Tavsiye ettiğiniz Kitaplar

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
punk182
Üye
Üye

Mesaj gönderen punk182 »

esperanza yazdı:hakan günday - piç

aynı yazarın diger kitaplarını da okuyunca digerlerini de önerebilirim.
bence sırf para kazanmak için yazılmış bi kitap! ztn ilk olarak adıyla dikkat çekmek amaçlanmş!
KaFaNa GöRe TaKıL!!... :)

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

punk182 yazdı:

bence sırf para kazanmak için yazılmış bi kitap! ztn ilk olarak adıyla dikkat çekmek amaçlanmş!
kitap isminin ilgi çekici olması konusunda sana katılıyorum. ben kitabın ismine bakarak kitabı ilk kez elime almış ve kitabın arkasını okumuştum. orada gördüğüm cümleler gerçekten içime işlediği için kitabı almayı denedim. aslında böyle risklere girmek eğlencelidir. örneğin çok sevdiğim gerilim romanlarından birisi olan "kızıl nehirleri" rafta dururken sadece yan kapağına bakarak elime almıştım. oradaki kızıllık ilgimi çekmişti. kitabı okuduğuma pişman değilim. "piç" kitabına dönersek, bu kitap gerçekten hayatımda okduğum en güzel kitaplardan birisi. o yüzden sana katılmıyorum. bence para kazanmak amaçlı olsa, böyle bir isim konmaz. para kazanmayı amaçlamak popülerliğin bir göstergesidir ve "piç" bana hiç de popüler bir kitap ismi gibi gelmiyor. ne bileyim mesela kitap ismi olarak "fa..şe" seçilseydi popüler amaçlı olduğunu söyleyebilirdim ama "piç" bence özellikle kitaptaki anlamıyla oldukça anti popülist bir şey. bu kitap bence oldukça gerçekçi çünkü kitabı olumaya başladığımda hayatımda tanıdığım iki karakteri doğrudan kitaptakilerle eşleştirdim. açıkçası kendimin de bazı konularda onlara benzediğimi farkettim. benim için bu kitap oldukça önemlidir ve bu kitap eğer para amaçlı yazıldıysa hakan gündayın canı sağolsun, bana böyle bir kitabı okuma fırsatı veren adam için verdiğim 20 milyon helal olsun. tekrar ediyorum, bu kitabı öneririm, şiddetle...
betterman.

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

küçük prens(asla unutamıyacağım bi eser)
bir çift yürek-ann morgan

punk182
Üye
Üye

Mesaj gönderen punk182 »

esperanza yazdı:
punk182 yazdı:

kitap isminin ilgi çekici olması konusunda sana katılıyorum. ben kitabın ismine bakarak kitabı ilk kez elime almış ve kitabın arkasını okumuştum. orada gördüğüm cümleler gerçekten içime işlediği için kitabı almayı denedim. aslında böyle risklere girmek eğlencelidir. örneğin çok sevdiğim gerilim romanlarından birisi olan "kızıl nehirleri" rafta dururken sadece yan kapağına bakarak elime almıştım. oradaki kızıllık ilgimi çekmişti. kitabı okuduğuma pişman değilim. "piç" kitabına dönersek, bu kitap gerçekten hayatımda okduğum en güzel kitaplardan birisi. o yüzden sana katılmıyorum. bence para kazanmak amaçlı olsa, böyle bir isim konmaz. para kazanmayı amaçlamak popülerliğin bir göstergesidir ve "piç" bana hiç de popüler bir kitap ismi gibi gelmiyor. ne bileyim mesela kitap ismi olarak "fa..şe" seçilseydi popüler amaçlı olduğunu söyleyebilirdim ama "piç" bence özellikle kitaptaki anlamıyla oldukça anti popülist bir şey. bu kitap bence oldukça gerçekçi çünkü kitabı olumaya başladığımda hayatımda tanıdığım iki karakteri doğrudan kitaptakilerle eşleştirdim. açıkçası kendimin de bazı konularda onlara benzediğimi farkettim. benim için bu kitap oldukça önemlidir ve bu kitap eğer para amaçlı yazıldıysa hakan gündayın canı sağolsun, bana böyle bir kitabı okuma fırsatı veren adam için verdiğim 20 milyon helal olsun. tekrar ediyorum, bu kitabı öneririm, şiddetle...
kitabı bnde okudm ama beğenmedm :018 zewklr farklı olabilio... :)
KaFaNa GöRe TaKıL!!... :)

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

punk182 yazdı:
esperanza yazdı:
punk182 yazdı: bence sırf para kazanmak için yazılmış bi kitap! ztn ilk olarak adıyla dikkat çekmek amaçlanmş!
kitabı bnde okudm ama beğenmedm :018 zewklr farklı olabilio... :)
galiba :)
betterman.

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

macera tarzı bi$iler arıyorsanız da vinci code,angels and demons felan okuyun..bu iki kitap birbirinin tekrarı gibi stilleri sanki ama surukleyiciler felaket..

vermilion
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen vermilion »

stephen king üzerine macera korku tanımam,bütün kıtaplarını okuyabilirsiniz. sonra metal fırtına kesinlikle okunmalı.paulo coelho-simyacı. susanna tamaro-yüreğinin götürdüü yere git. aydoğan vatandaşında neyini bulursanız okuyun. daha çok okunması gerekenler ama aklıma şimdilik bu kadarı gelio zamanı geldikçe eklerim :022

Kullanıcı avatarı
lechuim
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen lechuim »

halim bahadir - karanlikta dans ediyorum

riza kiraç - cin treni
im your passenger the deftones

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

aydoğan vatandaş-armagedon

ArMaGeDoN
Üye
Üye

Mesaj gönderen ArMaGeDoN »

murti yazdı:aydoğan vatandaş-armagedon
sadeca armagedon değil aydopan vatandaş ın bütütn kitapları okunmalı.
Rostov Kasabı

Kullanıcı avatarı
darkcry
Üye
Üye

Mesaj gönderen darkcry »

ipek ongun-bu hayat sizin gençliğinizi tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız tam bir baş ucu kitabı

Kullanıcı avatarı
Pain_Killer
Üye
Üye

Mesaj gönderen Pain_Killer »

Kazancakis in Günaha Son Cagrı şiddetle tawsiye edilir;)
''dünyanın en mutlu insanları " demişti biri alkolün belki de terkedilmişliğin etkisinde...

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

ilhan selçuk'un tüm yazıları...

Kullanıcı avatarı
zararli
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen zararli »

sunay akın-onlar hep oradaydı,kız kulesindeki kızılderili

marlo morgan-bir çift yürek
richard bach-martı jonathan livingston
küçük prens ( yazarını unuttum :grin: )
what the caterpillar calls the end of the world..the messiah calls a butterfly *-*

Kullanıcı avatarı
morcuburcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen morcuburcu »

tuna kiremitçi kitapları..
En son morcuburcu tarafından 18 Ağu 2005 20:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
...aburcuburcuburcu...

Kullanıcı avatarı
venice_queen
Üye
Üye

Mesaj gönderen venice_queen »

kumral ada mavi tuna-buket uzuner-

denizden gelen mektup--nicholas sparks-...bu kitabı yanınıza mendil almadan okumayın :020
yaşaM diye birşey yok...unutMak diye birşey yok!!!

irishia
Üye
Üye

Mesaj gönderen irishia »

Travenian ve Boris Vian'ın bütün kitaplarını tavsiye ederim...
bi de anthony burgess-otomatik portakal..kubrick filmini de çekmişti ama kitabı daha güzel...
Dünyayı bilmek isteyen önce onu kendi içinde kurmak zorundadır....

Kullanıcı avatarı
identical
Üye
Üye

Mesaj gönderen identical »

jean christophe grange 'in tüm kitaplarý..macera/gerilim adý altýnda manyak kitaplar..okurken kitap elinize yapýþýo ve býrakamýyosunuz walla.. :010

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

venice_queen yazdı:kumral ada mavi tuna-buket uzuner
bu kitabı ben de sevmiştim. bu arada hakan günday'ın kinyas ve kayrasını bitirdim. alın okuyun sevmezseniz sevmeyin. ama bence seversiniz...
betterman.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

yagmur_3 yazdı: :arrow: eroin güncesi
ya ben bunun ikincisini yani "ada 4-4910" okudum ama ilkini yani eroin güncesini bulamadım bi türlü. piyasada yok galiba... ama aramaya devam.
betterman.

Kullanıcı avatarı
shekeep
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shekeep »

yaamur yazdı:nazım hikmet'in şiir kitapları...
+9999999 :-D
Ayrıca Jack Londan-----Demir Ökçe
Albert Camus----Yabancı
J.P.Seartre-------İş işten geçti
ooo aslında saymakla bitmez okudukça ne okuycanı şaşırıyorsun :003
çok gezen papuç b*k getirir!..

Kullanıcı avatarı
eyes_of_ra
Üye
Üye

Mesaj gönderen eyes_of_ra »

veronika ölmek istiyor.. okudktn sonra intihar isteği uyandırmştı bnde....
ıt's time to turn the page and start and then don't u think that it's time to convince yourself it's over!!

siren
Üye
Üye

Mesaj gönderen siren »

prozac toplumu-elizabeth wurtzel

...hiç yok olmayan bir şeyden nasıl kaçınabilirsiniz..........
Sen benim için çok lezzetli bi işkencesin........

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

eyes_of_ra yazdı:veronika ölmek istiyor.. okudktn sonra intihar isteği uyandırmştı bnde....
yok bea ben kızın hastanedeki aşık olduu çocukla yaşadıı kısma gül gül ölmüştüm :-D

tabiki sefiller yani
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

Kullanıcı avatarı
_AnGeLiCa_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _AnGeLiCa_ »

kesinlikle çokcuk kitabı olduğu için okumamazlık yapılmamalı... hatta büyüklerin okuması gerekli çocuklardan çok... KÜÇÜK PRENS 'ten bahsediyorum.. sevmeyi, öğrenmeyi,hayata bakmayı ve herşeyden önemlisi temiz kalmayı bunca çirkinliğin içinde küçük prens öğretmişti ilk bana yıllar önce. ve ben kendimi düzene kaptırmış hissettiğimde büyüdüğümü hissettiğimde hala dönüp bir daha okurum küçük prensi... ANTOINE DE SAİNT-EXUPERY VE KÜÇÜK PRENS lütfen okumayanlar varsa okuyun arkadaşlar...