Ankara

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla bnm için ankaranın tek sorunu denizsizlik!!.. (bişi daha var gerçi ama...)
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ya angaracım.. hadi nolur bi güzellik yap bize ya.. nolur.. gerçi güzelliği yapcak olan sen diilsin ama.. anladın sen.. :D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

cok içimi acıtan bi anısı var ankaranın bende bi süre önce kaldı.gelemem birdaha o şehre.Heran heryerde gibi sanki gelmemde güzel şehir olsada

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

yanlış anlama olmuş...

eee... güzel yer ankara, yeri de güzel insanı da.
En son r1g0r tarafından 30 Mar 2007 21:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

r1g0r yazdı:indoor eğlence mekanı olarak türkiye'nin en iyi şehri, zaten iki tane rakip var: istanbul ve izmir. sokakları, caddeleri falan da güzel ama şöyle deniz havası alıp gezemiyorsunuz. doğal da gelmiyor zaten, çok yapay. bir de hep kuru bir soğuk var ve de kesinlikle fazla lüks. devletin ileri gelen kesmini barındırdığı için gözünüze sıklıkla lüks arabalar ve evler çarpar. gerçek yerlisiyle beraber de kıroluğunu içinde hazmetmiş bir şehir anGara. fazla sakin ve hareketsiz benim için.
her yörenin kendine has yerli bir şivesi ve yaşayış tarzı vardır.kıroluk kavramı kültürsüz ve cahiller için her yerde geçerlidir.Ben Ankara'lıyım.bizde kıroluk olmaz.sosyal hayat olmayabilir,memur kentidir.yapay yada kuruda olabilir ama insanlığına insanız.Atatürk başkent yaptıysa bir bildiği vardır.Hiç bir ilin yerel halkını kırolukla suçlamaya gerek yok.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Atatürk'ün orayı başkent yapmasındaki en büyük neden coğrafi konumudur. Konuyla alakasız kaçtı, söylemeden duramadım. Yoksa ailemin büyük kısmı Ankara'lıdır.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
tyrant
Üye
Üye

Mesaj gönderen tyrant »

seemiorm şu ank yı !!! çoooq monoton !!! ((böööö)) :(

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

ankara sonun da yine ankara çok şey geçti be:(
ra

Kullanıcı avatarı
ibAdeath
Üye
Üye

Mesaj gönderen ibAdeath »

güneş batarken,çankaya caddesinden,köşkün yanından kavaklıya doğru yürümek.
tunalıyı rahatça boydan boya katedip,sonuna doğru yol dikleşirken huzursuz olmak.
sonbahar akşamüstleri,bahçeli'nin o sonsuz numaralı caddelerinde sürtmek.dost'tan kitap,shades'ten siidii almak.
korsan kitap almamak(deli ediyo insanı 45 sayfa eksik);korsan binlerce siidii almak.
güven park'ta,dolmuşlara ulaşmak için taş bankların ordaki karanlık,alengirli yolu tercih etmemek.
sakarya'da ucuz ucuz bira içip sonra -belki- manhattan'a akmak.
ve tabii tenedos!! iç anadolu'nun onursal kafe kralı.kitap oku,satranç oyna,limonlu çay iç.
botanik parkına bakıp bakıp "lan ne güzel jogging yapılır burda" diye hayal kurmak.
kar yağınca oran'a dolmuşların çıkamaması.
(dolmuşla geçerken) denizkuvvetlerikomutanlığı'nın önünde nöbet tutan askerlerin jilet gibiliği.
ulus'tan ampul,matkap,çivi,ışın kılıcı ve her biçim eşya almak.
itfaiye pazarından mobilya almaya niyetlenip,vazgeçmek.
aoç dondurmaları.( eskiden daha bi tanrısal yapıyollardı
şehir faşistliği yapmak istemiyorum. her dünyanın kendine özgü bi muazzamlığı var elbet ama benim bağlarım burda abi...
naif,temkinli,melankolik şehrim benim...
Dün balkonun  demirlerine tırmandım asağı baktım yasamak için bir sebep aradım kendi kendime hiç bir sebep yoktu ama ben yinede yaşamayı seçtim.

Kullanıcı avatarı
maniacPUNK
Üye
Üye

Mesaj gönderen maniacPUNK »

konurda oturmak yükselde gitar çalmak gizlii mekanlarımızda içmek karanfilde sinyalle çıkmak bazen en melankolik şehir bazende en afacan şehirdir benim şehrim:d bazenn sıkılsamm çekipp gitmekk istesemdeee ankarasızz yapamam herhaldee bi tekk denizz eksikk lanet olsunki::d:d:d:d:d:D

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

anakara hep sessiz kaldı hiç karşılık vermedi .(

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Ankara, Tanrı'nın eğer iyi birer insan olursak gideceğimiz yer olan cennetten kopararak dünyaya gönderdiği küçük bir parça sanki.

Resim

Hastasıyım.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

ben bu bulvar üzerinde oturmaktayım ilk okuduğumuzda (okuyamadığımızda) hayran kaldığımız tabeladır kendisi :) hatta bir kaza sonrası bu tabelanın biraz daha büyük olanını yürütmek gibi bir suç işlemişliğimiz de vardır.. bu bangabandhu kişisi banglades in kurucusu olur.. bulvar çayyolu tabir edilen yerde bulunup çayyolunda pek gidilicek yer de yoktur aynı zamanda.. yalnız arcadium adlı alışveriş merkezinin sineması en iyilerdendir diyebilirim
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
ocagdas
Üye
Üye

hoşşş,guselll

Mesaj gönderen ocagdas »

Yaklaşık bir yıldır Ankara ya gidemiyordum.Geçtiğimiz hafta oradaydım.Genellikle Ankara da bulunduğum zamanlarda gidecek mekan sıkıntısı yaşardım ama bu sfer oldukça iyi yerler keşfettim,paylaşmak isterim... :P
İF...Tunus caddesi girişinde hoş bir yer ..İstanbul Line ı bilenler ve sevenler İF te sıkılmayacaktır!Hatta müzikleri daha iyi diyebilirim...
Daha erken saatlerde ise Nedjima ya gidilebilir.. :014

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

2 yılım doldu Ankara'da.
İlk başta, İstanbul'dan taşındığımda çok bayık bulmuştum açıkçası, şimdiyse hastasıyım bu şehrin.
Ankara iyidir, güzeldir; birçok rock grubu çıkmıştır buradan :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bu yıl gidemezsem bundan sonra Ankara'da demirbaşım.. 9 yıl oldu.. bi süre sonra gidilicek yerleri tüketiyosunuz haliyle..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

su kalmamış bu şehirde gelicem ama valla susuzlukta bir yere kadar
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

hatta öyle ki susuzluktan okullar bile geç açılabilirmiş..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Ayıptır söylemesi, 2 yılım doldu Ankara'da ve ikinci kere dün Kızılay'a gittim. Karanfil'i gezerken bir şey dikkatimi çekti ki insanların hepsi aynı! Fotokopiyle çoğaltılmış gibilerdi. Hepsinin sırt çantası/sırtında gitarı + dar siyah kot pantolonu ve konversleri vardı. Değişik geldi baya, paylaşayım dedim :) Ayrıca bir sürü kırmızı saçlı gördüm. Daha doğrusu ilk defa bu kadar kırmızı saçlıyı bir arada gördüm. Taksimde bile bu kadar görmemiştim :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

boludan kaçıp kaçıp gittiğimz nadide şehrimizdir bizm için (= cümbür cemaat yollara çıkardık hele bi keresinde sabahın8-9u ankardayız gittik lemanın kapısında açılmasını beklios (= sabahın bi körü adamların açmasını bekledk orayı bi de sabahın bi körü içti manyaklar =D çok güseldi yaa unutamam o günleri :( ahh ahh mezun olup gittler ben kaldım :(
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

MoreThanMost yazdı:Ayıptır söylemesi, 2 yılım doldu Ankara'da ve ikinci kere dün Kızılay'a gittim. Karanfil'i gezerken bir şey dikkatimi çekti ki insanların hepsi aynı! Fotokopiyle çoğaltılmış gibilerdi. Hepsinin sırt çantası/sırtında gitarı + dar siyah kot pantolonu ve konversleri vardı. Değişik geldi baya, paylaşayım dedim :) Ayrıca bir sürü kırmızı saçlı gördüm. Daha doğrusu ilk defa bu kadar kırmızı saçlıyı bir arada gördüm. Taksimde bile bu kadar görmemiştim :)
Evet karanfil olayı iyice abarttı. Ama ben de Kadıköy'de çok daha fazla gördüm öyle tipler ve yuh dedim burda daha fazlalarmış :D yine siyah pantolonlar damalı pantolonlardan iyidir diye düşünüyorum ben bi ara onlar daha fazlaydı.
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

cmt gunu ilk defa gıttıgım sehır istanbul un bunalımıdan kurtulmak ıcın seve seve ankaraya tasınabılırım .. istanbuldan daha sakın ve daha guzel bnce belkı tek sorunu denız olmamasıdır ama bn denızden nefret ettıgım ıcın bayıldım ankara ya ..
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

istanbuldan dönüşte daha ufak bi şehire gelmek güven duygusu yaratıyo o kesin.. geçen gün gittim konur insanları okul formalarıyla yine tozu dumana katmaktalar yanlız nesil atlanmış sokakta.. artık daimi kaldırımda oturan insanların yerini yenileri almış.. yükselde her zamanki gibi eylem vardı ankara aynı ankara işte :)

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

bende başlığa aynı konuda yazmak için geldim. bugün gördüm sinirlerim tepeme attı. bazen cık cık cık diye bunlara bakan yaşlı teyzelere içtenlikle katılıyorum "liseye yeni başlamış ve sadece kıyafet olarak punk ve gothic tarza özenmiş ve hatta kimisi daha liseye bile başlmamış hiçbirşeyden anlamadıkları halde yihuu rockçıyız ulen asiyiz oturuorz yerde ooh siyah giydim ya üstüm başım da toz oldu grii way be ne kadar cool oldum hey olm şu karşıda oturan gothic beni kesio di mi lo uu hadi bakalım enayinin biri de gitarını getirmiş ergen sesiyle şarkı sölemeye çalışıo" tipindeki dünyamıza henüz nerden gönderildii belli olmayan nesneleri biri artık yok etsin çünkü gerçekten bu şehirden beni bugün inanılmaz soğuttular. dilencilerden bile bu kadar rahatsız olmadım ömrüm boyunca. ciddiyim. gerçekten. not: 13 yaşında rock veya metal dinlemeye başlamak güzel birşeydir. ama sadece dinlemesi güzeldir. en çok indirelenler listesinden 10 grubun adını ezberleyip 2 tane grup tişörtü almakla adam olunmaz. (Şahsi görüşümdür. şiddetle karşı çıkanların olabilitesi de normaldir sanırım.)
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

ankaraya en son 2 sene önce geldim sanırım. o zaman bu tip insanları görmemiştim ben. birden mi türediler acaba? ya da ben onların olduğu yerlere gitmemişim. :| eylül sonu ekim başı tekrar gideceğim ankaraya. bakalım görmeyeli ne kadar değişmiş. :010