Yavuz Çetin

Yerli Türkçe Rock Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Lovalace yazdı:daha fazla bilgi için

http://www.yavuzcetin.com
site en son 2004 te güncellenmiş...

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

sadece senin olmak a taktım bu ara..nedendir acaba..((:
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

betul yazdı:sadece senin olmak a taktım bu ara..nedendir acaba..((:
bende dun gece loopa alıp dinledim bi cok kez o sarkıyı.. :)

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

veronique yazdı:
betul yazdı:sadece senin olmak a taktım bu ara..nedendir acaba..((:
bende dun gece loopa alıp dinledim bi cok kez o sarkıyı.. :)
aa bizim boyle aynılıklarımız cıkmaz normalde sasırdım..((:
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

sabit konu olsun dedik.
"gozden irak gonulden irak" cumlesini bertaraf etmek istercesine...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

comalie diye bi grup cherokee sarkısını coverlamıs,fena da olmamıs

http://www.hemenpaylas.com/download/156 ... e.wma.html

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

birgün gelir herkes
kendi yoluna gider
her şey nasıl
başladıysa öyle biter.
:(
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
worldofdots
Üye
Üye

YA Nedir BU??

Mesaj gönderen worldofdots »

Kardeşim Bu adam nie kendini öldürdü bilen var mı? benim bildiğim 35nden sonra bise üretemezmiş rockcılar.. bu arkadas oke güzel seyler yapmıs ama kolaya kaçmış.. ne demek kendini öldürmek!! intihar etmek!!! korkaklık. bazılarıda dioki günah olmasa bende yaparım.. kardeşim aklonda varsa zaten yap ne günahı ??! çok dindar deilim ama bune böle ne kadar pes etmeye meraklısnız.. ha ahmet kaya kaset parasını pkk ya göndermiş ha bu adam ben daha bise üretimiycm die intihar etmis arasında ne fark var !! dinleyin am ayaptıını yapmayın beyler bayanlar AAA !!! :007 :007 :007 :007

kend,inize ii bakın :021

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

re: ya nedir bu??

Mesaj gönderen layne »

worldofdots yazdı:Kardeşim Bu adam nie kendini öldürdü bilen var mı? benim bildiğim 35nden sonra bise üretemezmiş rockcılar.. bu arkadas oke güzel seyler yapmıs ama kolaya kaçmış.. ne demek kendini öldürmek!! intihar etmek!!! korkaklık. bazılarıda dioki günah olmasa bende yaparım.. kardeşim aklonda varsa zaten yap ne günahı ??! çok dindar deilim ama bune böle ne kadar pes etmeye meraklısnız.. ha ahmet kaya kaset parasını pkk ya göndermiş ha bu adam ben daha bise üretimiycm die intihar etmis arasında ne fark var !! dinleyin am ayaptıını yapmayın beyler bayanlar AAA !!! :007 :007 :007 :007

kend,inize ii bakın :021
bildiğin sebebin doğru olduğundan emin olmadan böyle şeyler söylemen garip olmuş. neyse...
betterman.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

İstanbul'a ait(canlı performans):
http://www.youtube.com/watch?v=tcwMq4XXw48

Kullanıcı avatarı
spray_boya
Üye
Üye

Mesaj gönderen spray_boya »

şimdi yaşamak istemem i dinliyodum.

yavuz çetin
Türkiyenin en iyisiydi.
ama anlamıyom
neden intihar ı seçti. neden atladı o köprüden
herşeyi vardı parası sanatı sevenleri

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

spray_boya yazdı:şimdi yaşamak istemem i dinliyodum.

yavuz çetin
Türkiyenin en iyisiydi.
ama anlamıyom
neden intihar ı seçti. neden atladı o köprüden
herşeyi vardı parası sanatı sevenleri
ailesiyle sorunları vardı belki de onun icin tek kacıs buydu...

Kullanıcı avatarı
spray_boya
Üye
Üye

hiç kimse ailesiyle boktan sebepler yüzünden intihar etmez
jim morison jimy hendrix
neden
ne den bu kadar iyilerken
onları diğerlerinden ayıran müziklerin içine ruhlarını ve olayın psikolojisini katıyorlardı belki de budur
uzun zamandır bu surunun cevanın arıyorum ama tam olarak hiç sonuç alamadım

neden?

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

birkaç saat'i dinliyorum şimdi. her şarkıda bambaşka bir tat var. keşke yavuz çetin'le ilgili daha fazla malzeme olsa ortalıkta.
betterman.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

spray_boya yazdı:hiç kimse ailesiyle boktan sebepler yüzünden intihar etmez
jim morison jimy hendrix
neden
ne den bu kadar iyilerken
onları diğerlerinden ayıran müziklerin içine ruhlarını ve olayın psikolojisini katıyorlardı belki de budur
uzun zamandır bu surunun cevanın arıyorum ama tam olarak hiç sonuç alamadım

neden?
sen intihar sebebini bilemezsin onun.. sadece sevenleri vardı, unluydu, parası vardı diye olaya bakmak cok yuzeyselliktir. intihara tamamen karsıyım, keske etmeseydi, hala aramızda olsaydı.. ama sorunlarını bilemezsin, bilemedigin icin nedenini de bulamazsın

Kullanıcı avatarı
spray_boya
Üye
Üye

şarkılara anlatıyo aslında herşeyi ama galiba dediğin gibi kendisinden başka kimse bilemez o köprüden niye atladığını.
yaşamak istemem artık aranızda dedi çekti gitti...

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

neden biri söylesin neden intihar ettiğini ?
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
lizardking
Üye
Üye

Mesaj gönderen lizardking »

Yavuz ülkemizin en iyi gitaristlerinden biriydi bence

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Belkide İntihar etmeseydi asla efsane olamazdı
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
MaRiLyN_666
Üye
Üye

ağlamayı sevmem beeeeeeeeeen (Yavuz Çetin)

Mesaj gönderen MaRiLyN_666 »

Yavuz Çetin... Sözler ve Müziğin uyumu ve tanrının kıskanıp yanına aldığı adam. Tek kelimeyle mükemmel. Dinlemelisiniz[/b]
MaRiLyN_MaNsOn

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Lovalace yazdı:Belkide Ýntihar etmeseydi asla efsane olamazdý
Ýntihar etmeseydi de efsane olabilirdi bnce.Ama zaten bir insaný deðerini o insaný kaybettikten sonra anlýyoruz.
Yavuz Çetin'i de kaybedince daha çok sevmeye baþladýk herhalde:(

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

aynen
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

katılmıyorum

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Katılmıyorum dediğine karşlılık sana bi forumdan kopya alayım :P

Yazan: Corpsegrinder ;

"""yavuz çetini diğerlerinden "üstün" görmenizin tek sebebi ölmüş olması, dimi? curt cobain e de, elvis e de, marilyn monroe ya da öyle yapıldı. kariyerinin zirvesinde kendini vuruyosun ve insanlar sana "tanrı" , "efsane","ilah" diyo... tek nedeni de yaptıın işin farklı olması diyil... ölmüş olman... ne nice yavuz çetinler geldi geçti de hayattalar diye değerleri bilinmedi... """

belki dedikleri doğrudur bilinmez ben katılıyormuyum ? bilmem :P
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Yavuz Çetinin ölüm yıl dönümündeki Haberimiz

Ölüm Tarihi :( 16.08.2001

5 Yıl Önce yani 16.08.2001
Yavuz Çetin, sahne aldığı Shaft Blues Rock Bar'a 23.00'de gelecekti. Gelmeyince, tonmaister Mine Erkaya ve Yavuz Çetin Group'un elemanları telaşa kapıldı.Telaşlanmakta hiç de haksız olmadıklarını çok geçmeden anladılar. Yavuz Çetin, saat 19.00 sıralarında, Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak yaşamına son vermişti. Talkbox kullanan ilk gitarist ünvanını alan Yavuz Çetin'in, 1977 model Peugeot marka otomobili, Boğaziçi Köprüsü üzerinde, Ortaköy ayağına yakın bir noktada bulundu. 34 KBP 09 plakalı otomobilde, Yavuz Çetin'in ruhsatı, ehliyeti, 500 dolar ve 190 milyon lira, çeşitli ilaçlar ve 7 tane anahtar bulundu. Yavuz Çetin'in cesedi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, ölümü tüm müzisyenleri yasa boğdu.

Yavuz Çetin in Hayatı:

1970 yılında Samsun da doğan Yavuz Çetin, gazeteci olan babasının işi nedeniyle Turkiye nin çesitli bölgelerinde çocukluğunu geçirir. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Yavuz Çetin, ilk enstrumanı curayla on yaşında tanışır. Muzik aletlerine olan ilgisi curadan sonra bağlama örenmeye başlamasıyla devam eder. Bir süre sadece müzik dinler ve bu süre zarfında elektrik gitar sesine hayran kalır. İlk olarak 1985 yılında akustik gitar ile tanışır ve ardından elektro gitarla calışmalarına devam eder.

Onyedi yaşında profesyonel müzik yaşamına geçişiyle birlikte, İstanbul da ve Türkiye nin güney bölgelerinde çalışarak hayatını sürdürür. Öğrenimini, hayatının akışını şekillendiren o çok sevdiği müzik üzerine yapar. Marmara Üniversitesi Müzik bölümüne girer. Üniversite hayatı boyunca da Elektro Gitarını elinden hiç bırakmaz. Çalıştığı grup Labirent ile katıldığı Yıldız Üniversitesi müzik yarışmasında birincilik ödülü alır. Üniversiteyi çalışmalarından dolayı bitiremez. 1992 yılında İstanbul da müzisyen dostları Batuhan Mutlugil, Kerim Çaplı ve Sunay Özgür ile cover grubu olarak tanınan Blue Blues Band ı kurar. 1970 yılların Rock ve Blues parçalarının ağırlıkta olduğu çalışmaları sürdüren Blue Blues Band grubunda elektro gitar çalıp vokal yapar. Yaşamı boyunca 1960 lı ve 70 yılların Rock Blues müziklerinden etkilenir. Daha sonraları yaptığı beste ve söz çalışmalarına Rock ve Blues müziğinin ruhunu yansıtır. Jimmy Hendrix i ve dünyaya mal olmuş blues şarkılarını da yorumlamaktan her zaman büyük bir keyif alır.

1990 lı yılların ortalarında Fuat Güner ile tanışmasıyla birlikte stüdyo müzisyenliğine başlar. Fuat Güner in stüdyosunda sürdürdüğü çalışmalarında televizyon ve radyolar için reklam müziklerini gitarıyla seslendirir. Birçok sanatçının albüm kayıtlarına da gitarıyla imzasını atar. Gitarıyla eşlik ettiği albümler arasında, İzel in Bir Küçük Aşk , Kıraç ın Deli Düş ve Bir Garip Aşk Bestesi , Soner Arıca nın Ayrılık , Turgut Berkes in albümündeki Miranda ve Mindos isimli şarkıları ve Göksel in Sabır adlı şarkısı en bilinenleridir. Göksel in şarkısındaki Talkbox performansı Türkiye de bir ilk olması, ona Talkbox kullanan ilk gitarist sıfatını kazandırır. 1996 yılının ortalarında MFÖ grubuyla çalışmaya başlar. Grupla turnelere gider ve katıldığı tüm konserlere gitarıyla eşlik eder. Bir yandan bar müzisyenliğine devam eder.

1997 yılında ilk albümü için çalışmalara başlar. İlk adlı albümünü Stop Müzik ten çıkarır. Albümünde yer alan, Erkeğin Olmak İstiyorum , ayrıca Sinan Çetin in yönettiği Propaganda filminde kullanılan, Erkan Oğur un perdesiz gitar performansının da yer aldığı Dünya isimli enstrümantal şarkısı en bilinenleridir. MFÖ ile konserlerde çalmaya ve Yavuz Çetin Group isimli grubuyla bar performansını devam ettiği süre içerisinde, ikinci albüm çalışmalarına da başlar.

2000 yıllarının sonlarında TMC Film Müzik ile anlaşır. Ve ikinci albümü Satılık için stüdyoya girer. Sözü, müziği ve düzenlemeleri kendisine ait bir çalışmaya son kez imza atar. Eylül 2001 tarihine çıkması planlanan albüm için tüm çalışmaları bitirir. Ama ne yazık ki yaptığı bu son çalışmanın müzikseverlerle buluştuğunu göremeden, 15 Ağustos 2001 tarihinde hayata veda eder.

Müzikle şekillenen yaşamı boyunca gitarını elinden hiç bırakmayan Yavuz Çetin, artık müzik dünyasında yaptığı çalışmalarla anılacak ve yaşayacaktır. Yavuz Çetin den bize kalan son hatıra olan Satılık albümü 12 Kasım 2001 tarihinden itibaren TMC Film Müzik etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.. TMC Film Müzik, ailesi ve yakın arkadaşlarından elde ettiği görsel malzemeler ve firma arşivinde bulunan görüntülerden montaj yaparak Cherokee , Yaşamak İstemem ve Oyuncak Dünya isimli parçalara klip hazırladı.

"
† ßaris bili©i †