Dinlediğin Grubun Piyasa Olması

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Dinlediğin Grubun Piyasa Olması

Mesaj gönderen Lysippe »

belki onlar hiç tanınmadan, bilinmeden dinlemeye başladın, belki tesadüfen öğrendin bu grubu. ama sonrasında ne olduysa patladılar birden. herkes tanır, herkes şarkılarını söyler oldu. hatta televizyonlarda alt yazı olarak polifonik melodileri bile çıkmaya başladı. yoksa artık eskisi kadar sevmiyor musun onları?

özetle, dinlediğiniz grubun piyasa olması onlara olan sevginizi azaltır mı? azaltmalı mı?

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

sevgiyi azaltmamalı aslında bence eğer tarz değişikliği yapmadılarsa.. ama insan ister istemez soğuyo bi yerden sonra saçma sapan yorumlar duydukça.. bi de grubun bu piyasalığa tepkisi önemli..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

bence azaltmamali. sonucta ben onlari begendim, ve onlarin piyasa olmasi onlarin sucu degil..bence..
tabiiki o polifonik melodileri duyduumda tuylerim tiken tiken oluyo ve kicik kapiom..ama ben onlari dinlemeyi sevmisim..benim icin onlarin ne olmasi fark etmez, tabiiki bu sukse den sonra onlarin muzii de degisirse, bende onlari dinlemeyi birakirim..

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

insanı uyuz eden bi durum bu..senle beraber en gıcık oldugun kro tipler bile sahiplenmeye ba$ladıysa sinir oluyor insan..tabi grubu ne kadar sevdigine baglı olarak soğuyosun veya sevgin devam ediyor..

Kullanıcı avatarı
dmnlik
Üye
Üye

Mesaj gönderen dmnlik »

bu pıyasa durumu berbat bısı oluo aslında.bana rahatsızlık verio.bı anlamda bakıs acımı etkılıo.album cıktıktan sonra klıp cekmek bıle gereksız .yada tek sarkıyla hallet bu olayı gerısını bosver.mıllet aaa bak bu klıp guzel dıe bı tutum ıcıne gırınce populerlık yanı pıyasa durumu kacanılmaz oluo ... :023
sımdı ıkı sehır arasında mekık dokuyorum...

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

başlığı açmışım, fikrimi yazmamışım...

aslında böyle bir kaygım olmadı. dinlediğim gruplar kendi tarzlarında az çok bilinen gruplar ama hiçbirini televizyonlarda göremeyeceğime eminim. (to die for hariç, yüxexes programına çıkmışlardı) anca klipleri çıkar. onu da izlemekten zevk alırım. o yüzden rahatım biraz. :010

ancak şu konuda rahatsız olabilirdim, grubu benim kadar benimsememiş, tadını alamamış kişilerin 1-2 parçalarını bilip, ben bunları dinliyorum diye ortalıkta dolaşmaları olurdu. kendime yapılan bir haksızlık olarak görürdüm belki de. ya da gruba yapılan bir haksızlık.

Kullanıcı avatarı
duskerem
Üye
Üye

...

Mesaj gönderen duskerem »

eeee maddiyat .... :014
Birinden hepsini tanı.....

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

Lysippe yazdı: ancak şu konuda rahatsız olabilirdim, grubu benim kadar benimsememiş, tadını alamamış kişilerin 1-2 parçalarını bilip, ben bunları dinliyorum diye ortalıkta dolaşmaları olurdu. kendime yapılan bir haksızlık olarak görürdüm belki de. ya da gruba yapılan bir haksızlık.
bu bana acayip kokuyo ya... uyuz oluyorum o tiplere ve gruptan soğumaya ba$lıyorum.. o tür insanlarla payla$mak istemiyorum dinlediğim müziği__ :x
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

boyle bir baslık acmayı dusunurken Lyssippe benden once davranıp acmıs,sagolsun,varolsun :)

bende cogu insan gibi bu durumdan hoslanmıyorum ancak bu durum beni gruptan sogutmuyor.Tabi ki grup bu kitleye oynamaya baslamadığı surece...Bunun en guzel ornegi Şebnem Ferah'tır bana gore...Onun adını,en az 1-2 sarkısını bilmeyen yoktur herhalde...Sırf Yağmurlar'ı bilip konserine gelen rockla uzaktan yakından alakası olmayan insanda coktur...Şebnem Ferah istese popa kayıp cok daha buyuk paralar kazanabilir ama o rock cizgisini bozmadı...

Olumsuz ornekleride var ama ben bunlardan bahsedip konuyu dagıtmak istemiyorum...

Yalnız bu konuda bana sacma gelen bir notka var.Bazı insanlar bir grup sadece popular,ismi duyulmuş diye o gruba önyargıyla yaklasıp,"piyasa abi o grup,ne dinliycem!" diyor...Ben bunu muzigin hicbir yerine sıgdıramıyorum nedense....
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
drauneu
Üye
Üye

Mesaj gönderen drauneu »

Dinledigin muzigin/grubun/sanatcının ne kdr piyasa oldugunun ya da ne kdr alasagı edilmis oldugunun cok onemli oldugunu sanmıyorum.Dinlerken grubu/sanatcıyı bi sekilde sende uyandırdıkları,hissettirdikleri,paylasımları degismiyosa grubun/sanatcının/muzigin ne kdr piyasa oldugu hic onemli diildir bence.Eger o grubu sevmeni saglayan o tek cumleyle cok zor nitelendirebilecegimz sey degismiosa gruba olan ilgi ve sempati kaybolmamalı.Ayrıca su "pıyasa grup onlar dinlemem" gbi triplere giren tiplerı hayatım boyunca sevmedim.Baska insanların bilmedigini bilmek ve bunun baska ınsanlar uzerinde bı ustunluk yaratmasıyla egosunu oksamasından dolayı bi insan bi grubu ya da bi sanatcıyı sevemez,yaptıkları muzıgı anlayamaz.Yaptıgı sey sadece farklı olmak adına yapılmıs ozentılıgın saheseridir bence.

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

janıtın öreneğini vermiş şebnem ferah ..eğer sen çizgini bozmuyorsan eyw ama çizgi bozulup iş maddiyta geliorsa insan soğuyor...sırf para için....soğuyor dinlemiyor vs vs kndm için :010
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

ya mesela ben 84ü dinlerken çevremde bilen kimse yoktu nerdeyse
bi şarkıyla meşhur oldular tüm kroların dilinde şarkı
haliyle gıcık oldum
bi de en sevdiğim şarkıyı albümde berbat edince soğudum
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

ya mesela ben 84ü dinlerken çevremde bilen kimse yoktu nerdeyse
haliyle gıcık oldum
amatörken albüm çıksın diye bekliodum
keşke diorum hep amatör kalsalardı içimden şimdi
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
nehirmavi
Üye
Üye

Mesaj gönderen nehirmavi »

ülkemizden bu konudaki en iyi örnekle benim sorunum, Mor ve Ötesi'yle...
cambaz'a klip çekilmeden önce her şey iyiydi. ne zaman ki cambaz'a klip çekildi, piyasa mvö yle tanıştı, o zaman mvö den soğumaya başladım.
hala dinlerim arada, ama eskisi kadar şevkle değil...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Pıyasa olunca bıraz soguyo ınsan bence ondan snra eskı tadı alamıyosun...

Kullanıcı avatarı
tipitip
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen tipitip »

Vampiria yazdı:Pıyasa olunca bıraz soguyo ınsan bence ondan snra eskı tadı alamıyosun...

aynen ya genelde insanlar tarafından çokça bilinen gurupları sevemiorum nedense bana özel bi gurup ve bana özel bi parça buluorum kimi zaman ama yavaş yavaş piyasa oluo boku çıkıo soora :013 :015
___burma burma bıyıklarım tarkan seni ayıklarım :))

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla dinlemeye başlarken şu şartlarda seni dinlicem die kontrat imzalamıoz grup yada sanatçılarla.. ki şarkıların dillere dolanması grup yada sanatçının elinde olan bişi diil.. haa.. eğer burda daha çok para var.. oraya kayalım deniosa o ayrı... onun dışında hiçbişi yada hiçkimse için (helede kndini bilmezler için!!) zevkmden vazgeçemem..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

dumanla başladı bu olay bende yani benimaçımdan öncesinde de metallica tabii aslında çok normal bi durum bu ya tek senin grubunolmasını istiyosunama sonuçta herkesin de dinlemesikadar normal bişiy yok biraz karmaşık bi durum da olsa aslında normal ama harbiden de fanatiği olduğun bi grubun böyle hiç aklına getirmediğinkimselerce dinlenmesine fitil olmak da son derece normal ve geçerli
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

Mesaj gönderen __rocker__ »

kesinlikle sevdiðim ve beðendiðim þarkýcýlarýn herkesçe dinlenmesinden mutlu oluyorum. ama birinin bir parçasýný yýllar önce bilipte yýllar sonra piyasa olduðunda vay beeee demek kadar haz veren baþka biþi yoktur.vegayý,mavisakalý,öztürk ve yaþar kurt u yerel ankara radyolarýnýn baþýnda gece yarýlarýna kadar beklerdik beeee... hey gidi günler heyyyyy
popçu olup kýçýný sallayana kadar rockçý ol kafaný salla... inadýna rock inadýna heavy :)

Kullanıcı avatarı
THE_ROCK
Üye
Üye

Mesaj gönderen THE_ROCK »

dinlerim ama mutlaka bi soðukluk olur
HAYATIMI YAÞANABÝLÝR KILMAK ÝÇÝN UÐRUNDA ÖLEBÝLECEÐÝM BÝRÞEY ARIYORUM

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

Mesaj gönderen __rocker__ »

drauneu yazdı:Dinledigin muzigin/grubun/sanatcýnýn ne kdr piyasa oldugunun ya da ne kdr alasagý edilmis oldugunun cok onemli oldugunu sanmýyorum.Dinlerken grubu/sanatcýyý bi sekilde sende uyandýrdýklarý,hissettirdikleri,paylasýmlarý degismiyosa grubun/sanatcýnýn/muzigin ne kdr piyasa oldugu hic onemli diildir bence.Eger o grubu sevmeni saglayan o tek cumleyle cok zor nitelendirebilecegimz sey degismiosa gruba olan ilgi ve sempati kaybolmamalý.Ayrýca su "pýyasa grup onlar dinlemem" gbi triplere giren tiplerý hayatým boyunca sevmedim.Baska insanlarýn bilmedigini bilmek ve bunun baska ýnsanlar uzerinde bý ustunluk yaratmasýyla egosunu oksamasýndan dolayý bi insan bi grubu ya da bi sanatcýyý sevemez,yaptýklarý muzýgý anlayamaz.Yaptýgý sey sadece farklý olmak adýna yapýlmýs ozentýlýgýn saheseridir bence.
:002 :002 :wink:
popçu olup kýçýný sallayana kadar rockçý ol kafaný salla... inadýna rock inadýna heavy :)

Kullanıcı avatarı
deli_mor
Üye
Üye

Mesaj gönderen deli_mor »

trabrock yazdı:ya mesela ben 84ü dinlerken çevremde bilen kimse yoktu nerdeyse
haliyle gıcık oldum
amatörken albüm çıksın diye bekliodum
keşke diorum hep amatör kalsalardı içimden şimdi
++++
bencede ya şimdi görünce kapatıyorum o derece :007

Kullanıcı avatarı
dilan90
Üye
Üye

Mesaj gönderen dilan90 »

Vampiria yazdı:Pıyasa olunca bıraz soguyo ınsan bence ondan snra eskı tadı alamıyosun...
doğru.ama aslında saçma bi olay..insan kendine engel olamıo ne kadar saçma olduunu bilsede.. :-D

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

ya aslında bu grubun ne anlamda piyasa olmasında kastedilenin ne olduğuna bağlı. Yani dünyadaki herkes dinliyor olabilir e napayım ? bir beethoven ı herkes takdir eder sanırım ama bu beni ondan uzaklaştırmaz. haa piyasa olmaktan kasıt grubun kendi çizgisinden ayrılıp revaçta olan vırvır şeylere yönelmesi ise o zaman kötü olur tabi
This is the voice of silence no more...

Kullanıcı avatarı
destinyofrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen destinyofrock »

frantic_kenan yazdı:ya aslında bu grubun ne anlamda piyasa olmasında kastedilenin ne olduğuna bağlı. Yani dünyadaki herkes dinliyor olabilir e napayım ? bir beethoven ı herkes takdir eder sanırım ama bu beni ondan uzaklaştırmaz. haa piyasa olmaktan kasıt grubun kendi çizgisinden ayrılıp revaçta olan vırvır şeylere yönelmesi ise o zaman kötü olur tabi
Kısaca piyasa olduktan sonra hava oluyo gerisi eski grup tadı olmuyo baknz bir sürü ayrılan gruplar :-D bence hep amatör kalınsa hehhe daa ii hitap edilir kendi çizgisini bozmaz beethoven dedin beni yedin bitirdin şimdi heheheh...! :-D
~~£v£n ang£ls n££d lov£...pur£ £v£l~~