Çemberimde Gül Oya

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Çemberimde Gül Oya

Mesaj gönderen betul »

baslıgı var diye hatırlıyorum ama goremedim..Cagan Irmak ın yazip yonettigi 70lerin siyasi donemini anlatan muhtesem oyuncu kadrosuna sahip ve bence son yılların en guzel dizisiydi..

izleyemeyenler ve bir daha izlemek isteyenler icin hafta ici her sabah kanal d de 10.00 da dizinin tekrarı yayınlanmaktadır..ilgililerine duyrulur..((:
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

her sabah 10 da ayaktayım bu dizi yüzünden.bence türkiye de yapılmış en iyi dizi.izlemeyenler mutlaka izlesin derim..

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

yataktan surunerek kalkıyorum..bi tek selda alkor u sevmiyorum..yurdanurun yaslılıgı o kadar pasif olamaz yurdanur oyle cocuk yetistirmez..keske zaman degisikligi olmasa boyle dizi hep gecmiste gecse..

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

yarın yurdanuru kacırdıkları bolum ya..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

sırf uyanayım diye bizimkiler sabah son ses tv açıyorlar.. ben de çemberimde gül oya'nın müziğiyle uyanıyorum..
kadrosu gerçekten çok güzel.. konusu alışılagelmedik bir konu.. belki de o dönemi merak ettiğim için bu kadar ilgimi çekti bilemiyorum ama zevkle izledim.. keşke bütün diziler böyle olsa da tvyi her açtığımda sinirden yerimde zıplamasam..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
antidepresan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen antidepresan »

o dizinn sonu beni çok etkilemşti ağlamştım ya aq :016 :oops:
bir vardım bir yoktum hep vardım hiç yoktum...

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

oyunculrı bilmemde ,konusunu biraz sindiremedim...

oyuna başrol oyuncuları solcular ..sanki sağcılar çok kötüymüş gibi gösteriolar...objektif bi dizi deil.salla gitsin..

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

murti yazdı:oyunculrı bilmemde ,konusunu biraz sindiremedim...

oyuna başrol oyuncuları solcular ..sanki sağcılar çok kötüymüş gibi gösteriolar...objektif bi dizi deil.salla gitsin..
sagcılar kotulenmiyor ki..neyse sadece bir dizi sagci solcu muhabbetlerine girip baslıgı kirletmessek sevinirim..

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

betul yazdı:

sagcılar kotulenmiyor ki..neyse sadece bir dizi sagci solcu muhabbetlerine girip baslıgı kirletmessek sevinirim..

yoo yanlı anlamayın amacım tartışma deil bende bi ara izliodum açıkca sölim aklıma kalan 2 bölüm var,solcuları destekler gibi sağcılarda kötüler gibi geldi bana .sadece fikrimi söledim..bölümleri de ii hatırlıorum :).nese şimdi kapatalım konuyu :D:D

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

dizi o yıllarda yaşananları gayet güzel aktarıyor bence. senaryosu tek bir siyasi görüşe yakın olarak yazılmış bir senaryo değil sadece olayların baş kahramanı bir solcu (ya da komünist/sosyalist)..
bu arada ben de 2 zaman arasında geçiş olmamasındna yanayım. sürekli geçmişte geçse olaylar daha iyi olurdu bence. ama biz çemberimde gül oya yı bu haliyle sevdik ama öle olsada fena mı olurdu şimdi (:
nese yha gayet hoş güzel bir dizi olur kendileri. bazı insanlarda baımlılık yaratacak kadar hemde:: bi ark.ım var ankarada kız öle bi çgo hayranı ki harçlıklarını biriktirip yüzbilmemkaç liraya tüm orjinal vcd lerini almıştı dizinin :-D
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

bütün oyuncularýnýn hayat werdikleri rollere cuk oturduklarý dizi..
dizinin en baþýndan finaline kadar hiç bir bölümünü kaçýrmadýðým dizi..
öðlene kadar uyumak warken saat 10da kalkýp tekrarlarýný ayný heyecanla izlediðim we ayný heyecanla aðladýðým dizi..
sýký bir çaðan ýrmak hayraný olmama neden olan dizi..
konusunu yaþamdan almýþ, samimi bir dizi..
heralde bir daha hiçbir diziyi bu kadar içten izleyemem dediðim dizi..

tüm bu kelimeler çaðan ýrmakýn bu yapýtýnýn yanýnda yetersiz kalýr aslýnda..
benim için tarif edilemeyecek bir öenmde olan bir dizi..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

murti yazdı:
betul yazdı:

yoo yanlı anlamayın amacım tartışma deil bende bi ara izliodum açıkca sölim aklıma kalan 2 bölüm var,solcuları destekler gibi sağcılarda kötüler gibi geldi bana .sadece fikrimi söledim..bölümleri de ii hatırlıorum :).nese şimdi kapatalım konuyu :D:D
tek birşey söyleyeceğim; bu dizide ne solcu ne sağcı övülüyordu. dizide anlatılan; bu sağcı solcu saçmalığında her iki tarafta da ne kadar manasızca kayıplar yaşandığıdır.
betterman.

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:
murti yazdı:
betul yazdı: sagcılar kotulenmiyor ki..neyse sadece bir dizi sagci solcu muhabbetlerine girip baslıgı kirletmessek sevinirim..

tek birşey söyleyeceğim; bu dizide ne solcu ne sağcı övülüyordu. dizide anlatılan; bu sağcı solcu saçmalığında her iki tarafta da ne kadar manasızca kayıplar yaşandığıdır.
dizide anlatılanları algılayış biçimlerimiz çok farklı sanırım..
ne olursa olsun hayallerinin istediklerinin peşinden giden insanlar anlatılıyor bu dizide.. daha doğrusu bir dönem anlatılıyor bu dizide, herşeyiyle.!

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

rahibe_teresa yazdı:
layne yazdı:
murti yazdı:

ne olursa olsun hayallerinin istediklerinin peşinden giden insanlar anlatılıyor bu dizide.. daha doğrusu bir dönem anlatılıyor bu dizide, herşeyiyle.!
beni sadece sen anlıyorsun kusum ya..oturup adam akıllı bir kac bolum izleseniz inanın kafanızda hic bir soru isareti kalmayacak emin olun..
izleyemeyenler ve bir daha izlemek isteyenler icin hafta ici her sabah kanal d de 10.00 da dizinin tekrarı yayınlanmaktadır..ilgililerine duyrulur..((:

(kanal d den para falanmı istesem acaba o kadar reklam yaptım..bi aydın doganla konusayım bu konuyu en iyisi..((:..)

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

çemberimde gül oya

Mesaj gönderen kitten »

ya ben o diziyi daha önce izlememeiştim ve nasıl izlememişim şaşırıyorum kendime. şimdi sabahları veriyolar..süper bi dizi...ne de olsa işin içinde çağan ırmak var... :006

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: çemberimde gül oya

Mesaj gönderen betul »

kitten yazdı:ya ben o diziyi daha önce izlememeiştim ve nasıl izlememişim şaşırıyorum kendime. şimdi sabahları veriyolar..süper bi dizi...ne de olsa işin içinde çağan ırmak var... :006
Çagan Irmak gercekten cok basarılı bir senarist iyi bir yonetmen..babam ve oglum,cemberimde gul oya cok cok basarılı isler..reklama ihtiyac duymayan kaliteli projeler..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

rahibe_teresa yazdı:
layne yazdı:
murti yazdı:

o dönemde verilen saçma sapan kayıplar da anlatılıyordu. bunu görmedim diyorsan görene kadar izlemeni tavsiye ederim.
betterman.

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

türkiyede yapışmış en ii dizi örneği...keşke tüm diziler bu tatda olsa
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
miri
Üye
Üye

Mesaj gönderen miri »

of yaw sabah dershane falan derken tekrarlarını izleyemiyorum :007
...We don't have a choice... But we still have a voice....

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

bi kaç bölümüne baktım ( izleyebildiklerime imkanlar elverdiği sürece )
güzel dizi ...
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

morjan yazdı:türkiyede yapışmış en ii dizi örneği...keşke tüm diziler bu tatda olsa
çok dğru bu dizini çoğu bölümünü izlemişimdir..tekrarlarınıda büyük bir zevkle izleyebiliyorum..
bu yönüyle de diğer dizilerden öne çıkar..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:
rahibe_teresa yazdı:
layne yazdı: tek birşey söyleyeceğim; bu dizide ne solcu ne sağcı övülüyordu. dizide anlatılan; bu sağcı solcu saçmalığında her iki tarafta da ne kadar manasızca kayıplar yaşandığıdır.
o dönemde verilen saçma sapan kayıplar da anlatılıyordu. bunu görmedim diyorsan görene kadar izlemeni tavsiye ederim.
diyorum ya. bi şeyi iki insan farklı şekillerde yorumlayabilir..!! sana göre onlar o dönemde verilen saçma sapan kayıplar.. bana göre de hayalleri inançları uurana ölen insanlar..
bu kadar basit.!

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

oyuncularýnýn gerçek hayatta yaþýyorcasýna oynadýklarý samimi bir dizi..
tüm gün boyunca izleyebilirim..

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

bugün şerif sezer'in ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu bir kez daha anladım,harika bir kadın gerçekten...

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

annabel_lee yazdı:bugün þerif sezer'in ne kadar büyük bir oyuncu olduðunu bir kez daha anladým,harika bir kadýn gerçekten...
bugün en güzel bölümlerinden biriydi..