Türkülerimiz ve Rock

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
oflusaral
Üye
Üye
İletişim:

Türkülerimiz ve Rock

Mesaj gönderen oflusaral »

zaman ilerledikce batilsama ozentiligi turkuleri katletmeden
turck rock a yarisir sekilde
turkuleri yeni nesil e tanitmak gerekit
yapilrini bozmadan taaaaaaaaabbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbiiiiiiiiiiiii

aisharose
Üye
Üye

Mesaj gönderen aisharose »

ben türkü ve rock sentezinden çok memnunum... kesinlikle bu müziğe ihtiyacımız var bizim... özümüze dönük olarak dışa açılmaya yani... :wink:

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

samimiyet dolu coverlar yapıldıkça destek sonsuz..
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

purpleblank
Üye
Üye

Mesaj gönderen purpleblank »

bende karsı diilim..tamamen özünden kopulmadıı sürece yapılabilir..dinlerim zevkle..
can yeleğim,karışmasın kimseler bize..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

herseyin orjinalinin guzel oldugunun kanısındayım
sleeping with the earth my dying bride

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

orijinalinden birşeyler eksilerek değil de bir şeyler eklenerek yapıldıkça ben de severim tabii..

purpleblank
Üye
Üye

Mesaj gönderen purpleblank »

bencede tabiki orjinel güzel ama unutlmaya yüz tutmus türküler tekrar bu sekılde anımsatılabilr :roll:
can yeleğim,karışmasın kimseler bize..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

turkuleri tabikide canlı tutmak gerekir ama bence bunun yolu rockı kullanmak degil...
sleeping with the earth my dying bride

aisharose
Üye
Üye

Mesaj gönderen aisharose »

sadece türküleri canlı tutmak değil ki bu müziğin yapılmasında amaç... türkü ve rock sentezinin kulağa çok hoş gelen bir tarafı var bence.... türk müziği enstrümanları da mükemmel...gitar ve rock müziğinin enstrümanlarıyla yapılan müzik te...eh bir de ikisi birleşince....ben zaten yapılan müziklerin pop olsun rock olsun türk özünü kaybetmeden yapılması taraftarıyım :-)

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

banane turkulerden.. beni yansitmiyorsa, hic de alakadar etmez beni. zaten her yer turku cafe bar, tv de turku programlari.. yeteri kadar tanitiliyor zaten.

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

bencede türküler yeteri kadar tanıtılıor... hatta pop star tarzı yarışmalarla yeni kişilerde gelior..
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

türkü tanıtılır mı tanıtılıyor yada tanıtılmıyor.. bunlar bi yana coverları sevmeme rağmen rock adı altında yapıldığı için türkü dinlemeyi sıklaştıracağını sanmıyorum.. insanlar türkü dinlediklerini değil rock müzik dinlediklerini düşünecekleri için pek bi yararı olmaz gibi..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

yokki artık türkü diye birşey..fantazi müziği türkü diye yutturuyorlar..30-40 sene sonrada türkü'nün t'si kalmaz

blackmercury
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen blackmercury »

DeLi yazdı:yokki artık türkü diye birşey..fantazi müziği türkü diye yutturuyorlar..30-40 sene sonrada türkü'nün t'si kalmaz
Sana katılmıyorum..Bazı insanlar nasıl bizim dinlediğimiz müzikten bihaberse bizde bunların içinde olmadığımız için bitti sanıyoruz..Aslında pekte güzel yaşatılıyo..Coverlara gelince ben sevmiyorum..Jon unda dediği gibi herşey orjinal haliyle güzel..İyi şekilde bişeyler eklensede yinede orjinalini bozarki ayrıca bu kime göre iyi..Tabiki yıllar önceki gibi değil hiç bişey ..Türkiyede tanınmaya başlayan yeni tarzlar türkülere olan düşkünlüğü azalttı ama yinede bilen biliyor dinleyen dinliyor..Okadar çok düşkün olan yaşatırda daha uzun yıllar...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

bizim dinlediğimiz müzikle türkü farklı..türküler bu ülkenin müziği...ve bana sevdirmeleri lazım türküyü ki sevdiremiyorlar
nasıl türkiyede yaşayıp britanyadaki iskoç ve irlanda müziklerini bana sevdirebiliyorlarsa..yada daha da popüler şeyle örnek vereim....tango ve samba

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

ben türküleri severim
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
peace_maker
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen peace_maker »

bende
Say goodbye to gravity And say goodbye to deathHello to eternity And live for every breath

Kullanıcı avatarı
merve
Üye
Üye

Mesaj gönderen merve »

jonnathan yazdı:herseyin orjinalinin guzel oldugunun kanısındayım
+10000 kesinlikle türkülerin ayrı yeri war ama cover yapılıncada fena olmuoo hanii :wink:

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

jonnathan yazdı:turkuleri tabikide canlı tutmak gerekir ama bence bunun yolu rockı kullanmak degil...
bence de..kesinlikle katılıorum.BEnce hiç yakışmıo rocka türkü..Olmuyot olmuyoooor 8)
and we all went to heaven in a little row boat

acoustica
Üye
Üye

Mesaj gönderen acoustica »

ben de severim türküleri bir kaç cover da yapmıştık güzel de oldu... sonuçta içtenlikle yapılmış birşeydi tamamen sevdiğimiz için yaptık...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ya bende rock türkü sentezini seviom... ama bencede türküyü yaşatmaya yetmez o coverlar... gerçkten türkü seven ve dinleyenler yaşatabilir ancak.. ööle yeni nesile aktarmak içn coverlancak gbi diil...
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bırakalım türküler türkü olarak kalsın bali onlar değişmasin :002

Rejected
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rejected »

o da doğru ama kimse sarı çizmeli mehmet ağa ' yı keşke kurban coverlamasaydı diemez çünkü herkesin dilindedir o

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

Rejected yazdı:o da doğru ama kimse sarı çizmeli mehmet ağa ' yı keşke kurban coverlamasaydı diemez çünkü herkesin dilindedir o
o türkü müydü? :)

Kullanıcı avatarı
darkcry
Üye
Üye

Mesaj gönderen darkcry »

gerçekten konserlerde falan bu tür cover lar çoşturuyo ama alıpda dinlemem türkü dinlemek isteseydim o yöne yönelirdim zaten :002