Bıçak Sırtı

Televizyon programları, diziler, radyo programları, tiyatrolar...
Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

Edmond yazdı:
annabel_lee yazdı:
Edmond yazdı: diziyi seyretmedim.sadece kadroyu duyunca aklıma geldi.sokaktan her hangi bir kişiyi çevirip sorsanız."sence türkiye deki en yakışıklı ve iyi oyuncular hangisi?" diye, muhtemeln bu nejat,mehmet ve fikret kuşkan ı sayarlar.dizinin senaryosuna kesinlikle bir lafım yok çünkü seyretmedim.tartışılmamalıdırdan kastım bence fazla üzerinde durulmadan kadınlar kendi beğenilerini burada aktarsınlar.öyle fazla bir gerçekçilik beklememek lazım.ayrıca dizinin konusunu bilmiyorum.belki yanlış bir kelam etmişimdir.mesela bir dizinin konusu sahil güvenlik le ilgiliyse ve diziye pamela anderson ve carmen electra gibi oyuncuları koyuyorlarsa burada erkekleri ekrana çekmekten bahsedilebilir.ayrıca bu sözümde de yalnız sayılmam.şöyle bir kaç yoruma baktım da, dizinin konusundan çok kadronun bayanları çekmesinden bahsedilmiş.bu da bence biraz gerçekçiliği örtüyor.meela bazıları ne demiş;

-senaryoyla değil kadroyla insanları ekrana bağlayan, olayın detaylarının hemen hemen tamamının daha ilk bölümden deşifre edilmesinin sezon sonuna doğru bir sapıtma ve saçmalamaya yol açmasından korktuğum, kadınların %80'inin pazartesi gecesi evde kalmasına sebep olacak dizi..

-desperate housewifes dan arak temayla (zach young hadisesi) komple bir dizi apartmışlardır üstelik epey de saygı duyduğumuz senaristler... doğrusu çok şey beklerken ciddi bir hayal kırıklığına uğradım. umarım izleyicilere ayıp ettiklerini anlar ve dizinin geri kalanında daha özgün konular bulurlar.

eminim dizi çok güzeldir.oyuncuların kalitesini tartışmıyorum.gayet iyi oyuncular.ben de çok severim.demem o ki; böyle kadro bir araya gelince bir kopukluk oluyor seyrederken.mehmet günsur ayrı filmde oynasın , nejat işler ayrı filmde.yani senaryo mu yok?türkiye deki en popüler oyuncuları bir araya getirmek mi film yapmak oluyor?bence bu kolaya kaçmaktır.
sadece kadınları ekrana çekmek için yapılmış bir dizi olduğunu düşünmüyorum.bu oyuncular sadece kadınların değil erkeklerinde hayran olduğu sanatçılar,sonuç olarak işlerini iyi yapıyorlar ve böyle bir sınıflandırmayı hakettiklerini düşünmüyorum ben.atıyorum mesela kıvanç tatlıtuğ,gelip desen ki bu adamı kadınları ekrana çekmek için dizilerde oynatıyorlar tamam belki haklı olabilirsin derim,ama bu isimlerin türkiye de nerede oldukları belli, ne yaptıkları da.yani burada pamela anderson örneği olmamış bence :010
oyuncu kadrosunun gerçekçiliği etkilemesi..ben hiçbir bağ kuramıyorum bu söylediğinle,sonuçta gerçekçilik oyunculukla alakalıdır,oyuncu ne kadar iyiyse oynadığı karakter o kadar gerçekçi yansır izleyenlere..
diziye karşı bir önyargı oluşmuş ama ben izledikten sonra yorum yapmanı öneririm,daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. :010
dün gece tekrarı vardı.şöyle bir baktım.türk izleyicisine göre iyi bir senaryosu var.yani konuya pek yabancı değiller.kadro da sağlam.umarım iyi işler çıkarırlar.nejat işler bence fikret kuşkan dan daha iyi bir oyuncu gibi geliyor.daha mimiklerine hakim.öyle konuşmazken boşluğa bakarmış gibi bakmıyor.daha kendi gibi.erkan can ı hiç katmıyorum.adam zaten pişmiş bu işlerde.tekrar söylüyorum.bu üçünden birisini diziye koymasalarmış dizi çok daha izlenebilir kıvamda olurmuş.reyting kaygısı güden bir havası var.bir de demişsin ki; oyuncu ne kadar iyiyse o kadar kaliteli bir dizi çıkar ortaya.evet ama oyuncu zaten iyi olmak zorundadırve görevidir.zaten oyuncu iyi değilse diziyi çekmezler.ama kadronun ,senaryonun ve çevrenin uyumu yönetmen için en önemli hadisedir.
senaristler daha kendince işler çıkarabilirseler belki ileride seyrederim.(hoş çok uzun zamandır türk dizisi seyretmedim ama) şimdi dünyada binlerce dizi varken sadece bizim türklerin dizisi diye seyretmek pek yakışık almaz.zaman değerli değil mi?
tabi ki zaman değerli,benim söylemeye çalıştığım izlemeden eleştirmenin pek sağlıklı olmayacağıydı,yoksa ne istersen izlersin yani kimsenin buna bişi dediği yok olamaz da zaten.
ben oyuncular ne kadar iyiyse dizi de o kadar kaliteli olur gibi bişi söylemedim,kendimden şüphe ettirdin bir an. :010 sen bu kadar iyi oyuncunun biraraya toplanmasının gerçekçiliği etkilediğini söylemiştin,ben de onun üzerine gerçekçiliğin oyunculukla alakalı olduğunu söyledim.yoksa tabi ki dediğin gibi sadece oyunculuk yetmez,senaryo ve yönetmen de çok önemli.ama daha önceki mesajında söylediğin şeyle sonradan söylediğinin pek alakası yok,birinde iyi oyuncuların birarada olmasının gerçekçiliği etkileyeceğinden,diğerinde sadece oyunculuğun yetmeyeceğini senaryo ve yönetmenle bütünlüğün de iyi bir dizi için gerekli olduğundan bahsetmişsin.yani ben hala iyi oyuncuların birarada bulunmasının gerçekçiliği nasıl etkileyebileceği sorusunun cevabını alamadım.neyse sorun değil,gereksiz uzadı..

Kullanıcı avatarı
Brooklyn
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Brooklyn »

yaw ben bu dızıyı begendım :D:D 10
|●вяσσкℓуи● | (((vas)))valentine.//skate..

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

Mehmet Günsür'ün performansını çok beğendim.
Dizide git gide sarıyor beni.
Ayrıca Mehmet'in küçük bir yıldız dövmesi varmış kolunda dikkatimi çekti,hoş duruyor :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Rita yazdı:Mehmet Günsür'ün performansını çok beğendim.
Ayrıca Mehmet'in küçük bir yıldız dövmesi varmış kolunda dikkatimi çekti,hoş duruyor :)
Değil mi ya ne kadar da yakışmış rolüne..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

oyuncuları cok iyi aslında izlenesi bi dizi olabilir de bn biraz bakiim dedim temposu cok düşüktü sarmadı .. entrikalar fln pek yoktu henüz :D
ama kaliteli bişi olabilir..

Kullanıcı avatarı
my_salvationn
Üye
Üye

Mesaj gönderen my_salvationn »

Bence de çok güzel bi dizi... Dizi başlamadan gazetede reklamını gördüm o anda izlemeye karar verdim oyuncular çok ii Nejat İşler'e hayranım zaten hiç kaçırmadan izliyodum taa ki dün akşama kadar.. Doğum günüm yüzünden kaçırdım tekrarı ne zaman acabaa?

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

bu akşam 22:30 da :)

Kullanıcı avatarı
my_salvationn
Üye
Üye

Mesaj gönderen my_salvationn »

kitten yazdı:bu akşam 22:30 da :)
:016 cidden mi ya çok sevindim valla :-D
çok ama çok sağol haber verdiğin için :010

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

whatsername yazdı:
Rita yazdı:Mehmet Günsür'ün performansını çok beğendim.
Değil mi ya ne kadar da yakışmış rolüne..
Evet çok oturmuş rolüne :)
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
kkkkk
Üye
Üye

Mesaj gönderen kkkkk »

çok ii bi dizi nejat işlerde çok ii hemde çok :-D

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

dizi izleyemeyen bi insan olarak konu hakkında pek yorum yapamayacağım ama gözüme çarptığı kadar oyuncu kadrosunun çok iyi olduğunu söyleyebilirim kendimce.. bi de hafif bir film tadı var gerek çekimler gerekse oyunculuk açısından..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

kadroyu baya bi önceden görmeme rağmen pek de etkilenmemiştim ama ilk bölümünden beri hstasıyım =) özellikle nejatişler süper oynuyo ayrıca köşkün dedesi rolündeki oyuncunun da aşmış hatasız ve inandırıcı oynadığını dşünüyorum umarı senaryo hep bu şekilde sürprizlerle gider de diğer diziler arasından sıyrılır
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
shakraah
Üye
Üye

Mesaj gönderen shakraah »

kadro tek kelime ile muhteşeeem. senaryoda fena sayılmaz şimdilik iyi gidiyor.. =)

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

ya hersey iyide cok hızlı ilerlio sanki. malzeme kalmıycak ilerki bolumlere. her bolum herkes bi sırrı ogrenio:D
the dreams in which im dying are the best ive ever had

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

oyunculugu gercekten muhtesem olan bir dizi..

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

muhteşem bir dizide bi kaç haftadır kaçırdım önemli bişeyler oldumu ??

Kullanıcı avatarı
xgzmx
Üye
Üye

Mesaj gönderen xgzmx »

bazen izliyom mehmet günsür var diye:P konusu iyi,cok kaliteli bir dizi..
... sil gözünün yalnızlıklarını

~Oyunun en güzel yerinde zil calinca üzülürdük ya, öyleyim~

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

kitten yazdı:muhteşem bir dizide bi kaç haftadır kaçırdım önemli bişeyler oldumu ??
Almanya ile Türkiyedeki yayinlar farkli.
Bnm simdi kisaca anlatacagim bölüm orda kac hafta önce oynadi, veya oynadimi bilemiyorum

Belki yardimci olurum: Nisan Muratla beraber Paris e gitmek istedi. Ali ise bir taxi ile Murat ve Nisani kacirir ve issiz bir eve götürür.
Murat ordan cok hoslanirken Nisan ile Ali sürekli tartismaktadir.
Ali Nisanin ona Murati ondan kacirmayacagi icinn bir söz vermesini ister.
Annesi ve eski kocasi polisleri haberdar etmislerdir ve Murat hastalanip hastanede kaydi yapilinca, polisler Aliyi tutuklar.
Alinin kardesi polise Muratin asil babasinin abisi oldugunu söyler.
Böylece durum karisir ve Memur bu soruyu birkezde Aliye sormak ister.
Sorar ve orada biter..

Ha ayrica Nisan Aliye Murati kacirmama sözünü verir, fakat bir $arti olur.
$art nedir bilmiyoruz :)

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

sağol selenncim çok makbule geçti ya :)