İzmir

Kafeler, barlar, şehirler, semtler...
Kullanıcı avatarı
asl
Üye
Üye

İzmir

Mesaj gönderen asl »

Az önce ist. başlıını görünce geldi aklıma?bi de izmiri düşündm :wink:
2.5 sene önce izmire taşındıımızda nefret etmiştm elimde olsa bırakıp giderdim ama şimdi seviorm burayı galiba...
alsancak sokaklarında gezmek,kafelerde oturmak,sahilde hiçbişi düşünmeden denizi izlemek güzel...

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

pek sevişiriz kendisiyle..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

saat 14:00 civarı,hava kapalı,karsıyaka-alsancak vapurundayım...vapur agır agır kalkıyor ve essiz karsıyakayı geride bırakıyor...ilk once pasaporta ugruyor ve sabırsızlıgım artıyor..alsancak iskelesine atacagım adımı dusunuyorum...pasaporttan alsancaga gecerken kordondaki insanları izliyorum,cimlere yayılmıslar soguk hava umurlarında bile degil...ve sonunda alsancaktayım....kilise yanından kıbrıs sehitlerine geciyorum,gidegim barlar,bar cıkısında gidecegim cafeler belli...doyumsuz muhabbet esliginde icilen biralar ve ayılma turlarında icilen kahveler...sıkıntı vermeyen bir monotonluk...gece oluyor,hava kararıyor..son durak olan kordon'da cimlerin uzerinden yavasca kalkıp yeni gelen vapura biniyorum...ust kata cıkıp bu guzel sehrin ısıklarını izliyorum...

cogu c.tesi gunu boyle guzel geciyor izmir'de,sanırım cok az seye degisebilirim bu sehiri...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

ooof oof :cry:

kar yağsa cokcok sevincegim bi şehir(bicok kere sölediim gibi :oops: ) :roll:
in the hopes of creating a horrible zombie..

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

sende taktın kara..yağmaz kar bekleme boşuna gideceksin okula
baya bi sene önce gitmiştim izmire,yazın..güzel şehirdi yeşildi,hoşuma gitti..karşıyaka bizim haliç gibiydi şimdi nasıl bilmiyorum haliç temizlendi mesela..
zaten sıcak yerleri severim ben,iş falan olursa düşünmem gitmek için

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

taktım vala..gecen sene yagmıst biraz ama... :roll:
yazın sıcaktan bunaldıım cok olmustur,biran önce kış gelsin dediimde...
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
asl
Üye
Üye

Mesaj gönderen asl »

en güzeli de dersneden çıktıktan snra alsancağın havasını soluyup o cıvıltıyı görmek oluyo...
insanı kendine getirio :wink:

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

asl yazdı:en güzeli de dersneden çıktıktan snra alsancağın havasını soluyup o cıvıltıyı görmek oluyo...
insanı kendine getirio :wink:
kesinlikle...4 senedir kıbrıs sehitleri'nde geciyor zaten haftanın en az 6 gunu ama hala baymadı,hala ayrı kalınca ozluyorum...

Kullanıcı avatarı
merve
Üye
Üye

Mesaj gönderen merve »

zaten izmir deyince akla ilk ALSANCAK gelir 8)

ConsuL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ConsuL »

En fazla 10 günlük bir şehir benim için... Ama İstanbul'dan sonra gördüğüm en güzel şehrimizdir.
Oyun bittiğinde... Şah'da Piyon'da aynı kutuya konur...

blackmercury
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen blackmercury »

jonnathan yazdı:saat 14:00 civarı,hava kapalı,karsıyaka-alsancak vapurundayım...vapur agır agır kalkıyor ve essiz karsıyakayı geride bırakıyor...ilk once pasaporta ugruyor ve sabırsızlıgım artıyor..alsancak iskelesine atacagım adımı dusunuyorum...pasaporttan alsancaga gecerken kordondaki insanları izliyorum,cimlere yayılmıslar soguk hava umurlarında bile degil...ve sonunda alsancaktayım....kilise yanından kıbrıs sehitlerine geciyorum,gidegim barlar,bar cıkısında gidecegim cafeler belli...doyumsuz muhabbet esliginde icilen biralar ve ayılma turlarında icilen kahveler...sıkıntı vermeyen bir monotonluk...gece oluyor,hava kararıyor..son durak olan kordon'da cimlerin uzerinden yavasca kalkıp yeni gelen vapura biniyorum...ust kata cıkıp bu guzel sehrin ısıklarını izliyorum...

cogu c.tesi gunu boyle guzel geciyor izmir'de,sanırım cok az seye degisebilirim bu sehiri...

izmire hiç gitmedim ama çok övüldüğünü duydum fakat bukadar güzel anlatıldığını ikinci kez duyuyorum..insanın gidesi geliyo valla..bide senin sevgilin anlatırdı ..bulmuşsunuz birbirinizi :?

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

her yaz gitmeyi iple çektiğim mükemmel bi yer orası..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

kozmik_peri yazdı:her yaz gitmeyi iple çektiğim mükemmel bi yer orası..
çeşme?

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

izmirin her yerine köşe bucak demeden gidebilirim:) çeşmeye bikaç kere uğramıştım ama şehir merkezini seviyorum.. alsancak bornova kordon karsıyaka.. off
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

izmir güseldir yaaa bende kolay kolay vazgeçememm
hele alsancak süperdir ya o ortam =)
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

izmirin neleri meşhur? özellikle yiyecek olarak?

blackmercury
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen blackmercury »

kızları yemesini bilene..nıhahah bi kız olarak bunu sölediğim için utanıyorum ama diyesim geldi..çok ahlaksız bulan modlar silebilir :D

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

o konuyu açmak istemiyorum,çünkü anlamıyorum kızları nasıl meşhur diye..neyse bu yaz gidip de yerinde inceleme fırsatım olailir

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

DeLi yazdı:izmirin neleri meşhur? özellikle yiyecek olarak?

Valla bazı şahıslar İzmir Köfte hoştur güzeldir diyor ama 13 senedir Tekirdağda ikamet eden bir vatandaş olarak diyebilirimki; İzmir Köfte rezalet bişey
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

213 yazdı:
DeLi yazdı:izmirin neleri meşhur? özellikle yiyecek olarak?

Valla bazı şahıslar İzmir Köfte hoştur güzeldir diyor ama 13 senedir Tekirdağda ikamet eden bir vatandaş olarak diyebilirimki; İzmir Köfte rezalet birşey

kıbrıs sehitlerinde bir dildade vardır ki.... enfes.. en kaba tanımıyla bir börekçi... kahvaltı ya da ufak tefek bır seyler atısmak için ideal. akıllarda kalıplaşmış fil pizza hadisesi vardır bir de... onun de pizzaları 5 lira etmez.. coco loco nunkiler pek daha güzel ve ucuz. kahve ceşitleri en cok olan ve ucuz olan cafede, kahve bahane.

bu arada sadece alsancak için konuştum onun dısında bostanlıda cagdaşımız vardır ki o da bizim kusagın efsanesi sanırım. o bitirilemeyen devasa karısıklar.... :oops:

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

boyozu da meşhurdur böle kahvaltıda yiceksiniz sıcak sıkcak böle birazda kıtır olcak falann =)
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

birde kumru var tabi...

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ankarada da izmir kumrusu meshur halde 8)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

kozmik_peri yazdı:ankarada da izmir kumrusu meshur halde 8)
o kadar yayıldı demek...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

bu yaz dikileydim kumru yedim..ama yediğim yer pek iyi değildi yani hakikisi olduğunu sanmıyorum eğer öyleyse abartıldığı kadar değil
ama orada meşhur mehmet(hasan,ahmet olabilir unuttum) ustanın tostu vardı..müthişti valla