz kendinizi. bakınız woodstock 99

Kilitli