Eurovision

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

issirganotununissirmiyani yazdı:kenan dogulunn yaptıgı açıklamarı çok aptalca buldum türkçe söylemek geri kafalık demiş kendine güveniyorsa türkçe söylüyerek başarı elde etsin
yoo ben dinleidğim kadarıyla çok mantıklı şeeler söledi asla geri kafalılık tarzı şeeler demedi :)
çok mantıklı şekilde açıkladı düşüncelerini ve ben hak veriyorum açıkcası ingilizce sölenmesine çok karşı değilim :oops:
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

bizim kadra abartan baska ülke var mıdır
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

biryandan hak vermek lazım adama artık evrensel bir dilde söylemek lazım bazı şeyleri ve ayrıca görsel bir show lazım orada bunuda başaracak güçte kenan ben cok sevindim umarım yanılmam
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bencede ingilizce söylenmeli.. türkçe olunca olmuyo bişi işte.. niye bu kadar kasıyolarki??.. sanki kendileri günlük konuşmalarında çok acayip güzel kullanıyolar türkçeyi!!.. ayrıca adamlar anlamadıkları şeyi neden desteklesinler..??.. bende ne dediini anlamadıım adamı yüceltmem.. ayrıca kenanda sjustin bozması bişi oldu son zmnlarda.. yakışıodu herife.. ingilize şarkıyıda ona uygun showuda gayet kaldırır diye düşünüorum.. son olarakda "yürü be kenanım!!" diorum.. :010 :006
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

TDK nun açıklaması
Bu yılki “Eurovision” şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil etmesi kararlaştırılan Kenan Doğulu’nun yaptığı açıklamada “Türkçe olması eski kafaların düşüncesi. İngilizce daha çok insana hitap etmesi açısından önemli” sözlerine yer vermesi son derece talihsiz bir açıklama olmuştur. Ününü, söylediği Türkçe şarkılara borçlu olan birinin Türkçe söylemenin eski kafalılık anlamına geldiği biçiminde açıklama yapması, Türkçemize saygısızlıktır. Kenan Doğulu, önce bu dili öğrendiği annesinden sonra popüler müzikte Türkçenin en güzel örneklerini veren sanatçılarımızdan daha sonra da bütün milletimizden özür dilemelidir.

Bilindiği gibi “Eurovision” bir beste yarışmasıdır. Değerlendirme beste açısından yapılmaktadır. Durum böyleyken “en çok insana” hitap etmesi için Türkçe dışında bir başka dille şarkı söylemek istiyorsa Kenan Doğulu o zaman Çince söylesin…

Öte yandan, İngilizceden medet umması sanatçının kendisine olan güvensizliğini göstermektedir. Önemli olan Türkçe sözlü bir parçayla ve bu sözlere uygun güzel bir besteyle yarışmaya katılmaktır. Keramet İngilizcede olsaydı Sertab Erener’in İngilizce şarkısıyla birinci olduğu yıl İngiltere İngilizce şarkıyla katıldığı yarışmada sonuncu olmazdı.

Yapılması gereken, Türkiye’nin “Eurovision”a Türkçe sözlü şarkıyla katılmasıdır. TRT de, bu konuda kararlı bir duruş sergilemeli, Türkçe dışındaki dillerle yarışmaya katılmayı engellemelidir. Böylece, her yıl “Eurovision”a katılacak şarkının dili konusundaki tartışma da ortadan kalkmalıdır
En son sulmuk tarafından 30 Ara 2006 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
özgürlüğün esiri olmak?.... - sülmük

Kullanıcı avatarı
sulmuk
Üye
Üye

Mesaj gönderen sulmuk »

evet arkadaşlar bu soruya cevap vermek gerekir, puanı ingilizce arttırıyorsa ingilterenin her sene üst sıralarda olması gerekmez mi
özgürlüğün esiri olmak?.... - sülmük

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

sulmuk yazdı:evet arkadaşlar bu soruya cevap vermek gerekir, puanı ingilizce arttırıyorsa ingilterenin her sene üst sıralarda olması gerekmez mi
ingilterenin katıldıgı besteleri bi dusun.. sonra bi de bu yıl eurovision u bbc den izle.. bizim kadar ciddi alıp almadıklarına bi karar ver. ayrıca bi dili anadilin olarak konusmak guzel beste yapacaksın anlamına da gelmez.
ayrıca turkce olan kac sarkıyla basarılı olmusuz.. ingilizce konusunda 2de 2 basarılı olduk.
bi de cince konusuna gelirsek.. "euro"vision taktir edersin ki avrupa muzik yarısması.. avrupada en cok konusulan dil ingilizcedir o yuzden en mantıklısı odur

bunun dısında eurovision cok sacma bi olaydır ama ulke tanıtımı icin onemli oldugu icin ve bizlerde medeni insanlar oldugumuz icin kendimizi avrupaya en iyi sekilde tanıtmalıyız di mi?!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Kendi ilgilendigimiz muzik tarzı olan rock muzik penceresinden bakalım bu olaya. Bilindigi uzre bir cok ulkeden bir cok grup tanıyoruz/dinliyoruz. Yabancı Rock kısmına girip, en cok mesaj atılan baslıklara bakın bakalım. Bu grupların kacı anadilinde yapıyor, kacı İngilizce yapıyor. İstesekte istemesekte Ingilizce Avrupa'nın resmi olmasa da anadilidir. Avrupa'ya hitap ederken İngilizce kullanmamaksa cidden abesle isgaldir. Universitelerin, liselerin anadili bırakıp İngilizce'de egitim verdigi, kendi icinde İngilizce bilmeyenin adamdan sayılmadıgı, is bulamadıgı bir ulke haline gelmisken hala Avrupa'ya acılan sarkımız neden Turkce degil sorgulamak bana komik geliyor.

İngiltere neden kazanamıyor denmis birde. Bunun en onemli sebebi yarısmayı ciddiye almamaları. Amator muzisyenlerini gondermeleri. Gondersinler bakalım Sting'i, Placebo'yu, bakalım o zaman ne oluyor... İkincisi dunyadaki siyasal durusları. Amerika'nın bu kadar yanında duran bir ulkeye karsı boyle bir protesto gayet normal.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
_RockMania_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _RockMania_ »

in_ven yazdı:bizim kadra abartan baska ülke var mıdır
sanmam :fie

Kullanıcı avatarı
_nightwish_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _nightwish_ »

bencede sanmam insanlar müzühi o duyguyla dinlemiyorlardır eminim bi A.B.D rock'cuyu bizler sırf A.B.D li diye dinlememezlik yapmıyoruz demi
OLAYA BU YÖNDEN BAKMALI

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

_RockMania_ yazdı:
in_ven yazdı:bizim kadra abartan baska ülke var mıdır
sanmam :fie
Dun Feridun Duzagac'ta bundan bahsetti ve Eurovision karsıtı oldugunu dile getirdi. Ayrıca Kenan'ın Turkce soyledigi sarkılarıda biliyoruz dedi ve bu konuda da fazlasıyla haklıydı.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

jonnathan yazdı:Kendi ilgilendigimiz muzik tarzı olan rock muzik penceresinden bakalım bu olaya. Bilindigi uzre bir cok ulkeden bir cok grup tanıyoruz/dinliyoruz. Yabancı Rock kısmına girip, en cok mesaj atılan baslıklara bakın bakalım. Bu grupların kacı anadilinde yapıyor, kacı İngilizce yapıyor. İstesekte istemesekte Ingilizce Avrupa'nın resmi olmasa da anadilidir. Avrupa'ya hitap ederken İngilizce kullanmamaksa cidden abesle isgaldir. Universitelerin, liselerin anadili bırakıp İngilizce'de egitim verdigi, kendi icinde İngilizce bilmeyenin adamdan sayılmadıgı, is bulamadıgı bir ulke haline gelmisken hala Avrupa'ya acılan sarkımız neden Turkce degil sorgulamak bana komik geliyor.

İngiltere neden kazanamıyor denmis birde. Bunun en onemli sebebi yarısmayı ciddiye almamaları. Amator muzisyenlerini gondermeleri. Gondersinler bakalım Sting'i, Placebo'yu, bakalım o zaman ne oluyor... İkincisi dunyadaki siyasal durusları. Amerika'nın bu kadar yanında duran bir ulkeye karsı boyle bir protesto gayet normal.
+ 1000 ;)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

nette takılırken şu video ve altına yapılan yorumlar gözüme takıldı
http://www.youtube.com/watch?v=3zOPR7_m44A&NR sanırım gerçekten mükemmeldi..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

simsiyah_85 yazdı:nette takılırken şu video ve altına yapılan yorumlar gözüme takıldı
http://www.youtube.com/watch?v=3zOPR7_m44A&NR sanırım gerçekten mükemmeldi..
http://www.youtube.com/watch?v=CmgjIoe4ns4
Gülseren'e nazaran güzeldi bence ;) Athena'yı beğenenler oldu, beğenmeyenler oldu..Fakat bir gerçek varsa,o da o yaz barda çalışırken bir çok turistin bana bu parçanın adının sorduğudur(beğendikleri için)..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

_nightwish_ yazdı:bencede sanmam insanlar müzühi o duyguyla dinlemiyorlardır eminim bi A.B.D rock'cuyu bizler sırf A.B.D li diye dinlememezlik yapmıyoruz demi
OLAYA BU YÖNDEN BAKMALI
Yunanistan her zaman G.Kıbrıs Rum Kesimi'ne,G.Kıbrıs Rum Kesimi de Yunanistan'a her zaman tam puan veriyor değil mi?Birçok ülke puan verirken öncelikli olarak ilişkilerinin daha iyi olduğu komşu ülkelere puan verdikleri de bir gerçek.. Bu yönden de bak bence..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
Lovalace
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lovalace »

Kenanın rakiplerinden bir kaçının parçaları belli oldu ve çok dandik şarkılar insanın için boğuo
† ßaris bili©i †

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

off ya neden bu kadar ciddiye alıyoruz ki şu yarışmayı anlamak zor!!!
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

valla lan bi türlü anlamadım gitti ya.Ülkelerin arasında en çok değer veren biziz.daha yarışmaya kaç ay var şimdiden forumlarda tartışılmaya başlandı röportajlar haberler elemeler bu ne be.Yani elimizde hazır bişey yok onumu oluşturmaya çalışıyoruz.Ayrıca ingilizcede neki brezilyalılar uyduruk bir dilde söylediler yani dil değil garip bişey ve adamlar 3. oldular.Önemli olan orada insanları nasıl coşturduğun bence...Daha mistik bişeyler olmalı bütün ülkeler genelde pop söylüyo zaten

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

plastic yazdı:off ya neden bu kadar ciddiye alıyoruz ki şu yarışmayı anlamak zor!!!
burda yazanlardan kimsenin çok aşırı bi boyutta ciddiye aldığını düşünmüyorum şahsen ben..

kaldı ki hiç ama hiç umursanmıcak bişey değil sonuçta sertab birinci olduğunda burda bu konun fazla abartıldığını düşünenler hiç mi vay bee demedi merak ediyorum açıkçası neyse yaa :006

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

demezmiyiz abi ben mesela bayrağı aldım vay be ne şanlı türküm diye sokaklarda çılgınlar gibi bağırdım

Kullanıcı avatarı
_RockMania_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _RockMania_ »

Şahsen benim eurovision denen hadiseden Sertab'ın kazanmasından sonra haberim oldu...sonrada unuttum zaten :-D

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

st_anger_07 yazdı:valla lan bi türlü anlamadım gitti ya.Ülkelerin arasında en çok değer veren biziz.daha yarışmaya kaç ay var şimdiden forumlarda tartışılmaya başlandı röportajlar haberler elemeler bu ne be.Yani elimizde hazır bişey yok onumu oluşturmaya çalışıyoruz.Ayrıca ingilizcede neki brezilyalılar uyduruk bir dilde söylediler yani dil değil garip bişey ve adamlar 3. oldular.Önemli olan orada insanları nasıl coşturduğun bence...Daha mistik bişeyler olmalı bütün ülkeler genelde pop söylüyo zaten
Brezilya?
betterman.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ne abi belçika mıydı bi ülkeydi işte böyle kendleri bi dil oluşturmuşlar sırf yarışma için ve çok tatlı olmuştu

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

st_anger_07 yazdı:ne abi belçika mıydı bi ülkeydi işte böyle kendleri bi dil oluşturmuşlar sırf yarışma için ve çok tatlı olmuştu
yok hani brezilya güney amerika'da ya, ne işleri var diye merak ettim örovizyon'da.
betterman.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

doğru abi ne blym işte ama hakikaten ben sırf o şarkı içingittim arkadaştan cd çektim ya :-D