Popüler Rock!?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Popüler Rock!?

Mesaj gönderen ex »

Popüler kültürü reddeden bi düşünceyi savunmamıza rağmen rock müziğininde bi popüler kültürü oluşmaya başladı siyahlar gotik simgeler falan...Peki sizce bu farklılık abartılmadı mı yeterince....Rock müziğin doğuşunda ölüm yoktu şeytan yoktu kim g.tünden çıkarttı bunları...John lennon abimiz ne derdi bu saçmalığa....

Arkadaşlar Rock etnik değildir geleneksel değildir ve popüler değildir şu anda dinlediğimiz çoğu grup bana göre rock değildir....Rock siyah değildir aksine rock bir güvercindir , barıştır...ve evde ne bulduysam giyen bi şahsiyet olarak ben alayına bu olayı protesto ediyorum!

ha bi de bu populariteye ayak uydurmuş arkadaşlar anarşi ve sosyalizmi savunup kapitalizmin kuyusunda yaşıyorlar...
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

küçük iskenderin bi yazısı war...bu konuya cuk diye oturur....küçük iskender başlıında okuyabilirsin yazıyı.....
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

aslında bu konuda yazmak gereken çok şey var ama felsefe yapmayı sevmem medyanın traj yapmak adına yaptığı tamamı maddiyata dayanan yalan haberler işte maalesef özellikle türk toplumu medyanın kölesi olduğu için medya ne derse inanır.. yeni çıkan gruplarda daha doğrusu yeni yetişen çağ da bakıor kızlar rockerlarda para rockerlarda herkes özeniyor başlıor rock çalmaya kendince tutacak albüm çıkaracakta kızlar ona hasta olacak edasıyla neyse .. %90 ı özentilik yapıyor
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Re: Popüler Rock!?

Mesaj gönderen v00d00 »

ex yazdı: ha bi de bu populariteye ayak uydurmuş arkadaşlar anarşi ve sosyalizmi savunup kapitalizmin kuyusunda yaşıyorlar...
ya baştaki dediklerine katılıyorum.ama bu son söylediklerin yanlış bence.yani sosyalizmi savunanlar vardır özenti.komünist olmaya özenenler ama diyosun ki "kapitalizm in kuyusunda yaşıyolar" falan...bu laf yanlış bence zaten bu sistemde yaşadıkça kapitalizme ortak olursun.o kuyuda yaşamaya da mecbur olursun.
ve anarşizm le sosyalizm i yanyana tutmak ta yanlış bence...

ama rock hakkında söylediklerin doğru.konu siyaset tartışmasına dönüşmesin...
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

rock ve metal müzik türlerinin önüne;satanizm,kötülük,sapkınlık vs. vs. şeklinde sözler gelmesinden tüm rock dinleyenler rahatsızdır.ama bu önyargıları yıkmak bizim elimizde.rock müziğin aslında aşkı,barışı,isyanı anlattığı belli kesimlere gösterilmeli ve bu önyargılar yok olmalı..
tabi dünya da cradle of filth,slayer... gibi gruplar varoldukça bu biraz zor..

ben artık metallica dinlerken ;
-satanistmisin oğlum?
-yakında hapa da başlarsın sen,gözler kayar..

şeklinde cahilce sözler duymak istemiyorum. :007 herkes gibi...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

v00d00 yazdı:
ex yazdı: ha bi de bu populariteye ayak uydurmuş arkadaşlar anarşi ve sosyalizmi savunup kapitalizmin kuyusunda yaşıyorlar...
ya baştaki dediklerine katılıyorum.ama bu son söylediklerin yanlış bence.yani sosyalizmi savunanlar vardır özenti.komünist olmaya özenenler ama diyosun ki "kapitalizm in kuyusunda yaşıyolar" falan...bu laf yanlış bence zaten bu sistemde yaşadıkça kapitalizme ortak olursun.o kuyuda yaşamaya da mecbur olursun.

sosyalizmden kastım siyaset değil adı üzerinde sosyalizm insan haklarını savunan bir düşüncedir...
insanlık, okadar hızlı büyüyordu ki ; Tanrıyla boy ölçüşmeye kalkıştı ve Tanrı ; çocuklarından utandı... Önce yağmurla yıkadı pisliklerinden arıttı sonra güneşinde yaktı maskelerini çıkarttı ve yer yü

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

insan haklarını savunan bi düşüncedir ama bunu yönetim şeklini değiştirmeye çalışarak savunur.eşitlik vs...
yani bir siyasi görüştür aynı zamanda...tabi farklı bişi kastetmiş olabilirsin..
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

cidden özümseyip rock felsefesi kavrayarak dinlenicekse sonuna kdr popüler olsn çk da hoşma gider..ancak günümzde rock müzik dinleenlern çou ztn özenti olduu için işte rockncock da özgürlüün ülkesi küreselleşme dehşeti sölenio,rockerım punkım metalciim die geçinenler kapitalizmin gölgesnde ve buna karşı çkmadan yaşıo..yani özümseyemio rock felsefesini..
çou dinleyici de şöyle bişi var işte bi grubun dinleicisi artınca piyasa oldu fln diolar ama ztn beendiimz şeyin daa çok kişi tarafından beenilip bu görüşleri daa çk kişinin duyması benimsemesi bnce o kdr kötü bişi olmamalı sdc dediim gb olay bu dinleyenlerin ve müziin yayıldığı çevrenin bu müziği özümseyip özümseyemediği anlayıp anlayamadığıdır..
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

özenti meselesine katýlmýyorum cünkü zaten tek amacý ortam olan insanler her yerde sýrýtýr ben her festivalde bunun örneklerini yaþýyorum. zaten bir özentilik ile baþlayanda bir iki geliyor sonra yeni bir akýma kapýlýp gidiyor cok rock ortamda tanýþýp sonra clupber oldugunu duydugum insan var populer rock diyince bence populer rock hedefindeki dinleyici kitlesi sabit olmayan herkese ulaþmayý hedefleyen ona göre söz yazan ama aslýnda rock ruhu taþýyan gruplarýn birazda para kazanalým diyerek yaptýlarý müzigin adý örnek çok manga sex&dirt teoman þebo ve birçok amatör grup ama bu mantýðý da yalnýþ bulmuyorum amatör olarak bu iþle ugrasanlarýna populer kitleye hitap eden þarkýlarda yapmalarý gerektiðini düþünüyorum çünkü aç ne yaþayabilirsiniz ne de parasýz müziðinizi sürdürebilirsiniz herþeyin baþý para hee para kazan sonra dead yap black yap seve seve dinleriz.....

Kullanıcı avatarı
erbuzeth
Üye
Üye

Mesaj gönderen erbuzeth »

komik bir başlık ama populer oldu cidden herkes rock müzik yapma çabası içine girdi ya da rocker olmak bir statü gibi algılandı şu aralar eskiden herkes metalciydi gülerdim kola kapaklarıyla dolaşan sonradan olmalara ya şimdi...pehh
.:Erbuw:.

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

millet bir mezhebe girmek istio daha doğrusu özentilik kötü bir şeymiş gibi yansıtılmasın özenmesek hiç birimiz rock dinlemezdik özenmek aşalık bir duygu değildir ki insanın doğası bu
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
drnky
Üye
Üye

Mesaj gönderen drnky »

ööle ama özenmekten özenmeye de fark var ve özendikten snra daa öncede dediim gibi özümsemek önemli .. snradan bu olayı özümseyebilenler için güzel bi duygu ama bunu yapamıanlar ve sırf kendne bi çıkar elde etmek ya da kendni biyere ait hissetmk için yapanlar içinse pek hoş bişi diil bence
nooldu bitti sandın dimi??bu ses biter mi?kesilir mi bu ses?bu sesi kesmek kolay mı??neden bitsin lahn bu ses??bu ses biter mi lahnn!!!bu ses biter mi lann??
BU KURBAN AŞKI BİTER Mİ LAHN?!?

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

ex yazdı:
v00d00 yazdı:

sosyalizmden kastım siyaset değil adı üzerinde sosyalizm insan haklarını savunan bir düşüncedir...
eet aynen öle :006
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

arkadaşlar bilmiyorum farkettinizmi ama konu sapmaya başladı özentilik vb.. ile ilgili birşey değil bu ama rock müzik depresif bi müzik değildir..ölüm ya da şeytanla hiç bir alakası yoktur demeye çalşıyorum bu noktada diğer insanları özenti olarak değil fakat yanlış bi düşünce içerisinde gördüğümü söylüyorum....ve bu söyledikleriniz aynı sanat sanat için midir yoksa sanat halk için midir tartışmasına girdi...sanat insanları yönlendirirse insanlar çok daha ileri düzeyde olur...ama halk özlellikle türkiye de sanatı yönlendirirse işte böyle şeyler olur...

Kullanıcı avatarı
cortx6
Üye
Üye

Mesaj gönderen cortx6 »

bana göre popüler rock diye bişi olamaz popüler olursa rock olmaz bana ne kadar popüler rock deselerde asla öyle olduunu kabul etmiceim bir parça var FINIL COUTHDAWN YNLIŞ YAZMIŞ OLABİLİRİM AMA BİLENLER ANLAR HARİKADIR :002

Kullanıcı avatarı
bcelali
Üye
Üye

Mesaj gönderen bcelali »

Rock ı popüler moduna getirmeye çalışanları dinlemeyin,bırakın onlar rock dinlediklerini sansın.Sen rock ın ne olduğunu biliyosun,o zaman öğret bilmeyenlere.Onlara da School of Rock ve Rock Star filmlerini tavsiye et çünki öğretmeye çalıştığın kişi büyük olasılıkla takmayacaktır seni.Onun derdi müzik değil kendi karanlık dünyasında kaybolmaktır,kendini ispatlama dünyasıdır bu dünya(!?).Hiç olmazsa izlerde aklında bi yerde bi ışık yanar belki aydınlanır birazcıkta olsa...her ne kadar buna inanmasamda...
bende bi yanlışlık var ama söylemem. (hayat)

Kullanıcı avatarı
ottoman61
Üye
Üye

Mesaj gönderen ottoman61 »

rock başlıbaşına bi kültür olduğu için ve pop da başka bi kültür olduğu için bunların bi arada anılması çok saçma bence
rock'ı sadece müzik olarak görenler olabilir bu yanlışa düşenlerde bunlardır zaten
yalın dinleyip rockçı olunmaz şebo dinleyip de popçu olunmaz !!! :002

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

cortx6 yazdı:bana göre popüler rock diye bişi olamaz popüler olursa rock olmaz bana ne kadar popüler rock deselerde asla öyle olduunu kabul etmiceim bir parça var FINIL COUTHDAWN YNLIŞ YAZMIŞ OLABİLİRİM AMA BİLENLER ANLAR HARİKADIR :002

europe-The Final Countdown :wink:

Kullanıcı avatarı
fromhelllll
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fromhelllll »

ya heavy metal o þarký populer olmasý için cok kiþinin bilmesinin dýþýndada temalara sahip olmasý lazým mesela populer sözler yada populer bi müzik lazým bu katagoriye sokmak için

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

biz ona poüler müzik demedik zaten...ama bi çok salak sadece diğer insanlar sevdiği için seviyo bu şarkıyı o salaklar çoğunluk olduğu zaman şarkı ister istemez popülerleşiyo

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

iste budur vallah..
butun tuketim bagimlilarin tukettikleri urunlerin uzerinde anarsistligi ve sosyalizmi savunan sloganlar, isaretler...ne kadar gulunc bir durum..ve kendileri tuketimin ve kapitalistligin bagimlilari olduklarinin farkina varamamalari..muhtesemmm.. :P

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

şunu bi türlü anlamamışımdır...rock bir felsefedir rock bir yaşama biçimidir...nası yaa demişimdir hep...hangi felsefe hangi yaşama biçimi rock müzik dinleyen herkes aynı yaşama biçiminimi benimsemeli yada aynı tarz giyinip aynı tarzmı düşünmeli aynı partiye oy atıp aynı gazeteyimi okmalı...ben aman özenti millet aman popüler rock aman ben rock dinlyorum kelebekli toka takmıyım gibi bi sıkıntıya hiç girmedim..yada ayyy bu adamı çok severdim şimdi populer oldu çoluk çocuk dinlyo gibi şeyleride dert etmedim...rock rock tır benim için müziktir dinlerim geriside umrumda olmaz..ben rock dinlyorum abi dur şunu bi felsefesini sindriyim yaşama biçimi yapyım ben bunu gibi düşüncelrim olmadı olmazda sanırım bu saaten snra..siyasetle rockı hiç aynı kefede tartmam bile..rockcıyım rockcı olduğum için sosyalistim diyip ayağında converse leriyle dolaşan tiplerde baya eğlendirir beni...
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

lonly yazdı:şunu bi türlü anlamamışımdır...rock bir felsefedir rock bir yaşama biçimidir...nası yaa demişimdir hep...hangi felsefe hangi yaşama biçimi rock müzik dinleyen herkes aynı yaşama biçiminimi benimsemeli yada aynı tarz giyinip aynı tarzmı düşünmeli aynı partiye oy atıp aynı gazeteyimi okmalı...ben aman özenti millet aman popüler rock aman ben rock dinlyorum kelebekli toka takmıyım gibi bi sıkıntıya hiç girmedim..yada ayyy bu adamı çok severdim şimdi populer oldu çoluk çocuk dinlyo gibi şeyleride dert etmedim...rock rock tır benim için müziktir dinlerim geriside umrumda olmaz..ben rock dinlyorum abi dur şunu bi felsefesini sindriyim yaşama biçimi yapyım ben bunu gibi düşüncelrim olmadı olmazda sanırım bu saaten snra..siyasetle rockı hiç aynı kefede tartmam bile..rockcıyım rockcı olduğum için sosyalistim diyip ayağında converse leriyle dolaşan tiplerde baya eğlendirir beni...
+kendisini rockçı sanıp sezen aksu'ya,müslüm gürses'e dil uzatan tipler de beni baya eğlendirir...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

wolfali yazdı:
lonly yazdı:şunu bi türlü anlamamışımdır...rock bir felsefedir rock bir yaşama biçimidir...nası yaa demişimdir hep...hangi felsefe hangi yaşama biçimi rock müzik dinleyen herkes aynı yaşama biçiminimi benimsemeli yada aynı tarz giyinip aynı tarzmı düşünmeli aynı partiye oy atıp aynı gazeteyimi okmalı...ben aman özenti millet aman popüler rock aman ben rock dinlyorum kelebekli toka takmıyım gibi bi sıkıntıya hiç girmedim..yada ayyy bu adamı çok severdim şimdi populer oldu çoluk çocuk dinlyo gibi şeyleride dert etmedim...rock rock tır benim için müziktir dinlerim geriside umrumda olmaz..ben rock dinlyorum abi dur şunu bi felsefesini sindriyim yaşama biçimi yapyım ben bunu gibi düşüncelrim olmadı olmazda sanırım bu saaten snra..siyasetle rockı hiç aynı kefede tartmam bile..rockcıyım rockcı olduğum için sosyalistim diyip ayağında converse leriyle dolaşan tiplerde baya eğlendirir beni...
+kendisini rockçı sanıp sezen aksu'ya,müslüm gürses'e dil uzatan tipler de beni baya eğlendirir...
evet evet eveeeeeetttttt onları unuttummmm
+1111111111
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Öncelikle size çok acıklı bişey söyliyeceğim. Rock müzik "pop" yani popüler olan müzik türünün dallarından biri. Bu müziği besleyen sektör de tamamen kapitalist güçlerin elinde. Biz istediğimiz kadar bağıralım çağıralım isyan, tavır, anti kapitalizm, anti emperyalizm ya da bu müzik aracılığıyla ne anlatmak ne bağırmak istiosak, bu müziğin arkasında para dönüo ve para da ne demek? kapital demek kapitalizm demek.

2. olarak arkadaşlar bu başlıklar altında, kapitalizm, sosyalizm, komünizm, anarşizm, insan hakları ve bunun gibi ideolojiler, kavramlar hakkında konuşup duruoruz. Bu konular hakkında atıp tutarken bu konukara ne kadar hakimiz? Bu konular hakkında ne kadar okuyoruz ne kadar bilgi birkimimiz var? Herkes için demiorum kesinlikle, ama bu konularda bi iki satır bişey okumuş insanları kahakahalarla güldürecek laflar da edioruz. Dikkat edelim diorum...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.