En Nefret Edilen 10 İcat

Genel konular
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

En Nefret Edilen 10 İcat

Mesaj gönderen houseofholy »

BBC’nin yayınladığı aylık bilim teknoloji dergisi Focus, 4100 kişi arasında yaptığı ankette tarihin en sevilmeyen 10 icadını belirledi.

1. Silah %35

2. Cep telefonu %17

3. Nükleer enerji %9

4. Sinclair C5 %9 (üç tekerlekli pilli araçmış)

5. Televizyon %9

6. Otomobil %6

7. Sigara %6

8. Fast food %3

9. Trafik radarı %2

10. Din %2

http://www.ntvmsnbc.com/news/BILIM_front.asp
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

televizyon ve cep telefonuna şaşırdım.bağımlılık yaptığı için heralde

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

bu icatların kac tanesinin ne kadar sıklıkta kullanıldıgına baksalarmıs keske bi de.. acaba anket yapılan kisiler cep telefonsuz, televizyonsuz, arabasız(toplu tasıma da buna dahil) ve fast foodsuz mu yasıyorlarmıs.. hadi canım derler, gulerler

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

4100 İngiliz seçiyor, tarihin en nefret edilen eşyaları oluyor öyle mi?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

tööbeler olsun.. bu anketde yer alan kişilere slm!!.. otomobil olmasaymış bakalım nası mekan değiştircekmiş bu insanlar..??.. yada tv ve de telefon olmayınca nası haberleşcek, dünyayı nası takip etceklermiş..?? radar olmasaymış kaç tanesi hayatta olupda bu anketi yapcakmış??..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

veronique yazdı:bu icatların kac tanesinin ne kadar sıklıkta kullanıldıgına baksalarmıs keske bi de.. acaba anket yapılan kisiler cep telefonsuz, televizyonsuz, arabasız(toplu tasıma da buna dahil) ve fast foodsuz mu yasıyorlarmıs.. hadi canım derler, gulerler
söylediklerinde haklısın şu anda hiç birimiz bu icatlar olmadan yaşayamayız ama ben hep şu şekilde düşünürüm eğer bu nesneler hayatımıza hiç girmeseydi yokluklarını da hissetmezdik. bazı icatların olumlu etkilerinden çok olumsuz etkilerini hissediyoruz.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

houseofholy yazdı:
veronique yazdı:bu icatların kac tanesinin ne kadar sıklıkta kullanıldıgına baksalarmıs keske bi de.. acaba anket yapılan kisiler cep telefonsuz, televizyonsuz, arabasız(toplu tasıma da buna dahil) ve fast foodsuz mu yasıyorlarmıs.. hadi canım derler, gulerler
söylediklerinde haklısın şu anda hiç birimiz bu icatlar olmadan yaşayamayız ama ben hep şu şekilde düşünürüm eğer bu nesneler hayatımıza hiç girmeseydi yokluklarını da hissetmezdik. bazı icatların olumlu etkilerinden çok olumsuz etkilerini hissediyoruz.
en basitinden eskiden evden asagı sookaga bile gittiginde meraktan deliren annem simdi baska sehire beni bırakıp gidebilecek kadar rahatsa bence bunu cep telefonuna borcluyuz.. abartılması yanlıs ama yinede cogu hayatımızı kolaylastıran ve fazla icinde olan seyler.. :)

ayrıca din bi icat degil,dusunce sistemidir.. o zaman aynı mantıkta darwinde icattır gibi salak sonuclar cıkabilir..
anket biraz ilgi ceksin diye sallanmıs gibi geliyor bana

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

din şıkkı bence de saçma ama işin içine bilim girince din olgusu insanlar tarafından ortaya çıkarılmış bir olay haline geliyor.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

inanmıyor olabilirler ama din yine de bu dusunce sistemidir icat degildir, kelime anlamı dısında kullanılmıs.. isin icine fen girince sozel derslerden de uzaklasılmıs :)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

ingilizlerin mantığına edeyim.sokaktan toplama 4000 küsür kişiyle böyle bir anket hazırlayanlarında...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

veronique yazdı:inanmıyor olabilirler ama din yine de bu dusunce sistemidir icat degildir, kelime anlamı dısında kullanılmıs.. isin icine fen girince sozel derslerden de uzaklasılmıs :)
ayrıca %2 lik kısımda gereksiz olduğunu düşünmüş..... :005 ne alakaysa....
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

jonnathan yazdı:4100 ingiliz seçiyor, tarihin en nefret edilen eşyaları oluyor öyle mi?
ya ben ingilizlerİ adam yerine koymuyorum be.demokrasiden bahsediyorlar.hala nenem yaşında kralçenin emri altındalar.hükümetleri olsa bile yıllarca kraliyet zihniyeti altında yaşamış ve yaşayacak zihniyet dünya adına karar veremez. :007
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Lord_Of_Darkness
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lord_Of_Darkness »

Bu anketi Türkiye'de uygulasak sanırım Trafik Radarı 1 ci olurdu hemen hemen yüzde 60 oy alırdı :D

da...

din bir icat değildir ki ...
Sev Beni Besle Beni Asla Terketme beni...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Valla ben cep telefonumu çok seviyorum :010

Yaşam koşulları değiştikçe mutlaka yeni icatlara ihtiyaç duyacağız. Bu yaşamın her evresi için geçerli. Şu an lüks gözüyle baktığımız şeyler, bundan 30-40 yıl sonra bize yetmeyecek belki de. İnsanlığa yarar da verse, zarar da verse, icatlar için böyle bir anketin uygulanması çok saçma ve gereksiz bence. Yalan dolan kokuyor bu anket :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
devrik_cumle
Üye
Üye

Mesaj gönderen devrik_cumle »

enee en gıcığını unutmuşlar tabiki elektrik süpürgesi sesi beni delirtio :P

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

arkadaşlar nefre edilen tek icat,''Tanrının insanları''
ra

Kullanıcı avatarı
lie_earth
Üye
Üye

Mesaj gönderen lie_earth »

bu anket anne ve babalar arasýnda yapýlsaydý büyük ihtimalle ilk sýrada internet gelirdi zuhaaa! :-D

Kullanıcı avatarı
hkn_hyk
Üye
Üye

Mesaj gönderen hkn_hyk »

en beğenmediğim icat silahhh ya ve tv daha nediim

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

nefret durumu bence toplumsal mesaj verelime dönmüş biraz da.. uygun olarak kullanıldığında hepsi de işe yarar icatlardır ve fakat insanoğlu hepsinin kötü yanlarını yok edememktedir.. bu konuda bende + lar ve - ler çıkarılıp hangisi daha ağır basıyorsa ona göre karar verilmeli..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?