Korsan mı alıyorsunuz, orijinal mi?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
lanetdusler
Üye
Üye

Mesaj gönderen lanetdusler »

hiç orjinal aldığımı hatırlamıyorum..

biraz ucuz satsınlarrr

relisys
Üye
Üye

Mesaj gönderen relisys »

farklı bı alternatif netten indiriorum..
Where is she ??

Kullanıcı avatarı
tepsi_mudafaa
Üye
Üye

Mesaj gönderen tepsi_mudafaa »

yabancıları indiriyorum, türkleri 90% alıyorum. kendime göre bi ilahi adalet mekanizmam var.. ahanda bu çok para kazandı, reklamda felan oynadı gibi değerlendirmelerle para vermek yerine indirdiğim türk albümler de oluyor.

Kullanıcı avatarı
rocker_uA
Üye
Üye

Mesaj gönderen rocker_uA »

net saolsun :D
Resim

Kullanıcı avatarı
heyo
Üye
Üye

Mesaj gönderen heyo »

harçlıgımızı zor yetiştiriyoruz bıde orjınale para mı vercezz hehe..

Kullanıcı avatarı
RuwbL4m3
Üye
Üye

Mesaj gönderen RuwbL4m3 »

genelde mp3 :oops:

Kullanıcı avatarı
Karzav
Üye
Üye

Mesaj gönderen Karzav »

maddi acidan iyi isem gidip merak ettigim gruplarin albumlerini alirim fakat param olmadigi zamanda gercekten grubu merak ediyorsam tabiki mp3 :)

Kullanıcı avatarı
ROCKvaryum
Üye
Üye

Mesaj gönderen ROCKvaryum »

sewdigim grupların albümünü alıyorum ama diger grupların mp3 :oops:
silinmişgerçeklerinvekuşkulubakışlarınardında yatan iki yüzlü gülümseyen yıldızların geceye parıltı vermesine asla izin vermeyin

Kullanıcı avatarı
ergnnn
Üye
Üye

Mesaj gönderen ergnnn »

net warken nie gidip alıım.. hem oturduum yerden alıomm hemde bedava..:D

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

tepsi_mudafaa yazdı:yabancýlarý indiriyorum, türkleri 90% alýyorum. kendime göre bi ilahi adalet mekanizmam var.. ahanda bu çok para kazandý, reklamda felan oynadý gibi deðerlendirmelerle para vermek yerine indirdiðim türk albümler de oluyor.
benim de buna benzer bir sistemim war :) en iyisi bu yaa!hepsini almaya kalkarsak nasýl para yetiþtireceðiz??? :(
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
saranobeti
Üye
Üye

Mesaj gönderen saranobeti »

orjinal alıyorum.

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

biraz para gidiyo ama orijinal alıyorum..ses kalitesi daha iyi oluyo..

Kullanıcı avatarı
HyPeRoCkTiF
Üye
Üye

Mesaj gönderen HyPeRoCkTiF »

Param olunca orjinal alıom ama genelde param olmuyo oda var.. :-D o yzdn genelde internetin faydalarından yararlanıorm. :oops:

Kullanıcı avatarı
siyakoce
Üye
Üye

Mesaj gönderen siyakoce »

eet bende netten indiriorm.merak ettiiim albüm çıkarmasını dört gözle beklediiim gruplar albüm çıkarırsa anca onların orjinallerini alırım..

Kullanıcı avatarı
nicomedia
Üye
Üye

Mesaj gönderen nicomedia »

bence artık sanatçılarımızın gruplarımızın kaç kaset sattım kaç cd sattım kaygısında olmadıklarını düşünüyorum. samimi söylüyorum ki ben orjinal albüm almıyorum.ya internetten indiriyorum ya da arkadaştan alıyorum.benim gibi çok var kimse inkar edemez.kaliteli olan adam, emek veren adam, bu işe yüreğini koymuş olan adam emeğinin karşılığını fazlasıyla alır zannımca.bir konser verdiğinde önündeki kalabalık hep bir ağızdan onun şarkısını söylüyorsa en büyük kazanç budur diye düşünüyorum.ki bu bedava olan bişey değil takdir edersiniz ki.maddi olarak emeğinin karşılığını almış oluyor sanatçı abimiz bu şekilde.yani bence albümler satılmak için değil geniş kitlelere yayılsın diye yapılmaktadır.benim eğer atıyorum 12 şarkım varsa ben önce insanların bunları dinleyip beğenmelerini,sonra para verip konserime gelmelerini isterim.sonuçta benim yaptığım şarkılar dinlensin de nasıl dinlenilirse dinlensin.tabi konser performansına güvenmeyen sanatçılarımızdan -nasıl sanatçıysa artık- bu şekilde bir yaklaşım beklemek söz konusu olamaz.
bak koçum eskiden buralar hep dutluktu...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

nicomedia yazdı:bence artık sanatçılarımızın gruplarımızın kaç kaset sattım kaç cd sattım kaygısında olmadıklarını düşünüyorum. samimi söylüyorum ki ben orjinal albüm almıyorum.ya internetten indiriyorum ya da arkadaştan alıyorum.benim gibi çok var kimse inkar edemez.kaliteli olan adam, emek veren adam, bu işe yüreğini koymuş olan adam emeğinin karşılığını fazlasıyla alır zannımca.bir konser verdiğinde önündeki kalabalık hep bir ağızdan onun şarkısını söylüyorsa en büyük kazanç budur diye düşünüyorum.ki bu bedava olan bişey değil takdir edersiniz ki.maddi olarak emeğinin karşılığını almış oluyor sanatçı abimiz bu şekilde.yani bence albümler satılmak için değil geniş kitlelere yayılsın diye yapılmaktadır.benim eğer atıyorum 12 şarkım varsa ben önce insanların bunları dinleyip beğenmelerini,sonra para verip konserime gelmelerini isterim.sonuçta benim yaptığım şarkılar dinlensin de nasıl dinlenilirse dinlensin.tabi konser performansına güvenmeyen sanatçılarımızdan -nasıl sanatçıysa artık- bu şekilde bir yaklaşım beklemek söz konusu olamaz.
Senin bu anlattığın olayla (seyircinin konsere gelip sarkılara eslik etmesi vs.) pekala sanatcı ruhsal olarak tatmin olabilir. Bir miktar maddi olarakta olabilir. Peki ya yapımcı? Albümün kapak tasarımını yapan grafiker? Sanatçının çalıştığı stüdyonun sahibi? Burada olay sadece müzisyenin cebine para girmesi değil. Plak şirketleri albüm çıkartarak yatırım yapıyor. Eğer adam zarar ederse aynı kişiye bir daha neden yatırım yapsın ki? Neden çalışması için daha iyi koşullar sağlasın ki? Birde böyle düşünmek lazım sanırım.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
realistrock
Üye
Üye

Mesaj gönderen realistrock »

iş parada bitio gibi tabiki mümkün oldugunca orjınal almaya calısıoz korsan alanlara seslenıom kotu bı ayrılcalıq :-D :-D

Kullanıcı avatarı
nicomedia
Üye
Üye

Mesaj gönderen nicomedia »

jonnathan yazdı:
nicomedia yazdı:bence artık sanatçılarımızın gruplarımızın kaç kaset sattım kaç cd sattım kaygısında olmadıklarını düşünüyorum. samimi söylüyorum ki ben orjinal albüm almıyorum.ya internetten indiriyorum ya da arkadaştan alıyorum.benim gibi çok var kimse inkar edemez.kaliteli olan adam, emek veren adam, bu işe yüreğini koymuş olan adam emeğinin karşılığını fazlasıyla alır zannımca.bir konser verdiğinde önündeki kalabalık hep bir ağızdan onun şarkısını söylüyorsa en büyük kazanç budur diye düşünüyorum.ki bu bedava olan bişey değil takdir edersiniz ki.maddi olarak emeğinin karşılığını almış oluyor sanatçı abimiz bu şekilde.yani bence albümler satılmak için değil geniş kitlelere yayılsın diye yapılmaktadır.benim eğer atıyorum 12 şarkım varsa ben önce insanların bunları dinleyip beğenmelerini,sonra para verip konserime gelmelerini isterim.sonuçta benim yaptığım şarkılar dinlensin de nasıl dinlenilirse dinlensin.tabi konser performansına güvenmeyen sanatçılarımızdan -nasıl sanatçıysa artık- bu şekilde bir yaklaşım beklemek söz konusu olamaz.
Senin bu anlattığın olayla (seyircinin konsere gelip sarkılara eslik etmesi vs.) pekala sanatcı ruhsal olarak tatmin olabilir. Bir miktar maddi olarakta olabilir. Peki ya yapımcı? Albümün kapak tasarımını yapan grafiker? Sanatçının çalıştığı stüdyonun sahibi? Burada olay sadece müzisyenin cebine para girmesi değil. Plak şirketleri albüm çıkartarak yatırım yapıyor. Eğer adam zarar ederse aynı kişiye bir daha neden yatırım yapsın ki? Neden çalışması için daha iyi koşullar sağlasın ki? Birde böyle düşünmek lazım sanırım.
tabii ki de katılıyorum çok doğru.ben olaya biraz duygusal yaklaştım sanırım. özellikle rock müziğin ticaretin, kapitalizmin, paranın bir oyuncağı olmasından fazlasıyla rahatsız olmaktayım. takdir edersiniz ki son dönemde ülkemizde rock müzik bir hayli revaçta ve bir müzik türünden çok kitleleri peşinden sürükleyen bir akım haline geldi.bu kötü mü?tabi ki de değil.ama bu durum sadece prodüktör ve sanatçıların diil medya vasıtasıyla ekmek yiyenlerden tutun da, deri bileklikçisine kadar, küpecisine, baskılı siyah tişört, kareli pantolon, converse ayakkabı satan dükkanlara kadar bir çok kesimin iştahını kabarttı .bu da kötü değil şüphesiz.fakat rock müzik bir ticaret unsuru oldu.bu da prodükterlerin eline gitar alıp iki şarkı çalana albüm yapmasına kadar vardı.bir zamanların pop furyası gibi.oysa ki rock müzik duygu işidir, gönül işidir diye düşünüyorum.
ben dediğim gibi olaya çok duygusal baktım.hayranı olduğum adam yapsın şarkılarını,biz dinleyelim, sonra konserine gidelim coşalım.
prodüktere de veririz konser gelirinden biraz:) üzülmesin..
bak koçum eskiden buralar hep dutluktu...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

artık orjinal cd de korsan cd de alan yok.artık internet hepsini öldürdü.şimdi sanatçılar parayı konserlerden vuruyor.gerisi yalan.

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

internetimizi sınırlıya döndürdük.. bu belki orjinal albüm almama yol açabilir...

Kullanıcı avatarı
parabol
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen parabol »

Kenidi çevremde orjinalden çekme dağıtıcı gibiyim :D

Şaka bi yana yabancıları mp3 olarak alıyorum . . .

Türklerden ise üzerinde iyi emek sarfedilmiş , çok emek sarfedilmiş albümleri orjinal alırım . . . Mesela KURBAN . . .

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Türk grupların mümkün olduğunca orijinal cd'lerini alıorum ama yabancı en sevdiğim grup bile olsa orijinal almam. Çünkü zaten benim verdiğim para dinlediğim grbun cebine gitmio ozaman. Yarısın devlet vergi , gümrük vb. olarak alıo kalanı da plak şirketine gidio. Örnek Him grubu avrupa listelerinde liste başı olduklarında "bu durumu kutlamak için bira alıcak bile paramız yoktu, bütün parayı plak şirketi almıştı" diyor Willy Valo.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
ynsln
Üye
Üye

Mesaj gönderen ynsln »

utanarak soyluyorum ki sadece para bolluğu yaşarsam orjinal alıyorum yoksa internettn indirip boş cd lere aktarıyorum...offf:(
we hayat her şey yolundayken dur dedi artık..we hayat herkes ewindeyken dur dedi artık..we hayat -ki canına tak etmişti- sus dedi artık..we hayat...

Kullanıcı avatarı
uKigs1905
Üye
Üye

Mesaj gönderen uKigs1905 »

internetten indiriorum bende:S

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yurt içi insanların tamamı orjinal.. noolursa olsun.. isterse cebimde param kalmıcak olsun.. yinede orjinal!!.. ama yurt dışı kesimi netden elden ediyorum.. ha ama dvdlerini fln alcaksam.. gidip alıyom orjinalini..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}