Metallica - 27 Temmuz 2008 @ Istanbul

Silmeye kıyamadığımız ba$lıklar...
Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Şimdi eve girdim bende.. Tek kelimeyle "Mükemmel"di..

Organizasyon Hariç..

Off bu boyun ağrısı nasıl geçer nasıl gider.. Biri gelip masaj yapsın bana :\

Muhos'ta ordaymış fakat kendilerini göremedik, bulamadık, yakalayamadık. Vaga_bond hanımefendiyle tanıştık, oturduk, kalktık, yemek yedik, sonra o bizi bırakıp gitti :( olsun neyseki bitter'm ordaydı :) eğlenceli bir konser oldu speed_of_pain, 'in de dediği gibi lars söz verdi en kısa zamanda tekrar geleceklerine.. bu arada speed_of_pain, bir ara sahne önüne geçiş vardı keşke yararlansaydın sende o ayrıcalıktan.. Biz de ortalardan saha içinin en önüne gelmeyi başardık.. Boyun da verdiği avantajla konseri her yerden izleyebildim. Neyse ben artık yatayım bu yorgunluk beni 1 hafta gotürür herhalde :)
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Setlist şu şekildeymiş.

00. extacy of gold
01. creeping death
02. for whom the bell tolls
03. ride the lightning
04. harvester of sorrow
05. welcome home (sanitarium)
06. leper messiah
07. ...and justice for all
08. no remorse
09. fade to black
10. master of puppets
11. whiplash
12. nothing else matters
13. sad but true
14. one
15. enter sandman
- - - - -
16. last caress
17. motorbreath
18. seek and destroy

Okuyunca yutkundum.Süpermiş setlist.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

eUHUHUHEEE:) Evli olarak gittiğim ilk konserdi.Hanımı evde bırakıp arkadaşlarla gittim.Süperdi konser.METALLICA bitti diyenlere inat süper bir performans gösterdiler.Sahnedeki patlayıcılar ve alevler süperdi.Saha içinde çıldırdık valla:)Kamyon çarpmış gibiyim her tarafım ağrıyor.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

typhoon
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen typhoon »

alevin göründüğü anda yüzümüzü ısıtması şok ediciydi:) havai fişekler harikaydı:) performanslar süperdi :) saha içi ön taraflarıyla orta tarafları arasında bi yerlerde uzun boy avantajıyla çok eğlendim :) sonra yorulup arkalara gittim(cumartesi gecesi yol, pazar gecesi aynı yol 8 saat) yeni yeni kendime geliyorum.. değdi:)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ulan eski albümlere bu kadar abanacaklarini bilseydim kredi kartindan nakit avansa girer gelirdim.benim için Metallica Load'a kadardi çünkü..E yuh bana ...
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

213 yazdı:Ulan eski albümlere bu kadar abanacaklarini bilseydim kredi kartindan nakit avansa girer gelirdim.benim için Metallica Load'a kadardi çünkü..E yuh bana ...
harbiden ya.leper,and justice,no remorse,whiplash,motor,seek.. aman tanrım neler kaçırdık :016

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

Darkfuneralcıımın da dediği gibi başta beraberdik sonra mecburiyetten ayrılmak zorunda kaldım yanlarından malum yerlerimiz farklıydı :-D
konsere gelince; muhteşemdi anlatılmaz yaşanır bi konserdi... adamlar iki metre önümdeydi ya inanamadım, böyle bi mutluluk yoktur yani tarifsizdi o an benim için extacy of gold u duyduğum anda vücudumda bi kan akımı olmadığını hissettim. "artık bittiler" diyenlerin bi taraflarına soktular o lafları resmen :!: james inletti ortalığı, play list harikaydı daha iyi olamazdı... zaten one da olay bitti şov süperdi...
geceye dair tek kötü şey söylicem tek kapıdan içeri almak gibi bi o.... çocukluğu yaptılar doğal olarak millet sinirlendi ve yumruk yumruğa daldı birbirine ama olsun onlar unutulcak kadar küçük şeyler
ve evet yakında geri geliceklerine dair söz verdiler :-D
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

Darkfuneral yazdı:Şimdi eve girdim bende.. Tek kelimeyle "Mükemmel"di..

Organizasyon Hariç..

Off bu boyun ağrısı nasıl geçer nasıl gider.. Biri gelip masaj yapsın bana :\

Muhos'ta ordaymış fakat kendilerini göremedik, bulamadık, yakalayamadık. Vaga_bond hanımefendiyle tanıştık, oturduk, kalktık, yemek yedik, sonra o bizi bırakıp gitti :( olsun neyseki bitter'm ordaydı :) eğlenceli bir konser oldu speed_of_pain, 'in de dediği gibi lars söz verdi en kısa zamanda tekrar geleceklerine.. bu arada speed_of_pain, bir ara sahne önüne geçiş vardı keşke yararlansaydın sende o ayrıcalıktan.. Biz de ortalardan saha içinin en önüne gelmeyi başardık.. Boyun da verdiği avantajla konseri her yerden izleyebildim. Neyse ben artık yatayım bu yorgunluk beni 1 hafta gotürür herhalde :)
dsaha ıcınde 2.cı sıradaydım ben down un bıtımıne kadar ama arkadan oyle bır baskı olusturdular kı bı an cıdden gıdıyorumötekı tarafa dedım ve cıktım zaten boyum 165 :D eskı yerımde olsaydım gecerdım de ses kulesının ordan sahne önu kasardı baya
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yukardaki herkese katılıyorum :-D

süper bi gündü.. içeri girme çabalarımız dışında tabi.. ama olsun.. gülü seven dikenine katlanır.. yalnız ben şeyi çok merak ediyorum ya.. bi tane camış amcamız vardı, deniyi arıyodu hani.. acaba buldumu.. :P

metallica sahneye çıkana kadar epey bi havasız kaldık.. allahtan öndeki 2-3 ufaklık (ama boyları eşşek kadardı!!) gitti, öndeki *hayırsever arkadaşımız*da yerini bize verince saha içinin sol önü bize kalmış oldu.. :D burdan kendisine tekrar teşekkür ediyorum..

selin hatunu bize bırakıp elit kısıma dahil olduktan sonra baharı bulamadığımız için cinim (ibo), ılgım, ferroli, melih ve ben olarak devam ettik.. ayrıyetten muhoylada karşılaşamadık malesef.. :(

seneye yeniden gelme duurmları varmış sanırsam ilk defa düzenlecek olan bi festival kapsamında.. darısı o zamana inşallah.. :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ulen eziyo musunuz napıyosunuz anlamadım :s
elit kısım bilmem ne :s
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

seneye gelırlerse artık sahne önu alıp rahat rahat ızlemeyı planlıyorum bu sefer pena / baget bısı kapıcam
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

angel_of_the_hell yazdı:yukardaki herkese katılıyorum

süper bi gündü.. içeri girme çabalarımız dışında tabi.. ama olsun.. gülü seven dikenine katlanır.. yalnız ben şeyi çok merak ediyorum ya.. bi tane camış amcamız vardı, deniyi arıyodu hani.. acaba buldumu.. :P

metallica sahneye çıkana kadar epey bi havasız kaldık.. allahtan öndeki 2-3 ufaklık (ama boyları eşşek kadardı!!) gitti, öndeki *hayırsever arkadaşımız*da yerini bize verince saha içinin sol önü bize kalmış oldu.. :D burdan kendisine tekrar teşekkür ediyorum..

selin hatunu bize bırakıp elit kısıma dahil olduktan sonra baharı bulamadığımız için cinim (ibo), ılgım, ferroli, melih ve ben olarak devam ettik.. ayrıyetten muhoylada karşılaşamadık malesef..

seneye yeniden gelme duurmları varmış sanırsam ilk defa düzenlecek olan bi festival kapsamında.. darısı o zamana inşallah.. :006
yawrum bu ders oldu bundan sonra birlikte gidicez çiş yapmaya :)

o değilde neden bitti ya pazar gecesi? neden güsel şeyler çabuk bitiyo ya 3 gündür bunalımdayım ben :007

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Konserle ilgili en etkileyici(!) yorum tabi ki de Zaman Gazetesi köşeyazarı Ali Bulaç'tan geldi.

Sözün bittiği yer!

Güngören'de gerçekleştirilen terör eyleminde 17 insan hayatını kaybetti, 150 kişi yaralandı. 70 milyon insanın yüreğine ateş düştü, inanıyorum ki Türkiye'nin her tarafında insanlar bu dehşet verici olay karşısında kahroldular.

"70 milyon" diyoruz, 70 milyonun hepsi değil; bunun istisnaları var. İstisnalar tabii ki azdır. Belki yedi bin, belki 70 bin. İsterseniz bunları sıralayalım:

Hiç kuşkusuz, en başta bu vahşeti planlayanlar, gerçekleştirenler. Tabii ki bunların içi yanmadı, aksine "işleri"ni gerçekleştirmiş olmanın "gururu"nu yaşadılar, "mutlu" oldular. Bedenleri parçalayarak elde edilen mutluluk! Başardıklarını zannettiler. Aslında bu insan kılığından çıkmış yaratıklar, kendilerini aldattılar, çünkü "gurur" aldanma ve aldatmadır. Bu nasıl vicdandır ki, insana masumları katletmeye izin veriyor! İnsanların canına kastetmek övünülecek bir iş değildir, aşağılık bir fiildir, katilliktir, caniliktir. Bu fiili meşru veya mazur gösterecek hiçbir ulvi gerekçe olamaz.

70 milyondan istisna etmemiz gereken başkaları da var. Bunların kategorileri farklı. Mesela, Güngören sokaklarında can pazarı yaşanırken, doğumuna 13 gün kala hamile bir anne bebeğiyle, insanlığın ilk masumiyet halini bütün sevimliliğiyle yüzünde taşıyan 5 yaşında bir çocuk, 13 yaşında gencecik bir kızcağız paramparça olurken, ekranlarında eğlenmeye devam edenler; vur patlasın çal oynasın göbek atanlar. Çığlıklar kulaklarına ulaşmadı ya da ulaştı da "kulaklarında ağırlık" olduğu için duymadılar. "Kalbinin üzeri örtülü" olanın ne kulağı işitir, ne gözü görür. Basireti bağlanmıştır çünkü.

Her zamanki gibi İbrahim Tatlıses baş rollerdeydi, yanı başında yaşanan vahşeti umursamadı, duymadı bile. Boyattığı saçlarından, yaşından-başından utanmadan, elinde mendil göbek atmaya devam etti; artık insani hasletlerinin büyük bir bölümünü kaybetmiş toplama seyircileri de ona eşlik etti. Bu onun ilk vukuatı değildir. Hakkari Dağlıca baskınında 12 gencecik askerin hayatını kaybettiği olayda da İbo göbek atmaya devam etmişti.

Sadece Atv'de İbo mu? Devletin kanalı TRT 1'de şarkıcı Emel Müftüoğlu ve Şafak Sezer'in birlikte sundukları 'Çifte Kavrulmuş' adlı programda da aynı saygısızlık yaşandı. Devletin televizyonu, hemen yayınını kesmiyor, halkı eğlendirmeye devam ediyor. Star'da 'İkizzler' adlı şarkı yarışması, Fox TV'de 'Roman Star' gibi yarışmalar yine sazlı sözlü eğlencelerine devam etmekte hiçbir sakınca görmediler. Daha trajik olanı, ertesi gece, yani olayın üzerinden 24 saat geçtiği halde TRT Int şarkılı türkülü, göbekli danslı program yaptı; bütün dünyaya, bunca insanın can verdiği, yaralandığı olayın devlet televizyonunun umurunda olmadığı mesajını vermiş oldu. Muhtemelen şekerim yükselmiş olacak ki, telefon açıp "Beyler, hiç mi bu canlara saygınız yok!" diyecek oldum, telefonu suratıma kapattılar. Muhafazakâr-demokrat bir iktidar döneminde yayın yapan devlet televizyonudur bu, hikmet-i hükümet etmiştir, hikmetinden sual olunmasını istemez.

Başkaları da var! İstanbul'un göbeğinde, Ali Sami Yen'de Metallica adlı müzik grubu bir konser verdi. Türkiye'nin her tarafından 40 bin kişi toplanmıştı. Programın başlamasından 15 dakika önce, konserin verildiği yerden birkaç km ötede, yani Güngören'de cesetler parçalandı; kol bacak havaya uçuştu. Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı. Transa geçmiş vaziyette kafalarını sallamaya devam ettiler; tepindiler; kendilerine özgü ritüelleriyle satanizmden ödünç tapınmalar yaptılar. İçtiler, bağırdılar, gürültüyü bastıran gürültü cinsinden müzikleriyle İstanbul semalarından arşa yükselen çığlıkları, bedenleri parçalanan masum insanların feryatlarını bastırmaya çalıştılar. Ve elbette sorumsuz gazete ve televizyonların boy boy yayınladığı kanlı ceset görüntüleri. Bu, kan tutmasının insana vahşeti teşhir ettirmesidir!

Burası sözün bittiği yerdir. Bu ülkede hiç kimse, hiçbir merci, sözü bitiren bu saygısız, bu umursamaz, bu artık hissizleşmiş insanlara bir şey diyemiyor. Hepimize yazıklar olsun!
30 Temmuz 2008, Çarşamba
sleeping with the earth my dying bride

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Elestirmekte bir yere kadar.Haddini bilmek lazim.Ne demek "Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin ..." Hayret birsey..Sanki bizim cigerimiz yanmadi.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

harbiden de sözü bitirip biyinsizliği devreye koymuşlar... şuursuz insanlar bok atıcaklar ya nerden saldırıcaklarını bilmiyolar...
o kadar insan bu olayları o anda nasıl öğrenebilirdi bide bunu açıklayabilirler mi :?: yani sanki olaylar sabahtan oldu, oradaki herkes herşeyden haberdardı ve bilerek içleri sızlamadan içeri girdiler.
söylenecek çok şey var ama evet sözün bittiği yer...

beyinlerine oksijen gitmiyo bunların kafalarındaki o fazlalıklar yüzünden :!:

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

evet zaten her gün onlarca ıraklı, filistinli öldürülüyor. her gün özgürlük savaşçıları "şehitler" veriyor. her gün, atölyelerde, tersanelerde çocuklar ölüyor, sakat kalıyor. uyuşturucudan onlarca kişi yok oluyor. umuda yolculuklar umutsuzluk veriyor yaşama dair. ve zaten ben de konserlere gitmiyorum, futbol maçları izlemiyorum, dondurma yemiyorum, düşünüyorum:

o kadar boş ki.

typhoon
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen typhoon »

arkadaşlar bu tepkileri zaman ile ilgili olan haber linkiin altına da yorumlamanızı istiyorum, böyle saçma köşe yazısı görmedim ben, nasıl yazarlık vasfını almış bu insanlar anlamıyorum, diyecek bir şey yok yani, her şey açık ve net, kimin ne olduğu ortada.

http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=720129

bunlar şikayet siteleri ayrıca, bu saygısız ve hakaret dolu yazıyı şikayet edebilirsiniz bu ve bu gibi sitelere:

http://www.sikayetvar.com/

http://www.sikayetim.com/

typhoon
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen typhoon »

[email protected] ayrıca yazarın mail adresi budur her türlü tepki için, duramıyorum yerimde sinir oldum, kişiliksiz herifler ya

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bide ben şunu merak ediyorum;
"Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı." diye yazmış bu yazar parçası.
şimdi benim anlamam gereken burda laik kelimesi bi hakaret mi yoksa ben laik değilim demek mi?
biri bana açıklasın...

edit: bu arada bunun gibi çok yazı okudum ve acısını bu adama mail atarak çıkardım fena döşendim her ünlemim tıpa olsun ona!!!!!

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Yazının uslübuda "Mutareke Yıllarında Ali Kemal Uslübu". Yazık...
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

yorumları okudumda hala şaşkınlığım geçmedi nasıl bir beyinle düşünüyorlar....
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

jonnathan yazdı:Konserle ilgili en etkileyici(!) yorum tabi ki de Zaman Gazetesi köşeyazarı Ali Bulaç'tan geldi.

Sözün bittiği yer!

Güngören'de gerçekleştirilen terör eyleminde 17 insan hayatını kaybetti, 150 kişi yaralandı. 70 milyon insanın yüreğine ateş düştü, inanıyorum ki Türkiye'nin her tarafında insanlar bu dehşet verici olay karşısında kahroldular.

"70 milyon" diyoruz, 70 milyonun hepsi değil; bunun istisnaları var. İstisnalar tabii ki azdır. Belki yedi bin, belki 70 bin. İsterseniz bunları sıralayalım:

Hiç kuşkusuz, en başta bu vahşeti planlayanlar, gerçekleştirenler. Tabii ki bunların içi yanmadı, aksine "işleri"ni gerçekleştirmiş olmanın "gururu"nu yaşadılar, "mutlu" oldular. Bedenleri parçalayarak elde edilen mutluluk! Başardıklarını zannettiler. Aslında bu insan kılığından çıkmış yaratıklar, kendilerini aldattılar, çünkü "gurur" aldanma ve aldatmadır. Bu nasıl vicdandır ki, insana masumları katletmeye izin veriyor! İnsanların canına kastetmek övünülecek bir iş değildir, aşağılık bir fiildir, katilliktir, caniliktir. Bu fiili meşru veya mazur gösterecek hiçbir ulvi gerekçe olamaz.

70 milyondan istisna etmemiz gereken başkaları da var. Bunların kategorileri farklı. Mesela, Güngören sokaklarında can pazarı yaşanırken, doğumuna 13 gün kala hamile bir anne bebeğiyle, insanlığın ilk masumiyet halini bütün sevimliliğiyle yüzünde taşıyan 5 yaşında bir çocuk, 13 yaşında gencecik bir kızcağız paramparça olurken, ekranlarında eğlenmeye devam edenler; vur patlasın çal oynasın göbek atanlar. Çığlıklar kulaklarına ulaşmadı ya da ulaştı da "kulaklarında ağırlık" olduğu için duymadılar. "Kalbinin üzeri örtülü" olanın ne kulağı işitir, ne gözü görür. Basireti bağlanmıştır çünkü.

Her zamanki gibi İbrahim Tatlıses baş rollerdeydi, yanı başında yaşanan vahşeti umursamadı, duymadı bile. Boyattığı saçlarından, yaşından-başından utanmadan, elinde mendil göbek atmaya devam etti; artık insani hasletlerinin büyük bir bölümünü kaybetmiş toplama seyircileri de ona eşlik etti. Bu onun ilk vukuatı değildir. Hakkari Dağlıca baskınında 12 gencecik askerin hayatını kaybettiği olayda da İbo göbek atmaya devam etmişti.

Sadece Atv'de İbo mu? Devletin kanalı TRT 1'de şarkıcı Emel Müftüoğlu ve Şafak Sezer'in birlikte sundukları 'Çifte Kavrulmuş' adlı programda da aynı saygısızlık yaşandı. Devletin televizyonu, hemen yayınını kesmiyor, halkı eğlendirmeye devam ediyor. Star'da 'İkizzler' adlı şarkı yarışması, Fox TV'de 'Roman Star' gibi yarışmalar yine sazlı sözlü eğlencelerine devam etmekte hiçbir sakınca görmediler. Daha trajik olanı, ertesi gece, yani olayın üzerinden 24 saat geçtiği halde TRT Int şarkılı türkülü, göbekli danslı program yaptı; bütün dünyaya, bunca insanın can verdiği, yaralandığı olayın devlet televizyonunun umurunda olmadığı mesajını vermiş oldu. Muhtemelen şekerim yükselmiş olacak ki, telefon açıp "Beyler, hiç mi bu canlara saygınız yok!" diyecek oldum, telefonu suratıma kapattılar. Muhafazakâr-demokrat bir iktidar döneminde yayın yapan devlet televizyonudur bu, hikmet-i hükümet etmiştir, hikmetinden sual olunmasını istemez.

Başkaları da var! İstanbul'un göbeğinde, Ali Sami Yen'de Metallica adlı müzik grubu bir konser verdi. Türkiye'nin her tarafından 40 bin kişi toplanmıştı. Programın başlamasından 15 dakika önce, konserin verildiği yerden birkaç km ötede, yani Güngören'de cesetler parçalandı; kol bacak havaya uçuştu. Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı. Transa geçmiş vaziyette kafalarını sallamaya devam ettiler; tepindiler; kendilerine özgü ritüelleriyle satanizmden ödünç tapınmalar yaptılar. İçtiler, bağırdılar, gürültüyü bastıran gürültü cinsinden müzikleriyle İstanbul semalarından arşa yükselen çığlıkları, bedenleri parçalanan masum insanların feryatlarını bastırmaya çalıştılar. Ve elbette sorumsuz gazete ve televizyonların boy boy yayınladığı kanlı ceset görüntüleri. Bu, kan tutmasının insana vahşeti teşhir ettirmesidir!

Burası sözün bittiği yerdir. Bu ülkede hiç kimse, hiçbir merci, sözü bitiren bu saygısız, bu umursamaz, bu artık hissizleşmiş insanlara bir şey diyemiyor. Hepimize yazıklar olsun!
30 Temmuz 2008, Çarşamba
anasını siktimin oğlu. patlama 21.45 de oldu.konser 21.38'de başladı. ben konsere güngörenden gittim. olay benim sokağın 2 sokak yanında oldu.Biz nerden bilelim patlama olduğunu. bilsek konsere girmezdik.
Sen git konyada çöken kuran kursu ile ilgilen.Hiç bir vatandaş şikayetçi olmamış.Evladının ölümünr göz yumanında anasını avradını sikim.Örümcek beyinliler.Müslümanlığı sizden öğremiyoruz. Kuran'da hevay metal dinlemek günah diye birşey yazmıyor.Yedi sülalesini sktimin herifi. :007
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

jonnathan yazdı:Konserle ilgili en etkileyici(!) yorum tabi ki de Zaman Gazetesi köşeyazarı Ali Bulaç'tan geldi.

Sözün bittiği yer!

30 Temmuz 2008, Çarşamba
"güzel" yurdumun "nadide" gazetelerinden zaman ve "olağanüstü" yorumlarıyla ülke siyasetini, politikasını yönlendirmeye yakın bu köşe yazarının yazısını şaşkınlıkla okudum..

zaman yada tersiyle namaz diye anılan bu gazetenin misyonunu 7yıl önce akp iktidarından önce de herkes biliyordu, tanıyordu. fakat 7 yıldır arkalarına aldıkları iktidar gücü ve en son da %47 lik bir "sürü" nün gazına gelen bu gazete ve haliyle yazarları kendilerini aşmışlar ve iktidar ağzından yorumlarla gündeme düşmüşlerdir. gerek stv si gerek "namaz" ı gerek vakit i gerekse de taraf ı... hepsi aynı kapının "mal"ları.. "A"merikancı, "K"aranlıkçı, "P"iyasacı AKP'nin silahları... kapatma davası sürecinin başlamasından bir gün önce koyulan bu bomba elbetteki hepimizin canını yakmıştır ve eminim ki o sıra da ali sami yen'de bulunan 40binlik kitlede dahil bu acıyı yaşayanlara.

bu yazar "zımbırtı"sının canını yakan aslında oradaki gençlerin, ileri de bu "müsvette" partiyi ve onun silah olarak kullandığı medyayı yıkabileceğini bildiğidir. onun "din" diye inandığı şeyin -namazın, türbanın, kara çarşafın-şükürün-kızlara bakmamanın-şeriatın- aslında kapitalist düzenin oyuncağı olduğunu ona hatırlatacak olan 40binden korkmasıdır..

o yüzden bu, ağzını hayra açtığını zanneden zibidilere cevabın kitlesel ve örgütlü olarak verileceğini düşünüyorum. zira bu meymenetsizler bu ülkeyi uçurumun dibine soktular ve şimdi o uçurumun üstünü kapatmaya çalışıyolar..

ama çok yakın olan birşey var..
o "allah elçileri"ni bir çukura atıp, o çukurun üstünü kapatmak..
çok yakın...
Akın var güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz, güneşin zaptı yakın!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

vaga_bond yazdı:bide ben şunu merak ediyorum;
"Bu laik, ateist, agnostik, aczmendi müsveddelerinin de umurunda olmadı." diye yazmış bu yazar parçası.
şimdi benim anlamam gereken burda laik kelimesi bi hakaret mi yoksa ben laik değilim demek mi?
biri bana açıklasın...
Ünlü düşünür, alim, Tayyip, yıllar önce yaptığı konuşmada şunu söylemişti : "Hem laik, hem müslüman olunmaz!Ya laik olacaksın ya müslüman...İkisi birden olunmaz!.." Bu düşünceye inanan biri de bu köşe yazarı ki aynı mantıkla söylemiş onu

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

insan tam su noktada durup dusunuyor..bombayı koyanın hic mi sucu yok..konsere giden suclu, gobek atan suclu, nefes alan suclu, su suclu bu suclu..ama o bombayı koyan serefsizler, buna goz yuman tayyip ve cetesi, zaman gazetesinin pek degerli kose yazarları bunlar tamamen melek..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kilitli