Bir Tavsiye..Yaşama Çevrilen Pedal..

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
Forrestgump
Üye
Üye

Bir Tavsiye..Yaşama Çevrilen Pedal..

Mesaj gönderen Forrestgump »

Lance Armstrong un hayatını anlatıyor bu kitap..

Lance 9 yıl önce ölüme mahkum edilmişti..
Çünkü amansız hastalığa yakalanmıştı.. Kansere..
Testis kanseri..
Ameliyat ettiler. Radyasyon ve kemoterapi yaptılar.. "Geçti" dediler..
Meğer geçmemiş.. Meğer yayılmış.. Beyne atlamış..
"İşte şimdi bitti" dediler..
"Bitmez" dedi.. "Bitmedikçe bitmez.."
Gene ameliyat, gene ışın, gene ilaç tedavisi..

..Ve Lance'ın Fransa Turu ile yaşama dönüş kararı..

Kapı kapı dolaşıp yarışacak takım arayışı.. Böylesi bir kanser hastası spor yapacak, bisiklet yapacak.. Hem de Fransa Turu yapacak.. Hadi canım sen de.. "Dalga geçme" diyorlar.. Sonunda U.S. Postal, biraz da ülke çapında bir Umut olayına sponsor olmak için kabul ediyor Lance'ı..

Ve efsane başlıyor.

Kazanış..

Yer yerinden oynuyor.. Spor Dünyası.. Tıp Dünyası ayakta..

Umut ayakta..

Dünyadaki milyonlarca kanser hastası, "Amansız hastalık" denerek daha teşhiste ölüme mahkum edilen milyonlar ayakta..

Sonra bir daha.. Bir daha.. Bir daha.. Ve bu yıl yediledi..

İnsanın rakiplere, doğaya, hepsinden önemlisi kendisine karşı yarıştığı, en sabırlı, en iradeli, en hızlı, en güçlü, en dayanıklı, en zeki, en taktisyen, en takım oyuncusu olması gereken Fransa Turu'nu, tam yedi kere ve arka arkaya kazanmayı başardı..

İşte kitap Lance Armstrong un bu inanılmaz,dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük başarı öyküsü olan yaşamını anlatıyor..

İnsanları ölmeden öldürenlere, insan hayatına sınırlar, hadler çizme hakkını kendilerinde görerek "Tanrıcılık" oynamaya kalkanlara, nasıl bir şamar attığını anlatıyor bu kitap Lance in..

"Kendinize sınır tanımayın.. Umudunuzu asla yitirmeyin.. En büyük, en ulaşılmaz görülen hedefleri beyninize yerleştirin.." diyor bu kitap..

Bu kitabı herkes okumalı..Özellikle de yaşama ve hayallerine olan inancı azalmaya başlamış olanlar okumalı..
Yeniden yaşama ve hayallerine sımsıkı sarılmak için..
Umudu tüm kalplerinde hissetmeleri için..

Schindler in listesinde unutamadığım bir sahne wardır..O tamamı siyah beyaz çekilmiş filmde sadece bir karede pembe maltolu bi kızı görürsünüz..
Hani en karanlık anlarda bile bi umut wardır ya..Bu sahne onu simgeler..

En çokda bu yüzden,o en karanlık anlarda bile,umudun,tek bir umudun bile yaşamımızı nasıl değiştirebiliceğini anlamak için okumalılar..

Kitapla birlikte birde sarı bilezik hediye..
Hemde orjinali..

Daha fazla anlatmama gerek yok sanırım..
Hemen bi kitapçıya koşup,bu kitabı alın..

Zenn
Üye
Üye

semih

Mesaj gönderen Zenn »

kitabı bi ara yolla bana okıyım

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

cok guzel bır kıtap ....
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım