Avrupa Yakasý

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

oooo..çok güzelmiş.teşekkürler jonnathan :)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

:006
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

jonnathan yazdı:Gaffur, Cem'e yine fotoğraf çekiminde yardım etmeye gitti ancak bu sefer Cem'in ayağına yanlışlıkla takozları düşürerek kırdı. Sakatlanan Cem, olayı abartarak tüm aileyi canından bezdirdi. Sacit, Burhan'ın Makbule'yle olan ilişkisini öğrenince deliye döndü ve heryerde onu aramaya başladı. Burhan, kılık değiştirme çabalarına rağmen bölümün sonunda, kapıda Sacit'e yakalandı ve tam dayak yiyecekken Gaffur ile Hacer çıkageldi. Burhan, Hacer'in Gaffur'un kız kardeşi olduğunu öğrenince eline büyük bir koz geçmiş oldu ve dayaktan kurtuldu. Ayrıca Yaprak, küçük kuzenine bakmak zorunda kaldı ve bebek tüm ofisin eğlence kaynağı oldu.
züpermiş be :-D saol sayın JONNATHAN :013

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

masterloves yazdı:
jonnathan yazdı:Gaffur, Cem'e yine fotoğraf çekiminde yardım etmeye gitti ancak bu sefer Cem'in ayağına yanlışlıkla takozları düşürerek kırdı. Sakatlanan Cem, olayı abartarak tüm aileyi canından bezdirdi. Sacit, Burhan'ın Makbule'yle olan ilişkisini öğrenince deliye döndü ve heryerde onu aramaya başladı. Burhan, kılık değiştirme çabalarına rağmen bölümün sonunda, kapıda Sacit'e yakalandı ve tam dayak yiyecekken Gaffur ile Hacer çıkageldi. Burhan, Hacer'in Gaffur'un kız kardeşi olduğunu öğrenince eline büyük bir koz geçmiş oldu ve dayaktan kurtuldu. Ayrıca Yaprak, küçük kuzenine bakmak zorunda kaldı ve bebek tüm ofisin eğlence kaynağı oldu.
züpermiş be :-D saol sayın JONNATHAN :013
dün aksamki bölüm müthişti gercekten..karabaş'lı,cakkıdılı bölümleri aratmadı =)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

artık dizinin tek izlenme nedeni burhan karakteri benim için
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

trabrock yazdı:artık dizinin tek izlenme nedeni burhan karakteri benim için
Bence de ama Burhan da fazla abartı oldu gibi. Engin Günyadın'ın diziye ilk girdiği bölümlerde daha sempatikti :010 Dizinin bu sezon bitmesi lazım artık diye düşünüyorum...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Bencede bu sezon biterek tadında bırakılmalı....
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

:/ TV de izlediğim 3 programdan biri,biterse kötü olur.Zaten bu kadro ile Gülse Birsel daha neler yazar.
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Gülse Birsel'i dizi bitse bile yeni projelerde bekliyoruz
selamlar =)

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Populer Psikiyatri dergisinin Mart-Nisan sayısında Gaffur'la ve karakterin yanlıs yone cekilmesi ve idol alınmasıyla ilgili cok guzel bi elestiri yayımlanmıstır.. Bulabilen okuyabilrse hos olur bence, dergi eski sayı oldugu icin zor bulması biraz ama olsun

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

veronique yazdı:Populer Psikiyatri dergisinin Mart-Nisan sayısında Gaffur'la ve karakterin yanlıs yone cekilmesi ve idol alınmasıyla ilgili cok guzel bi elestiri yayımlanmıstır.. Bulabilen okuyabilrse hos olur bence, dergi eski sayı oldugu icin zor bulması biraz ama olsun
bizim millet mallaştı galiba şu son senelerde..otu boku idol alıyorlar.
eskiden tecavüzcü coskun gibi nuri alço gibi herifler vardı tv'lerde kimse idol alıp birbirine saldırmaya kalkmadı.en azından saldıranlarda bunları idol aldığı için saldırmadı.
son senelerde her karakter idol alınmaya basladı.burda yapımcıların,oyuncuların suçu olduğunu düsünmüyorum.onlar senaryodan ibaret ve idol alınıyorsa alanın suçu.öyle olsa film ve dizi kavramını tamamen çıkaralım hayatımızdan.

eğitimsiz bir toplum olduğumuzu eleştireceklerine kolayına kaçıp dizileri,karakterleri elestiriyorlar her zamanki gibi...
eleştirilmesi gerekenler idol alan eğitimsiz zihniyettir bence.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

wolfali yazdı:
veronique yazdı:Populer Psikiyatri dergisinin Mart-Nisan sayısında Gaffur'la ve karakterin yanlıs yone cekilmesi ve idol alınmasıyla ilgili cok guzel bi elestiri yayımlanmıstır.. Bulabilen okuyabilrse hos olur bence, dergi eski sayı oldugu icin zor bulması biraz ama olsun
bizim millet mallaştı galiba şu son senelerde..otu boku idol alıyorlar.
eskiden tecavüzcü coskun gibi nuri alço gibi herifler vardı tv'lerde kimse idol alıp birbirine saldırmaya kalkmadı.en azından saldıranlarda bunları idol aldığı için saldırmadı.
son senelerde her karakter idol alınmaya basladı.burda yapımcıların,oyuncuların suçu olduğunu düsünmüyorum.onlar senaryodan ibaret ve idol alınıyorsa alanın suçu.öyle olsa film ve dizi kavramını tamamen çıkaralım hayatımızdan.

eğitimsiz bir toplum olduğumuzu eleştireceklerine kolayına kaçıp dizileri,karakterleri elestiriyorlar her zamanki gibi...
eleştirilmesi gerekenler idol alan eğitimsiz zihniyettir bence.
+93345842187

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

Avrupa Yakası'nın yaratıcısı ve oyuncusu Gülse Birsel, yeni sezon için tüyo verdi: "Ekibe bomba bir isim katılacak: Ünlü tiyatrocu Binnur Kaya (Yabancı Damat'taki Nazire). Çok ters köşe bir rolde oynayacak.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

houseofholy yazdı:Avrupa Yakası'nın yaratıcısı ve oyuncusu Gülse Birsel, yeni sezon için tüyo verdi: "Ekibe bomba bir isim katılacak: Ünlü tiyatrocu Binnur Kaya (Yabancı Damat'taki Nazire). Çok ters köşe bir rolde oynayacak.
bugün okuduğum habere göre
yeni sezonda Gürgen Öz de diziye katılıcak..
Peker açıkalın da diziden ayrılmış ayrıca 8)

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

kitten yazdı:
houseofholy yazdı:Avrupa Yakası'nın yaratıcısı ve oyuncusu Gülse Birsel, yeni sezon için tüyo verdi: "Ekibe bomba bir isim katılacak: Ünlü tiyatrocu Binnur Kaya (Yabancı Damat'taki Nazire). Çok ters köşe bir rolde oynayacak.
Binnur Kaya,Gürge Öz geldiyse daha da izlenir bu dizi :D en azından ben izlerim :P

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Papi yazdı:
kitten yazdı:
Binnur Kaya,Gürge Öz geldiyse daha da izlenir bu dizi :D en azından ben izlerim :P
İkiside taptığım insan.Güzel olucak bu sezon o zaman :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

beklioz bakalım nası olacak ata demirersiz tat alamıom ben yha
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yeni oyuncular çok iyi
bende merakla bekleyenlerdenim. bakalım nasıl olucak. aslında böyle oyuncu değişikliği dizi için çok daha iyi oluyor.

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

nodoubt_16 yazdı:beklioz bakalım nası olacak ata demirersiz tat alamıom ben yha
evet ben de.
o gittikten sonra pek izlemez oldum. bakıyorum arada, Gülse Hanım işini biliyor :) senaryo hala çok güzel ve zekice hazırlanmış ama Ata Demirersiz olmuyor..

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ben Ata Demirer'in eksikliğini pek fazla hissetmedim yeni kadroyla birlikte.
Hatta o zamanlar tekdüze bir konu işleniyordu ve belli bir zamandan sonra izlememeye başlamıştım. Bence Gülse Hanım işi biliyor ve sıkılmaya başladığımız an değişiklikler yapıyor senaryo ve oyuncu kadrosunda.

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

gene de fazla suyunu çıkarmadan ve zirveden çok alçalmadan bitirseler iyi olur.benim gibi sevenleri zaten geceleri tekrarını da izler...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

doacan yazdı:gene de fazla suyunu çıkarmadan ve zirveden çok alçalmadan bitirseler iyi olur.benim gibi sevenleri zaten geceleri tekrarını da izler...
ben artık bu konuya katılmıyorum. elalemin amerikalıları 10-12 sene dizi yapıyorlar. bizde 5. seneden sonra bitirelim artıklar başlıyor :)

bence kendisini tekrar etmediği sürece hiç sorun yok. zaten pek izlemiyorum da. "burhan altıntop" üzerine oynanmasından bıktım artık. biraz da sıkmaya başladı zaten.

neyse, bir de yeni kadroyla bakarız, olursa izler, olmazsa sileriz :p
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

layne, Amerika konusunda katılıyorum ama Amerikan dizileriyle Türk dizilerinin (en azından Avrupa Yakasının) arasında şöyle bir fark var, Amerikan dizilerinin (en azından benim izlediklerimin) bir bölümü yaklaşık yarım saat sürüyor. Avrupa Yakasıysa neredeyse 2 saati buluyor. Böylece çok kısa sürede çok konu işleniyor, işlenecek konu azalıyor.
sleeping with the earth my dying bride

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

tamam ama reklamları çıkarınca 1 saattir ancak bir bölüm. ama ben işlenecek konu işinde katılmıyorum. ha, dediğim gibi, "insanlar nasıl olsa burhan'a gülüyorlar, tuttu bu karakter" diyip ona yüklenirsen 5 bölüm, "gaffur ortalığı kasıp kavuruyor" diyip 5 bölüm ona yüklenirsen, olayların gelişiminden çok repliklerin üzerinde durursan ("beni beğenmiyür müsün?" gibi) karakterleri tek tek tüketirsin. demem o ki bir bölümde bir olay herkesi ilgilendirmiyor genelde. 3-4 karakteri ilgilendiren ana bir olay ve o bölümde figüran gibi duran 10 karakter oluyor bölüm. ilk başlarda ana olay ve yan olaylar olarak ilerliyordu. ama şimdi ana olay ve pelesenk replikler olarak ilerliyor bölümler.
betterman.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

bencede devam edilebilir diziye önemli olan senaryonun kalitesidir.birde izleyici farklılığına göre senaryo yazılmassa daha iyi olur mesela peker açıkalının karakterinden nefret etmiştim...levent üzümcü engin günaydın gazanfer özcan ve gülse birselin oyunculukları zaten kolay kolay sıkmaz izleyiciyi.bide 1 sene daha devam etcek felan dediler ben kim eklenecek kadroya onu merak ediyrum.aklıma gürgen öz geliyo mesela.