Yavuz Çetin

Yerli Türkçe Rock Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

çogu yorumları okudumda Yavuz ÇETİN neden intihar etti diye bir soru soruluyor arkadaşlar bunu hiç biriniz bulamassınız boş yere uğraşmayın zaten adam canına kıyıyorsa demekki dünya da elde ettikleri onu mutlu etmemiş yada arkada bıraktıklarının bir anlımı yokmuş . diger bir olay ise Lovalace in (ölmese belki efsane olmuyacaktı )dedigi bir mesaja katılıyorum eger adam intihar etmeseydi inanki çogunuzun haberi olmazdı böyle bir insandan benim oldugum gibi bu konuda hayıflanıyorum sitenin yaş ortalaması eger ben ayrılamdan önceki düzeydeyse Yavuz ÇETİN öldügünde çoğu üye 12 13 yaşında olacak yani orta 1 yaşında inanninki o dönemlerde rock müzik öyle kolay dinlenmiyordu ben üniv. 2. sınıfta dinlemiştim ilk oda 2002 idi yani öldükten 1 yıl sonra
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

katılacan tabi :) doğru söze ne gerek
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lovalace yazdı:katılacan tabi :) doğru söze ne gerek
şımarma hemen :-D :-D :P

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

:p
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bayramın 3. gününde çok güzel bir barda yavuz çetin parçaları dinledik mükemmel bir gece idi yad ettik büyük ustayı

Kullanıcı avatarı
shahin
Üye
Üye

Mesaj gönderen shahin »

issirganotununissirmiyani yazdı:çogu yorumları okudumda Yavuz ÇETİN neden intihar etti diye bir soru soruluyor arkadaşlar bunu hiç biriniz bulamassınız boş yere uğraşmayın zaten adam canına kıyıyorsa demekki dünya da elde ettikleri onu mutlu etmemiş yada arkada bıraktıklarının bir anlımı yokmuş . diger bir olay ise Lovalace in (ölmese belki efsane olmuyacaktı )dedigi bir mesaja katılıyorum eger adam intihar etmeseydi inanki çogunuzun haberi olmazdı böyle bir insandan benim oldugum gibi bu konuda hayıflanıyorum sitenin yaş ortalaması eger ben ayrılamdan önceki düzeydeyse Yavuz ÇETİN öldügünde çoğu üye 12 13 yaşında olacak yani orta 1 yaşında inanninki o dönemlerde rock müzik öyle kolay dinlenmiyordu ben üniv. 2. sınıfta dinlemiştim ilk oda 2002 idi yani öldükten 1 yıl sonra
bu kişiden kişiye değişir toplumdan toplumada değişir yavuz çetin dediğin gibi iyi bi gitaristti fakat ölmeseydi bu kadar iyi olmazdı emin ol türkiyede 80 milyon insan yaşıyo ve bu insanların içinde yavuz çetinden iyi olanlarda war

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet katılıyorum ama keşke ölmeseydi canlı da dinliyebilseydim :(

Kullanıcı avatarı
maestro_
Üye
Üye

Mesaj gönderen maestro_ »

Harika bir insandı..Allah rahmet eylesin diyorum ve yıldönümünde hayranlarının orayı dolduracağını tahmin ediyorum..
Bu konuda başka birşey söylemek istemiyorum...
__KİVUNİM__

Kullanıcı avatarı
maniax
Üye
Üye

Mesaj gönderen maniax »

yeri doldurulamayacak büyük üstad ... :)

Kullanıcı avatarı
legendary
Üye
Üye

Mesaj gönderen legendary »

artık ona solmk ıcn bısler bulamıorm ckk sevıormm onu kske bole olmasdı bıse yenı ynı albmler yapsadı eskı sarkılarıyla yetnmeseydkk off off baslıını grduun her yerde bı gzlerm dolrr ckk sevorm bn onu yaa hala:(:( o bnm klbımde yasıo:)

Kullanıcı avatarı
ecedorsayy
Ece Dorsay
Ece Dorsay
İletişim:

Ece Dorsay

Mesaj gönderen ecedorsayy »

Ben Yavuz Cetin ile 2000 yilinda, Universal icin kaydettigim ilk demo
kaydimda beraber calma firsati bulmustum. Provada calmistik bir kere.
Kayitta ise farkli gunlerde calmistik. Cok az sohbet imkanim olmustu.
Vintage Strat ini satmak istiyordu. Bozulan Wah pedalini da bes dakikada kendisi tamir etmisti. Bir de Manhattan Ice Dream Yeni Yetenekler Yarismasi nda Omerli h2000 de 2000 yilinda sahne arkasinda gormustum. MFO ye calacagi zaman. Bir arkadastaki orijinal Gibson gitara bakip bu tarz bir gitar aradigini soylemisti.

Yavuz Cetin in solo gitarlarini caldigi demomun ismi : Tutkularin Pesinde.
Digeri de Umut ve Korku Yolu nun ilk hali idi.
Tutkularin Pesinde demom karma bir albumde yer aldi.
Alternatif adli bir albumde. Ama kendisini sahnede canli izleme firsati
bulamadigim icin hep uzulurum. Web siteme o demonun mp3 unu de koyacagim.

Ece Dorsay
http://eced.wordpress.com
http://www.myspace.com/edorsay
En son ecedorsayy tarafından 08 Mar 2007 03:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

seviniriz dinleriz :)

Kullanıcı avatarı
nirata
Üye
Üye

Mesaj gönderen nirata »

ilk albümle son albümü karşılaştırınca yavuz çetinin ruhsal durumundaki değişiklik farkediliyo. ama her iki albümüde çok severek dinliyorum. erkan oğurla çaldıkları dünya harika bi parça. dinlemeyenler varsa tavsiye ederim. yaşasaydı şu dönemde muhakkak popüler olurdu. Türk rock müziği adına çok büyük kayıp..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

nirata yazdı:ilk albümle son albümü karşılaştırınca yavuz çetinin ruhsal durumundaki değişiklik farkediliyo. ama her iki albümüde çok severek dinliyorum. erkan oğurla çaldıkları dünya harika bi parça. dinlemeyenler varsa tavsiye ederim. yaşasaydı şu dönemde muhakkak popüler olurdu. Türk rock müziği adına çok büyük kayıp..
dünya gerçekten muhteşem bir parça.
betterman.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

layne yazdı:
nirata yazdı:ilk albümle son albümü karşılaştırınca yavuz çetinin ruhsal durumundaki değişiklik farkediliyo. ama her iki albümüde çok severek dinliyorum. erkan oğurla çaldıkları dünya harika bi parça. dinlemeyenler varsa tavsiye ederim. yaşasaydı şu dönemde muhakkak popüler olurdu. Türk rock müziği adına çok büyük kayıp..
zaten erkan ogur la yapılan her calısma mukemmel oluyor

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

veronique yazdı:
layne yazdı:
zaten erkan ogur la yapılan her calısma mukemmel oluyor
e orası öyle :) ama bu başka bir güzel, başka bir sade, başka bir karışık.
betterman.

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

ölmese efsane olmuyacaktı lafına katılıorum cunku aramızda, yanımızda olucaktı.fakat bizim cocuklarmız ve torunlarımız icin efsane olucaktı.bizler yavuz cetini aaa bu adam intihar etmis bi dinleyelim diip dinlemiyoruz muziginin kalitesine hayran oldugumuz icin icin dinliyoruz yıllardır...

Kullanıcı avatarı
ozgur_kole
Üye
Üye

Mesaj gönderen ozgur_kole »

uf uf yavuz baba nasıl anlatılır ki cümlelerle..ilk albümünü dinnedim bitti:Ç satılık albümüne geçtim paso yavuz çetin dinliyorum bugün..melankoli oldumm iyice valla..onu sefiyoruzz anlatılmaz biri yavuz baba..rahat uyu altın çocuk=( :(

Kullanıcı avatarı
nahil
Üye
Üye

Mesaj gönderen nahil »

1990 yılında çaldığı little wing kaydı: http://www.yavuzcetin.info/littlewing.html

Kullanıcı avatarı
King_Crimson
Üye
Üye

Mesaj gönderen King_Crimson »

öldükten sonra tanıdığım ve albümlerini -zaten iki tane albümü var:(- utanmadan dinlediğim büyük müzisyen. erkan oğur ile yaptığı dünya parçası bu hayatta dinlediğim en güzel parçadır. ruhu şad, mekanı cennet olsun.
Ne şeriat, ne tariykat, ne hakikat, ne türe! Süremez hükmünü bunlar yaşadıkça bu küre! Cahilin korku kokan defterini Tanrı düre! Marifet mahkemesinde verilen hükme göre, Cennet iflas eder, efsane-i adem

Kullanıcı avatarı
loserhaswon
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen loserhaswon »

çoğu insanın değerini öyle anlamıyormuyuz zaten...şu dünyada canlı canlı göremiyeceğim için kahrolduğum 2 insan var biri kurt cobain diğeri ise yavuz çetin..ruhu şad olsun bir kez daha..
Camdan bulutların altında duruyorum Yağmur yağarsa ölebilirim..

Kullanıcı avatarı
aglaya
Üye
Üye

Mesaj gönderen aglaya »

haklısınız öldükten sonra bişeylerin kaybedildiği anlaşılıo..ama yavuz abimiz hala bizimle yaşıo yaşayacak..

Kullanıcı avatarı
RuwbL4m3
Üye
Üye

Mesaj gönderen RuwbL4m3 »

sadece senin olmak şiddetle tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
hedonist
Üye
Üye

..

Mesaj gönderen hedonist »

müthiş bi blues gitaristiydi..
belki de hayranı oldugu adama-jimmy hendrix e kafa tutabilen nadir parmaklardan biriydi.soundunu özlememek mümkün değil.

Kullanıcı avatarı
miskavera
Üye
Üye

Mesaj gönderen miskavera »

tüm zamanlar boyunca vazgeçemeyeceklerimden..

pink floyd
yavuz çetin