Neden Metal???

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
golt
Üye
Üye

Mesaj gönderen golt »

HAYATIN GERCEKLERİNİ EN SERT SEKİLDE ANLATTIĞI İÇİN
"Dün sabaha karşı kendimle konuştum.Ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
Yokuşun başında bir düşman vardı.Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum"

Kullanıcı avatarı
musty_musty
Üye
Üye

Mesaj gönderen musty_musty »

yaşam tarzı
gürültü.
(aslında herkesin dinlemesi lazım)
$$$----(metallica)----$$$

Kullanıcı avatarı
pLayhard
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pLayhard »

SAnırım rock kesmio

Kullanıcı avatarı
bluessy
Üye
Üye

Mesaj gönderen bluessy »

Sepulchral yazdı:Tadı biraya benzeyen bir müziktir... Hani birayı ilk tattığınız anda çok sevmezsiniz de kafa yapsın diye içersiniz ya öyle işte... Sonraları alıştıkça, sevdikçe o zamana kadar bilinen, dinlenen popüler müzikler insana kola gibi gelmeye başlar, şekerli falandır popüler şeyler ama bi tane içtikten sonra bayar adamı...
bu çok başarılı bir tanım olmuş :002

ama metal benim varoluş sebeplerimden biri sanırım..ya da şöle diim bu müzik olmadan tahammül etmem, nefes almam çok zor olurdu kesinlikle... :002

Kullanıcı avatarı
fullmetalal
Üye
Üye

Mesaj gönderen fullmetalal »

metal olduðu için.
sorusu saçma adý yetioo yafs :P

Kullanıcı avatarı
hopelesspsyhco
Üye
Üye

Mesaj gönderen hopelesspsyhco »

bni anlatıı için rahatlatıı için :002
kenDiMdEn gErİyE KaLn TeK ŞeY SeNn

Kullanıcı avatarı
metalworld
Üye
Üye
İletişim:

Neden Heavy Metal ?

Mesaj gönderen metalworld »

Bir insan neden Heavy Metal'e gönül verir ? Neden ona baðlanýr ? Bu kadar akým, tür varken hiç kendinize sordunuz mu neden heavy metal'i bu kadar benimsedim diye ?

Esasýnda kiþilikle alakalý bu.Biliyorsunuz Metal'in çýkýþý isyan üstüne doðmuþtur.Yani dogma bilgilere körü körüne baðlanma, toplumsal aksak düþüncelere isyan olarka çýkmýþtýr.Kiþiliði bu yöne yatýn olan bir insanýn da, bu kültürün yani isyan kültürünün bir parçasý olan "Metal" e baðlanmasý hiç de þaþýlacak bir durum deðil.Durun maddelere ayýrayým "Neden Heavy Metal ? " sorusuna

1) Ýlk sýrayý esasýnda üzülerek söylüyorum hobi alýyor.Yani sadece eðlence olsun diye seçiliyor Heavy Metal türü.Ýki kafa sallayarak "Ooo ben Heavy Metalci oldum" demek için seçiliyor Metal kültürü.Hatta ve hatta bazý densizler yeni gruplarý Heavy Metal'e sokuþturma çabasý içindedir.Bu ne büyük acýdýr Heavy Metal'in kurucularýna.Ýþte bu tür insanlar için hobidir Metal kültürü.Ýki kýç sallarlar ve hobi olarak bakarlar.Ýlk sýrayý bu alýyor.Hobi'den sýyrýlýp da gerçek "Heavy Metal" i anlayanlar da genelde buradan çýkýyor.O bakýmdan önem teþkil ediyor.

2) Burayý özenmek alýyor.Evet özenmek! Sadece baþkalarý yapýyor diye yapmak.Bakýyor o böyle yapýyor, o vatandaþ da eksik kalýr mý.Ertesi hafta birini rap yaparken görür hemen ona dadanýverir.Bu 2. maddedeki þahýslardan korkmak ve uzak durmak gerekir.Mazallah bu hastalýk bulaþýcýdýr.Sana da o yeni gördükleri türü aþýlamaya çalýþýr, seni özünden alýverir.Sonra sende bu maddeye dahil oluverirsin, ardýndna sende 1 hafta sonra býrakýp yeni tür ararsýn.Yani ÖZENÝRSÝN.

3) Ýþin ciddiyetine varýp, tarihini araþtýrmak, onlarýn bilincini öðrenmek, neden nasýl sorularýný sormak iþini benimseyen insanlardýr.udas zekasýný, Sabbath kültürünü, Manowar savaþýný,Maiden terbiyesini, Scorpions gücünü, Kiss fizyolojisini, Ozzy osbourne kavrayýþýný, Mercyful Fate dehasýný,Mötley Crüe çizgisini, Whitesnake karizmasýný,, King Diamond sesini kendisine ilke edinen kýsýmdýr burasý.Zaten Heavy Metal'in kilometretaþlarýný oluþturan elemanlarý tanýmak, tarihlerini araþtýran insanlar heavy metal gerçeklerini de kavramýþ olurlar.Çünkü gerçek orada saklýdýr.Daima bilirler ki; Heavy Metal bir isyan sonucunda doðmuþtur, toplumsal basmakalýp düþüncelere isyan ederler, aklýn doðru bulduðu þeyleri yaparlar.Eskimiþ düþüncelerin arasýnda boðulu gitmezler.

4) Ona bu öðretilmiþtir.Abisinden, babasýndan, ablasýndan, annesinden küçüklükten beri bu kültür aþýlanmýþtýr ve çocuk bu yönde Dünya'daki yolunu alýr.Ona öðreten kiþi, ona çoðu þeyi benimsettiði için çocuða sadece araþtýrmak ve daha fazla bilgi edinmek kalýr.Örneðin büyükler yeni çýkan heavy metal gruplarýný bilmez.Ýþte burada öðrenen kiþi bu tür gruplarý araþtýrýp öðrenmeli, bilgi edinmelidir.Örneðin bir Primal Fear. Belki de gelecekteki Heavy/Power Metal türünün öncüsü olacak bir grup.

5) Sadece dinleyici kitlesini oluþtururlar.Yani "Metalci" ile "Dinleyici" arasýndaki farka pek dikkat etmezler.Sadece gruplarý dinleyerek Metalci olacaklarýný sanýrlar.Ýki yüzük takýp siyat kot giydiðinde gerisi önemli deðildir onlar için.halbuki rengarenk giyinipte bilgi arþivi olan birisinden ne kadar aþaðý olduklarýný bilmez.Ve buradan söylüyorum.Allahaþkýna bu gruba girmeyin.Sadece grup dinleyerek Metalci olunmaz, olunmaz, olunmaz.Tarihlerini araþtýrmak, bir soru sorunca þak diye cevap vermeyi gerektirir metal kültürü.

Her zaman dediðim gibi Metalci insanlar, bilgili, kültürlü, beyinleri geniþ insanlardýr, danða bayýrda büyüyen ( yani bilgi ortamýndan uzak ) insanla bir olamazlar, zaten daðda bayýrda yetiþen insan Metal'i tanýmaz bile.

Yazan: MetaLMania
Kaynak: MetaLMania® Forum
Rock On With Heavy Metal !

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

çünkü saçma sapan şarkı sözleri yokk, ayrıca daha ağırbaşlı..

..bi uyak olsun diye olur olmadık kelimeleri cümlenin sonuna sallayan tospağalar..

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Çünkü;
Yeri geldiğinde bütün bir inanç sistemini ve kiliseyi bile eleştirebilecek kadar Güçlü,
Birşeyden rahatsız olduğunda korkmadan içinden geldiği gibi söyleyebilecek kadar Cesur,
Yeri geldiğinde insanı dibe vurdurabilecek/intahara sürükleyebilecek kadar Melankolik
bir karaktere sahip..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

SleeplessSoul yazdı:Çünkü;
Yeri geldiğinde bütün bir inanç sistemini ve kiliseyi bile eleştirebilecek kadar Güçlü,
Birşeyden rahatsız olduğunda korkmadan içinden geldiği gibi söyleyebilecek kadar Cesur,
Yeri geldiğinde insanı dibe vurdurabilecek/intahara sürükleyebilecek kadar Melankolik
bir karaktere sahip..
sen herşeyı neden bu kadar uzun cümleler kurarak anlatıyosun kı anlamadım ben şımdı :023
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

histeri yazdı:
bir karaktere sahip..
sen herşeyı neden bu kadar uzun cümleler kurarak anlatıyosun kı anlamadım ben şımdı :023
bak senin bu 'soru' n buraya hiç gitmezz..sert geyik alır götürür, özel mesajj

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

histeri yazdı:
bir karaktere sahip..
ya bir gaz başladım güzel bişey yazacam die 3.cü de kesildim işin açığı..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .