Zeytinli Rock Fest '07 - 02-03-04-05 Ağustos

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

bu festivale ilk yapıldığında gitmiştim bidahada gerek duymadım..
ilk sene büyük bi kalabalık gitmiştim ve süper eğlenmiştik ama bu bizden kaynaklanıyodu onlarla bi alakası yoktu :D
ozamanda berbattı herşey..
hiç bi grubu dinlemeden eğlenmesini bilmiştim süperdi ortam..
onun dışında festival alanının karşısında bi aile bakkalı vardı 1 milyona karnımız doyardı onlar sayesinde
bi bütün ekmek arası salam kaşar domatez dolduruyolardı valla öle doyardı karnımız ehaheha
ama bizden gören herkes oraya gitmeye başlayınca bakkal amcada uyandıydı tabe zam yapmıştı 250 binlira hehe
neyse ama süper eğlenmiştik yaa..
hey gidi günler hey beee...
:D
bu sene bide bi çok gruba asi gençlik yuhlamış orta parmak göstermiş sahneye bişiyler atmış galbaa...
nereye gidiyoki bu gençlik acaba...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

_hasonowic_ yazdı:bu sene bide bi çok gruba asi gençlik yuhlamış orta parmak göstermiş sahneye bişiyler atmış galbaa...
nereye gidiyoki bu gençlik acaba...
wolfali'nin bana anlattıgı kadarıyla 6 saat'e yuhlamıslar sahnede ingilizce konustukları icin. Grup avusturya'dan gelen bi grupmus ama elemanlar turkmus vs.. Baska bi olayda olmadı :)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

veronique yazdı:
jonnathan yazdı:
veronique yazdı:Eksi sozlukten sadece 2 cadır vardı zaten.. gecen yıl eksi sadece sozluk izmirden 2 cadır vardı :)
o yuzden cok dert etmiyorum ordaki yorumları ben
Sadece oradan bahsetmiyorum... Ayrıca seneye gitmeyi düşünmüyor musun? :)
Efenim ben 3 yıl sonra kendi festivalimi yapıcak bi insan olarak tabi gidicem tecrube edinicem.. benim durumum farklı :P
Siz bi düzenleyinde sizede böyle üç sayfa festival kritiği yazarız :)
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

jonnathan yazdı:
veronique yazdı:
jonnathan yazdı:Sadece oradan bahsetmiyorum... Ayrıca seneye gitmeyi düşünmüyor musun? :)
Efenim ben 3 yıl sonra kendi festivalimi yapıcak bi insan olarak tabi gidicem tecrube edinicem.. benim durumum farklı :P
Efenim sadece artılardan olusan bi krtik yazmak cok sıkıcı olucak olsa gerek :)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

veronique yazdı:
jonnathan yazdı:
veronique yazdı:Efenim ben 3 yıl sonra kendi festivalimi yapıcak bi insan olarak tabi gidicem tecrube edinicem.. benim durumum farklı
Efenim sadece artılardan olusan bi krtik yazmak cok sıkıcı olucak olsa gerek :)
:010
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

koşullar elvermediğinden festivali yorumlamam biraz gecikti.(yorumlarımı sabırsızlıkla bekleyen hayran kitlemden özür dilemeyi bir borç bilirim.)

gelelim festivale;muhteşem,güzel,iğrenç gibi terimleri bir arada kullanabileceğimiz bir festival oldu bu seneki zeytinli..
önceki yorumlardan hareketle gidersek;jonnathan'ın bahsettiği gibi güvenlik harbi anormaldi.(gayet insancıl bilekliğimi gasp etmelerinin verdiği sinirle söylemiyorum bunu.ayrıca bilekliği hacı yapmalarının nedeninide:''sen bunla adam delersin ne malum'' şeklinde açıklamalarının verdiği nefretlede...sanki içerde şişelerle içki satılmıyormus gibi benim 1 gr. demir içeren bilekliğimi tehlikeli gören zihniyete.....)
güvenliği geçelim gelelim ses sistemine..gene jonnathan üzerinden yorumlarsak bahsettiği kadar kötü olduğunu düsünmüyorum.sadece almora'da kulak zarlarımı haşat etti sistem,diğerlerinde pek sorun çıkmadı..
gene jonnathan'ın değindiği bir konu olan gölgelik alanlar ise ciddi bir sorundu.yemek yerken kaba etimizi koyacak yer bulmakta acaip zorlandık.
ayrıca yemekler konusunda yapılan eleştiriyide eleştirmeden duramayacağım =) yemekler o kadarda kötü değildi.şahsen günde 5 öğün yedim ki bu 3 günde 15 öğün eder hiçbir sağlık sorunu yaşamadım :P
festivalin esas olumlu yanlarından biride akçay'a yakın bir yerde düzenlenmesiydi bence.lakin gündüz akçayda çokta hoş vakit geçirme olanağına sahiptik.

geleyim performans eleştirilerime(=) )
pentagram:bu festivale beni çeken ilk gruptu.ama performansı için aynı seyi söyleyemeyeceğim.öylesine gelmişler edasıyla sahnedeydiler.birde 5 te indiler utanmadan(jonnathan'a doğrulama).onlar yüzünden 2 saat uykuyla 3. güne uyandık.

almora:tek kelimeyle=muhteşem!

rampage:bu festivalde benim için en sürpriz grup oldu.harika bir performansla kendilerine hayran bıraktılar.piyasadaki cover gruplarına nispet yaparcasına..

moğollar:anlatılmaz yaşanır bir performanstı.cahit babanın saz ve elektro soloları,bassçı'nın her şarkıdan önce siyasi-sosyal mesajları değişik kıldı konseri=)

son olarakta gelelim festivalde bize çadırlarıyla destek olan veronique ve jonnathan 'a teşekkür etmeyi bir borç biliriz:P
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Sadece 2. güne gidebilmiş bir insan evladı olarak söylemeliyim ki, en büyük sorun güvenlikti. Zira sahne güvenliğini sağlamak üzere insanların üzerine balıklama atlayarak bizlerin can güvenliğini tehlikeye atan güvenlikçi abimizden korkmuş bulunmaktayım :010

Konser sırasında çektiğim en büyük eziyet susuzluk oldu. Güvenlikçi abilerimizden defalarca talep etmemize rağmen 1 şişe suyu bize çok gördüler sanırsam ki bir türlü gitmeye yanaşmadılar:) en sonunda güvenlikçi mi dinleyici mi olduğunu ayırt edemediğim bir hayırsever gitti de bize su alıverdi sağolsun...

Yemeklere gelince... Kuru ekmek arası döner ve lop pilav pek fena değildi aslında, festival ortamında olduğumuzu düşünürsek.. (Aç kalma ihtimali de vardı, en azından iyi-kötü karnımızı doyurduk)

WC ücreti gerçekten çok komikti jonnathan'ın söylediği gibi.. Ama Ali buna da bir çözüm getirdi: ödermiş gibi yapıp karambolden parayı yeniden cebe atmak :010

He bir de, Moğollar'ın konseri sırasında beni gülmekten öldüren Ali arkadaşıma sonsuz teşekkürler... Taklitleriyle konseri unutturdu:)
Bkz: Cahit Berkay'ın bağlama solosunda kafa sallamak... Sen çok yaşa Ali:)
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

whatsername yazdı:Sadece 2. güne gidebilmiş bir insan evladı olarak söylemeliyim ki, en büyük sorun güvenlikti. Zira sahne güvenliğini sağlamak üzere insanların üzerine balıklama atlayarak bizlerin can güvenliğini tehlikeye atan güvenlikçi abimizden korkmuş bulunmaktayım :010

Konser sırasında çektiğim en büyük eziyet susuzluk oldu. Güvenlikçi abilerimizden defalarca talep etmemize rağmen 1 şişe suyu bize çok gördüler sanırsam ki bir türlü gitmeye yanaşmadılar:) en sonunda güvenlikçi mi dinleyici mi olduğunu ayırt edemediğim bir hayırsever gitti de bize su alıverdi sağolsun...

Yemeklere gelince... Kuru ekmek arası döner ve lop pilav pek fena değildi aslında, festival ortamında olduğumuzu düşünürsek.. (Aç kalma ihtimali de vardı, en azından iyi-kötü karnımızı doyurduk)

WC ücreti gerçekten çok komikti jonnathan'ın söylediği gibi.. Ama Ali buna da bir çözüm getirdi: ödermiş gibi yapıp karambolden parayı yeniden cebe atmak :010

He bir de, Moğollar'ın konseri sırasında beni gülmekten öldüren Ali arkadaşıma sonsuz teşekkürler... Taklitleriyle konseri unutturdu:)
Allah'tan bütün kirli çamasırlarımı dökmedin ortaya :P
saka biryana tuvalet olayında bir sebebim vardı,amacım kazıklamak değildi,sonucta ben çok iyi niyetli bir insanım nede olsa :P

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

wolfali yazdı:
whatsername yazdı:Sadece 2. güne gidebilmiş bir insan evladı olarak söylemeliyim ki, en büyük sorun güvenlikti. Zira sahne güvenliğini sağlamak üzere insanların üzerine balıklama atlayarak bizlerin can güvenliğini tehlikeye atan güvenlikçi abimizden korkmuş bulunmaktayım :010

Allah'tan bütün kirli çamasırlarımı dökmedin ortaya :P
saka biryana tuvalet olayında bir sebebim vardı,amacım kazıklamak değildi,sonucta ben çok iyi niyetli bir insanım nede olsa :P
Ben seni destekliyorum Ali'cim:) amacın kazıklamak olsa bile haklısın valla. El insaf o kıytırık tuvaletlere de 50 Ykr verilmez ki...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

ben yazmayı unutmuşum..
tuvaletlere ve yemek konusuna yeterince değinilmiş üstüne bişey söylemeyeyim..
gruplardan biraz bahsedelim..

almora: soundcheck'leri sahne performanslarından 10kat daha iyidi..bayan vokalimizin sesi maalesef (ses sisteminin ve olanca kalabalıkta çıkan gürültünün de katkısı ile) cayk cuyk ciyk olarak anlaşıldı tarafımdan..zaten stüdyo kayıtlarından daha ince bir sesle söylemeye çalıştı o yüzden pek beğenmedim almorayı..

moğollar: en çok alkışı hakeden isim(ler)di moğollar..çok beğendim..
abd karşıtı dokundurmalarını sahnede biraz uzatmış olsalar da herşeye rağmen çok güzeldi..cahit berkay bağlamayla progressive rock tarzı bir solo attı -ki çok feciydi.

rampage: havanın tamamen karardığı saatte sahne almaları atmosfer açısından çok olumluydu rampage için..onu da beğendim fakat vokalistleri sahneye gelmeden önce iki defa master of puppets e dokundurup sonra da izleyiciye doğru parmak sallayıp "hayır lan çalmıyoruz" demeleri tek kusurlarıydı..

pentagram: metin türkcanın gitar sadece boynunda asılı durdu tarkan gözübüyük'le işaret diliyle anlaşmaktan başka pek bi iş yapmadı..konserin adamı murat ilkandı sahnedeki tek enerjik grup üyesi idi..yine de isminin ağırlığı nedeniyle "keşke izlemeseydim" diyemiyorum..

6 saat: müzikal açıdan birşey söylemicem fakat birçok kimseden iyi Türkçe konuşabiliyorken şarkılardan sonra "thank you so much we are so happy for we are here and in such a good night" bık bık konuşmaları sinirime dokunmadı değil,dokundu..
duyduğuma göre bir arkadaşımın arkadaşı sahneye ayakkabasını atmış son nokta olarak

nekropsi: moğollarla birlikte bence konserin diğer en başarılı topluluğu idiler..fakat almora bekleyen birkaç kişilik küçük bir ekibin ortaparmak hareketine maruz kaldılar..bence festivalin en iyi sahne performanlarında ikinciydi..

zardanadam: klasik zardanadamdı..beğenerek izledim gece sahne alsalardı daha eğlenceli olurdu..

jonnathan & veronique: kendilerine teşekkür ediyoruz..sadece çadır için değil bizi iki kişilk çadırda dört kişi kalmaya mahkum etmedikleri için de..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ben tamamen unutmuşum festivali yahu izmire geleli hatta ordan da afyona gidip geleli 2haftadan fazla oldu arkadaşlara falan da bol bol anlattım ama anca girebildim siteye oyüzden bukadar geç yorum yazmam "kafadan atıyo lan bu" nidalarına gebe olmasın..(nidaya gebe olmak=)

ben 2-3 ve 4ağustosun yarısında ordaydım son gün bişeyler olur kaçalım abi pek de grup yok dedim iyi de yapmışız uykudan uyandırmaları falan bende duydum kesin kavga çıkarırdım..neyse ilk gün sabahın 7sinde geldim ben kamp alanına baya d dolu olduğunu görünce resmen dumur oldum özellikle dinar bandosunu deli beğendim(anne tarafı afyonlu da)onun dışında ilk gün yorgunluğundan dolayı erken yatılınca kargo ve nevin bi kısmını dinleyebildim ama ilk günün en iyisi de onlardı kargo ortala üstü canlı performansını tekrarlarken nev ilk günü tatlı bağladı..şunu da eklemeliyim ki yüksek sadakatin performansını inanılmaz kötü buldum belki ilk dinleyişimdendir dedim ama ses sisteminin de katkısı tartışılmazdı

ikinci gün adeta mest olma günüydü..nekropsiye hareket çekilmesi ve "pentagram nerde yuuhh kaldırın lan bunları" tepkileri yanlış olsa da müthiş beğendim özellikle davulcularını dave weckl la bir tutmaya başladım dinledikten sonra =) moğollar zaten bilindiği ve beklendiği gibi hem o gergin havayı rahatlattılar hem de selvi boylum al yazmalımda uçurdular milleti ayrıca cahit berkay ın 62(galiba!).doğumgünü olması da "cahit baba"larla bitirdi beni..hee unuttum galiba rampage di konserin başına "nasısınız gençler eğleniyo musunuz" falan diye başlayıp konserin sonuna doğru pek şişe yerken bile komple ingilizce konuşmalarıyla ne kadar iyi bi grup olsalar da seyirciyle olan iletişimde benden -129081023 aldı.."emeğe saygı" tezahüratları nekropsiye yapılanların tam tersi nitelikte kaliteliydi..almora ve hakan aysev in festivale katkısı enaz pentagram kadar yüksekti ama onlar da yüksek sadakate musallat olan ses sistemi kabusunun altında ezilmekten(az da olsa) kurtulamadılar(sahnenin yanındaydım ben konseri bittiğinde kemancı kızı beğenenlere diyorum hiç de sanıldığı gibi hoş bi hatun değilmiş=)..günün bombası pentagram çıktığında milletin enerjisi yarıdaydı konserin 5buçukta bitmesiyle bacakları kullanım dışı olan seyirci sayısı hiç de az değildi..anatolia yı iki kere çalmalarının doğallığı altında herzamanki iyi canlı performansıyla günü sabaha bağlayıp 3.güne geçildi..

3. ve benim için son günde sadece 110u dinleyebildim zaten pek de hoşlanmıyodum gruptan ama kafamdaki 110 önyargısı yarı yarıya azaltı diyebilirim özellikle sağlam riff leri bulunan şarkıları var..akşamüstüne doğru da yol aldık biz memleketlere doğru

sorunlar:
-tuvaletin paralı ve kendine yakışan derecede bok olması
-yemeklerin "hani biraz da yenebilcek düzeyde olsaydı" dedirtmesi
-kamp alanının sonradan genişletilmesine rağmen bana göre yine de az gelmesi
-ses sistemi ve bana göre çok da olmasa da güvenlik ve kapıdan giriş
-tuvalete para vermeyip pet şişeye ihtiyaç gideren ve dolu pet şişeyi başka çadırlara şutlayan zihniyet

güzellikler:
-elbetteki almora ve pentagram(bunlara moğollar ı da gönül rahatlı içinde ekliyorum artık)
-hayatımda girdiğin en soğuk ve en kalp krizi geçirtici akçay denizi
-alkol fiyatlarının ortalamalığı(mahşerin beş atlısı muhteşemmiş)
-akçay ın kendi keşfedilmeye yüz tutan güzelliği

biraz uzun olduğunun farkındayım ama biyere kusmam gerekiyodu okursanız artık
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kilitli