WorK and TraveL (=

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

WorK and TraveL (=

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

arkadaşlar aranızda bu mewzuyla ilgili bilgi sahibi yada deneyimi olan w buşekilde yurtdışına giden arkadaşlarımız war mı?? neler biliyorsunuz.ne düşünüyorsunuz work and travel hakkında?? ben seneye gitmeyi düşünyorum bakalım araştırma içerisindeyim.
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

work & travel hakkında bildiğim şey şirketin çok çok çok çok çok iyi seçilmesi gerektiği. duyduklarıma göre yabancı ülkeye gittiğinde işi, kalacak yeri ayarlanmamış çok kişi olmuş. ya da söylenenden çok farklı şeylerle karşılaşanlar... çevrenizde giden varsa ve memnun kaldıysa onun gittiği şirketle gitmek en iyisi...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Alaska'ya balıkçılğa gitmek lazım.Çok para varmış orda
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben de duydum gittiğinde kalcak yeri olmayan o şaeklde ortada kalanları.iyi araştırmak lazımm

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Götüren firma en önemlisi.Tanıdık birini mutlaka bulun daha önce gitmiş olan.Yüzyüze konuşun neler yapmanız yapmamanız gerektiğini öğrenin.Köle pazarı gibi birşey sonuçta.Bir anda kendinizi bir otelin tuvaletlerini temizlerken bulabilirsiniz.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

gitmeden burdan yapıcaımzz iş belrlenioda gidiyorzz dimiii.bakalım önümde daha bi yıl warr.4.sınıfa geçtm de (=

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

MYO'lar, ortalaması dörtlük sistemde 2.00'nin altında olanlar ve 4. sınıflar gidemiyor diye bir geyik vardı birara, hala geçerli mi bilmem. Gitmeden yapacağın iş belirleniyor ancak oraya gidince tatsız süprizlerle karşılaşmıyor değilsin. Ondan çok sıkı şekilde bağlamalı. Gidenler genelde bir kaç arkadaş gidiyor buradan ve işveren kalacak yer vermiyorsa ev tutuluyor.

Alaska'dan bahsetmişken, evet karlı bir yer ama birde işin pisliği var. Balıkların kanları, pulları ne kadar yıkanırsan yıkan vucuttan ve ozellikle saç aralarından kolay kolay çıkmıyor(muş) :)

Bir de şüphesiz ki bu sistemin katkısı sizin cebinize olduğundan çok Amerikan ekonomisine. Hem ucuza mevsimlik işçi çalıştırıyor adamlar, hemde kazandığın paranın çoğunu yine Amerika'da bırakıyorsun. Sanıldığı kadar karlı değil ama güzel bir deneyim orası ayrı.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

maksat para kazanmak değil aslında =D

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Benim ablam 2 hafta önce bu şekilde gitti rahat olduğunu söylüyor. Yanında önceden de giden bir arkadaşı da ha var. Gitmek için biraz fazla masraf yapıldı.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ne kadar mesela we ablan orda ne iş yapcak?? yanında biriyle gitemsi iyi olmuş!! kim benle gelir =D =P

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

ya 4.sınıf ve 2.00 ortalama yalan arkadaşla hazırlıkta kaldık ama eleman gitti amerikaya havuzda çalıştı...şirketi iyiydi yalnız evini felan herşeyini ayarladı...

bende seneye alaskayı düşünüyorum pek parasında değilim olayın...orda balık sezonu verimliyse 9000 dolar kazanabilimuşsun ama değilse normal...kuzey ışıklarını,kodiak ayılarını görmek ve somon balıklarını yemek ayrı bi tat...:D ayrıca buzullarıda görmek mümkün:D...
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Sömürülmenin modern dildeki onlarca karşılığından biri bence W&T.

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

ben kendim gitmedim ama giden arkadaslarim cok memnun donduler sanirim sectikleri danismanliklar ve gittikleri yerler iyiydi ama birinden bile kotu seyler duymadim.bu konuda danismanlik hizmeti veren bir suru sirket var sadece 1 tanesiyle yetinmemek lazim daha fazla yerle gorusmek daha faydali olucaktir sanirim.ben work and travel yapmak yerine baska planlar yapmaktayim o yuzden bu konu hakkinda pek bir fikrim yok :( ama arkadaslarinla gidersen sartlar nasil olursa olsun eglenebilirsin diye dusunuyorum..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

r1g0r yazdı:Sömürülmenin modern dildeki onlarca karşılığından biri bence W&T.
eksisozluk'ten;

üniversitemdeki bir prof. un kapısında bu nanenin afişlerinden biri vardır ve altında da küçük bir kutucuk kağıtta şu yazar:

"afrika'dan gemilere doldurulup çalışmaya zorlanan köleler, en azından bindirildikleri gemi için bilet parası ödemek zorunda bırakılmamışlardı"...

kaelthas
sleeping with the earth my dying bride