Eurovision

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Gecen senede hollandaydı sanırım uydurma bi dilde bişiler saçmaladı ..melodi iidi ama ii bi sıralaması olamadı :010
Bence show cok önemli bu olayda sadece sarkıyla olmuo yani.
Kenan doğulu ne yapıcak merak ediorum

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

jonnathan yazdı:Kendi ilgilendigimiz muzik tarzı olan rock muzik penceresinden bakalım bu olaya. Bilindigi uzre bir cok ulkeden bir cok grup tanıyoruz/dinliyoruz. Yabancı Rock kısmına girip, en cok mesaj atılan baslıklara bakın bakalım. Bu grupların kacı anadilinde yapıyor, kacı İngilizce yapıyor. İstesekte istemesekte Ingilizce Avrupa'nın resmi olmasa da anadilidir. Avrupa'ya hitap ederken İngilizce kullanmamaksa cidden abesle isgaldir. Universitelerin, liselerin anadili bırakıp İngilizce'de egitim verdigi, kendi icinde İngilizce bilmeyenin adamdan sayılmadıgı, is bulamadıgı bir ulke haline gelmisken hala Avrupa'ya acılan sarkımız neden Turkce degil sorgulamak bana komik geliyor.

İngiltere neden kazanamıyor denmis birde. Bunun en onemli sebebi yarısmayı ciddiye almamaları. Amator muzisyenlerini gondermeleri. Gondersinler bakalım Sting'i, Placebo'yu, bakalım o zaman ne oluyor... İkincisi dunyadaki siyasal durusları. Amerika'nın bu kadar yanında duran bir ulkeye karsı boyle bir protesto gayet normal.
seni bilemem tabi ama ben tarzım da olmadığı halde alman gurupların almanca şarkılarından beğendiğim çok şey var.fransızca da aynı şekilde. başka dilde dinleyip beğenebilirim de bundan sonra.bence herkes herkes ingilizce yapıyor diye ingilizce yapıyor.
özgürlüğün esiri olmak?.... - sülmük

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

sulmuk yazdı:
jonnathan yazdı:Kendi ilgilendigimiz muzik tarzı olan rock muzik penceresinden bakalım bu olaya. Bilindigi uzre bir cok ulkeden bir cok grup tanıyoruz/dinliyoruz. Yabancı Rock kısmına girip, en cok mesaj atılan baslıklara bakın bakalım. Bu grupların kacı anadilinde yapıyor, kacı İngilizce yapıyor. İstesekte istemesekte Ingilizce Avrupa'nın resmi olmasa da anadilidir. Avrupa'ya hitap ederken İngilizce kullanmamaksa cidden abesle isgaldir. Universitelerin, liselerin anadili bırakıp İngilizce'de egitim verdigi, kendi icinde İngilizce bilmeyenin adamdan sayılmadıgı, is bulamadıgı bir ulke haline gelmisken hala Avrupa'ya acılan sarkımız neden Turkce degil sorgulamak bana komik geliyor.

İngiltere neden kazanamıyor denmis birde. Bunun en onemli sebebi yarısmayı ciddiye almamaları. Amator muzisyenlerini gondermeleri. Gondersinler bakalım Sting'i, Placebo'yu, bakalım o zaman ne oluyor... İkincisi dunyadaki siyasal durusları. Amerika'nın bu kadar yanında duran bir ulkeye karsı boyle bir protesto gayet normal.
seni bilemem tabi ama ben tarzım da olmadığı halde alman gurupların almanca şarkılarından beğendiğim çok şey var.fransızca da aynı şekilde. başka dilde dinleyip beğenebilirim de bundan sonra.bence herkes herkes ingilizce yapıyor diye ingilizce yapıyor.
ben cogunluk adına konusuyorum sen kendi adına ordan cıkıyor fark.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

jonnathan yazdı:
sulmuk yazdı:

kendimi sadece örnek olarak göstermiştim ama neyse
özgürlüğün esiri olmak?.... - sülmük

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

sulmuk yazdı:
jonnathan yazdı:
sulmuk yazdı: seni bilemem tabi ama ben tarzım da olmadığı halde alman gurupların almanca şarkılarından beğendiğim çok şey var.fransızca da aynı şekilde. başka dilde dinleyip beğenebilirim de bundan sonra.bence herkes herkes ingilizce yapıyor diye ingilizce yapıyor.
kendimi sadece örnek olarak göstermiştim ama neyse
bende senin gibi ornegin fazla olmadıgını soyluyorum.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Halkımızın ve yetkililerin bu yarısmayı neden bu kadar ciddiye aldıklarını anlayamıyorum. dıger ulkeler gıbı amator muzısyenler gonderılmelı bence en azından ıclerınden ıyı olanlarada kendılerını gostermelerı ıcın bır sans tanınmıs olur ...
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

bence recep bülbülses ile katılmalıydık

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

plastic yazdı:off ya neden bu kadar ciddiye alıyoruz ki şu yarışmayı anlamak zor!!!

avrupada hiçbir ülkede bu kadar ilgi gördüğünü sanmıyorum izlenme rekorları kırar herhalde bizde o akşam bnir de bizim içimizde birşeyler varki oda bize hangi ülke ne kadar verdi işte ne olacak falan filan ilginç bir hal alıyor ermenistanın bize 10 puan vermesi gibi işte bir şey ler sanki değişecekmiş herşey düzelecekmiş gibi ülkeler birden kardeş kardeşler ise birden kalleş olabiliyor
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Eurovision'da "Shake It Up Şekerim"
Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de mayısta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek olan Kenan Doğulu'nun, söyleyeceği şarkı belli oldu. Kenan Doğulu ve TRT'nin Seçici Kurulu'ndan, her yıl Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması'na "Türkçe mi yoksa İngilizce şarkıyla mı gitsin?" tartışmalarını yeniden alevlendirecek bir parça çıktı.

'Çok neşeli bir eser'

TRT Genel Müdürü Ali Güney, TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Mete, TRT Müzik Dairesi Başkanı Deniz Çakmakoğlu ve Ankara Televizyon Müdürü Muhsin Yıldırım'dan oluşan seçici kurul, Doğulu'nun hazırladığı 3 parçayı dinleyip, "Shake It Up Şekerim" adlı şarkıda karar kıldı. 9 Mart'ta kamuoyuna tanıtılacak parçaya o zamanakadar son şeklini verecek olan Doğulu, "Çok neşeli, çok güzel bir eser seçtik. Hayırlı olsun" dedi.
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Eurovision şarkımız belli oldu... Shake it up şekerim. Ne şiş yandı, ne kebap yani. Türkçe mi olsun, İngilizce mi, derken... Türkilizce oldu.

Ama küçük bir pürüz var.

Sabah gazetesi, "salla şekerim" diye tercüme etmiş, shake it up şekerim'i.
Hürriyet, "çalkala şekerim" demiş.
Milliyet, "yukarı salla şekerim."
Posta, "çalkala salla şekerim."
Akşam, "salla çalkala şekerim."

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

SertSessiz yazdı:"Çok neşeli, çok güzel bir eser seçtik. Hayırlı olsun" dedi.
ciddi bir olay mı bu?
rezilliğin doruğa ulaştığı andır...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:
ciddi bir olay mı bu?
Bende yalan haber yokki kısa bir arama ile olayın ciddiliğini sende kavrayacaksın 9 Martı iple çekiyorum şarkının sözlerini özellikle..

Shake it up şekerim hobaaaaa :P

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

SertSessiz yazdı:
whatsername yazdı:
ciddi bir olay mı bu?
Bende yalan haber yokki kısa bir arama ile olayın ciddiliğini sende kavrayacaksın 9 Martı iple çekiyorum şarkının sözlerini özellikle..

Shake it up şekerim hobaaaaa :P
şaka gibi..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bu şarkı benden btn şekerimlere gelsin.. :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sizce Kenan Doğulu, Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Shake It Up Şekerim' şarkısıyla başarılı olacak mı?

Kullanıcı avatarı
_bittersweet_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _bittersweet_ »

komplikemanyak yazdı:Sizce Kenan Doğulu, Eurovision Şarkı Yarışması'nda 'Shake It Up Şekerim' şarkısıyla başarılı olacak mı?
inşallah olur bu arada Andorra'nın şarkısı çok gzl belkide greenday t-shirt üyle klip çektkleri için torpil geçiormdr :-D :P

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Yahu kazansak ne olacak?Bir kaç hafta konuşulacak, 2007'de neler yaşamışız haydin bi bakalım" tarzında programlara konu olacak ve 2008 ve devamındaki senelerde "acaba bu sene nasıl olacak, bizim şarkı şöyle, böyle" diye...devam ve devam edecek olaylar dizisi.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

KoRn_eR yazdı:Yahu kazansak ne olacak?Bir kaç hafta konuşulacak, 2007'de neler yaşamışız haydin bi bakalım" tarzında programlara konu olacak ve 2008 ve devamındaki senelerde "acaba bu sene nasıl olacak, bizim şarkı şöyle, böyle" diye...devam ve devam edecek olaylar dizisi.
Şimdi diyorsinki bu bir kısır döngü..

Bende admin görünümlü müdavim üye olarak diyorim ki bunların hepsi para tuzagı beyin yıkama seansları, aç müziğinin sesini hepsi bu ..

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

KoRn_eR yazdı:Yahu kazansak ne olacak?Bir kaç hafta konuşulacak, 2007'de neler yaşamışız haydin bi bakalım" tarzında programlara konu olacak ve 2008 ve devamındaki senelerde "acaba bu sene nasıl olacak, bizim şarkı şöyle, böyle" diye...devam ve devam edecek olaylar dizisi.
önceleri bende öle düşünüyodum ama sertap erenerin birncliğinde o pualama zamanında kalbime ağrı girmesinden çok ciddiye alnalardan biri olduğumu anladım...keşke birnci olsak ben gurur duyarım...
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
_bittersweet_
Üye
Üye

lonly yazdı:
önceleri bende öle düşünüyodum ama sertap erenerin birncliğinde o pualama zamanında kalbime ağrı girmesinden çok ciddiye alnalardan biri olduğumu anladım...keşke birnci olsak ben gurur duyarım...
ben de böle düşünüom ülkem ne kadar önemsz olrsa olsun (ki bence o kadarda önmsz deil) başarı elde ediosa gurur duymalı we desteklemelyz

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

sarkiyi dinledim simdi. umdugumdan daha iyi bir parca oldu - ama 1incilege yetecek kadar oldugunu sanmiyorum. tabi diger ülkeler ne yapacak onada bagli...ama iyi yani son senelerden cok cok daha iyi bir parca. basarilar
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

stan yazdı:sarkiyi dinledim simdi. umdugumdan daha iyi bir parca oldu - ama 1incilege yetecek kadar oldugunu sanmiyorum. tabi diger ülkeler ne yapacak onada bagli...ama iyi yani son senelerden cok cok daha iyi bir parca. basarilar
şarkıyı nerde dinledin bende merak ediyorum da
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

stan yazdı:sarkiyi dinledim simdi. umdugumdan daha iyi bir parca oldu - ama 1incilege yetecek kadar oldugunu sanmiyorum. tabi diger ülkeler ne yapacak onada bagli...ama iyi yani son senelerden cok cok daha iyi bir parca. basarilar
şarkıyı nerde dinledin bende merak ediyorum da
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

houseofholy yazdı:
þarkýyý nerde dinledin bende merak ediyorum da
limewire
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
_bittersweet_
Üye
Üye

Türkiyenn şarkısndan mı bahsedion?