Forum Kuralları

Yerli Türkçe Rock Müzik Grupları
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
Mesajlar: 1004
Kayıt: 20 Ara 2002 01:00
Konum: izmir
İletişim:

Forum Kuralları

Mesaj gönderen Trimpot »

Site ziyaretcisi,

Aşağıda yazılı forum kuralları okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu kuralları okuduktan sonra foruma katılmanızı, yeni konu ve mesaj yazmanızı öneriyoruz. Kural dışı eylemlerinize anında müdahale edileceğini, mesaj ve konunuz silinerek gerekirse siteden uzaklaştırılacağınızı bilmenizi isterim. RockTR.COM forumuna iştirak eden her kullanıcı bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde hiç bir iddia hak edemeyeceğinizi bilmenizi isterim.

1- Başka bir Web sitesinden/URL'den eklediğiniz avatarı (profil resminiz) 100x100 piksel büyük olmayacaktır. Aksi halde avatarınız kaldırılacaktır.

2- Forum sayfasında bir konu açmadan önce daha önce açılmamış olmasına dikkat edin. Bir konu açmadan önce arama yapıp böyle bir konunun olup olmadığını iyice öğrenmenizi ve daha sonra konuyu açmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer aynı başlıktan iki adet olursa daha sonra açılmış konu kilitlenerek bizim meşhur Geri Dönü$üm Kutusuna gönderilecektir.

3- Başlık açmadan önce doğru kategoriye açtığınızdan emin olun. RockTR.COM forumda başlıklar çok rahat anlaşılır bir şekilde ayrılmıştır. "Türk Rock", "Yabancı Rock" ve "Amatör Gruplar" bölümlerinde sadece grup ve sanatçılar hakkında tartışabilirsiniz. Tüm haber, konser faaliyetleri, düşüncelerinizi ve diğer tüm haberlerinizi "Haberler" bölümüne yazmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi halde bir konu ile karşılaşırsak konu ya silinecek ya da Forum Yöneticileri tarafından uygun bölüme taşınacaktır.

4- Bundan böyle RockTR.COM forumda imzanızda resim kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu sayfa yapısını bozmakla beraber kötü bir görüntü vermektedir. Resimli imza kullanan kullanıcıların mesajları anında silinecektir. Bu kötü huyuna devam ettiren kullanıcılar ilk önce uyarılacak, aksini devam ettiği halde üyeliği iptal edileceğini bilmenizi isterim.

5- İmzanızda kalın (BOLD) harf, renkli font kullanmanız yasaktır. İmzanız 4 satırı geçmeyecek şekilde olmalıdır. Şarkı sözü, şiir gibi imzalardan kaçının. En azından bu şekilde yazmamaya dikkat edin;

Yapayalnız bir yaz olabilirdi
Tıpkı bundan öncekiler gibi
Ama bu kez sen vardın, kumsalda
Birleşiyordu her gün sana


...yerine;

Yapayalnız bir yaz olabilirdi, Tıpkı bundan öncekiler gibi, Ama bu kez sen vardın, kumsalda, Birleşiyordu her gün sana.

...olarak yazınız. Aksi halde bu mesajlarınız ve normal olarak yazdığınız diğer eski mesajlar silinecek ve tüm emeğiniz heba olacaktır.

6- IP adreslerinizin ve bağlantı zamanlarınızın kaydedildiğini ve herhangi bir yasal durum söz konusu olduğunda yetkili makamlarca istenirse bunları vermek zorunda olduğumuzu ve vermekte de bir an bile tereddüt etmeyeceğimizi bilmenizi isterim.

7- Sizinde bildiğiniz üzere RockTR.COM foruma katılan diğer kullanıcıların da sizin gibi etten ve kemikten olan bir insan olduğunu unutmayın. Aramızda sanal boşluk var diye gaza gelip kavga edip, mahalle sakinleri gibi laf atışmasına girerseniz hem siz hemde sizi kavgaya teşvik eden kişi siteden sorgusuz sualsiz atılacaktır.

Eğer aynı şekilde size bir başka kullanıcı her hangi bir forum mesajında sinirsel gerginliğini yansıtıcı, kavgaya teşvik eden mesajlar yazarsa kesinlikle cevap vermemenizi, durumu en kısa zamanda "Site Hakkında" bölümüne veya o an site de bulunan yetkili kişiye "Özel Mesaj" ile bildirmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde kavgaya sizde katılıp sonra baş edemeyeceğinizi anladığınız zaman bize bildirirseniz söz konusu kişi ve siz siteden atılacaksınız. Sorunlarınızı "Özel Mesaj" yolu ile halletmeye çalışın.

8- Bir grup veya sanatçı hakkında yazılan ağır itham dolu mesajlar yazmanız kesinlikle yasaktır. Bkz: "iğrenç bir grup" Bunun yerine o kişi hakkında eleştirinizi yazabilirsiniz. Bkz: "Müzik zevkime uymuyor" Böyle mesajlar hoşgörü ile karşılanacaktır.

9- Eğer yazdığınız mesajın yanlış olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle doğru mesajınızı bir altına yazmayınız. Bu forum sayfasında kötü bir görüntü yaratmakla beraber gereksiz izdihama yer vermektedir. Yazdığınız mesajın sağ üst kısmında bulunan "Değiştir" butonuna basarak mesajınızı değiştirebilir ve silebilirsiniz. "Ay ben üstteki mesajı yanlış yazmışım" şeklinde mesajlarınız anında silinecektir.

10- "Forum Yöneticileri"nin RockTR.COM Forumlarında bulunan her mesaj ve konuya müdahale etmeye yetkili olduğunuzu bilmenizi isterim. Her hangi bir konunuz silindiğinde/düzenlendiğinde/taşındığında veya kilitlendiğinde bu konuda tepki mesajınızı alakalı veya alakasız bir konuya yazmamanızı şiddetle öneriyoruz. Her türlü şikayetinizi bize "Özel Mesaj" yolu ile yada "Site Hakkında" bölümüne yazabilirsiniz. "Site Hakkında" konusu dışında hiç bir yönetici ile tartışmaya girmeyiniz. Aksi halde mesajlarınız silinecektir.

11- Gereksiz gördüğünüz, ağır itham içeren, karşısındaki kullanıcı/grup/sanatçıyı rencide edici, küçük düşürücü, alaycı, farklı kategoriye yazılmış mesajları "Site Hakkında" bölümünü kullanarak veya "Özel Mesaj" yolu ile bize bildiriniz. Uygun görüldüğü takdirde Forum Yöneticileri tarafından silinecektir.

12- Reklam amaçlı yazılan mesajlar, kullanıcı isimleri ve imzalar anında silinecektir. Reklam desteğini öncelikle bizden istemenizi tavsiye ediyoruz.

13- Forumda yazdığınız mesajda kalın (BOLD) harf, renkli font kullanmanız yasaktır.

14- Forumda yazdığınız mesajda BÜYÜK (Caps Lock) harf ve "BiR kÜçÜk BiR bÜyÜk" şeklinde mesaj yazmak yasaktır.

15- Forumda yazdığınız mesajda en fazla smiley (gülücük) ekleme limitiniz beş olarak belirlenmiştir. Zaten istesenizde beşten fazla smiley ekleyemezsiniz. Boşuna kendinizi yormayın.

16- Forumda yazdığınız mesajda veyahut imzanızda küfür yasaktır.

RockTR.COM forumuna katılan, mesaj yazan her kullanıcı yukarıda yazılı kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Aksini iddia edenler öncelikle bu kurallar sayfasına yönlendirilecek daha sonra da üzerine posta pulu ve soğuk damga basılarak siteden ıslah edilecektir.

Şikayet mesajı yazmadan önce kuralları iyice okumanızı ve daha sonra bize mesaj atmanız gerektiğini sakın unutmayın. Daha bilinçli ve düzeyli bir tartışma platformu yaratmak siz kullanıcıların elinde olduğunu unutmayın.

RockTR.COM Forum kuralları uygulanırken kimseyi ikaz etmek zorunda olmadığımızı bildirir, rock dolu günler temenni ederiz.

Tekrar etmek gerekirse ; RockTR.COM forumuna iştirak eden her kullanıcı yukarıda yazılı kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde hiç bir iddia hak edemeyeceğinizi bilmenizi isterim.

sevgiyle,

Alper GUNDOGDU (Trimpot)
Site Sahibi
En son Trimpot tarafından 11 May 2006 14:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kilitli