Rock'n Coke 2006

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

r1g0r yazdı:
Rita yazdı:
layne yazdı: tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)

gelip ordan eleştirseydin bak bu daha objektif ve iyi olurdu :)
muse,placebo,editors,kasabian
ya da katılan yerli gruplar gruplar küçük çaplı gruplar değildi
tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo :)
ama çürük şeyler değil bize sunulan gayet verimli :)
eklemek isterim, yurt dışındaki hiçbir festivalde rockncoke kadar rahat hissedemezsiniz kendinizi. bakınız woodstock 99
:010
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

Organizasyon kötüydü dedim herkes kaşı çıktı ama ben hala ısrar ediyorum organizasyon kötüydü bunun sebeplerini bir daha uzun uzadıya yazmayacağım.Ha featival Türkiyenin en büyük festivali buna şüphe yok sonuçta o maddi imkanlara başka kimse sahip değil zeytinliyle veya başka bir festivalle karşılaştırırken bu farkları da lütfen göz önünde bulundurun bu imkanlarla bence rezaletti.
Grupların küçüklüğü büyüklüğü konusuna gelince bu ülkeye büyük grup gelmez gelemez çünkü büyük grup büyük para ister ve bu büyük grupların parasını karşılayacak dinleyici kitlesi Türkiyede yok ben daha öncede söylediğim gibi organizasyonlarda çalıştım ayrıca çeşitli partiler düzenlledik kulümle ve amacım bir konser düzenlemekti yada tek günlük festival ama bu sene bu işi bıraktığım vazgeçtim çünkü bu işler öyle kolay değil.
Motörhead sizce küçük bir grup mu?Güney Amerikada her yıl onbinlerce insana konser veriyorlar ama Türkiyeye gelecekleri zaman sadece 28 bilet satılmıştı ve konser iptal olmuştu!Iron Maiden iki gün üst üste konser verdi bu ülke de ikinci gün harbiye bomboştu!Ve Iron Maiden bir konser için bugün 900bin$ istiyor Türkiyede bu rakamı sağlayacak bir kitle var mı?
Ben Within Temptation'u getirmek istemiştim geçen yıl sonunda kaç para istediler biliyormusunuz?!00 bin$ gel de getir büyük grubu...
Hele Rock'n coke tamamen ticari amaçlı bir organizasyon rock kulüpleri gibi manevi bir amaçları yok örneğin İstanbul Üniversitesi rock kulübü Sentenced grubunu getirdi ve battı ama onlar bunu o grubu getirmek için yaptılar para kazanmak için değil yada geçen yıl benim arkadaşlarım Guitar Project'i düzenlediler yurt dışında ki G3'ün Türkiye versiyonu olarak konser başabaş geldi ve zarar etmekten zor kurtuldular!
İşte bu nedenle büyük gruplar kolay kolay gelmiyor maliyetleri yüksek dinleyici kitlesi yatersiz o nedenle piyasa daha çok bilinen mtv gibi yerlerde çalan 17 yaş ve altı kitlenin bildiği grupları getiriyorlar;)
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Meloik yazdı:Organizasyon kötüydü dedim herkes kaşı çıktı ama ben hala ısrar ediyorum organizasyon kötüydü bunun sebeplerini bir daha uzun uzadıya yazmayacağım.Ha featival Türkiyenin en büyük festivali buna şüphe yok sonuçta o maddi imkanlara başka kimse sahip değil zeytinliyle veya başka bir festivalle karşılaştırırken bu farkları da lütfen göz önünde bulundurun bu imkanlarla bence rezaletti.
Grupların küçüklüğü büyüklüğü konusuna gelince bu ülkeye büyük grup gelmez gelemez çünkü büyük grup büyük para ister ve bu büyük grupların parasını karşılayacak dinleyici kitlesi Türkiyede yok ben daha öncede söylediğim gibi organizasyonlarda çalıştım ayrıca çeşitli partiler düzenlledik kulümle ve amacım bir konser düzenlemekti yada tek günlük festival ama bu sene bu işi bıraktığım vazgeçtim çünkü bu işler öyle kolay değil.
Motörhead sizce küçük bir grup mu?Güney Amerikada her yıl onbinlerce insana konser veriyorlar ama Türkiyeye gelecekleri zaman sadece 28 bilet satılmıştı ve konser iptal olmuştu!Iron Maiden iki gün üst üste konser verdi bu ülke de ikinci gün harbiye bomboştu!Ve Iron Maiden bir konser için bugün 900bin$ istiyor Türkiyede bu rakamı sağlayacak bir kitle var mı?
Ben Within Temptation'u getirmek istemiştim geçen yıl sonunda kaç para istediler biliyormusunuz?!00 bin$ gel de getir büyük grubu...
Hele Rock'n coke tamamen ticari amaçlı bir organizasyon rock kulüpleri gibi manevi bir amaçları yok örneğin İstanbul Üniversitesi rock kulübü Sentenced grubunu getirdi ve battı ama onlar bunu o grubu getirmek için yaptılar para kazanmak için değil yada geçen yıl benim arkadaşlarım Guitar Project'i düzenlediler yurt dışında ki G3'ün Türkiye versiyonu olarak konser başabaş geldi ve zarar etmekten zor kurtuldular!
İşte bu nedenle büyük gruplar kolay kolay gelmiyor maliyetleri yüksek dinleyici kitlesi yatersiz o nedenle piyasa daha çok bilinen mtv gibi yerlerde çalan 17 yaş ve altı kitlenin bildiği grupları getiriyorlar;)
Bu sene gelen Roger Waters,Depeche Mode kucuk gruplar mı?Getirecegin adamı bilip,gereken reklamı yaptıktan sonra hersey olur...Anladıgım kadarıyla senin ki cokta profosyonel bir girisim degil ki zaten Within Temptation buyuklugune gore(!) asırı bir para istemis...Organizasyonun kotu oldugunu soyleyip neyin kotu oldugunu soylememek bana gore yanlıs,ayrıca zeytinli'yle ilk karsılastırma yapanda sensin...bence biraz doyumsuzluk olayı cıkıyor bir noktadan sonra,festival kulturu ulkemizde tam anlamıyla yeni yeni gelisirken yıkıcıdan cok yapıcı olmalıyız...
sleeping with the earth my dying bride

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Rita yazdı:
layne yazdı:
Rita yazdı: gidip gördükten sonra emin ol beğeneceksin festivali
tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)

tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo :)
ama çürük şeyler değil bize sunulan gayet verimli
bu grupları izlemeye beni hiçbir güç götüremezdi :P ayrıca yerli grup olayı da ayrı bir komedi, her sene aynı gruplar ve aynı isimler :) neyse belki gelecek sene diyorum ve hayatıma devam ediyorum...
betterman.

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

layne yazdı:
Rita yazdı:
layne yazdı: tekrar edeyim derdim organizasyon vs değil yani gidip görmeyle alakası olamaz. benim derdim gelenlerle ilgili. onları da oturduğum yerden eleştirebiliyorum güzel güzel :)

bu grupları izlemeye beni hiçbir güç götüremezdi :P ayrıca yerli grup olayı da ayrı bir komedi, her sene aynı gruplar ve aynı isimler :) neyse belki gelecek sene diyorum ve hayatıma devam ediyorum...

+1245466
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

jonnathan yazdı:
Meloik yazdı:Organizasyon kötüydü dedim herkes kaşı çıktı ama ben hala ısrar ediyorum organizasyon kötüydü bunun sebeplerini bir daha uzun uzadıya yazmayacağım.Ha featival Türkiyenin en büyük festivali buna şüphe yok sonuçta o maddi imkanlara başka kimse sahip değil zeytinliyle veya başka bir festivalle karşılaştırırken bu farkları da lütfen göz önünde bulundurun bu imkanlarla bence rezaletti.
Bu sene gelen Roger Waters,Depeche Mode kucuk gruplar mı?Getirecegin adamı bilip,gereken reklamı yaptıktan sonra hersey olur...Anladıgım kadarıyla senin ki cokta profosyonel bir girisim degil ki zaten Within Temptation buyuklugune gore(!) asırı bir para istemis...Organizasyonun kotu oldugunu soyleyip neyin kotu oldugunu soylememek bana gore yanlıs,ayrıca zeytinli'yle ilk karsılastırma yapanda sensin...bence biraz doyumsuzluk olayı cıkıyor bir noktadan sonra,festival kulturu ulkemizde tam anlamıyla yeni yeni gelisirken yıkıcıdan cok yapıcı olmalıyız...
Şimdi benim yapacağım girişim elbette çok da profesyonel bir girişim değildi çünkü ben kulüple yapacaktım bunu ve elimizdeki bütçe acınası kısaca eğer batarsak hayaımız boyunca onun borcunu öderiz;)Bu nedenle daha ekonomik davaranmak zorundayız.Within Temptation evet çok fazla para istiyordu o nedenl zaten hiç üstüne gitmedik.Zeytinliyle evet ben karşılaştırma yaptım çünkü orada da backstage'de çalışmıştım geçen yıl bu sene gidemedim ama cidden kötüymüş bu yıl duyduğum kadarıyla benim kastettiğim zeytinliyle ilgili onlar bütçelerine göre çok iyi bir organizasyon yapmışlardı şimdi ben genel değil oransal karşılaştırma yapıyorum(bunu anlayabileceğinizi sanmıştım) ayrıca taksimde herhangi bir abrda da olabilir dediğin olayın olduğu yerdeki güvenlik önlemi o herhangi bir barda yok;) en azından tuvaletleri daha temizdi Zeytinlinin bazılarının iddia ettiğinin aksine!(tabi ben geçen yıl için konuşuyorum)Ve son olarak gelen büyük gruplardan bahsetmişsin bunlar kaç yıl sonra geldiler ve Türkiyeye böyle büyük gruplar ne sıklıkla uğruyorlar hiç düşündün mü?bunun sebebi sence nedir?Güvensizlik kitleye olan güvensizlik çünkü emin ol bu gruplar avrupadaki kadar sık gelseler dinleyici kitlesi düşecektir ilginin yoğun olmasının nedeni açlık ve yılların özlemi üstelik roger waters için geçerli olmasa da söyleyeceğim gelen diğer gruplar yine popüler gruplar yani diğer bir tabirle piyasa hergün mtvde izleyebilirsin bir depeche mode'u!
Dediğin gibi gereken reklamla halledilecek kadar kolay bir iş değil bu yoksa o kadar çok organizatör öıkar ki inanamazsın sadece Hacettepe Rock kulübü başkanı bile bu 30 küsür konser düzenledi yani tecrübe ile bitmiyor herşey ekonomik güç gerekiyor bu da Ahmet San gibi (ki o da ay da yılda bir büyük konser düzenleyip keyfine bakıyor) büyük organizatörler ve Coka Cola'nın sponsor olduğu Rock'n Coke da mevcut sadece.Bence olay doyumsuzluk değil sadece ben bu işlerin ucundan kıyısından içinde olduğum için nelerin yanlış olduğunu görebildiğime inanıyorum ve bu şartlarda bunların olamaması gerektiğini söylüyorum.
Ayrıca yapıcı olmak demek eleştirmemek demek değildir;)
God Gave Rock'n Roll To You,Save Rock'n Roll For Everyone

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Meloik yazdı:
jonnathan yazdı:
Şimdi benim yapacağım girişim elbette çok da profesyonel bir girişim değildi çünkü ben kulüple yapacaktım bunu ve elimizdeki bütçe acınası kısaca eğer batarsak hayaımız boyunca onun borcunu öderiz;)Bu nedenle daha ekonomik davaranmak zorundayız.Within Temptation evet çok fazla para istiyordu o nedenl zaten hiç üstüne gitmedik.Zeytinliyle evet ben karşılaştırma yaptım çünkü orada da backstage'de çalışmıştım geçen yıl bu sene gidemedim ama cidden kötüymüş bu yıl duyduğum kadarıyla benim kastettiğim zeytinliyle ilgili onlar bütçelerine göre çok iyi bir organizasyon yapmışlardı şimdi ben genel değil oransal karşılaştırma yapıyorum(bunu anlayabileceğinizi sanmıştım) ayrıca taksimde herhangi bir abrda da olabilir dediğin olayın olduğu yerdeki güvenlik önlemi o herhangi bir barda yok;) en azından tuvaletleri daha temizdi Zeytinlinin bazılarının iddia ettiğinin aksine!(tabi ben geçen yıl için konuşuyorum)Ve son olarak gelen büyük gruplardan bahsetmişsin bunlar kaç yıl sonra geldiler ve Türkiyeye böyle büyük gruplar ne sıklıkla uğruyorlar hiç düşündün mü?bunun sebebi sence nedir?Güvensizlik kitleye olan güvensizlik çünkü emin ol bu gruplar avrupadaki kadar sık gelseler dinleyici kitlesi düşecektir ilginin yoğun olmasının nedeni açlık ve yılların özlemi üstelik roger waters için geçerli olmasa da söyleyeceğim gelen diğer gruplar yine popüler gruplar yani diğer bir tabirle piyasa hergün mtvde izleyebilirsin bir depeche mode'u!
Dediğin gibi gereken reklamla halledilecek kadar kolay bir iş değil bu yoksa o kadar çok organizatör öıkar ki inanamazsın sadece Hacettepe Rock kulübü başkanı bile bu 30 küsür konser düzenledi yani tecrübe ile bitmiyor herşey ekonomik güç gerekiyor bu da Ahmet San gibi (ki o da ay da yılda bir büyük konser düzenleyip keyfine bakıyor) büyük organizatörler ve Coka Cola'nın sponsor olduğu Rock'n Coke da mevcut sadece.Bence olay doyumsuzluk değil sadece ben bu işlerin ucundan kıyısından içinde olduğum için nelerin yanlış olduğunu görebildiğime inanıyorum ve bu şartlarda bunların olamaması gerektiğini söylüyorum.
Ayrıca yapıcı olmak demek eleştirmemek demek değildir;)
kısıtlı butceyle yapmak tabikide zor,iyi organizasyonları zaten parası olan yapıyor...zeytinliye'de tabikide saygımız var ama oransal olarak bile karsılastırma yapmayı ben yanlıs buluyorum,zeytinli tamamen amator ruhta hazırlanan bir festival,sadece sen karsılastırdın diye ornekleri verdim...yinede emin ol zeytinlinin 3.gunundeki wclerinden daha temiz rnc wcleri :) guvenlik konusuna gelincede,guvenlik kızın yanındaki gelen adam guvenilir mi guvenilmez mi diye bakamaz ki...bir alanı uyusturucudan %100 arındırmak imkansızdır ki boyle bir olay olsa uyusturucu ticareti diye birsey olmaz dunyada :010 ekonomik guc tabikide sart,buna diyecek lafım yok,onune gelen herkes organizatorum diye gecinirse bu is tabikide olmaz,sen kısıtlı imkanlarınla adamları turkiye'ye cagırıp gerektigi gibi agırlayamazsan bile adam bir daha gelmez...turkiye'de rock muzik sektoru gec gelisti,yeni yeni bu konserlere yatırım yapılmaya baslandı,bu tarz grupların gec gelmesinin en buyuk nedenlerinden biride budur...ayrıca hala 1. derecede teror tehlikesi altında oldugumuzu dusunup konserini iptal eden gruplar var...yapıcı elestiriyle yıkıcı elestiri farklıdır,rganizasyon kotuydu diyip kestirip atmanın yapıcılıgını goremiyorum acıkcası,ama organizasyon kotuydu cunku diyip sıralarsan o zaman yapıcı olabilirsin :wink:

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Yerli gruplara Yabanci gruplar kadar deger verilmemesinin disinda (sadece davranis olarak) (...ki ben backstage-sahne arkasini' da gördüm. saglanan olanaklar, açik büfe yemekler veyahut içeçekler herkese esit sekilde dagitilmisti.

Tuvaletler, yeme-içme, kamp alani vs. hersey düzenliydi. tek düzensizlik oradan çiktiktan sonra bas gösterdi. o da ; servislerdi. Ama bir deyim vardir ; "parayi veren düdügü çalar" diye. Veriyorsun Kadiköy için 10 ytl, Taksim için 5 ytl, aninda gidecegin yere ulasiyorsun. Demem su ki, onun bile bir çözümü vardi.

Ben bu sene ilk defa bu festivale katilmama ragmen, süperdi bence.

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

jonnathan yazdı:
Motörhead sizce küçük bir grup mu?Güney Amerikada her yıl onbinlerce insana konser veriyorlar ama Türkiyeye gelecekleri zaman sadece 28
bilet satılmıştı ve konser iptal olmuştu!Iron Maiden iki gün üst üste konser verdi bu ülke de ikinci gün harbiye bomboştu!Ve Iron Maiden bir konser için bugün 900bin$ istiyor Türkiyede bu rakamı sağlayacak bir kitle var mı?
Ben Within Temptation'u getirmek istemiştim geçen yıl sonunda kaç para
istediler biliyormusunuz?!00 bin$ gel de getir büyük grubu...
+ sonsuz :-D
wayy be..kesinlikle doğru.hemde her kelimesi.ayrıca benimde bir takım düşüncelerimi değiştirdi :015

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

layne yazdı:
Rita yazdı:

gelip ordan eleştirseydin bak bu daha objektif ve iyi olurdu
tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo
bu grupları izlemeye beni hiçbir güç götüremezdi ayrıca yerli grup olayı da ayrı bir komedi, her sene aynı gruplar ve aynı isimler :) neyse belki gelecek sene diyorum ve hayatıma devam ediyorum...
1-hayko cepkin,yüksek sadakat,ogün,vega,direc-t,dorian,aydilge hangi sene çıktı acaba? her sene aynı diyosun da sadece şebnem aynıydı

2-gelip görmeden yorum yapmak ne kadarda kolay değil mi? festivalin güzel taraflarını görmek lazım,olumlu düşünmek lazım biraz da

3-her sene olduğu gibi bu senede çok güzeldi festival :)
dipnot:yabancılarda gayet doyurucuydu
myspace.com/the_rita

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Rita yazdı:
layne yazdı:
Rita yazdı:
gelip ordan eleştirseydin bak bu daha objektif ve iyi olurdu
tabi ki avrupa ülkelerindeki festivallerde korn gündüz saatinde sıradan bi grup olarak çıkıyosa geçen sene korn bu festivalde headliner dı..onu gece yarısına kadar deli gibi bekledik..bu da bizim farkımız..orda küçük olan türkiye de bize büyük olarak sunuluyo
bu grupları izlemeye beni hiçbir güç götüremezdi ayrıca yerli grup olayı da ayrı bir komedi, her sene aynı gruplar ve aynı isimler :) neyse belki gelecek sene diyorum ve hayatıma devam ediyorum...
1-hayko cepkin,yüksek sadakat,ogün,vega,direc-t,dorian,aydilge hangi sene çıktı acaba? her sene aynı diyosun da sadece şebnem aynıydı

2-gelip görmeden yorum yapmak ne kadarda kolay değil mi? festivalin güzel taraflarını görmek lazım,olumlu düşünmek lazım biraz da

3-her sene olduğu gibi bu senede çok güzeldi festival :)
dipnot:yabancılarda gayet doyurucuydu
bana daha çok hitabeden isimler gelirse giderim oradan yaparım yorumumu. bana hitap etmeyen isimleri neden izlemeye gideyim? gitmediğim için güzel yanını görmedim, o yüzden bu yönde eleştiri yapmadım, dikkat edersen çağırılan gruplar haricinde olumsuz eleştiri de yapmadım. neden? çünkü gitmedim festivale. her mesajına aynı tarz cevap vermekten de sıkıldım. :010 iyi günler.
betterman.

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

dediğim şeyler doğru gelince sıkılman gayet normal
ama tekrar ediyorum yerinden eleştiri yapmak kadar kolay bi şey yoktur bu hayatta,sana da iyi günler :)
myspace.com/the_rita

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

layne kabul et,him'in gelecegi acıklandıktan sonra gelmemesinden dolayı yapıyorsun tum bunları degil mi? :P

saka bir yana tabikide insan begendigi grupların oldugu festivale gider,o yzuden gruplar kimine gore iyiydi,kimine gore kotu,bunda tartısılacak birsey yok...

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

ya herkes karþý cýkýyor ama hakikaten meloik in dediði doðru organizasyon yeteri kadar iyi diðildi ama ufak sebepler eðlencemizi bölmedi bence kimsede takýlmadý o kadar para kazanýyorlar otoparka bir çakýl dökemiyorlar çemur içinde 40 sefer git gel arabaya hoþ olmuyor tuvaletler su sistemini yine ilkel düzen kurmuþlar birkaç motorlu pompa koysalar zor mu olurdu tuvaletlerde sývý sabun en adi en sývýsýndan orta seviye biþey olsaydý daha iyi olmazmýydý çimler yine cýkmamýþ alan patates tarlasý gibi geliþte yollar bozuk kusur ararsan daha çok çýkar ama önemli olan her sene daha iyiye gittiði gerçeði bir dahaki sene belkide daha da iyi olacak......

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

jonnathan yazdı:layne kabul et,him'in gelecegi acıklandıktan sonra gelmemesinden dolayı yapıyorsun tum bunları degil mi? :P
him de kurtarmazdı bu kadroyu :P cidden ama düşündüğünüzde türü ne olursa olsun placebo ve muse'dan daha büyük(büyük derken türünde onlardan daha iyi vs demek istiyorum) yani aslında daha baba bir sanatçı gerekir diye düşünüyorum. yoksa muse ve placebo kötü değiller ama festivalde ana isim olmayı da henüz haketmiyorlar bence :) ya neyse bu sene bitti artık, gidenler iyiye gittiğini söylüyorlar, bu da gelecek sene daha iyi olacak anlamına gelebilir :P ben de beklerim gelecek sene yazın ortasında açıklanır gruplar beğenirsem giderim, o zaman oradan yazarım izlenimlerimi, böylece herkes mutlu olur :-D
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

layne yazdı:
jonnathan yazdı:layne kabul et,him'in gelecegi acıklandıktan sonra gelmemesinden dolayı yapıyorsun tum bunları degil mi? :P
him de kurtarmazdı bu kadroyu :P cidden ama düşündüğünüzde türü ne olursa olsun placebo ve muse'dan daha büyük(büyük derken türünde onlardan daha iyi vs demek istiyorum) yani aslında daha baba bir sanatçı gerekir diye düşünüyorum. yoksa muse ve placebo kötü değiller ama festivalde ana isim olmayı da henüz haketmiyorlar bence :) ya neyse bu sene bitti artık, gidenler iyiye gittiğini söylüyorlar, bu da gelecek sene daha iyi olacak anlamına gelebilir ben de beklerim gelecek sene yazın ortasında açıklanır gruplar beğenirsem giderim, o zaman oradan yazarım izlenimlerimi, böylece herkes mutlu olur :-D
hayırlısı olsun :) seneye tek festival olmayacak rock n coke bu da ayrı bir guzellik tabi...

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

bilmiorum bu konuda başlık varmı ama ben baktım tam benim anlatmak istediim tarzda bişi göremedim..tabi gece gece gözden kaçmış da olblr..
ama bnm anlatmak istediğim bu sefer rock n coke desteklenmeli mi desteklenmemeli mi veya gitmeli mi gitmemeli mi diil..
daha farklı şekilde buraya katılan gruplarla ilgili
geçen gün bu festivali tvden izlerken dumanın özgürlüğün ülkesi şarkısını sölüodu..ve o anda gerçekten çok sinirlendim ve aklım karıştı..
dumanın hiç mi dünyadan haberi yoktu,yazdıkları sözler mi samimiyetsizdi yoksa bizi mi aptal yerine koyuyordu da emperyalist bi ürünün festivalinde amerikan malı bir ürünün festivalinde amerikaya sövüyordu.. benzer bir örnek şu anda aklıma gelen rashitin küreselleşme dehşeti şarkısını sölemesi..
bu tür siyasi içerikli sözler yazan grupların bu festivallere katılması bana yanlış ve samimiyetsiz geliyor,hadi katıldı diyelim ki ülkedeki en büük ve gerçektn büük denileblecek tek festivalin bu olması belki kabul görür bi neden olabilir,oradayken en azndan inandırıcı olmak ve benm için bi müzik grubunda ilk aradığım şey olan samimiyet için en azndan o festivaldeyken bari bulunduğu yere küfretmesin !!
rashitin bu sitedeki röportajında sistemin içinde çıban olmak lazım gibilernden bir lafı vardı ben bunu tartışmak istiorum,sizce bu festivale çıkıp amerikaya sövmek emperyalizme sövmek işe yararmı yoksa emperyalizm karşısındaki çaresizliğimizi zavallılığımızı mı gösterir..
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
no_fear_15
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen no_fear_15 »

drnky yazdı:bilmiorum bu konuda başlık varmı ama ben baktım tam benim anlatmak istediim tarzda bişi göremedim..tabi gece gece gözden kaçmış da olblr..
ama bnm anlatmak istediğim bu sefer rock n coke desteklenmeli mi desteklenmemeli mi veya gitmeli mi gitmemeli mi diil..
daha farklı şekilde buraya katılan gruplarla ilgili
geçen gün bu festivali tvden izlerken dumanın özgürlüğün ülkesi şarkısını sölüodu..ve o anda gerçekten çok sinirlendim ve aklım karıştı..
ürünün festivalinde amerikan malı bir ürünün festivalinde amerikaya sövüyordu.. benzer bir örnek şu anda aklıma gelen rashitin küreselleşme dehşeti şarkısını sölemesi..
bu tür siyasi içerikli sözler yazan grupların bu festivallere katılması bana yanlış ve samimiyetsiz geliyor,hadi katıldı diyelim ki ülkedeki en büük ve gerçektn büük denileblecek tek festivalin bu olması belki kabul görür bi neden olabilir,oradayken en azndan inandırıcı olmak ve benm için bi müzik grubunda ilk aradığım şey olan samimiyet için en azndan o festivaldeyken bari bulunduğu yere küfretmesin !!
rashitin bu sitedeki röportajında sistemin içinde çıban olmak lazım gibilernden bir lafı vardı ben bunu tartışmak istiorum,sizce bu festivale çıkıp amerikaya sövmek emperyalizme sövmek işe yararmı yoksa dumanın hiç mi dünyadan haberi yoktu,yazdıkları sözler mi samimiyetsizdi yoksa bizi mi aptal yerine koyuyordu da emperyalist bi emperyalizm karşısındaki çaresizliğimizi zavallılığımızı mı gösterir..
hiç farketmedim

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

festival beklediimden gusel gecti..placebo diilde muse guseldi..

Kullanıcı avatarı
iced
Üye
Üye

Mesaj gönderen iced »

bkz:ercan baba = metallica kazıgı

Kullanıcı avatarı
aLchemist2Na
Üye
Üye

Mesaj gönderen aLchemist2Na »

organizasyonun 5 para etmeyeceğini anLadiğim an katilmamakta karar verdim ve doğruyu yapmişim :)

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

aLchemist2Na yazdı:organizasyonun 5 para etmeyeceğini anLadiğim an katilmamakta karar verdim ve doğruyu yapmişim :)
katılmadığına göre organizasyonun 5 para etmediğini nerden biliyorsun ?

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

gazoz festivali...amerikan gazozu olduğuna göre iyidir herhalde..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

aLchemist2Na yazdı:organizasyonun 5 para etmeyeceğini anLadiğim an katilmamakta karar verdim ve doğruyu yapmişim :)
o zaman :)
senin doğruna göre biz yanlış, bizim doğrumuza görede sen yanlış yapmışsın:P
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ya hey alam..şu festivale gazoz festivali diyenlerin kökü kurumayacak mı artık ya..bi tek orda cola var sanki...

Kilitli