Barışarock 2007

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

başka çok fazla tercihleri yok onların ne yazık ki türklerin özel kanalları gibi.nerden sesini duyurucaklar.hayır bi de merak ediyorum bu önyargı sizin gbi gençlere nerden geliyo.kürtler sana bi şey mi yaptı çocuuum küçükken?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Öncelikle düzgün konuş. Benimle samimiyeti olmayan insanların böyle çocuğum tarzı yılışık kelimeler kullanmasından hiç hoşlanmam. O insanların gayette imkanı var. İbrahim Tatlıses gibi bir çok kürt ünlüyü hergün televizyonda görebilirsin. Önyargım kürtlere değil PKK'ya. Önce bununun farkına var sonra anlamsız yorumlarına devam et.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

uykudakaybolan yazdı:başka çok fazla tercihleri yok onların ne yazık ki türklerin özel kanalları gibi.nerden sesini duyurucaklar.hayır bi de merak ediyorum bu önyargı sizin gbi gençlere nerden geliyo.kürtler sana bi şey mi yaptı çocuuum küçükken?
Bak sana, senin seviyene inerek birşeyler yazayım, anlatmaya çalışayım.

Bir örgüt var, terör örgütü.Amaçları ne halt olursa olsun, bizim ülkemizin askerine kurşun sıkıyorlar, şehir merkezlerinde bomba patlatıyorlar...Kısacası ülkemize, milletimizin yaşama hakkına saldırıyorlar.Bir de kanal var.Roj tv adında.Terör örgütü merkezli yayın yapıyor.Çar newa adındaki grupta bu Roj tv'nin bir organizasyonuna katılıyor, kanala olan desteğini açıkça belirtiyor.Bu grupta barışarock 2007'de sahne alacak.

Umarım sondan başa doğru gidersin de bağlantıyı kurarsın.Sana söylenecek çok şey daha var ama yeri burası değil.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

jonnathan yazdı:Öncelikle düzgün konuş. Benimle samimiyeti olmayan insanların böyle çocuğum tarzı yılışık kelimeler kullanmasından hiç hoşlanmam. O insanların gayette imkanı var. İbrahim Tatlıses gibi bir çok kürt ünlüyü hergün televizyonda görebilirsin. Önyargım kürtlere değil PKK'ya. Önce bununun farkına var sonra anlamsız yorumlarına devam et.
önce sakin olalım bi yahu..sonuçta modsun abi sen bana düşmez tabi de otur yerine konuşma falan da diyemem ama sonuçta fikirler kişinin kendisidir ve buyüzden farklı insanlar ve farklı düşünceler vardır..neyse diğer dediklerine katılıyorum hem de canı gönülden başka bi başlığa da yazmıştım Türkiye'nin Türklerin olduğu gerçeği bizzat kürtlere de söylenmiştir ama tek bi şey dışında ülkeyi bölmemek..bunun için de hepimiz kürdü,çerkezi,tatarı hiç farketmez herkes elinden geleni yapmalü ülkeyi böldürmemeli
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Konuyu bu boyuta getirmeye luzum yok bence 213.

Belli ki arkadas Kürt veya Kürtlerle bir baglantisi var. Biz buna saygi duyuyoruz. Saygi duymayani ben zaten bu sitede barindirmam.

Fakat uykudakaybolan'in anlayamadigi birsey var sanirim; bizim sorunumuz pkk ve destekcileriyle.

Sen ha bu grubu oraya cikartip sarki söyletmissin, ha Ermeni soykirimini kabul eden Fransa hükümetinden bir Fransiz grubu. Bizim karsi oldugumuz dusunce; Türk'e ve Türklüge hakaret eden, onlari arkasindan vuran serefsizleredir!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

iy güzel demissin Trimpot ama uykudakaybolan kisisinin ettigi hakaretlere tepkisiz kalamam ve kalamayiz.Sen tepkini güzelce ortaya koymussun lakin benim sinir ayarlarimida resetlemeye kalkmasin.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

r1g0r yazdı:http://istanbul.indymedia.org/news/2005/12/87232.php (ROJ TV'ye destek veren grupların listesinde Çar Newa var)

http://www.roj.tv/index/modules.php?nam ... page&pid=9 (Roj TV nin internet sitesi, burada grubun ismi geçiyor ama ne yazıyor bilmiyorum.)

daha da sayfalar var, gerekirse koyarım buraya.
abi kanlaın sitesinde sol üst tarfta pkknın renklerini içeren flashlardan var abi barışarock tmmda pkkylada barışacak değiliz herlade harbiden organizasyonu yapnlar delrmiş olmalı resmen pkkya destğini açklayan bir grubu çıkarıolar varmı böle bişe :007ayrıca uykuda kaybolanda terbiyeszlik etmesin

Kullanıcı avatarı
suit
Üye
Üye

Mesaj gönderen suit »

Irkçılığa,millyetçiliğe,küresel ısınmaya,işgale,cinsiyetçiliğe karşı BarışaRock Festivali 24-25-26 Ağustos tarihlerinde Sarıyer Mehmet Akif Ersoy Piknik Alanında olacaktır.

BarışaRock toplantıları her çarşamba 19.30'da Taksim Karakedi Kültür Merkezi'nde yapılmaktadır.

Sahne Listesinde son durum;

1. 6 hr Sundae (AVUSTRALYA)
2. 17 Ohm
3. Abraxas
4. Aduuket
5. Ahibba
6. Anima
7. Annwn
8. Arşmahal
9. Ayılar
10. Aylin Aslım & Yakup (Akustik)
11. Bertuğ Cemil
12. Boikot (İSPANYA)
13. Bulutsuzluk Özlemi
14. Bülent Ortaçgil
15. Cahit Berkay - Zan
16. Çar Newa
17. Deli
18. Deli Selim
19. Dembedem
20. Demir Demirkan
21. Dinar Bandosu
22. Dirty Black
23. Doxan
24. East2West (ALMANYA)
25. Efsun
26. Farzad Golpayegani (İRAN)
27. Feryal Öney
28. Gevende
29. God is an Astronaut (İRLANDA)
30. Hakan Kurşun
31. Hariçten Gazelciler
32. Hipnoz
33. Işığın Yansıması
34. Kaptan Zaman (Taner Öngür - Serap Yağız)
35. Kara Güneş
36. Kiralık Orkestra
37. Mai
38. Marsis
39. Massar Egbari (MISIR)
40. Melatonin
41. Moğollar
42. Moral
43. Narkoz
44. Nev
45. Nitro
46. Ogün Sanlısoy
47. Otr
48. Sabih Cangil
49. Sek.Z
50. Semaver Kumpanya Ritm Grubu
51. Senfonya
52. Soul Sacrifice
53. Teneke Trampet
54. Unleash
55. Vedat Yildirim - Bajar
56. Violet
57. White Wash
58. Yalnış
59. Yash-Ar (Yaşar Kurt - Arto Tunç Boyacıyan)
60. Yeni Harman
61. Yolgezer
62. Zardanadam

jimmyjazz
hayaeTTren
hayaeTTren
İletişim:

Mesaj gönderen jimmyjazz »

Bir protesto olarak Barisarock festivaline verigimiz destegi geri cekiyoruz...Bu tamamen hayaleTTren'i baglayan bir durumdur ve amac gereksiz polemik yaratmak degil sadece grup olarak bu festivale olan tavrimizin bilinmesi ve sevenlerimizin de bundan haberdar olmasidir. Bilgilerinize...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Tavrinizi bilsek bir de hocam ?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

soul sacrifice ve dirty black harici gayet sıkıcı olacak gibi millet çadır sallamaya gidicek festivale ona buna karşıyım diye..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Anlayamadiginiz çok sey var barisarock gönüllüleri.Sizin seviyenize inmek istemiyorum.Umarim dogru yolu bulursunuz.Sizin gözünüzden bakabiliyorum bu düzene ama tasvip etmiyorum.Körü körüne baglanmissiniz bir kere.Gözleriniz görmüyor.Sacma bir ideoloji üzerine gidip geliyorsunuz.Yazik size.Realist bakamiyorsunuz bir kere.Enternasyönel sosyalizm ve anarsizm arasinda sikisip kalmis birer canlisiniz.Bu konulari yillarca arastirdim ben.Benim gibi olun demem hiç bir zaman.Ama objektif bakmayi ögrenin.Olmayacak ideolojilerin pesinden gitmeyin.Ne yazikki dünyamiz hiç bir zaman, memleketimiz olmayacak.Bunu akliniza sokun.Milletler her zaman maddi çikarlari ölçüsünde hareket edecek.Keske böyle olmasa ama ne yazikki her daim böyle olacak.Dünya birliginden önce Ulusal birlik gelir.Bunu unutmayin ve ideolojimi satmis sanmayin.Çok heyecanlisiniz anliyorum ama biraz daha sakin mecburen.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Böyle bir organizasyonda yer alan sanatçı ve gruplara üzüldüm açıkçası.
Orda birçok insanın beyni yıkanabilir. Özellikle kişilikleri daha oturmamış genç arkadaşlarımızın Zaten bir arayışta olan gençlerin etkilenmemesi mümkün mü acaba?Oradaki sahneye çıkacak olan grupları böyle bir organizasyonda yer almamaları için uyarmak lazım

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

çarşı barışarock'ada karşı..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

* BarışaRock2007'de sahne alacak gruplardan kesinleşen gruplar aşağıdadır.
* BarışaRock2007'de "Kadife Çekiç" ve "Mavi Duman" adı ile 2 sahne yer alacak. Bu iki sahnenin biri diğerinden daha önemli ya da önemsiz değil. Daha çok yeni gruba yer açabilmek için iki sahne kararı aldık.
* Listedeki grupları elden demo, albüm ya da sözlü başvuru yapan veya foruma başlık açarak katılım isteğini bildiren gruplar arasından seçtik.

Mavi Duman Sahnesi

Cuma:

14.00…Violet

15.00…17 Ohm

16.00…Otr

17.00…Arşmahal

18.00…Narkoz

19.00…Hipnoz

20.00…Sek.z

21.00…Kara Güneş

22.00…

23.00…İhtiyaç Molası

Cumartesi

14.00…White Wash

15.00…Mai

16.00…Dembedem

17.00…Unleash

18.00…Annwn

19.00…Ahibba

20.00…Yeni Harman

21.00…Teneke Trampet

22.00…Efsun

23.00…Zardanadam

Pazar

14.00…Ayılar

15.00…Kiralık Orkestra

16.00…Aduuket

17.00…Yalnış

18.00…Moral

19.00…Melatonin

20.00...Siya Siya Bend

21.00…Hariçten Gazelciler

22.00…Yolgezer

23.00…Senfonya

Kadife Çekiç Sahnesi

Cuma

14.00…Kaptan Zaman (Taner Öngür & Serap Yağız)

15.00…6 hr Sundae (AVUSTRALYA)

16.00…Sabih Cangil

17.00…Gevende

18.00…Zilzurna

19.00…Nev

20.00…Bülent Ortaçgil

21.00…Aylin Aslım & Yakup (akustik)

22.00…Massar Egbari (Mısır)

23.00…Hakan Kurşun

Cumartesi

14.00…Doxan

15.00…Dirty Black

16.00…Projeya Bajar (Vedat Yıldırım) Bulutlar Giderken (Feryal Öney)

17.00…Dinar Bandosu

18.00…Marsis

19.00…Demir Demirkan

20.00…Deli

21.00…Moğollar

22.00…Farzad Golpayegani (iran)

23.00…Bulutsuzluk Özlemi

24.00…God is an Astronaut (İrlanda)

Pazar

14.00…Nitro

15.00…Anima

16.00…Sultan Tunç & Oriental Groove Orheztra

17.00…Abraxas

18.00…Soul Sacrifice

19.00…

20.00…Işığın Yansıması

21.00…Bertuğ Cemil

22.00…Yash-Ar (Yaşar Kurt – Arto Tunç Boyaciyan)

23.00…Boikot (İspanya)

Arkadaşlar, yukarıda açıklanan gruplarda değişiklikler olabilir şaşırmamak gerek. Değişiklikler şu andan itibaren bizden kaynaklı olmayacaktır. Açıklanan gruplar herhangi bir nedenden dolayı gelemeyecek olursa doğal olarak onları listeden çıkartmak durumunda kalacağız. Bir değişiklik oldu bile. Demirhan Baylan kişisel nedenlerden dolayı sahnede olamayacağını iletti bize. Başka herhangi bir yerde olmayacak. Alanda bizlerle beraber olacak, aramızda olacak ama maalesef sahne alamayacak imiş.

Lütfen artık yeni başvuru yapmayalım,. Elimizde zaten epeyce uzun bir liste var. Gruplarda azalma olur ise ya hiç yeni grup almayacağız, ya da zaten daha önceden belli olan liste üzerinden devam edeceğiz. Bu yüzden artık yapılan başvurların kimseye haksızlık yapılmaması için, değerlendirmeye alınmaması takdir edersiniz ki en mantıklı olanı.

Saygı ve de sevgilerimizle...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

son durum yukardaki gibi.. varmı gidicek olan haberleşelim???

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

arkadaşlar demir demirkan sahne almicakmış. hatta bununla ilgili açıklama da yapmış ama hala afişte yer alıyo. bilginize.
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bu festival bu sene cacık oldu galiba daha başlamadan bu kadar sorun çıktıysa orada ne aksaklıklar olur kimbilir?? yine de gidebilirim büyük ihtimalle...

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

geçen seneki komedileri gördükten sonra artık pek gidiceimi de sanmıyorum demir de yok zaten. çok fazla tutarsız insan vardı orda. neyi savunduklarını bile bilmeyen insanlar
En son vaga_bond tarafından 23 Ağu 2007 16:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

vaga_bond yazdı:geçen seneki komedileri gördükten sonra artık pek gidiceimi de sanmıyorum demir de yok zaten. çok fazla tutuarsız insan vardı orda. neyi savunduklarını bile bilmeyen insanlar
haklısın...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Çar Newa'ya ne oldu?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Yemedi galiba gelmeye : )

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Biraz bakındım ve organizasyon komitesi tarafından kaldırıldığını öğrendim. Parasızlıktan dolayı çıkartamıyorlarmış çar newa'yı.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

vah vah..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

DİSK Genel Sekreteri Musa Çam, Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada, Filistin’den, Irak ve Afganistan’a uzanan, gün geçtikçe boyutları artan bir savaş sürerken, Ortadoğu kan gölüne çevirilirken, “Şarkılarımız Yeryüzüne, Evimiz Dünya” sloganıyla karşı festival organize eden Barışarock girişiminin, on binlerce genci bünyesinde toplayarak savaşa karşı önemli bir barış zemini oluşturduğunu söyledi.

Barışarock’ın “küresel direnişin bir parçası, barış, adalet, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik arayan milyarların şen sesi” olmaya devam ettiğini dile getiren Çam, festivale, “ABD müdahalelerine, sendikasızlaştırmalara, paralı eğitime, cinsiyetçi baskılara, nükleere, ırk ayrımcılığına, yoksulluğa, açlığa, adaletsizliğe, özelleştirmelere, küresel iklim felaketine, militarizme ve milliyetçiliğe karşı direnenlerin” katıldığını söyledi.

DİSK’in, kendini yalnızca üyelerinin çıkarlarını korumakla sınırlamayıp tüm topluma karşı sorumlu olduğunu bilerek hareket eden ve bu nedenle ülkenin tüm sorunlarını kendi sorunu olarak gören bir örgüt olduğuna işaret eden Çam, şunları kaydetti:

“Bunu vatandaşlık bilincinin, toplumun örgütlü ve öncü gücü olmanın bir gereği olarak hakkıyla yerine getirmeye çalışan, bütün bunlardan dolayı da ülkemizde demokrasinin sağlam kalelerinden biri olan DİSK, 2005 ve 2006’da olduğu gibi Barışarock 2007’ye katılma kararı almıştır. Ülkemizin haksızlığa, hukuksuzluğa, yoksulluğa, adaletsizliğe mahkum olmadığını yüreğinde hisseden herkesi ve özellikle de dinamizmiyle bu mücadeleye omuz vermesi gereken, toplumun geleceği olan gençleri Barışarock’a katılmaya davet ediyoruz

kaynak:ntvmsnbc.com
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kilitli