Göz Renkleri

Genel konular
bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

whatsername yazdı:
bad-dua yazdı:
whatsername yazdı: Beyaz bütün renkleri içeriyor zaten.
Siyah bütün renkleri içermezmi yani mavi kırmızı ve sarının karışımı siyahı oluşturmazmı.Yoksa beyaz içinde mi aynı şey geçerli
Yok öyle değil. Yani beyaz ışığı prizmadan geçirdiğin zaman bütün renkleri görebilirsin.. Beyaz bütün renkleri içerir derken, bütün renklerin karışımı değil. Hepsini karıştırırsan beyazı elde etmek imkansız zaten:)
tamam şindi oldu yanlış anlaşılmış.

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Peki göz rengi tonunun "giydiğin kıyafete göre değişmesi" olayı noluyor tam olarak bileniniz var mıdır acep? Hatta ve hatta benim bir arkadaşın gözleri sinirlenince ya da hava soğuyunca yeşil oluyor, mutlu olunca mavi. normal zamanlarda ikisinin arası. bu nasıl oluyo peki ? :) bazen göz renkleri hakkında öyle şeyler duyuyorum ki inanasım gelmiyor. Tabii şöyle bi durum var ki herkes kendi gözlerini çok fantastik bulduğu için türlü şeyler üretmeyi sever:) ama bu mavi-yeşil değişimine şahit olunca bi tuhaf oldum. var mıdır bir mantığı?
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

O değişim göz yanılması bildiğim kadarıyla.. Yani yanar döner göze sahip değiliz :010
İris alan olarak tişörtle kıyaslandığında çok daha küçük kaldığı için göz tişörtün rengini algılamaya başlıyor.
Göz renginin kıyafete göre değişmesinin açıklamasını bu şekilde biliyorum ama sinirli hal ve soğuk hava konusunda bir şey diyemeyeceğim.. İlk defa duyuyorum böyle bir şeyi :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

walla mantığı var mı bilmem ama oluyor gerçekten. yani dediğin gibi insanın kendi gözünden bahsetmesi de ilginç oluyo kendini över gibi ama ben de kendimde farkediorm rengi değişik olabiliyo. mesela ağladıktan sonra yeşil oluyo benim normalde dışarda mavi gibi duruyo da karanlıkta daha bi yeşil gibi falan.. banyodan sonra ve denizdeyken de normalden farklı görünüyor. ama sinirliyken mutluyken falan değişebilceğini düşünmüorm pek ya çok ilginç yani bnm anlattıklarımda hep suyla temas falan var ya da dışarının ışığından kaynaklanıyo biraz daha mantıklı sanki bunlar ama öbür türlüsüne hiç dikkat etmedim...
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

angelssmile yazdı: mesela ağladıktan sonra yeşil oluyo benim normalde dışarda mavi gibi duruyo da karanlıkta daha bi yeşil gibi falan.. banyodan sonra ve denizdeyken de normalden farklı görünüyor.
aynı durum bende de söz konusu we bu çok hoşuma gidiyo özellikle denizden sonra :010
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

benim de duştan çıktıktan sonra yeşil, sınavdan beş aldıktan sonra turkuaz, portakal suyu içtikten sonra gri oluyor.. selam ederim.