Rock Müzik dinlemeye ne zaman/kiminle başladınız?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

5.sınıftayken metallıca ıle baslamıstım..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
4eksi1esittir3
Üye
Üye

Mesaj gönderen 4eksi1esittir3 »

tam olarak
2 sene önce fln.. ondan öncede bi kaç grup dınlıodum ama pek ilgim yoktu müzikle... ilk s.o.a.d la başladımı hatırlıom memet die arkadasım vardı ozaman ben hazırlıktım bundan 4 sene önce fln :D öle başlamıstım.. dınletmıstı hosuma gıtmıstı hep onla dınlerdım ama sora okuldan önder die arkadasım nırvanayı cok sewıodu banada dınletmıstı onuda dınlerdım arada... ehuheuh ortaokul yılları hiphop yılları:D:D bol pantolon gıyerdım bı b.kmus gıbı hehe :P şimdi böle dewam edioo işte.. rockla heralde ölene kadar dewam..
lal la la la la la

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

rock müzik dinlemeye ilk okulda ve şebnem ferah sayesinde başladım :010
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

simsiyah_85 yazdı:rock müzik dinlemeye ilk okulda ve þebnem ferah sayesinde baþladým :010
þebnem ferah biçok insanda yeni ufuklar açmýþtýr zaten :wink:

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

teomanna başlamışım annem ole dio..çok küçükken..

Kullanıcı avatarı
miri
Üye
Üye

Mesaj gönderen miri »

bnde şeboyla başladım kendimi bildim bileli nerdeyse dinlerm onu
tabi teoman, duman fln soradan ilerlettik işi :-D
...We don't have a choice... But we still have a voice....

Kullanıcı avatarı
HERARES
Üye
Üye

fear of theeee daaaaaaaaaaark !

Mesaj gönderen HERARES »

Bu muhteşem karanlık sokağa ilk adımımı İRON MAIDEN'ın FEAR OF THE DARK isimli mükemmel parçalarıyla attım.Ve o andan sonra bu müzik,hatta müzik demiyim bu analog,canlı şey benim tüm hayatımı ele geçirdi.Ve ben bundan çok ama çok mutluyum. :002

Kullanıcı avatarı
sOuLfLy_RoCkEr
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen sOuLfLy_RoCkEr »

valla ben 12 yaşında s<anırım evanescence, teoman ve şeboyla başladım :002 sonra 13 yaşında arkası geldi LP , muse felan filan işte :013

Kullanıcı avatarı
head_of_hair
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen head_of_hair »

kehanetle basladı 2 sene oldu
.............:::::::::kalbin hıçbır mantıga sıgmayan ayrı bı mantıgı vardır :::::::.................

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

bi akşam üstüydü mahalleden bi arkla başlamıştımm dinlemeyeee :P sanırım haluk leventti galiba oda
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

ortaokul zamanlarýydý , hýzlý ve öfkeli yeni çýkmýþ

fragmanlarda limp bizkit in 1999 var. hayatým boyunca duydugum en güzel þeydi

güzelim 69 mustang parçalanýrken soloya giriodu , hiç unutmam.alternatife baþladýgým an resmi olarak o andýr.
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

bir gün büyüükk bir marketin müzik bölümünde kaset sepetlerini karıştırıyordum
2-3 liraya eski kasetlerle dolu bir kaç sepet
yabancıları karıştırırken nirvana buldum
'zaten sevdiğim bir şey yok, alıyım şunu da bakayım bu nirvana nirvana diye bayıldıkları şey neymiş' dedim ve aldım
eve geldim, birkaç kere dinledim ama çok dikkatli değil öyle kabaca
zaten toplama bir konser albümüydü 96da çıkmış
yanlız smells like teen spirit diye bir şarkı vardı o çok hoş gelmişti
nirvana seven bir arkadaşıma anlattım o da dedi ki nirvana 94 te kurt cobain ölünce dağıldı, ama sen o dediğin şarkının bi de orjinalini dinle
vee elime nevermind albümü geçti

devamı belli zaten :010
umut doğurmak için, hayatla seviştim

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

valla ilk rock dinlemeye başladığımda :002
mor ve ötesi,duman,teoman,şebo,özlem tekin,kargo...vb. sadece bunları dinlerdim.ilk bu kişilerle başladım

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

ilkokul 2 de metallica, queen ve buLutsuzLuk dinlemiştim abim saolsun :-D
(diceksiniz yakında abisi olmasa bu hatun bi hiçmiş :P )
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

daha okula bile gitmeden.. hiç farkında olmadan rock-metal grupları :003 dinliyormuşdum..ama o zamanlar ne bilim metali fslsn..işte birsxaz büyüdükte anladık rocker olduğumuzu..o zamanlar bile türkçe pop dinlemiyordum.. nallahım nedir bu :013

Kullanıcı avatarı
Deja-Vu
Üye
Üye

Mesaj gönderen Deja-Vu »

Orta 3 idim Metallica diye bir grup hakkında sınıftakiler konuşuyordu. Gitarları şöyle iyi böyle iyi diye. Bende klasik gitar kursuna yeni gitmeye başlamıştım.Merak ettim haliyle. Akşam Kuzenim Kerem'e (Radical Noise grubunun vokalisti Kerem) gidip böyle böyle bir grup varmış dedim. O da bana Master of puppets albümünü verdi. O akşam öyle geçti. Sabahın 7 siydi uyandığımda kaseti koydum ve b yüzünün başındaymış. Yani Disposeble Heroes şarkısı. O saatte diğer sarkılara geçmeden onu en az 10 defa dinlemişimdir. Ondan sonra albümün geri kalanını dinlediğimde kendimden geçmiştim. Para biriktirip elektro gitar almaya karar verdim o gün. Benim hikaye böyle.
İnsanların insanları değil yalnızca eşyaları yönettiği bir toplum için...

Kullanıcı avatarı
durithron
Üye
Üye

Mesaj gönderen durithron »

ben biraz geç başladım lisedeydim. school of rock filmini izleyip gaza gelmiştim. ondan sonrada deep purple, pink floyd, iron maiden, man o war falan başladık. bas çalmayada başladım. artık daha çok hardcore dinliyorum...

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

benim hikayemde týpký deja-vu gibi orta 3te baþladý metallicanýn black albümüyle..
ve gitgide de sertleþti giyim tarzýmdan hayata bakýþ açýma kadar herþey deðiþti bikaç ay içinde..
sonra ergenlik dönemini atlatmamla sevdiim þeylerde deðiþti hala rock müzik benim için çok önemli ama slayer falan dinlemiorum artýk
ben türkçe sözlü rock müziði savunuyorum :006
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
addo
Üye
Üye

Mesaj gönderen addo »

teoman ve şebo ile başladım
bildigim birşey warsa hiç birşey bilmedigimdir.....

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

addo yazdı:teoman ve şebo ile başladım
bende :002
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
cortx6
Üye
Üye

Mesaj gönderen cortx6 »

ben ööle slayer_metaligo t_sirtleri görüp yada şebnem ferahla başlamadım bu müzii dinlemeye PENTAGRAM la fln başladım ama ondan öncede jazz,blues ve yazlıktaki burak abim sayesinde led zeblinlerle yoğruluyordum :013

Kullanıcı avatarı
Meloik
Üye
Üye

Mesaj gönderen Meloik »

Yaş 12 yüzde sakalı bırak tüy yok:D
hehe hatta oyuncaklarla oynamayı bırakalı 1 sene falan olmuş:D
Kuzen geldi birgün bize elind ebir kaset ve eleman benimle yaşıt dedi ki yeni bir şey öğrendim okulda arkadaşlardan bak sana ne dinleteceğim.
Koydu bu kaseti ve biraz sardı(belli zaten niyeti şerefsizin misyonerlik yapacak hehe en çok beğeneceğimi arıyor:D) sonra bastı playe bak dinle dedi.Bende dinliyorum ne olabilir ki falan diye sert bir distortion la girildi parçaya tabi o zaman ben bunun distortion olduğunu bilmiyordum sonra clean tonda akustik bir melodi tutturdu gitar derken bir uğuldamayala binlerce kişi hep bir ağızdan "ooo ooo ooo" diye melodiyi tekrarlamaya başladılar ilk defa böyle birşey duyuyordum tüylerim diken diken oldu neydi bu çok güzeldi...
Derken vokal şarkıya girdi yavaş bir modda şarkıyı söylüyordu o binlerce kişiyle beraber ve birden şarkı hızlanıverdi o anda anlam vermedim ama sanki damarlarımda kanım daha bir hızlı akmaya başlamıştı vokal son sürat şarkıyı söylüyordu acaip bir ritmi ve melodisi vardı derken gitar soloları iyice uçuyordu sözlerine anlam vermeye çalışıyordum ama daha yeni yeni ingilizce öğrenmeye başladığımdan çoğunu kaçırıyordum yine de aradan anladıklarım karanlıktan bahsediyordu ama güzeldi dinlediğim zaman daha bir güçlü hissetmiştim kendimi sonra şarkı yavaşladı ve tıpkı başında ki gibi büyüleyici bir şekilde binlerce kişiyle beraber vokal koro halinde aynı ilk baştaki melodi ve sözlerle şarkıyı bitiriyorlardı.
Kuzene sordum ve öğrendim grubun ve şarkının adını işte o gün bugün bu müziği dinliyorum daha sonrasında da yapmaya başladım haa unutmadan o grup Iron Maiden'dı şarkı da Fear Of The Dark. :002
En son Meloik tarafından 07 Eyl 2006 18:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
-rocker-
Üye
Üye

Mesaj gönderen -rocker- »

2 sene öncesine kadar şeboyla başladım :002 ..şarkıları derinden etkilio beni :-D

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

tamamen neyi rock kabul ettiğinize bağlı. haluk levent de dinledim zamanında kargo da... ama ben onları rock olarak görmüyordum açıkçası. sonra bir gün metallica'nın 2 albümü ve slayer'ın bir albümü geçti elime, ben de dinledim bunları, bi gaz oldum, sevdim, beğendim. sonra zamanla rock yelpazesinde farklı kanatları araştırmaya başladım. derken nirvana'nın birkaç şarkısını dinledim, sonra türleri üzerinde biraz daha araştırma yaptım, grunge'ı sevdim orada kaldım. metallica-slayer'dan alice in chains'e... fena yol gitmemişim :010
betterman.

Kullanıcı avatarı
Tale_of_Comet
Üye
Üye

Mesaj gönderen Tale_of_Comet »

11 yaşımda yarıyıl tatilinde akrabaları ziyaret etme amacıyla İzmir'e gittiğimizde kuzenim sayesinde ilk adımı atmış oldum. kuzenim - ki kendisi o zamanlarda izmirli death metal grubu olan Sarnathium'un (bilen bilir kendilerini) gitaristiydi - internetten şarkılar indirip kasetlere kaydediyodu. bana da dinletmesini istedim karışık kasetten sırayla çalmaya başladı: amorphis, metallica, megadeth ve şuan hatırlayamadığım gruplardan giderken bi anda bana metali sevdiren o büyülü grupla kendime geldim. dinlettiği şarkı iron maiden- fear of the dark'tı ve o günden sonra iron maiden ve metal müzik hayatıma bir daha çıkmamak üzere girdi.