Ejderha mızrağı

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Ejderha mızrağı

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

eğer frp sewiorsanız mutlaka bu kitabı okumuşsunuzdur... yüzüklerin efendisi dahil bence bu alanda yazılmış en ii seri!
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Misafir

Mesaj gönderen Misafir »

ben okudum ıkızler serısınden sonra ask romanı halıne gelıyo usuldummmmmmm :cry:
daha ıı olabılırdıı
ama yıne de ustune tanımam! :twisted:

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Anonymous yazdı:ben okudum ıkızler serısınden sonra ask romanı halıne gelıyo usuldummmmmmm :cry:
daha ıı olabılırdıı
ama yıne de ustune tanımam! :twisted:
ikizler serisi en sewdiğim serileridir.. özellikle raistlin in öldüğü bölümü defalarca okumuştum
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Yok ben oraya kadar gelmedim daha.Ama çok severim ejderha serisini.Siz hepsini okudunuzmu ya? 9 kitapmış..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

9 seriyi okudum ama toplam 9 seri değil.. yeni nesil serisi falan war

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

the lord of the rings taklitlerinden nefret ederim... bana biraz zorlama bir kitap gibi geldi...ejderan falan...
ferman moderatörün dağlar bizimdir...

azul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen azul »

ikizler serisine kadar muhteşemdi. ikizleri zor bitirdim. ruh dövenini geçtim.. silah kardeşliği baydı bıraktım ama devam edicem :P

Kullanıcı avatarı
VirusDaerthe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen VirusDaerthe »

Serileri Gercekten Hoş

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

kid_a_came_back yazdı:the lord of the rings taklitlerinden nefret ederim... bana biraz zorlama bir kitap gibi geldi...ejderan falan...
bence yüzüklerin efendisi nden çok farklı.. illa ki benzerlikler olcak sonuçta bu tarzı tolkien başlattı.. ama gerek yazım tarzı..gerek olaylar.. çok farklı.. ejderan..kender.. ler falanda kitaba ayrı bi tat verior

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

kid_a_came_back yazdı:the lord of the rings taklitlerinden nefret ederim... bana biraz zorlama bir kitap gibi geldi...ejderan falan...
Şu anda yeryüzünde Ejderhamızrağı serisine ait 118 tane kitap var.Bu kitaplardan hangileri yüzüklerin efendisi takliti acaba?Hem öyle kitabı okumadan da atıp tutmaya kalkma..

Eğer sen bu tarz kitapların hepsini LOTR takliti sanıyorsan kesinlikle yanıyorsun.Çünkü bu tarzın kurucusu J.R.R.Tolkien'dir.Saten Ejderhamızrağı kitaplarının başında da bunu yazıyor.

Ancak LOTR i 1.olarak kabul edersek.Ondan sonra yazılaan en iyi FRP kitabı kesinlikle Ejderhamızrağı dır.

Kullanıcı avatarı
gwyneth
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gwyneth »

ben sadece efsaneler üçlemesini raistlin tarihçelerini bide huma destanını okudum gzldi

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

sıralama kişiye göre değişir ama bana göre lort'den sonra shannara'nın kılıcı gelir ki dragon lance ferçekten taklit gelior bana

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

KoRn_eR yazdı:
Şu anda yeryüzünde Ejderhamızrağı serisine ait 118 tane kitap var.Bu kitaplardan hangileri yüzüklerin efendisi takliti acaba?Hem öyle kitabı okumadan da atıp tutmaya kalkma..

Eğer sen bu tarz kitapların hepsini LOTR takliti sanıyorsan kesinlikle yanıyorsun.Çünkü bu tarzın kurucusu J.R.R.Tolkien'dir.Saten Ejderhamızrağı kitaplarının başında da bunu yazıyor.

Ancak LOTR i 1.olarak kabul edersek.Ondan sonra yazılaan en iyi FRP kitabı kesinlikle Ejderhamızrağı dır.
+sonsuz.. tolkien gerçek bi usta ama dragonlance ı yabana atmamak gerekir ki bazı yönlerden yüzüklerin efendisinden daha ii .. çünkü iki kitap arasındaki en büyük fark anlatım tarzı tolkien çok ayrıntılı bi betimleme sunarken.. margret w. ve tracy h. ikilisi karakterleri çok ii analiz edior

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

yaaa ben daha yeni war of the twins(ikizlerin savaşı) nı yeni bitirdim son kitaba(ikizlerin sınavı) başlıyorum ama raistlinin öldüğünü dan diye söylemişsiniz yaa ayıptır günahtır :021 ..o kadar çok sevmememe rağmen yine de direk o yazıyı görünce şok oldum..insan bi spoiler derdi yahu...neyse bence de yüzüklerin efendisi dahil en iyi frp serisi diyebilirim ama önce forgotten realms ı okumam lazım deathgate favorimdir herzaman ama dragonlance in ilk üç kitabına da bayılmıştım

(mavisakal_kan;imzan hakkında yanılmışım kusura bakma ama deathgate'te de aynı yazı vardı ondan direk odur dedim sana üzgünüm)
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

theHeLL yazdı:yaaa ben daha yeni war of the twins(ikizlerin savaşı) nı yeni bitirdim son kitaba(ikizlerin sınavı) başlıyorum ama raistlinin öldüğünü dan diye söylemişsiniz yaa ayıptır günahtır :021 ..o kadar çok sevmememe rağmen yine de direk o yazıyı görünce şok oldum..insan bi spoiler derdi yahu...neyse bence de yüzüklerin efendisi dahil en iyi frp serisi diyebilirim ama önce forgotten realms ı okumam lazım deathgate favorimdir herzaman ama dragonlance in ilk üç kitabına da bayılmıştım

(mavisakal_kan;imzan hakkında yanılmışım kusura bakma ama deathgate'te de aynı yazı vardı ondan direk odur dedim sana üzgünüm)
:-D pardon raistlin in öldüğünü söylemişim ama bi tiyo veriim raistlinsiz yapamıor margret weis bu seriden sonra yeni nesili oku görürsün :010