Eurovision

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: eurovision

Mesaj gönderen Rita »

simsiyah_85 yazdı:
kitten yazdı:
dev!l_O_ yazdı:kenan doğulu Çakkıdıyla katılırsa olabilir :P örn=tarkan mucukss mucksss yurtdışnda en tutulan parçası böle sewio adamlar :P
kenan doğulu olumlu bakıyo eurovision için..-seve seve temsil ederim demiş....ya ben hep düşünüyorum aslında ne biliyim direc-t falan katılsa çok güzel olur..herkes coşar ya...keşke olsa öle bişey
aynı şei bende çok düşündüm direc-t olsa kesinlikle çok güzel olur..
çok güzel olur dediğiniz gibi :)
ama zor ihtimal bunlar
herkesin gözü hadise de ya da kenan'da :P
myspace.com/the_rita

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

2. bi Athenayla n zaman katýlýcas acaba .. poptan n zaman vazgeççekler acaba ? gerçi trt nin elinde olduðunu düþünürsek Türk Sanat müziyle katýlmadýýmýzada þükretmek lasým ..
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bu sene görünene göre hadise yada kenanla katılcaz..
napalım gene istediğimiz olmadı..
ama ikisinden birini seçersem ben hadise derim olmadı fiziğiyle,danslarıyla felan etkiler erkek izleyicileri bi umut oylarımız artar :P

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Ortada müzik yarışması mı kaldı ki arkadaşlar?Sırf Türk oldukları için Türkiye'ye oy atan gurbetçilerden aldığımız tam puanlardan utanıyorum ben şahsen.Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Kesimi gibi birçok ülkenin al gülüm ver gülüm yaptığı bir yarışmanın yarışmalığı mı kalmış?Müzik mi değerlendiriliyor şimdi?Bu şekilde bu yarışmaya Ajdar'ı çıkarsak puan alırız.Bundan dolayı gurur duyar mısınız arkadaşlar?
Bu yarışmada bir başarı elde ettiğimiz takdirde halka yapılacak "aa bak cambaz" numarası da cabası..Acaba bu sefer neye zam yapacaklar?
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
histeri
Üye
Üye

Mesaj gönderen histeri »

bence bu yılda ısmayıl ye ka nın sırası ama olmuyo haksızlık yapmamak lazım taktım ben bu adama hatta ondan sonrakı senede ajdar katılsın bence yanı tamaman kısısel :002
hayat bir hayalperest için en büyük cehennem

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

geçen yıl türkiye'den ermenistan a 10 oymu ne gitti..inşallah bu yıl böyle bişe olmazz!!

aslında bazıları buna zeytin dalı gözüyle bakıorr ama ben öle bakamıorum nedense..

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

geçen sene mi,ondan önceki sene mi tam olarak hatırlayamıyorum. Yunanistan'a sağlam puan vermiştik,onlar bize hiç vermemişlerdi. Her şekilde saf bir müzik yarışması niteliğinden uzaklaştığı kanaatindeyim.
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

eurovision bitti artık bence, isimden başka hiçbirşey ifade etmiyor
özgürlüğün esiri olmak?.... - sülmük

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

nedense hep aklıma rimilimiley lileylililey dien kadın gelioo..tanrımm..korkunçtu.. sanırım bence de bisim maceramıs sona erdi artık..superstar da fiyaskoydu-tabii ki! duman falan katılsın ya bence sahnesi iyidir dumanın.. ;)
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

eveeet bu gün son gün saat 13,00 de kimin temsil edeceği açıklanıyomuş :)

ee ne dielim hadi hayırlısı :P
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

simsiyah_85 yazdı:eveeet bu gün son gün saat 13,00 de kimin temsil edeceği açıklanıyomuş :)

sonucu merakla bekliyorum :010
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

simsiyah_85 yazdı:eveeet bu gün son gün saat 13,00 de kimin temsil edeceği açıklanıyomuş :)

belli oldu mu ki şu anda kimin temsil edeceği..? hadi hayırlısı..büyük gün bugün demek..bence gene o kadım temsil etmeli hani şu rimilimileyi söyleyen. :-D
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Eurovision’a Kenan
TRT, 10 Mayıs 2007’deki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Kenan Doğulu’nun temsil etmesine karar verdi. Ünlü popçu yarışmaya İngilizce bir şarkıyla katılacak

19.12.2006

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi kimin temsil edeceğini TRT dün basın toplantısıyla açıklayacaktı. Ancak ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün cenaze töreni nedeniyle toplantı iptal edildi. Fakat TRT kulislerinde konuşulanlara göre yarışmada Türkiye’yi Kenan Doğulu’nun temsil etmesi kesinleşti. Doğulu’nun “Tek isteğim şarkının İngilizce olması” şartına TRT yöneticileri “Evet” deyince taraflar karşılıklı olarak anlaşmaya vardı.Müzik çevreleri ne dedi?

Garo Mafyan: Doğru bir karar
TRT’nin kararı çok doğru. Kenan, müzisyen bir çocuk. En güzel tercihi yapmışlar. Şarkısını İngilizce söylemesi güzel olur. Güzel şarkı, güzel sözler, güzel bir klip Sertab Erener gibi birincilik kazandırabilir.

Atilla Özdemiroğlu:

Üstesinden gelir
Gayet olumlu bir karar. Kenan her zaman başarılı işlere imza atıyor. Bunun da üstesinden geleceğine eminim. Eurovision finallerinde İngilizce her zaman daha şanslı olabiliyor.

Işın Karaca:

İyi bir seçim yaptılar
TRT geçen yıl bana teklif etmişti ve Türkçe şarkı şartını koydu. İngilizce bir şarkıyı seslendirmeyi tercih ederim dedim ve katılmak istemediğimi belirttim. İngilizce olması doğru bir karar
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

amaniiin!

bukadar

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Kenan Doğulu iyi bir müzik altyapısına sahip bir müzisyen.Bence iyi bir karar almışlar.Besteyi yapması için Demir Demirkan'a teklif götürüldüğünü duymuştum,umarım o haber de doğrudur.Müzikten anlayan insanların çalıştığı bir proje Türkiye'ye bir başarı getirebilir ancak..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

masterloves yazdı:Eurovision’a Kenan
TRT, 10 Mayıs 2007’deki Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Kenan Doğulu’nun temsil etmesine karar verdi. Ünlü popçu yarışmaya İngilizce bir şarkıyla katılacak

19.12.2006

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi kimin temsil edeceğini TRT dün basın toplantısıyla açıklayacaktı. Ancak ünlü müzik adamı Ahmet Ertegün’ün cenaze töreni nedeniyle toplantı iptal edildi. Fakat TRT kulislerinde konuşulanlara göre yarışmada Türkiye’yi Kenan Doğulu’nun temsil etmesi kesinleşti. Doğulu’nun “Tek isteğim şarkının İngilizce olması” şartına TRT yöneticileri “Evet” deyince taraflar karşılıklı olarak anlaşmaya vardı.Müzik çevreleri ne dedi?

Garo Mafyan: Doğru bir karar
TRT’nin kararı çok doğru. Kenan, müzisyen bir çocuk. En güzel tercihi yapmışlar. Şarkısını İngilizce söylemesi güzel olur. Güzel şarkı, güzel sözler, güzel bir klip Sertab Erener gibi birincilik kazandırabilir.

Atilla Özdemiroğlu:

Üstesinden gelir
Gayet olumlu bir karar. Kenan her zaman başarılı işlere imza atıyor. Bunun da üstesinden geleceğine eminim. Eurovision finallerinde İngilizce her zaman daha şanslı olabiliyor.

Işın Karaca:

İyi bir seçim yaptılar
TRT geçen yıl bana teklif etmişti ve Türkçe şarkı şartını koydu. İngilizce bir şarkıyı seslendirmeyi tercih ederim dedim ve katılmak istemediğimi belirttim. İngilizce olması doğru bir karar
en iyisi..
En son dead_or_alive tarafından 19 Ara 2006 21:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
kamze
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kamze »

bence iyi bi seçim ne olursa olsun..kenan doğulu iyidir hem ii söler hem de ii coşturur..iş bilir..ama önemli olan inşallah şarkı da sıkı bi şarkı olur..solist iyi güsel de şarkı da bomba olursa iyi bi sonuç alınabilir benim fikrimce.. hadi bakalım..ii olur umarım..bi de reklamımısı iyi yaptıkmıydı..tamamdır.
pencere önü çiçeği

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

bahsedilen yarışma bence sadece isimde kalmıştır, oraya hangi şarkıcı ya da gurup çıkarsa çıksın, hiç birşey yapmadan durabilir de yılın bomba şarkısını patlatabilir de, alacağı puan 20 bilemediniz 30 artar ya da azalır

ama bu sene bizim puanların daha da bir artacağı kanısındayım.malum kenan doğulu Türkçe şarkı konusunda 'örümcek kafalıların işi' gibi bir laf etti. ab deki abilerimiz ablalarımız bunun için bizim başımızı biraz okşarlar, memnuniyetlerini gösterirler ne de olsa

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

sulmuk yazdı:ama bu sene bizim puanların daha da bir artacağı kanısındayım.malum kenan doğulu Türkçe şarkı konusunda 'örümcek kafalıların işi' gibi bir laf etti. ab deki abilerimiz ablalarımız bunun için bizim başımızı biraz okşarlar, memnuniyetlerini gösterirler ne de olsa
Her ne kadar Eurovision'un saf bir müzik yarışması özelliğini kaybettiği konusunda sana katılsam da Kenan Doğulu'nun bu sözünden sonra(Orhan Pamuk varî)bir destek alacağına katılmıyorum.Sonuçta müzik kendini ifade etmekle ilgilidir.Kimi zaman(kendi dilinde veya yabancı)sözlerle yaparsın bunu, kimi zaman o duyguyu uyandırmak için uydurma sözler yazarsın veya söz yoktur notalarla verirsin vermek istediklerini. İngilizce sözlü bir müzikle kendi kültürümüzü yansıtamaz mıyız,yansıtabiliriz.

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

SleeplessSoul yazdı:İngilizce sözlü bir müzikle kendi kültürümüzü yansıtamaz mıyız,yansıtabiliriz.
kesinlikle haklısın.ama 'uluslararası bir yarışmada ingilizce bir şarkı bize daha fazla avantaj sağlar' demek varken adam gidiyor 'Türkçe şarkıyla erövizyona katılmak örümcek kafalıların işi' diye bi cümle kuruyor.ki biz onun Türkçe diye yaptığı şarkıları da biliyoruz, dilimizi yabancı sözcüklere teslim etmeye bayağı mereklı biri(ex-aşkım v.b.)

kaldı ki Türkiye de ingilizce şarkı yapıcam diye bunca kişi bi tarafını yırtarken seneler önce tarkan, ibrahim tatlıses ve daha nice Türkçe sözlü müzik yapan insan şarkılarını başka milletlere ezberletti resmen.bunu da görmezden gelemeyiz

Kullanıcı avatarı
phyzc
Üye
Üye

Mesaj gönderen phyzc »

sibelin şarkıları çok dandik belki ii dinleyici kitlesi war ama avrupaya hitap etmiyor bu yüzden şansı yok

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

phyzc yazdı:sibelin şarkıları çok dandik belki ii dinleyici kitlesi war ama avrupaya hitap etmiyor bu yüzden şansı yok
gecen seneydi o
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
stan
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen stan »

kenan dogulu sonucta ne derecede basarili olur bilmiyorum. ama eurovisiona o katilicagini duydugumda sevindim aslinda - yani tabiki daha ideali olabilirdi, ama en azindan son 2 sene katilanlardan daha basarili olur diye düsünüyorum. rimniminiley Allah göstermesin bi daha :007
ever try ever fail no matter try again fail again fail better!!!

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

kenan dogulunn yaptıgı açıklamarı çok aptalca buldum türkçe söylemek geri kafalık demiş kendine güveniyorsa türkçe söylüyerek başarı elde etsin
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
annabel_lee
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen annabel_lee »

jonnathan yazdı:
phyzc yazdı:sibelin şarkıları çok dandik belki ii dinleyici kitlesi war ama avrupaya hitap etmiyor bu yüzden şansı yok
gecen seneydi o
hakkaten sibel nerden çıktı ya :-D

kenan doğulu iyi olmuş,bence iyi bişiler yaparız bu sene.süpırstar dan iyi olcağına eminim en azından :010