Polisiye-Gerilim ve Jean-Christophe Grange

Tavsiye kitaplar, dergiler, gazeteler, köşe yazıları ve yorumlar...
Kullanıcı avatarı
chl3k3sh
Üye
Üye

Polisiye-Gerilim ve Jean-Christophe Grange

Mesaj gönderen chl3k3sh »

kitap okumak isteyenler verebileceğim en iyi tavsiye jean-cristophe grage
ben çok kitap okumama rağmen polisiye tercih etmezdim arkadşımın tavsiyesi üzerine grangeın kızıl nehirler kitabını okudum ve hayran kaldım
bi gün yetti kitabı bitirmeme daha sonra kitap filmede uyarlanmasına rağmen aynı zevki vermedi

grange kurtlar imparatorluğu isimli filimle zaten ülkemizde duyulmuştu aynı isimli kitabı yazdıktan sonra türkler tarafından bir miktar da tehdit almış zaten (kitabın tamamı ülkücülerle ilgili de).son olarak siyah kan isimli kitabı yayınlandı geçen yaz.bir seri katille ilgili .kesinlikle yazarın bütün kitaplarını tavsiye ederim... :021
!şt3 özgürlük böyl3 ölür , gök gürl3m3s! g!b! alkışlarla (padm3 am!dala)

Kullanıcı avatarı
dilan90
Üye
Üye

Mesaj gönderen dilan90 »

bu yaz adamın tüm kitaplarını okudum :-D çok güzel,sürükleyici ve korkunç olan yerlerde var.. özellikle her kitabında ayrı bi ölüm biçimi kullanması ve hepsinin birbirinden ilginç olması benim dikkatimi çekmişti okurken..çok zeki olmalı bu herif..bence..

Kullanıcı avatarı
misfit
Üye
Üye

Mesaj gönderen misfit »

Siyah Kan'ı okuyorum bu aralar..süper yaa...

Kullanıcı avatarı
sucre_en_cube
Üye
Üye

Mesaj gönderen sucre_en_cube »

yazýn taþ meclisini okumuþtum bi solukta bitti walla kitap..adam inanýlmaz akýcý ve sürükleyici yazýo..kitabý bi an bile elinden býrakmak istemiosunn..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

Siyah Kan'ı okudum dehşet bi kitaptı... hafta sonuda Taş Meclisini aldım ama başliamadım hala eminim yine dehşet bişi o da
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
PUNKY_SPuTniK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PUNKY_SPuTniK »

kurtlar imparatorluunu tek geçerim :013
daha dün annemizin cüzdanını çalarken okul duvarlarına grafity yaparken şimdi anarşist olduk sokakları doldurduk. sevinçliyiz hepimiz polislerden kurtulduk..!
www.mahlukat.com punk webzine

Kullanıcı avatarı
decemberflower
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen decemberflower »

önce kızıl nehirleri okudum.kitap okumayı pek sevmem gece 3 lere kadar kitap okduğumu bilirim.sona taş meclisini okudum grange süperdir.
never say goodbye..

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

taş meclisini sinemaya uyarlamalılar bence :wink:
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
donnie
Üye
Üye

Mesaj gönderen donnie »

kızıl nehirler leyleklerin uçuşu taş meclisi okuduğum kitapları ...iyidir grange babamız zaten travanian 1 grange 2 başka tanımam 8)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Bu adama tek kelimeyle hayranım.Adamın 2 kitabını okudum fazla kitap okuyan biri olmamama rağmen..
Kızıl Nehirlerde insana ;yok artık lebron james,Kurtlar İmparatorluğu'nda ise;hadi be ordan ! dedirten bir yazardır kendisi..
Muhteşem romanlara imza atmış bir polisiye-gerilim ustasıdır.
Şeytan Yemini adlı son bombasına da başlıyorum..Bu kitap diğerlerine nazaran daha gerilim içerikli görünüyor,göreceğiz...

Ayrıca Taş Meclisi,Leyleklerin Uçuşu,Siyah Kan adlı eserlerini de okuyacağım fırsat olursa.Okuyanların çoğunluğunun ettiği tek söz :Muhteşem.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Siyah kan'ı okudum süperdi.Vakit bulursam leyleklerin uçuşunu da okuyacağım.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

leyleklerin uçuşunu çok merakla okumaya başladım ama yarısında takılıp kaldım, sanki esas olayı hemen verdikleri için konu heyecanını biraz yitirdi gibi... :S umarım sonunda "hee tamam o zaman yaa ben yanlış anlamışım vay bee" diyebileceğim bi finalle karşılaşırım:) (tabii hala bitirme gibi bir çabam olursa:D)
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Değinmeden geçemeyeceğim bu adam her romanında işlediği olayın etrafında ki ayrıntıları çok iyi veriyor.İnsan kitabı bitirdikten sonra birçok konuda bilgi sahibi oluyor.Mesela Kurtlar İmparatorluğu'nda Türkiye'de ki ülkücü yapılanmayı ve bunun mafya uzantılarını öyle diklemesine ve gerçekçi işlemiş ki kitapta Alparslan Türkeş ve Çiller hakkında dahi bilgi ediniyorsunuz.Hayal kahramanlarıyla gerçekleri çok iyi bagdastırıyor.
Kızıl Nehirlerde de olayın geçtiği mekanlarda ki siyasi örgütlenmelerin etkisini muhteşem anlatmış.Ayrıca birçok konuda da bilgi veriyor her romanında..

Yeni başladığım ''Kötülüğün Kaynağı'' üçlemesi'nin 2.romanı Şeytan Yemini'nde de satanizm,materyalizm,inançların psikolojiye etkisi gibi konuları ders niteliğinde harmanlamış sayfalara..Birsürü bilim dalını da...
Ondandır bu romana şeytani bir kara kitap diyorlar galiba (:

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Taş Meclisi,Kızıl Nehirler ve Kurtlar İmparatorluğu filmlerinide tavsiye ederim.Özellikle Kızıl Nehirler..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

vaga_bond yazdı:taş meclisini sinemaya uyarlamalılar bence :wink:
Taş Meclis'ini sinemaya uyarladılar ama iğrenç yapmışlar,beğenmedim ya:S
Bu arada elemanın tüm kitaplarını okudum.İnce detaylar,kurgular ve mekan anlatımlarıyla olayların içinde hissediyosun kendini.Çok başarılı bir yazar.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

bir tek taş meclisini okudum we harikaydı bırakmak istemedim kitabı okurken merktan (= toptan kitap alıyordum bu yazarın kitabından bi tane aldım.bi dahakine artık alırım.çünkü ardarda aynı yazarların kitaplarını okumak beni o yazardan soğutuyor!!bunu elif şafak ta yaşadım.
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

son cikan kitabi seytan yemini haric tum kitaplarini okudum ve inanilmaz zevk aliyorum onun kitaplarindan.sadece 2 gun suruyo kitabin sonuna ulasmam :D

Kullanıcı avatarı
bLiNd_
Üye
Üye

Mesaj gönderen bLiNd_ »

siyah kan ve kızıl nehirler'i okudum.
kızıl nehirler pek etkilememiş olacak ki, hatırlamıyorum hiç.

ama siyah kan çok güzeldi ya,
tenefüslerde, öğle aralarında yemek yemeyip onu okuduğumu hatırlıyorum.
bütün sınıfa da okuttuk sonra :)
"reverdi" karakterinden etkilenmiştim baya.
kitaplardaki isimleri unuturum hemen ama, geçen yıl okumama rağmen hala aklımda kalmış.
bi "reverdi" bi de "radion romanoviç raskolnikov" zaten :D

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

Grange'dan ayrı bir Gleen Meade var. Bu yazarında kitaplarını da tavsiye ederim. Grange'dan daha başarılı.
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bu adamın üstüne tanımam.. siyah kan ilk çıktığı zaman aldım okudum ve adama tapmaya o an başladım işte.. ondan sonrada bütün kitaplarını aldım ve hatmettim.. henüz koloniyi değil ama.. aldım fakat biraz bekletiyorum, kışın iyi geçmesini sağlıcak bişilerim olmalı çünkü.. her birini ayrı ayrı tavsiye ederim..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bence Gleen Meade'nin kitaplarından bir tanesini okursan 2. adamın olucak bir yazar. Bütün kış için bellki yetmez ama büyük bir kısmını geçirebileceğin serisi var bu yazarın. Ayrıca Maxime Chattam'ın da çok güzel kitapları var. Kötü Ruh ve Karanlığın Soluğu en önemli kitapları.
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

cerrah'ın yazarıydı dimi o maxime??

2.si olmaz be :D göz ağrısı oldu o bende.. ama madem bu kadar önemli bi şahsiyet, onun serisinide ediniyim..:)
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Yok Cerrahın yazarı Tess Gerritsen'ydi. Gleen Meade'nin kitapları fazla değil zaten türkçeye çevrilen
Şeytanın Müridi
Buz Kapanı
8. Gün
Brandenburg
Kar Kurdu
Sakkara'nın Kumları

8. Gün bildiğim kadarıyla yasaklandı Amerika'da. Brandenburg, Kar Kurdu, Sakkara'nın Kumları müthiş.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

oh oh teşekkür ederim, not aldım hemen..:) kendilerinide alcam inşallah.. tabi ankarada öğrenci kitapcısı bulabilirsem :P

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Gleen Meade'nin kitapları heryerde yoktu Dost kitapevinden almıştım bende. Ancak diğer yazarların kitaplarını heryerde bulabilirsin.