Barışarock 2007

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bad-dua yazdı:
KoRn_eR yazdı:
bad-dua yazdı:eğer öyleyse durum değişir tabi kaynak varmı
Var tabi olmaz mı.Sen hiç araştırmadan yorumlar yaptın ama bizde desteksiz sallamıyoruz.
Bu organizasyon gerçekten amacından sapmış."Barış, barış...doğu-batı birleşin" ayaklarına propaganda yapacaklar.Bu sene değil belki ileriki senelerde orada büyük olaylar çıkar şuraya yazıyorum.
araştırmadan yorum yaptığımı söylüyosunda benim o yorumumun bu haberle direkt ilgili olmadığını anlayacak zekaya sahipsin sanırım.
sende direkt o haberin üstüne böyle bir yorum yapınca yanlış anlaşılacağını kestirebilecek zekaya sahipsin sanırım,evet öyle olmalı.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Kavga etmeden...
sleeping with the earth my dying bride

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

jonnathan yazdı:
KoRn_eR yazdı:
213 yazdı: Kaynak verebilirmisin bana dostum??
Sinirlerim yerinden oynadi.Kan siçradi beynime!

Ingiltere 3. Kürt Gençlik Festivali Hackney Ocean salonunda gerçekleştirilen görkemli final gecesi ile son buldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ingiltere Kürt Gençlik Festivali, üç günlük etkinliklerin ardından 10 Eylül Pazar günü düzenlenen final gecesi ile sona erdi. Çar Newa, kürt rock müziginin yeni sesi Rojhan Bekhen ve ünlü kürt sanatçısı Ciwan Haco’nun sahne aldıgı program gece geç saatlere kadar
devam etti.

:x :x
Festivalin içeriğini bilmiyorum ama Kürt gecesine çıkmakla PKK'nın TV'sine çıkmak aynı değil bence...
Fazla hosgöründe lüzumu yok bence.Orada pkk'ya hizmet eden bir Tv de program yapmis grup çikicak.Ne kadar sessiz kalalim?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Roj TV'ye çıktıysa -ki cıkmıs Korner kaynak var diyor- bencede tepkide haklısın.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Onu biraktim.Orada çikicak olan onlarca samimi grup ve fanlarina yazik olacak.Ama organizatörler bunu örtbas etmede gayet basarili olacaktir.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

213 yazdı:Onu biraktim.Orada çikicak olan onlarca samimi grup ve fanlarina yazik olacak.Ama organizatörler bunu örtbas etmede gayet basarili olacaktir.
Ben de boyle dusunuyorum hatta bi gruba ikaz bile ettim bu konuda ama amator bir grup icin iyi bi fırsat oldugu dusunuluyor nedense.. bence gercek anlamda dinleyiciden eser olmuyor bu festivalde

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

213 yazdı:Barisarock siyasi yönlü bir festival.Amaç baris deniliyor,her dilde sarki söylüyorlar (ki karsi degilim eger cidden baris içerikliyse) da kendi ideolojilerini herkese empoze etmek için kullanmadigi yöntem kalmiyor.
Herseye karsi festival adi altinda sözde sosyalistler ver anarsistler cirit atiyor.(Kaldiki samimi bir bas kaldiris olsa eyvallah diyecem)
Bende barisarock'a "karsiyim" kardes.
Helal sana.tüm duygularıma elçi oluyorsun.Sonunda senin gibi bir vatan evladıda burada yer alıyor.önceleri bende senin gibi düşünüp yazınca terslendim ve dışlandım.Sana tşk ediyorum.
ayrıca JONNATHAN abimizide selam :006
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kindmonster kardeş; Burası demokratik bi platform.Herşey tartışılır.Kimse kimseyi tersleme hakkına sahip değildir ( ağır hakaret içermedikçe )
Neyse olayın özüne dönersek, bu festivale gidecek elemanların -çoğunun- bazı kesimler tarafından beyni yıkanacak (organizatörleri katmıyorum şuan )
Ve karşımıza içi boş isyan,amaşsız baş kaldırış şeklinde çıkacaktır.Ben buna inanıyorum.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

http://istanbul.indymedia.org/news/2005/12/87232.php (ROJ TV'ye destek veren grupların listesinde Çar Newa var)

http://www.roj.tv/index/modules.php?nam ... page&pid=9 (Roj TV nin internet sitesi, burada grubun ismi geçiyor ama ne yazıyor bilmiyorum.)

daha da sayfalar var, gerekirse koyarım buraya.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Evet incelendi ve görüldü.O festivale gidecek olanlar 10 kere düsünsünler !!! Yaziklar olsun!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bir arkadasin istegi (ayni zamanda grubun istegi sanirsam.yoksa bu istegi reddederlerdi) üzerine Unleash grubu Türk bayrakli tisörtlerle cikicakmis sahneye!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Birde eskiden Rock n Coke'a çıkan grup Barışarock'a çıkamaz geyiği yokmuydu?

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

jonnathan yazdı:Birde eskiden Rock n Coke'a çıkan grup Barışarock'a çıkamaz geyiği yokmuydu?
vardı da noldu artık yok muymuş : )

Rocknocoke a çıkan da çıkabliyor mu Barışarock a

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Listede Ogün Sanlısoy var?

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bu organizasyonun samimiyetinden ilk günden beri şüphe duyuyordum, artık iyice kesinleşti kararım
When you're pushed, killing's as easy as breathing

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

jonnathan yazdı:Listede Ogün Sanlısoy var?
O zaman HEPİMİZ OGÜN SANLISOY'uz.

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

213 yazdı:Evet incelendi ve görüldü.O festivale gidecek olanlar 10 kere düsünsünler !!! Yaziklar olsun!
ne demek bu yaaa.bu ülke sadece türklerden oluşmuyıo tamam mı .sözlerine dikkat et.bu topraklarda kürtlerde alevilerde çerkezlerde beraberce yaşıyo ama senin gbi faşist beyinli insanlar yüzünden bölünyo bu topraklar.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

uykudakaybolan yazdı:
213 yazdı:Evet incelendi ve görüldü.O festivale gidecek olanlar 10 kere düsünsünler !!! Yaziklar olsun!
ne demek bu yaaa.bu ülke sadece türklerden oluşmuyıo tamam mı .sözlerine dikkat et.bu topraklarda kürtlerde alevilerde çerkezlerde beraberce yaşıyo ama senin gbi faşist beyinli insanlar yüzünden bölünyo bu topraklar.
Terör örgütünün kanalı olan Roj tv nin organizasyonlarına katılmış, onlara tam desteğini vermiş bir grup çıkacak bu organizasyonda.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

uykudakaybolan yazdı:
Kürt ve PKK destekçisi ayrımı yapamayan biri daha...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

uykudakaybolan yazdı:
Bu tip yorumları görünce artık kusasım geliyor. Bak kardeşim, bizim kötülediğimiz kitle bir ırk, din ya da benzeri birşeyi temsil eden insanlar değil. Bizim kötülediğimiz kişiler PKK ve işbirlikçileri. bu ülkeyi bölmek isteyen kişiler varsa onlar da PKKlıdır yani tam aksine biz bu ülkenini bölünmemesini ve bütün etnik unsurların farklılıklarına saygı duyarak bir arada yaşamasını istiyoruz. Bugün kim bu ülkeyi bölmek isterse karşısında oluruz. Dün bölücü olanlar bugün gelip gözümüzün içine baka baka özgürlük ve barış nidalarıyla kendi milliyetçiliğini ve ırkçı duruşunu gösterirse ona da karşı dururuz. Şu kesinlikle unutlmamalıdır, Osmanlı İmparatorluğu döneminden biri iç etnik grupların isyanlarıyla karşılaşılmakta ve topraklarımızın çalınmasını seyretmekteyiz. İnanıyorum ki bu topraklarda yine aynı senaryolar yaşanmayacaktır ve yaşatmaya çalışanlar da engellenecektir.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

wolfali yazdı:
bad-dua yazdı:
KoRn_eR yazdı: Var tabi olmaz mı.Sen hiç araştırmadan yorumlar yaptın ama bizde desteksiz sallamıyoruz.
Bu organizasyon gerçekten amacından sapmış."Barış, barış...doğu-batı birleşin" ayaklarına propaganda yapacaklar.Bu sene değil belki ileriki senelerde orada büyük olaylar çıkar şuraya yazıyorum.
araştırmadan yorum yaptığımı söylüyosunda benim o yorumumun bu haberle direkt ilgili olmadığını anlayacak zekaya sahipsin sanırım.
sende direkt o haberin üstüne böyle bir yorum yapınca yanlış anlaşılacağını kestirebilecek zekaya sahipsin sanırım,evet öyle olmalı.
niye insanların anlayışına göre yorum yapayım ki.başkasının neyi nasıl anlayacağını nasıl kestireyim.veya anlayamayacağını... sırf laf sokmak için entry girmek kabiliyet mi yani.neyse korn_er doğru söylemiş artisliğin alemi yok.kimseye faydasıda yok.istersen uzatabilirsin..

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

bad-dua yazdı:
wolfali yazdı:
bad-dua yazdı: araştırmadan yorum yaptığımı söylüyosunda benim o yorumumun bu haberle direkt ilgili olmadığını anlayacak zekaya sahipsin sanırım.
niye insanların anlayışına göre yorum yapayım ki.başkasının neyi nasıl anlayacağını nasıl kestireyim.veya anlayamayacağını... sırf laf sokmak için entry girmek kabiliyet mi yani.neyse korn_er doğru söylemiş artisliğin alemi yok.kimseye faydasıda yok.istersen uzatabilirsin..
ne demek ya sırf laf sokmak için...bu festivalin adı barışarock sa adına yarışır şekilde her grup ta çıkabilir.bu grubun pkklı olduğunu kimse söyleyemez.onlarda bi halk sonuçta ve aziz nesin in dediği gbi bu salak türk ırkı gbi onlar da cıkıp erahatça kendi dillerinde müziklerini yaparlar.sizin gibileryüzünden öldü ahmet kayada .yeter artık.siz gidi ülkeyi satan tayyeap e oy atın.fazla konuşmayın

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

uykudakaybolan yazdı:
bad-dua yazdı:
wolfali yazdı: sende direkt o haberin üstüne böyle bir yorum yapınca yanlış anlaşılacağını kestirebilecek zekaya sahipsin sanırım,evet öyle olmalı.
ne demek ya sırf laf sokmak için...bu festivalin adı barışarock sa adına yarışır şekilde her grup ta çıkabilir.bu grubun pkklı olduğunu kimse söyleyemez.onlarda bi halk sonuçta ve aziz nesin in dediği gbi bu salak türk ırkı gbi onlar da cıkıp erahatça kendi dillerinde müziklerini yaparlar.sizin gibileryüzünden öldü ahmet kayada .yeter artık.siz gidi ülkeyi satan tayyeap e oy atın.fazla konuşmayın
Yazık...

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

asıl senin gibi dogmatik beyinlere yazık! ana babanızdan çevrenizden duyduklarınızla tarih öğrenilmez.objektif olmalısın.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

uykudakaybolan yazdı:
bad-dua yazdı:
wolfali yazdı: sende direkt o haberin üstüne böyle bir yorum yapınca yanlış anlaşılacağını kestirebilecek zekaya sahipsin sanırım,evet öyle olmalı.
Tayyeap ya da MHP'ye oy atmamış biri olarak soruyorum, PKK'nın yayın organında program yapan bir grubu sen barış adı altına yakıştırabiliyor musun?

Kilitli