Lost

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

simsiyah_85 yazdı:
layne yazdı:benim bildiğim adadan kurtulanlara oceanic six deniyor. yani 6 kişi olmalı.
kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz.
tamam o zaman Ben sayılmaz. ama Aaron sayılır.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Edmond yazdı:
simsiyah_85 yazdı:
layne yazdı:benim bildiğim adadan kurtulanlara oceanic six deniyor. yani 6 kişi olmalı.
kesinlikle aynı şeyi düşünüyoruz.
tamam o zaman Ben sayılmaz. ama Aaron sayılır.
ama aaron uçakta yolcu olarak geçmiyordu. yani ben olsam saymazdım "oceanic six" içerisinde. ama "islander babe" falan derdim orada doğdu manasında :P
betterman.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

desmond ve ben bu kisiler arasinda sayilmiyor o halde.

yani;

1-jack
2-kate
3-hugo
4-sayid
5- ?
6- ?

http://www.lostpedia.com/wiki/Oceanic_6

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Trimpot yazdı:desmond ve ben bu kisiler arasinda sayilmiyor o halde.

yani;

1-jack
2-kate
3-hugo
4-sayid
5- ?
6- ?

işte benim hatırlamadığım, micheal ve walt'un adadan çıkamadığına dair bir kanıt var mı? yoksa eğer son ikisi onlar olabilir... ama eğer onlar kurtuldularsa neden diğer insanlara adada kurtulan olduğunu bildirmediler. bildirmemelerine rağmen diğer kurtulanlar ortaya çıkınca böyle bir yüzsüzlük yapıp "biz de kurtulmuştuk aslında ehe mehe" diyebilirler mi acaba?
betterman.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

jackin yanılmıyorsam 4.bölümde yaptığı açıklamaya göre adadan 8 kişi kurtuluyor ama 2si öldüğünden "oceanic six" adını alıyor olabilir.

1-jack
2-sayid
3-sun
4-jin
5-hurley
6-kate

ölen iki kişiden biri 3.sezonun flashforwardında görülen tabuttaki kişi olabilir..
michael ve claire olabilir
aaron adada doğduğundan yolcudan sayılmıyor olabilir..

ancak hatırlayamdığım sezonun hatırlayamadığım bir bölümünde john locke bir çadıra girip meditasyonvari hareketlerle boone görüyordu,kendi de tekerlekli sandalyede idi. uçağa binecek olan insanlar falan vardı hatırlayan olmuştur umarım o bölümü..işte o sahneler adadan kurtulacaklarla ilgili bir ipucu olabilir.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:

yani;

1-jack
2-kate
3-hugo
4-sayid
5- ?
6- ?

işte benim hatırlamadığım, micheal ve walt'un adadan çıkamadığına dair bir kanıt var mı? yoksa eğer son ikisi onlar olabilir... ama eğer onlar kurtuldularsa neden diğer insanlara adada kurtulan olduğunu bildirmediler. bildirmemelerine rağmen diğer kurtulanlar ortaya çıkınca böyle bir yüzsüzlük yapıp "biz de kurtulmuştuk aslında ehe mehe" diyebilirler mi acaba?
onların adadan çıkamadığı kesin olmamakla birlikte şöyle bir şey var ki:
bunları tekneyle yollayan adam ben'di.Ben adanın bilinmesini duyulmasını isteyecek en son insan..desmond ve sayidin adadan helikopterle ayrıldığı bölümde dizinin yeni yıldızlarından (bana göre) daniel faraday'ın pilota verdiği rota 305 ti..ama yine tam olarak emin olmamakla birlikte okuduğum kaynaklar Ben'in michael'e söylediği rotanın 325 olduğunu söylüyor kafasına takılan olursa o bölümü bulup baksın da beni de haberdar etsin..

ama michael'ın adadan ayrıldıktan (ya da ayrılamadıktan) sonraki tüm maceralarını s4e8 de hep birlikte göreceğiz yanılmıyorsam
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

layne yazdı:

yani;

1-jack
2-kate
3-hugo
4-sayid
5- ?
6- ?

4x4'te hatirlarsaniz gemide biri gelip kapiyi acmisti. bu kapiyi acan Michael ya da Walt olabilir diye dusunmekteyim.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

4.5 teydi o sanırsam son bölümde..
evet o büyük ihtimalle michael çıkabilir..Ben'in gemideki takma bir isimle dolaşan michael olabilir
zaten 8.bölümün ismi de "meet bilmemkim"...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

demakrotive yazdı:4.5 teydi o sanırsam son bölümde..
evet o büyük ihtimalle michael çıkabilir..Ben'in gemideki takma bir isimle dolaşan michael olabilir
zaten 8.bölümün ismi de "meet bilmemkim"...
Benjamin in gemideki ajanı michael olabilir. ayrıca tabuttaki de michael olabilir. adadaki durumundan sonra sevilmeyen adam olmuştu.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

4x6 'yi indirdim, sabirla altyaziyi bekliyorum.
ayrica adadan kurtulanlardan sakli 2 isim 7. bolumde belli olacakmis. onu da sabirla bekliyoruz.

bu arada mahkemede jack, kate icin taniklik ederken adadan 8 kisinin kurtuldugunu soylemisti. bunu da dipnot olarak bir kenara yazalim.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Resim

bundan bir şey çıkarabilecek olan var mı?

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Edmond yazdı:Resim

ada ile dis dunya arasinda bir kirilma noktasi var. bunun bilimsel bir adi var ama simdi hatirlayamadim. faraday'in fuzenin gelisine gore yaptigi hesaplamaya gore bu dogrultuda cikisi bulabilecekler -ki helikopterle buldular zaten-.

baska bir fikri olan?

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Trimpot yazdı:
Edmond yazdı:Resim

ada ile dis dunya arasinda bir kirilma noktasi var. bunun bilimsel bir adi var ama simdi hatirlayamadim. faraday'in fuzenin gelisine gore yaptigi hesaplamaya gore bu dogrultuda cikisi bulabilecekler -ki helikopterle buldular zaten-.

baska bir fikri olan?
evet bir kırılma olmalı. ama zamanda bir kırılma değil mi?

bu arada bir sorum daha var. sizce Benjamin için gelenler neden gelmiştir? ya da nereden gelmiş olabilir?

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

6. bolum yine mal mal oturup izledigim bolumlerden birisi oldu.
7. bolumu sabirsizlikla beklemeye devam ediyorum.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

Trimpot yazdı:6. bolum yine mal mal oturup izledigim bolumlerden birisi oldu.
7. bolumu sabirsizlikla beklemeye devam ediyorum.
aynen bende de öyle oldu :s
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

6. bölüm o akdar iyi değildi. biraz zaman geçiştirme oldu gibi geldi bana.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bence 7de buna benzer olcak. 8de ortalığı karışrıp ara vericekler bizze burda kudurcaz
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet lanet michael ortaya çıktı. beklendiği üzere gemideki ajan kendisi. ama yine anlamadığım şey Sun Jin in ölüdğünü sanıyo ve hatun adadan kurtulduktan sonra başkasıyla evleniyo, aynı zamanda Jin de nişanlanıyo biriyle hay allahım iyice karıştı :wacko

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

hatun kiminle evleniyor?
jin'in bölümleri için geçmiş deniyor.
bir de jin'in mezarındaki tarihte bir problem var ama..
betterman.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

vaga_bond yazdı:evet lanet michael ortaya çıktı. beklendiği üzere gemideki ajan kendisi. ama yine anlamadığım şey Sun Jin in ölüdğünü sanıyo ve hatun adadan kurtulduktan sonra başkasıyla evleniyo, aynı zamanda Jin de nişanlanıyo biriyle hay allahım iyice karıştı :wacko
sen bence oturup 7. bolumu tekrar izle :) 7'de sun gelecege, jin gecmise gidiyor. ve gecmise gittiginde sun ile 3 aylik evliler.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:hatun kiminle evleniyor?
jin'in bölümleri için geçmiş deniyor.
bir de jin'in mezarındaki tarihte bir problem var ama..
evet ölüm tarihi 2004 görünüyo bu durumda nası geçmiş oluyoki

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

mezar taşındaki ölüm tarihi galiba uçağın düştüğü tarihe denk geliyor(muş)
jin bu yüzden aslında ölmemiş ama bir kısım nedenlerle adada kalmış olabilir(miş)
sun'un adaya dönme isteği de ilerki sezonlarda bundan kaynaklı olabilir(miş)

haa şimdi böyle olunca "oceanic 6'lısı" ya da "oceanic 8'lisi" bir kayıp vermiş oluyor.
vel-hasıl neyin ne olduğu henüz belli değil
bu arada 7.bölümde sun flashforward la izleyiciye anlatılırken jin'in flasbackini yayınlıyorlar ki bence tamamen seyirciyi ters köşeye yatırmak için

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Trimpot yazdı:
vaga_bond yazdı:evet lanet michael ortaya çıktı. beklendiği üzere gemideki ajan kendisi. ama yine anlamadığım şey Sun Jin in ölüdğünü sanıyo ve hatun adadan kurtulduktan sonra başkasıyla evleniyo, aynı zamanda Jin de nişanlanıyo biriyle hay allahım iyice karıştı :wacko
sen bence oturup 7. bolumu tekrar izle :) 7'de sun gelecege, jin gecmise gidiyor. ve gecmise gittiginde sun ile 3 aylik evliler.
2 aylık evliler 3 değil :)

vaga_bond:

jin adadan hiç kurtulmamış olabilir. adada da kalmamış olabilir. belki de adada ölmüştür.

ben michael'ın adadan kurtulduğunu ama sonrasında öldüğünü, fakat buna rağmen oceanic six içerisinde bulunmadığını düşünüyorum ayrıca. 3. sezon son bölümde jack'in cenazesine gittiği kişinin adını jo... gibilerinden birşey hatırlıyorum. micheal'ın yeni ismi kevin johnson. kendisi pek sevilmediği için adadakiler tarafından kate cenazeye gitmemiş olabilir.
betterman.

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

tamam diyelim ki o cenaze Jin'indi... ama o bölümde cenaze mekanındaki görevli Jack'den başka kimsenin katılmadığını söylemişti. madem öyle Sun arkasından ağlamasına rağmen neden cenazesine gitmedi?

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

vaga_bond yazdı:tamam diyelim ki o cenaze Jin'indi... ama o bölümde cenaze mekanındaki görevli Jack'den başka kimsenin katılmadığını söylemişti. madem öyle Sun arkasından ağlamasına rağmen neden cenazesine gitmedi?
o cenaze jin'in degildi tabiki.