Müzik Ne İçin Yapılmalı?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Müzik Ne İçin Yapılmalı?

Mesaj gönderen INFLaMeS »

Sizce müzik ne için yapılmalı?? Para içinmi? Yoksa hobi olsun die mi.? Yada müzik yapmak için mi müzik yapılmalı..?Bence şöyle bişey var, insanlar bu işten para kazanmaya başladığında, kendilerine önceden çizmiş oldukları yolu birden değiştiriyorlar.
Popüler olmak için en çok dinleyici kitlesini nasıl kazanırıs die bakıyorlar, daha sonra bi bi bakıyorlar ki yol sapmış yola alternatif rock diye baslayan bi grup rap olmus yada pop!!! Sizin bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz..?
En son INFLaMeS tarafından 11 Ara 2005 16:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

sanat sanat için mi sanat halk için mi yapılmalı sorusu gibi olmuş. bence amacı çok da önemli değil, kaliteli müzik yapıyorsa ister para için yapsın ister zevk için.

edit: arkadaşının fikrinden önce bir de sen dinleyip bak bence. ek olarak manga sevmem ama çok kaliteli bulanlar da var, zevk meselesi yani. popüler olmak için mi bu tarzı seçtiler kendilerine sormak lazım.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Re: Müzik Ne İçin Yapılmalı????

Mesaj gönderen Trimpot »

INFLaMeS yazdı:Örneğin manga; ben hiç dinlemedim, ama dinleyen arkadaşlarım bana undergraund da alternatif rock yaptıklarını söylüyorlardı. Popüler olmak için en çok dinleyici kitlesini nasıl kazanırıs die bakıyorlar, daha sonra bi bi bakıyorlar ki yol sapmış yola alternatif rock diye baslayan bi grup rap olmus yada pop!!! Sizin bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz..?
manga ornegi burada olmamis bence. cunku manga 'nin ilk albumuydu ve turkiye'de o tarz bir album yoktu. tamamen riske girerek album cikarttilar ve evet cok basarili oldular.

deliler gibi satti album ve hala da satiyor.

bu yuzden ben kostek olamiyorum manga'ya.

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Re: Müzik Ne İçin Yapılmalı????

Trimpot yazdı:
INFLaMeS yazdı:Örneğin manga; ben hiç dinlemedim, ama dinleyen arkadaşlarım bana undergraund da alternatif rock yaptıklarını söylüyorlardı. Popüler olmak için en çok dinleyici kitlesini nasıl kazanırıs die bakıyorlar, daha sonra bi bi bakıyorlar ki yol sapmış yola alternatif rock diye baslayan bi grup rap olmus yada pop!!! Sizin bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz..?
manga ornegi burada olmamis bence. cunku manga 'nin ilk albumuydu ve turkiye'de o tarz bir album yoktu. tamamen riske girerek album cikarttilar ve evet cok basarili oldular.

deliler gibi satti album ve hala da satiyor.

bu yuzden ben kostek olamiyorum manga'ya.
Tamam dediklerinde haklısın. Ancak ben tarz değişikliğinen bahsediyorum daha çok. Manganın ilk albumu olabilir. Ancak ben zaten arkdaşların album dinlediklerini de söylemiyorum. Yurt dışında bu tarz müzik yapan ve çok çok tutulan gruplar var onlar örnek alınmış olabilir. Ben kendi düşüncelerimi söylüyorum. Aynı zamanda mangaya köstek olmak deil benim kastım. Ben her fırsatta söylüyorum manga Türkiye'de bu tarz müziği yapan ilkler arasında ve dünya çapında bi işe imza atıp Fifa 06 nın müzikleri arasında yer alıyor. Ben ne kadar sevmesem ve dinlemesemde gurur duyuyorum. Ancak benim asıl kastetmek istediğim olay müzik para kazanılmaya başladığında yön değiştirmesi dinleyici kitlesinin çoğunluğuna göre müzik yapılması. Umarım anlaşılmışımdır.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

yok ben anlamadim.
adamlarin ikinci albumu yok ki ortadaç
nasil tarz degistirdiler onu anlayamadim.

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

Adamlar album cıkarmadan önce cover yaptıklarında v.s. bilmemnerelerde sahne aldıklarında alternatif grupların coverlarını yapıyorlarmış yahut kendi parçaları varmış o kadarını tam olarak bilmiyorum ama albumleri cıkmadan önce yaptıkları müzik alternatif..

Kullanıcı avatarı
laziko
Üye
Üye

Mesaj gönderen laziko »

manganýn para ve kitle kaygýsý olcagýný sanmýyorum,mesela ilk çýktýðý zaman bizim okula konsere gelmiþlerdi millet hemen hemen bütün sarkýlarýný biliyorlardý sevildi tutulduda para için çizgilerinden dýþarý cýkýcaklarýný düþünmüyorum....
Biz böyle ayakta öleceðiz besbelli

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hmm.
o zaman gidip bir manga konseri izle oyle gel derim ben de sana.

edit: INFLaMeS'e ithafen yazilmistir.

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

ya olay yine manga konusu oldu.. Nedir benim şu mangadan cektiğim anlamadım gitti ben manga dinlemiorum ayrıca sevmiyorum bu yüzden konserine de gitmiyorum. benim anlatmak istediğim olay farklı sadece orda yazdığım manga kelimesi ise bu kadar sizi yoruma iten şu anda deiştiriyorum...Benim için herhangi bişey fark etmicektir. Çünki benim anlatmak istediğim manganın ne tarz müzik yaptığı deil insanların para kazanmaya başladıktan sonra tarzlarını deişmeleri...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

ben de o zaman sana derim ki ;

dinlemedigin, izlemedigin grup hakkinda neden yorum yapiyorsun?
hadi tamam -guzel degil- ya da -tarzim degil- diyebilirsin ama neden manga ornegi? neden bilgin olmayan bir grup hakkinda boyle bir elestiri. arkadaslarin mi soyledi bunu da :)

birsey belirteyim; deliler gibi manga seven, dinleyen biri degilim ben de. fakat adamlar tebrik edilesi isler yaptilar.

konu manga konusuna dondu evet. uzatmayalim.

neden mizah? sorusuna devam edelim. seey pardon neden muzik :)

Kullanıcı avatarı
INFLaMeS
Üye
Üye

ben onlar hakkında yorum yapmıyorum "Öğrneğin manga ;ben hiç dinlemedim, ama dinleyen arkadaşlarım bana undergraund da alternatif rock yaptıklarını söylüyorlardı." Dedim şu an ise nu metal adı altında rap müzik yapıyorlar bu tamamen benim görüşümdür. Ayrıca ben hiç konserlerine gitmedim ama albumlerini 1 yada 2 kere dinledim bu düşünceyede bu nedenle sahibim. Aynı zamanda bazı konserlerine giden arkadaşlarda konserlerinde albumlerinden daha farklı olduklarını söylüyorlar bunu da duydum.Herkes manga hakkında farklı şeyler düşünebilir. Bu manga olmayıp farklı bi isim de olabilirdi o an bu aklıma geldi. Ama benim asıl hatam da örnek vermek olmuş neyse dediğin gibi konuyu saptırmayalım...

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

manga hakkında yazılanlara katılmıyorum cünkü herkes istedigi tarzda müzik yapabilme özgürlügüne sahip..nese konu manga diil manga ba$lıgı altında tartı$alım..ben $ahsen müzigi rahatlamak,kafa dagıtmak amacıyla yapıyorum :010

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

müzigi ne icin yaparsan yap, sonunda ne ciktigi önemlidir..

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

bence müzik içinden geldiği için yapılmalıdır

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

müzik sevilerek içinden gelerek yapılmalıdır
YalnızLığı aNLa

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

eger muzik para icin yapılmazsa muzisyenler ac kalır...muzik dunyada bir sektordur ve insanlar bundan para kazanır,muzisyenlik meslektir.siz hic para icin calısmayan bir muhendis gordunuz mu ki muzşsyen calısmasın?

ha birde trend diye,moda diye daha fazla para icin tarz degistirenler piyasaya dusenler vardır ki onları bende kınarım...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

ya kşye gre değişir elbbtkii başta paradırr sonra zevk hevs vs vs gelir :010
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
_AnGeLiCa_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _AnGeLiCa_ »

iyide sonuçta para için zevk için yada müzik için müzik yapmak bi yana... bana sewdiğim dinlediğimde zevk aldığım hoşlandığım müzik kalitesini weriyorsa dinlediğim kişi weya grup ne için yaparsa yapsın yapmıştır sonucta... we takdir ederim...
öl ve ruhun kanalizasyon kokulu çürüklerden arınsın

endless_cob
Üye
Üye

Mesaj gönderen endless_cob »

tabıkıde ınsanlar yaptıkları seyın bı emegını almak ısterler ama muzık muzık ıcın yapılsa cok daha guzel seyler cıkar ortaya
I don't give a f**k if ya hate me!

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

elbette amaçlardan biri de para kazanmak olacaktır müzik yaparken
ama daha fazla para kazanmak için istemediği müziği yapmak yani müziğinden taviz vermek de olmaz :023
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

trabrock yazdı:elbette amaçlardan biri de para kazanmak olacaktır müzik yaparken
ama daha fazla para kazanmak için istemediği müziği yapmak yani müziğinden taviz vermek de olmaz :023
bende böyle düşünüyorum.. para kazanmak mutlaka olmalı ama bunun için yaptığın müzikten taviz vermek yanlış.. mesala duman ın coveri tuttuktan sonra piyasada .. bi çok grubun cover yapması tamamen ticari (ister bunu grup istesin ister şirketleri sonuçta amaçtan saparak piyasa nereye gidiyorsa oraya yöneliorlar) ve ortaya bi sürü rock (!)grubu çıkıyor.. bizde ''oh ne güzel türkçe rock hakkettiyi yeri buluor'' die söylüyoruz ama kişisel olarak ben 90lı yıllardaki türk rock ini tercih ederim.. o zamanki gruplar daha samimi gelior bana...
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

zaten isteksizce yapılan müzik beğenilmez.. tutulmaz..

+ para kazanmak uğruna olmasa da müzik yapmak.. bi süre sonra sadece çıkar uğruna olursa bunu her ritime yansıtır...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

bloodyhead
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyhead »

mavisakal_kan yazdı:
trabrock yazdı:elbette amaçlardan biri de para kazanmak olacaktır müzik yaparken
bende böyle düşünüyorum.. para kazanmak mutlaka olmalı ama bunun için yaptığın müzikten taviz vermek yanlış.. mesala duman ın coveri tuttuktan sonra piyasada .. bi çok grubun cover yapması tamamen ticari (ister bunu grup istesin ister şirketleri sonuçta amaçtan saparak piyasa nereye gidiyorsa oraya yöneliorlar) ve ortaya bi sürü rock (!)grubu çıkıyor.. bizde ''oh ne güzel türkçe rock hakkettiyi yeri buluor'' die söylüyoruz ama kişisel olarak ben 90lı yıllardaki türk rock ini tercih ederim.. o zamanki gruplar daha samimi gelior bana...
katılıyorum...
*Saklaban*

Küresel sorun aslında uygarlık sorunudur!

_blindside
Üye
Üye

Mesaj gönderen _blindside »

bloodyhead yazdı:
mavisakal_kan yazdı:
katılıyorum...
"... daha fazla para daha fazla para kazanayım
eğer bunara aldanırsan senin kafana sıçayım..."
Metaroth - Kanma

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla duyguları ii yansıtanlarla ilgilendiim içn... içini dökmek ve insanlarla duygularını paylaşmak içn diorum... tabi zevk almakdan sonra...
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}