Fantastik kurgucular nerdesiniz?

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
bzk87
Üye
Üye

Fantastik kurgucular nerdesiniz?

Mesaj gönderen bzk87 »

bilindiði gibi ülkemizde kurguculuk yeni yeni ortaya çýkýyor . metal fýrtýna 3. dünya savaþý va bazý yazarlarýn bu konuda çýkardýðý ekonomik çýkarlý ve sanat içermeyenn eserleri.Fakat çoðunuzun bildiði gibi kurgu nun en keyiflisi olaný fantastik kurgudur. fantastik kurgu bizleri bu dünyadan koparým büyük güzelliklerin kahramanlýklarýn ve aþklarýn diyarý olan orta dünyaya götürür.

þimdi isterseniz bu konudaki kitaplarý konuþalýmm. Ben bir tolkienciyim o fantastik dünyanýn prensidirrr :002

Kullanıcı avatarı
identical
Üye
Üye

Mesaj gönderen identical »

HARRY POTTER.. :P

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

identical yazdı:HARRY POTTER.. :P
keskinlikleeee *PITIRCIK*... yeni kitabı gelsede okusamm.... harbi.. onu okuyunca ööle mutlu oluom ki... bööleee... off offf... çok okuyasım geldi şimdi.... :-D :020
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

fantastik kurgu diyince harry potter denmesinden nefret ediorum.. ben tam bi margret weis hayranıyım ve fantastik kurguda sadece yüzüklerin efendisi veya harry potter (0-6 yaş için :grin: ) yok.. ayrıca kara elf üçlemesi . ravenloft serilerinide tavsiye ederim ya da ölüm kapısı serisi müthiş kitaplar bunlar ama hiçbirini dragonlance a deişmem
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Re: Fantastik kurgucularrrr nerdesinizzz yaaaaa

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

bzk87 yazdı:Ben bir tolkienciyim o fantastik dünyanın prensidirrr :002
+9999
tolkien olmasaydı şmdi dünyada bu kdr güsel fantezi edebiyat ürünleri olmzdı bnce. onun çoooook ayrı bi yeri wr bnde. yüzüklerin efendisi dışında hikayenin o noktaya yani yüzük savaşına gelene kdr olanları anlattıı silmarillion ve gç yüzüklerine dair de güsel kitaplr.
tolkien dışında david eddings'in belgariad ve mallorion beşlilerini (mallorion belgariad'ın dvmı) çok beeniorm. hrkese tavsiye ederm.
harry potter'ı da esmemek lasım bnce. bn onun çocuk kitabı olduuna inanmıorm...

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

tolkien gerçek bi usta... ilk yüzüklerin efendisini okumaya başladığımda ortada film yoktu ve kitabın hastasıydım filmi görünce soğudum bianda ne biliim benim orta dünyam daha güzeldi.. onu göremedim filmde.. kara elf üçlemesi ve ejderha mızrağında filmi çekilcekmiş... inş bundada hayalkırıklığına uğramam
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Re: Fantastik kurgucularrrr nerdesinizzz yaaaaa

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

bzk87 yazdı:Ben bir tolkienciyim o fantastik dünyanın prensidirrr :002
+9999
tolkien olmasaydı şmdi dünyada bu kdr güsel fantezi edebiyat ürünleri olmzdı bnce. onun çoooook ayrı bi yeri wr bnde. yüzüklerin efendisi dışında hikayenin o noktaya yani yüzük savaşına gelene kdr olanları anlattıı silmarillion ve gç yüzüklerine dair de güsel kitaplr.
tolkien dışında david eddings'in belgariad ve mallorion beşlilerini (mallorion belgariad'ın dvmı) çok beeniorm. hrkese tavsiye ederm.
harry potter'ı da esmemek lasım bnce. bn onun çocuk kitabı olduuna inanmıorm...

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

sitede frp oynayan varmı?

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

mavisakal_kan yazdı:fantastik kurgu diyince harry potter denmesinden nefret ediorum.. ben tam bi margret weis hayranıyım ve fantastik kurguda sadece yüzüklerin efendisi veya harry potter (0-6 yaş için :grin: ) yok.. ayrıca kara elf üçlemesi . ravenloft serilerinide tavsiye ederim ya da ölüm kapısı serisi müthiş kitaplar bunlar ama hiçbirini dragonlance a deişmem
seninle tamamen aynı gibiyiz dostum ruh ikizim misin nesin anlamadım ki :010 ölüm kapısı serisini kesinlikle okuyun millet bence çünkü yaratıcılığın üst seviyelerde olduğunu görüceksiniz ve oldukça da sürükleyici ben 5.ciltteyim ama 1 gram eksilmedi desem yeridir okuma zevki
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
Scralatchi
Üye
Üye

Mesaj gönderen Scralatchi »

fantastik kurguda bana SEZGİN KAYMAZ iyi gelir
bilenler vardır

Kitapları fena diildir bence
Seneler önce okudum kitaplarını ama

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

fantastik deyince ilk stephen king geliyor aklýma..
deli gibi yazýyor adam.. genelde kurgu yazýyor ama fantastik kurgularý da var..
kara kule serisi mükemmel...
800 sayfalýk kitabýný 2 günde okuduðumu hatýrlýyorum :-D
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
Rock_N
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen Rock_N »

dünyada en baba kurgucu jules werne dir...! aklınızı alırımm (: 20.00 fersah 20.000 fersahhh...denizler altında tabii :P

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

mavisakal_kan yazdı:tolkien gerçek bi usta... ilk yüzüklerin efendisini okumaya başladığımda ortada film yoktu ve kitabın hastasıydım filmi görünce soğudum bianda ne biliim benim orta dünyam daha güzeldi.. onu göremedim filmde.. kara elf üçlemesi ve ejderha mızrağında filmi çekilcekmiş... inş bundada hayalkırıklığına uğramam
draggonlance in filmi mi çekiliyomuş :016 inanmıyorum lütfen doğru olsun çıkış tarihi veya yapıma başlangıç tarihi gibi bişiy var mı herhangi biyerde dostum buarada imzan deathgate den dimi yani deathgate te biyerden bende aynı lafı duvara yazmıştım ordan biliyorum :010
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
fullmetalal
Üye
Üye

Mesaj gönderen fullmetalal »

falla ben ölüm kapýsý serisi ve ejdarha mýzraðý serisini tavsiye ederim.
bi de unutulmuþ diyarlar güsel bence(avatar üçlemesi-1 :wink:

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

theHeLL yazdı:
mavisakal_kan yazdı:tolkien gerçek bi usta... ilk yüzüklerin efendisini okumaya başladığımda ortada film yoktu ve kitabın hastasıydım filmi görünce soğudum bianda ne biliim benim orta dünyam daha güzeldi.. onu göremedim filmde.. kara elf üçlemesi ve ejderha mızrağında filmi çekilcekmiş... inş bundada hayalkırıklığına uğramam
draggonlance in filmi mi çekiliyomuş :016 inanmıyorum lütfen doğru olsun çıkış tarihi veya yapıma başlangıç tarihi gibi bişiy var mı herhangi biyerde dostum buarada imzan deathgate den dimi yani deathgate te biyerden bende aynı lafı duvara yazmıştım ordan biliyorum :010
ewet dragonlance in çekiliceğini duydum ama tarihi kim oynucak kim yönetcek hiç bir bilgim yok.. bu arada imzam allan poe nun bi şiirinden ... umarım en kısa zamanda çekilir ve muhteşem serinin hakkını verir