Arak şarkılar..

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
ollie
Üye
Üye

Arak şarkılar..

Mesaj gönderen ollie »

Bazı gruplar vardır bu parça bizim der dinlersiniz ama nedense hep başka bir parçayı çağrıştırır.Hadi esinlenirsen ona eyvallah ama birebir araklarsan olmaz işte bir kaç örnekle bu olayı kotaralım..

teoman-gönül çelen(msp-ocean spray) istanbulda rapsodi(smashing pumpkins-love)
lenny kravitz-california(green day-worry rock)
crazy town-butterfly(rhcp-pretty little ditty)
En son ollie tarafından 20 Kas 2004 11:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Geçenlerde bir barda, Teoman'ın Vur Sen Beni şarkısının melodilerini başka bir yabancı şarkıda duydum.. Bilen var mı bu şarkıyı?

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

teoman bu konuda aşmıştır zaten.. :P
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

cambaz'lada bi sarkıyı eslestirenler vardı,hatırlamıyorum simdi hangi sarkıydı...
sleeping with the earth my dying bride

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

:lol:
En son grungy tarafından 03 Ara 2004 18:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ConsuL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ConsuL »

Teoman hırsız :!:

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

yanlı$ hatırlamıosam aslının bi parcası smells like teen spirit'e benziodu...bi de yine bulutsuzluun bi parcası da knockin' on heaven's door'a... ama hangisi olduunu hatırlayamıorm bi bakıniim bulursam yazarım
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

metallica
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metallica »

metallica harvester of sorrow --haluk lewent -bı sarkısı adını bılmıyorum

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

Trimpot yazdı:Geçenlerde bir barda, Teoman'ın Vur Sen Beni şarkısının melodilerini başka bir yabancı şarkıda duydum.. Bilen var mı bu şarkıyı?
aerosmith - dream on parçasından arak =)

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

metallica yazdı:metallica harvester of sorrow --haluk lewent -bı sarkısı adını bılmıyorum
kacı$ olması gerek...
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

metallica yazdı:metallica harvester of sorrow --haluk lewent -bı sarkısı adını bılmıyorum
haluk levent yapar öyle çok :P

birde iron maiden'ın phantom of the opera ile bizim kağızman çok benziyor, gerçi bazıları kağızmanı haluk leventin de sanabilir ama olsun...şimdi kağızman haliyle çok eski bir türku sanırım e peki o zaman iron maiden mı araklamış o kısmı sanmıyorum ben çok karmaşık bir durum

Ha bir de Savatage'in "Conversation Piece" şarkısının girişi megadeth'in bir şarkısına benziyor hatta aynı..megadeth'in rust in peace albümünden olabilir emin değilim ama nedir bu coverımsı mıdır beraber mi şeyetmişler arak mı ne?

jailjam
Üye
Üye

Mesaj gönderen jailjam »

Trimpot yazdı:Geçenlerde bir barda, Teoman'ın Vur Sen Beni şarkısının melodilerini başka bir yabancı şarkıda duydum.. Bilen var mı bu şarkıyı?
teoman ilk albümün de o şarkının altına şöyle yazmıştır:

esinlenme:tyler-dream on yani esinlendiğini belirtmiş bide bi arkadaş aslının bi şarkısı smells like teen a spirite benziodu demiş o parçanın adını hatırlamıorum ama direk araktı yani...

gOOdGoD
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gOOdGoD »

jailjam yazdı:
teoman ilk albümün de o şarkının altına şöyle yazmıştır:

esinlenme:tyler-dream on yani esinlendiğini belirtmiş bide bi arkadaş aslının bi şarkısı smells like teen a spirite benziodu demiş o parçanın adını hatırlamıorum ama direk araktı yani...

evet, teo'nun iilk albümünde yaziyo tyler-dream on.
ama bence güzel yapti o $arkiyi.

Kullanıcı avatarı
atakanaytac1986
Üye
Üye

Mesaj gönderen atakanaytac1986 »

yanlış düşünüyorsunuz bir şarkının bir diğerine benzemesi yeni olanın eski olandan ÇALINTI olduğu anlamına gelmez haluk levent konusuna gelince türkiyede kendine özgü müziği yapabilen sayılı rockçılardan biridir asla hırsız olamaz zaten metallicaya hayranlığı var bir röportajında okuduydum

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

atakanaytac1986 yazdı:yanlış düşünüyorsunuz bir şarkının bir diğerine benzemesi yeni olanın eski olandan ÇALINTI olduğu anlamına gelmez haluk levent konusuna gelince türkiyede kendine özgü müziği yapabilen sayılı rockçılardan biridir asla hırsız olamaz zaten metallicaya hayranlığı var bir röportajında okuduydum
sen bir şarkıyı al,melodisindeki iki üç notayla oyna ve kendine mal et...sonra da kendi ürünüm diye bas koyunlara...oldu mu şimdi :x
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

bence olmadı,haklısın yani

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

haluk levet i rocker zanneden bi adami niye ciddiye aliyosun ki sen? oldu mu simdi? olmadi...

Kullanıcı avatarı
atakanaytac1986
Üye
Üye

Mesaj gönderen atakanaytac1986 »

şu an türkiyede halukleventten iyi rocker yok ( metal tarzını bu katagoriye sokmuyom pentagram fanları kızmasın)

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

atakanaytac1986 yazdı:şu an türkiyede halukleventten iyi rocker yok ( metal tarzını bu katagoriye sokmuyom pentagram fanları kızmasın)

ben buna ancak puhahahha derim hatta muhahah derim...

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

atakanaytac1986 yazdı:şu an türkiyede halukleventten iyi rocker yok ( metal tarzını bu katagoriye sokmuyom pentagram fanları kızmasın)
ben buna yorum bile yapmam :evil: :!: eheheh komik işte
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

konunun haluk levent olmadıgını hatırlatmak isterim.haluk leventle ilgili birseyler gormek istiyorsanızda cop box'a bakmanızı oneririm

enjoy_the_silence
Üye
Üye

Mesaj gönderen enjoy_the_silence »

Nirvana - Rape Me ---- Teoman - Hepsi Bir Ya Sonunda giris aynen arak, rape mee, reenkleer...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

DeLi yazdı:
haluk levent yapar öyle çok :P

birde iron maiden'ın phantom of the opera ile bizim kağızman çok benziyor, gerçi bazıları kağızmanı haluk leventin de sanabilir ama olsun...şimdi kağızman haliyle çok eski bir türku sanırım e peki o zaman iron maiden mı araklamış o kısmı sanmıyorum ben çok karmaşık bir durum

Ha bir de Savatage'in "Conversation Piece" şarkısının girişi megadeth'in bir şarkısına benziyor hatta aynı..megadeth'in rust in peace albümünden olabilir emin değilim ama nedir bu coverımsı mıdır beraber mi şeyetmişler arak mı ne?
Bend arkadaşlara sölüyodum.Phantom of the opera=Kağızman ikilisini :lol:
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

spacioussonses
Üye
Üye

Mesaj gönderen spacioussonses »

eskiden şarkı araklıyordu demişsin,eğer bu bahsettiğin küçük,şarkıyı güzelleştirici alıntılarsa haklısın ama sadece bu kadar.

aerosmith-dream on (vur sen beni) zaten esinlenme oarak belirtilmiş ki,belirtilmese hakkaten bu şarkı çalıntı olurmuş,çünkü nakarat kısmının vokali tamamen aynı.esinlenmeden öte görülebilir bu şarkı.iki şarkı da çok güzeldir mutaka dinleyin.

kiss-I was made for loving you (sus konuşma)hakkaten çok güzel bir giriş için yapılmış alıntı.sus konuşmada ki biraz daha uzar gider.bunun dışında şarkıların alakası yok.sus konuşma yı tercih ederim ben kendi adıma.ama kiss in parçası da güzel tabi.

led zeppelin-kashmir (paramparça) bu iki şarkının da dı dı dımpt dı dı dımpt alıntısı dışında hiç alakaları olmadığını zaten dinleyen herkes bilir.kashmir müthiş bir şarkı,paramparça nın da sözleri çok güzel.

nirvana-rape me (hepsi bir ya sonunda)bu şarkının müziği alper erinç e ait zaten.girişi rape me den almış.kötü de etmemiş.smells like teen spirit ve bir iki nirvana şarkısı daha bu girişe yakın girişlere sahip.
sitenin birinde bi üyenin yaptığı yorum.üstteki msjlarda yazan üyelerden birinin deddiği gibi adam bu konuda olayı aşmış

Kullanıcı avatarı
yeaaah
Üye
Üye

Mesaj gönderen yeaaah »

hayat böyle, dünya böyle... sen yemeğini bulmak için kazarsın o gelir senin kazdığın yerden yemeğini çıkarmaya çalışır. insanlar üretseydi, birinin kazdığı yerden yemek çıkaracağına kendi kazsaydı metal müzik ortaya çıkmazdı zaten. biz bu ahmaklıkları gördüğümüz için metalciyiz zaten :twisted: :twisted:
"Death?
What do you know about death...?"