Anıtkabir

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Anıtkabir

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bi kaç gün önce istanbuldan gelen ortak arkadaşımızı gezdirmek için *lonly*yle birlkte bi arkadaş topluluğu halinde gittik.. bu yenilenmiş halini görmüştüm yine bi misafir gezdirme konumunda ama.. her gittiimde ilk defa görüomuşum tarzında bi hayranlık uyanıo bende.. nası desem.. Atamıza gerektiği değeri vermeyen kişiler bile gidip görmeli bence..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

iNsAn_
Üye
Üye

Mesaj gönderen iNsAn_ »

haklısın melekciim.tüyleri ürperio insanın.hele ki Atamızın balmumundan yapılmış heykeli içimi ürpertti.İnsan bir kez daha türk olduğunu anlıyor ve bununla gurur duyuyor Anıtkabiri gezerken..
Herkes 'prenses' olabilir;ama herkes ''çokoprenses'' olamaz :D 2Z

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Gercekten her Turk'un gormesi gereken bir yer. Gecenlerde İzmir'de sergisi acılmıstı, dev resimler Konak'ta Anıtkabir'de ki duzene gore yerlestirilmis ve altına acıklamaları yapılmıstı. Birde ziyaretci defteri vardı ve her gecisimde o defterin onundeki kuyrugu gormek beni fazlasıyla mutlu etti...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

kaç kere gezdiimi unuttuum ama her gezişimde de büyük bir zevkle gezdiim harika bi yer.. gerçekten bambaşka duygular içinde gezior insan..
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

seyytan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen seyytan »

Evet bencede gezilmesi lazım...Kurtuluş savaşı muzesini gezmenizi tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
lastgasp
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lastgasp »

bu 10kasım da gittiydik biz de lovalace ile.. cok kalabalıktı ama güzeldi gitme şansı olan herkese gitmesini tavsiye ederim .
dün söylediğim neyse ona inanıyorum . aslında ne söylediğimi tam bilmiyorum . ama ne düşündüğümü biliyorum . ve söylediğim şeyin o olduğunu varsayıyorum .

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

oraya gidince kendimi bir başka hissdiyorum valla cok farklı birsey herkesin gitmesi lazım ziyaretçi defterinide birşeyler yazmak ayrı bir zevk özellikle orada
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

adanada olmama rağmen 3 kere gittim Atamızın kabrine şu an ilk gezmek istedigim geçilemeyen ÇANAKKALE GELİBOLU
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

bana gelen bi forward mailinden alıntı..

"14 nisan 2007 pazar günü seni ziyaret etmeye, ankara'ya, huzuruna, anitkabir'e geliyoruz...
10 kisi mi oluruz, 1000 kisi mi oluruz, 10.000 mi , 100.000 mi yoksa 1.000.000 kisi mi, bilemem, ama geliyoruz.. .
senin ve ilkelerinin gücünü, halkin gücünü, vatan severligin gücünü, milli iradenin gücünü, görsünler diye geliyoruz...
16 nisan'da açiklanacak cumhurbaskani adaylarini iyi düsünsünler tasinsinlar diye geliyoruz...
bizler, en temel anayasal haklarimizi, kanunlar çerçevesinde kullanarak,
türkiye'nin dört bir yanindan seni ziyarete gelecegiz."
En son veronique tarafından 20 Mar 2007 19:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

veronique yazdı:bana gelen bi forward mailinden alıntı..

"15 nisan 2007 pazar günü seni ziyaret etmeye, ankara'ya, huzuruna, anitkabir'e geliyoruz...
10 kisi mi oluruz, 1000 kisi mi oluruz, 10.000 mi , 100.000 mi yoksa 1.000.000 kisi mi, bilemem, ama geliyoruz.. .
senin ve ilkelerinin gücünü, halkin gücünü, vatan severligin gücünü, milli iradenin gücünü, görsünler diye geliyoruz...
16 nisan'da açiklanacak cumhurbaskani adaylarini iyi düsünsünler tasinsinlar diye geliyoruz...
Ankara'da olsam güşünmeden giderdim...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:
veronique yazdı:bana gelen bi forward mailinden alıntı..

"15 nisan 2007 pazar günü seni ziyaret etmeye, ankara'ya, huzuruna, anitkabir'e geliyoruz...
Ankara'da olsam düşünmeden giderdim...
burda ankaralı olan ve gidebilecek insanlar var bi suru okuyanlardan bi kisi bile gitse ne mutlu bize :)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

veronique bu haberi yeni duydum çokk büyük bir işim çıkmazsa mutlaka giderim evime 10 dk uzaklıkta. bu arada 8 nisanda RTE nin cumhurbaşkanlığı adaylığını protesto için Sıhhıye meydanında da bir toplantı (miting kelimesini kullanmak istemedim) olacakmış belki ona da katılmak isteyenler olur. olayı DSP düzenliyor ama her kim düzenlerse düzenlesin katılmak gerekli.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

keske boyle seyler İstanbul'da ve İzmir'de de yapılsa da baskaları da katılabilse.. Gidebilirsen kalabalık olup olmadıgını anlatırsın burda en azından kacımıza guvenebilecegimizi anlarız..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

veronique yazdı:keske boyle seyler İstanbul'da ve İzmir'de de yapılsa da baskaları da katılabilse.. Gidebilirsen kalabalık olup olmadıgını anlatırsın burda en azından kacımıza guvenebilecegimizi anlarız..
İzmir'de olmuştu...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

evet aslında katılmak isteyen çok insan oluyor ama hep mesafeler yüzünden bu tür eylemler amacına tam olarak ulaşamıyor. en iyi çözüm eş zamanlı toplantılar yapmak sanırım. ancak o zaman olayın büyüklüğü anlaşılır. gerçi anlaşılsa ne değişecek o da ayrı mesele.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

en azından bazen gelecek nesilden umutlanabilir insanlar.. su anda benim onlardan da umudum yok.. ama simdilik elimizden geleni yapmak en iyisi..

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

amac zaten birseyin degismesinde ziyade, tepkini gostermek ilk tepata.kitlenin buyulugunu gostermek.halkın kendi kendini yonettigi bi ulkede de yasıyosak nie degismesinki gerekli cogunlugun kararıyla.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

gösterelim bakalım tepkimizi çevresi korumalarla zırhlarla çevrili dokunulmaz insanlara.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Cok onemli edit: ustteki yazıda duzelttim ama tekrar yazayım ki karısıklık olmasın.. Yuruyus 14 Nisandaymıs, internetteki yazılarda hata yapılmıs

black_34
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_34 »

gitmek hiç nasip olmadı ama muhakkak gidicem..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

maalesef tek bir kere gidebildim. ama her türkiyeye gittigimde kesinlikle anitkabire gitmek istiyorum. bence bu benim icin, ve aslinda kendini türk sayan herkese sarttir.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

yürüyüşe gitmiştik biz arkadaşlarla.. emin olun o zaman daha bir başkaydı, aslanlı yolun iki tarafından metrelerce türk bayrağı taşınmıştı hatta bi ara sonunu göremeyeceğimizi düşünmüştük biz :) meydana geldiğimizde bakıp kaldığımı hatırlıyorum insanlara.. öyle güzel bi kalabalıktı işte :)

anıtkabir sürekli yenileniyor zaten kaç kere gittiğimi hatırlamıyorum ben de ama her seferinde istemeseniz de gezmiş bulunuyorsunuz bi kaptırma hali söz konusu..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Okulumun düzenlediği geziyle gitmiştim ilkokulda ve çok etkilenmiştim. Askerlerin duruşu,yürüyüşü bile hala aklımdadır. Herkesin o maneviyatı hissetmesi gerekir.
Anıtkabir'in ilginç bilgileri de vardır.
Aslanlı yolu herkes bilir. yolun sağ ve solunda bulunan 24 aslan,24 Oğuz Boyu'nu,aslanların çift olması milli birlik ve bütünlüğü,aslanların yatar biçimde olması ise barışseverliği temsil ediyor.Bildiğiniz gibi 3 er grupluk erkek ve kadın heykelleri vardır Anıtkabir'de. Erkek grubu Türk erkeklerinin Atatürk'ün ölümünden duyduğu üzüntüyü temsil eder. Sağdaki rütbesiz asker tüm ordumuzu dimdik gururlu duruşuyla,temsil ederken Arkadaki köylü heykeli Türk halkını;köylü helkelinin yanındaki diğer heykel ise elinde kitabıyla Türk aydınlarını ifade eder.

Kadın heykel grubu ise;Atatürk'ün ölümü üzerine kadınların duyduğu üzüntüyü temsil ediyor. Türk kadınlarından ikisi yere kadar uzanan bir çelenk tutar biçimdedir. Bu çelenk;Atatürk'ün kurtardığı verimli topraklarımızı temsil eder.Ortadaki kadın ağlamakta ve yüzünü tek eliyle kapamaktadır.Sağdaki kadının elinde bir kap vardır ve bu kap eski zamanlarda kutsal sayılan Nisan Yağmurlarını temsil eder.
Unuttuğum yerleri bazı yerlerden alıntı yaptım ancak bu bilgileri her Türk evladının bilmesi gerekir diye düşünüyorum.