Türkçe Rock doğru yolda mı?

Tarzlar, şarkılar, sözler, klipler...
Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Türkçe Rock doğru yolda mı?

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

sağol jonnathan bu konuyu açmak aklımda yoktu ama iyi oldu sizinde fikirleriniz öğrenmek istiorum acaba bi ben mi rahatsızım bundan? ewet çok kaliteli isimlerde çıkıor ama rahatsız olduğum sey rock giderek popülerleşiyor ve bunun getirdiği en büyük dezavantaj kalitesiz sadece trend olduğu için kurulan gruplar.. son döneme baktığım zaman birçok rock ruhundan yoksun grup sayabilirim .. yeni albüm yapmış kaliteli isimler (tabi ki bana göre kalite diorum çünkü zewkler değişir) örneğin malt'ın bi geçmişi var badluck olarak elemanların antislience olarak.. peyk 12 yıllık bi grup mesala.. karapaks desen yıllarca bu müziğe emek vermiş insanlardan kurulu.. bunlar yeni albüm yapmasına karlın bu piyasadaki isimlerdi... diğer tarafta 84 redd zakkum geceyolcuları yüksek sadakat vb rock'ın sadece görüntüsü diim ruhu yok
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Re: türkçe rock hakkında

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

mavisakal_kan yazdı:sağol jonnathan bu konuyu açmak aklımda yoktu ama iyi oldu sizinde fikirleriniz öğrenmek istiorum acaba bi ben mi rahatsızım bundan? ewet çok kaliteli isimlerde çıkıor ama rahatsız olduğum sey rock giderek popülerleşiyor ve bunun getirdiği en büyük dezavantaj kalitesiz sadece trend olduğu için kurulan gruplar.. son döneme baktığım zaman birçok rock ruhundan yoksun grup sayabilirim .. yeni albüm yapmış kaliteli isimler (tabi ki bana göre kalite diorum çünkü zewkler değişir) örneğin malt'ın bi geçmişi var badluck olarak elemanların antislience olarak.. peyk 12 yıllık bi grup mesala.. karapaks desen yıllarca bu müziğe emek vermiş insanlardan kurulu.. bunlar yeni albüm yapmasına karlın bu piyasadaki isimlerdi... diğer tarafta 84 redd zakkum geceyolcuları yüksek sadakat vb rock'ın sadece görüntüsü diim ruhu yok
sana %1oo katılıyorum yalnız redd i bence kalitesizler grubuna dahil etmek yanlış olur.gerek duruşlarıyla gerek şarkı sözleriyle sağlam bi grup ve bunu ikinci albümleriyle ispatladılar bence.evet türkiyede rock piyasası her geçen gün büyüyo gibi gözükse de bence hala çıkan gruplar yeterli değil.dediğin gbi zaten çoğuda vasatın altında.yine ne varsa eskilerde var.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

evet önceleri sadece fantezi müzikte tek şarkılık sanatçılar vardı aynı hastalık şu anda rock müzige sıradı allahtan kurban mavisakal pentagram gibi mükemmel gruplarımız yeniden toplandı müzik zevkinden yoksun kalmadık . zaten kurbanın dağılma nedenide yaptıkları çok iyi bir albümün dandik gruplar kadar satmaması deilmiydi
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

turkce rock'ta bozulma bence muzikten daha cok ruhtan geliyor. bi suru grup var piyasada "abi kızlar dinliyor son trend bu lan al bi elektro tamamdır" mantıgıyla hareket eden.. insanların giderek "moda" olmasından dolayı muzige kolaydır, herkes yapar gozuyle bakmaya basladılar.. cevrenize bi bakın, herkes ressam degildir, tiyatrocu degildir ama herkes muzisyendir, herkes guzel sarkı soyler.. oysa muzikte bi yetenektir, ilgidir.. unutuldu bu uzun zamandır.

herkesin kendini muzisyen sanmasından dolayı cıktı bunlar hep.. yuksek sadakat orneginden gidicem.. iki sarkı yaptılar diye roportaj reddetmeler, ukalalıklar fln, sorsanız biz muzisyeniz derler, muzisyenlik nedir ki once onu bilseler keske..

neyse konuyu cok dagıttım, toparlayayım
amator olsun album yapmıs olsun bazı gruplar muzik amaclı yapmıyorlar bu isi ve bu da kaliteyi dusuruyor..

muzik ne icin yapılmalı sorusuna artık "hatun icin", "moda icin", "para icin" diyen insanlar oldukca da muzik gelismez, gelisemez..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

issirganotununissirmiyani yazdı:evet önceleri sadece fantezi müzikte tek şarkılık sanatçılar vardı aynı hastalık şu anda rock müzige sıradı allahtan kurban mavisakal pentagram gibi mükemmel gruplarımız yeniden toplandı müzik zevkinden yoksun kalmadık . zaten kurbanın dağılma nedenide yaptıkları çok iyi bir albümün dandik gruplar kadar satmaması deilmiydi
demek istediğimde bu .. hala kurban mavi sakal pentagram .. kesmeşeker vb grupları anıyoruz herkes rock patladı dior ama hala en sewdiğimz şarkıalr nerden baksan bi 5yıllık bu nasıl patlama? ..
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Başlığı editledim, sanırım böyle daha açık oldu konumuz.

Evet seninde söylediğin gibi biraz ışığı gören geliyor havası oldu Türk Rock'ta ama böyle bir patlama bence sırada bekleyen gruplar için gerekliydi. Zakkum başlığında dediğim söylediğim gibi, Mor ve Ötesi, Duman gibi grupların tutulması birçok grubun önünü açtı. Belki bu süreç olmasaydı yapımcılar rock muziğe yaptıkları yatırımı yine çok düşük seviyede tutacaktı ve ilk albümleriyle kendini kanıtlamış gruplara albüm şansı çok daha geç verilecekti veya verilmeyecekti.

Tabikide çıkan grupların hepsi birbirinden kaliteli değil, arada piyasayı somurmek isteyenler mutlaka olacak ama dinleyiciler -yani biz- bunun ayrımına varırsak ve desteklersek zaten kaliteli müzik ilerleyen süreçte ayakta kalmasını bilecektir.

Uzun lafın kısası biz üstümüze düşeni yaptığımız sürece, rock muzik acısından korkmaya gerek yok...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

yüksek sadakatten örenek verdiniz bende hayko cepkinden örenek veriim: eywallah çok ii bi müzik adamı ama bence bi o kadarda kurnaz biri canlı performansı ile albüm arasında dağlar kadar fark var oysa rock müzik yapan herkes canlı performansını en kusursuz biçimde albüme yansıtmak ister çünkü rock müziğin özü budur.. ama hayko cepkinde bu tam tersi nedeni bana göre piyasaya oynaması..

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Müziği hangi niyetle yaparlarsa güzelliğide ona göre değişiyor.
Popülerlik için yapanlar geçiçi olduğunun burdakiler farkında. İçinden geldiği gibi yapanlasa müziğin zevkini bizlerede tattırıyor. Şöyle bişey var sanıyorum, (kaliteli mi dersiniz artık bilmem) sağlam grupların dinleyici kitlesi albümleri arşiv yapmak için alıyorlar. Kötü anlamda söylemiyorum. Orjinal almayan kişiler bunun farkına varamaz.

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet veronique, dedigi gibi iş biraz daha ticarete döküldü şu anda patlama yok bence sadece saman alevleri var birden parlar sonra azalır söner gider zatenn rock müziktten isim say dediklerinde sayacagımız isimlerin %90 nı en az 4 5 yıl önce popüler müzik revaçta iken çıkan kişiler olacaktık çünkü biz popüler değilken bile rock dinliyorduk

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

ya aslında populerken dinlesin dinlemesin degil de gercekten sevdigi icin dinlesin, muzik yapsın istiyorum ben insanlar.. insanı dinledigi muzikten de sogutuyorlar ona deliriyorum

bi de mavisakal_kanın dedigi gibi mesela hayko bence diger muzisyenlerle calısırken alt yapı duzenlerken daha basarılıydı, albumunde o sarkıların tadı yoktu cunku albumler rock muzige gore cok fazla elektronik alt yapı iceriyor.. ben elektronik muzik severim o baska konu ama sevmeyen birine gore yaptıgı muzik iyi olmayabilir

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bana göre doğru yolda.Eskiye nazaran daha fazla türk gruplarının şarkılarını dinliyorum -bu bile benim için birşeydir.Popülerlikmiş, şanmış, şöhretmiş, yok bilmem hangi kesim bu grupları dinliyorumuş pek ilgilendirmiyor beni açıkçası.Bu nedenle de bu tür kaygılar duymuyorum.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bence türk rock iiye gidiyor.. efet bazı isimler malesef piyasa oluyo.. ama bu türk rockın gidişatından diil.. artık neye ilgi duyacağını şaşırmış, aval aval her boka atlayan nesil örneklerinden kaynaklanıyo.. müzisyenlerinde rock dinleyicisininde bunu durdurabilceğini sanmıyorum.. piyasalaştıran arkadaşların kendilerine yeni ilgi alanları bulmasını ümit ediyorum sadece..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

rock müziğin belli bir bakış açısı vardır kökeninde başkaldırma vardır ..dünyanın kötü gidişatına isyan vardır.. rock sadece müzik değildir .. biraz klasik olcak ama cidden bi yaşam tarzıdır.. ama bu yaşam tarzını anlamayanlar giyiolar siyahları . yapıolar makyajı sonra kim ne dinliosa dinliorlar ortalıkca rock''CI'' yım die dolaşıolar.. ve 0 bilgileri bu müzik hakkında.. rock'ın popüler olması gerçekten ironik çünkü kökeni zaten popüler kültüre karşı olması.. ya mor ve ötesi ilk çıktığı zaman izmire gidip albümünü almıştım hiçbiyerde yoktu rock aşkı böyle bişey ama şimdi heran heryerde bulabilirsiniz (bu kötü bişey mi tabiki hayır ama demek istediğim ben halada sewdiğim albümü bulmak için çaba harcıorum ama bazıları o grup patlamdan isimlerinden bile haberdar değil herkes dinleyince aaa süper grup bende dinliim diyip üzerinde ahkam kesebiliolar)

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

işte efet.. bahsettiğim *artık neye ilgi duyacağını şaşırmış, aval aval her boka atlayan nesil örnekleri*nin tipik davranışları onlarda..
ama şöle bi durum var.. illa her siyah makyaj yapana, siyah bişiler giyene "ay bu rockcıyım die takılıo mal!!.." muamelesinin yapılması yanlış.. adam siyahı seviyodur.. kendine yakıştırıyodur yapar.. sonuçta *siyah sadece rock dinleyenlerin rengidir!!* diye bi kural fln yok.. bunun tam tersi oluyosa.. mesela ben ve çevremdeki rock dinleyen insanların hiçbiri simsiyah çıkmıyoz ortalığa.. her rock dinleyen siyahlara bürünmüyosa, başka türe ilgili insanlar siyahlanabilir..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

siyahı sadece örnek olarak verdim dedğin insanlar rockı böyle gördüğü için benm için nasıl göründüğünün bi önemi yok yani.. sonuçta bende siyah giyerim çoğunlukla belki benim içinde öyle düşünüolar ama umrumda değil yani..

Kullanıcı avatarı
Müdavim Üye
Müdavim Üye

mavisakal_kan, gerçekten güzel bir konu açmıssın keşke bunu anketleseydikde düşüncelerimizi görseydik ;)

Karga
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Karga »

Doğru yolda gidiyor ki bu müziği yapan müzisyenler popüler olabiliyorlar, doğru yolda ki para kazanmak isteyenler eskisi gibi popcu olarak değil rockçı olarak kendini sunmaya hevesleniyorlar. Yarışmalarda ismi lazım değil kişiler rockçı imajı ile popüler olabiliyorlar.

Her şeyden önemlisi bu toplum artık rock imajını kabul ediyor. Bundan 8-9 yıl önce bir çoğumuz satanisttik, unutmayalım :) İnsanların gözünde ben kedi kesen bir adamdım. Babam bile eve çağırmıştı beni konuşmak için :D Düşünün yani...

Türk rock müziğini artık toplumun kabul etmiş durumda. Bağrına basmış onu :p

Burada olay artık bizim gibi bir çok sitede yazılar yazan, farkında olmasa da yorumları ile bazı kişileri bu diyarlardan süren, bazı kişileri hak ettiği yere çıkartan duyarlı, bilinçli, çalışkan, asla derslerinde zayıf almayan kişilerde.

İnsanlar bu müziği dinlemeye başladığında google den aratacak burayı, başka bir siteyi bulacak ve bakacak ki rock müziği dediği şeylere buralarda gülüyorlar. Sonra yorumları okuyacak. Yerden yüksek'i dinleyecek mesela. Cem Köksal'ı dinleyecek. Sonra onu da kendimizden yapacağız. Aklını yıkayacağız onun, siyahlar giydirip kedi yedireceğiz. Ne kadar kötüyüz biz. nihahah.

(Ben bu aralar foruma bir şey yazmayım. Sonradan sapıtıyorum)

Neyse. Anladınız siz beni...
Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!

Resim

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

kötü yolda.......

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Medya Patlama var desede sanmıyorum,özellikle 84,yüksek sadakat gibi zırvaların 2-3 şarkı ıle unlu olmaları ve ondan sonra sadece imajdan oluşan kendını rocker olarak yorumlayan ve göstermeye calışan tipler cıktı pıyasaya..zamanında kupe taktıgım ıcın bana demedıgını bırakmayan ınsanlar sımdı bı ımaj yarısını gırıyolar 2-3 grup dınleyerek ısın ehli olduklarını zannedıyorlar,onlar ıcın basıt bı kavram sadece rock,müzikle ya da müzisyenle alakaları yok.. arada iyi gruplarda çıktı,ama genel olarak kötü bence...
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Karga yazdı:Her şeyden önemlisi bu toplum artık rock imajını kabul ediyor. Bundan 8-9 yıl önce bir çoğumuz satanisttik, unutmayalım :) İnsanların gözünde ben kedi kesen bir adamdım. Babam bile eve çağırmıştı beni konuşmak için :D Düşünün yani...
Valla abim ne güzel söylemiş ağzına sağlık..

Dışarıda gezerken giyim tarzından yada dinlediği müzikten ötürü satanist yerine Emo yada Gothic yakıştırmasının yapılması daha iyi gibi geliyor kulağa..

Boşverin siz.. Rock Müzik daha da popüler olsun daha çok rock müzik yapan yada yapmaya çalışan insanlar çıksın piyasa biz bir şey kaybetmeyiz..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

gidişat iyi bencede ... zaten kötü olanları biz, kaliteli rock müzik dinleyicileri eliyoruz :)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

ben daha çok, "bu grubu herkes dinliyor, işte abi bak bu piyasa oldu dinlenmez bu şimdi, ben herkesin dinlediği şeyi dinlemem" şeklindeki yorumları sevmiyorum.. insan zevk aldığı şeyi dinlemeli onun bunun arşivindeki ya da listesindeki şarkılara göre değil.. yani "özenti" diye tabir ettiğimiz bir grup insan dinliyor diye o grubu ya da şarkıcıyı kötülemek olmaz. he şöyle bi durum var, yine o "özenti" kesimin dinlediği gruplar ya da şarkıcılar, dinleyici kitlesinin yoğun olduğu yere göre davranırlar ve bu durumda da beklentilere cevap olacak çalışmalar ve üretilecek olan yeni parçalar giderek onların zevklerine hitap eder ve bu da kaliteyi düşürür...

ben de turk rockın kötüye gittiğini düşünüyorum.. daha doğrusu, kötüye gitmekten çok, artık üretilen şeylerin çok basitleştiğini düşünüyorum.. yeni grupların çıkması tabi ki sevinilecek bir durum ama artık gruplar da önlerinde olan 1-2 örneğe göre hareket ediyorlar.. bu da farklılığı ortadan kaldırıyor doğal olarak.. yeni çıkan çoğu grubun bir albüm içindeki şarkıları tek düze.. aynı ritm, benzer sözler, aynı tema.. yani "aha işte benim bıkmadan usanmadan dinleyebileceğim bi grup çıktı" diyemiyoruz..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

whatsername yazdı:
ben de turk rockın kötüye gittiğini düşünüyorum.. daha doğrusu, kötüye gitmekten çok, artık üretilen şeylerin çok basitleştiğini düşünüyorum..
benim bıkmadan usanmadan dinleyebileceğim bi grup çıktı" diyemiyoruz..
bundan 10-15 sene önce Türk Rock müziği çok mu üretkendi de şimdi kötü,basit şeyler üretiyor...o kadar sene önce "Rock müzik" tarzında birşeyler yapmaya çalışan bu kadar grup yoktu öncelikle..Karganın da dediği gibi 10 sene önce rock müzik seven insanlar kedi kesen azılı satanistlerdi çoğu kişiye göre..
topluma rock müziği kabul ettirenler de senin "kötü üreticiler" dediğin gruplar sayesinde oldu...girişimci birileri herhangi bir topluluğa yeni bir müzik oluşumunu gerektiği gibi tanıtabiliyorsa varsın bunlar insanların gözünde "kötü üreticiler" olsun ben razıyım..bunların temsilcileri artıyor artan temsilciler de geçmiş gruplara göre "kötü şeyler" üretiyorsa bunlar zaten dinleyici tarafından elenir..
bu yüzden Türk Rock müziğine yapılan yatırımların artması böyle girişimci gruplar sayesinde oldu (ki bu işe girmeden önce türün tutulacağını kimse kimseye garanti edemezdi..ticari kaygı değil,yaptıkları türden ötürü beğeni,beğeniden önce hoşgörü kaygısı vardı..)
whatsername yazdı: yeni grupların çıkması tabi ki sevinilecek bir durum ama artık gruplar da önlerinde olan 1-2 örneğe göre hareket ediyorlar..
burdaki "örnek" kavramını biraz açmak lazım örnek alınan kişi kim grup kim..
zira çıkan grup pink floyd,led zeppelin,deep purple gibi bugün bile dünyanın en iyi müzik topluluğu olarak gösterilen ve rock müzik türünün gelişmesinde ve değişmesinde en büyük paylara sahip grupları örnek alıyorlar ve onların müziğine yaklaşmaya çalışıyorlarsa onlar gibi 1-2 örnek 10 tane örnekten çok daha iyidir..

vel hasıl : Türk Rock'ın geldiği yer beğenilmeyecek küçümsenecek bir yer değil.. aksine sevinmemizi gerektiren bir yerde..
hepimiz Türk rock un ilk örneklerini cesur gruplar sayesinde televizyonlardan öğrendik..bu türün toplumca kabullenilmesi de türeyen birsürü grup sayesinde oldu..
eğer bu tür geçmişine gömülüp gitseydi şimdi hiçbirimiz birer rock müzik dinleyicisi olamayabilirdik..
zira hiçbirimiz birer "rock-sever" olarak doğmadık..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

bulletproof yazdı:
whatsername yazdı: yeni grupların çıkması tabi ki sevinilecek bir durum ama artık gruplar da önlerinde olan 1-2 örneğe göre hareket ediyorlar..
burdaki "örnek" kavramını biraz açmak lazım örnek alınan kişi kim grup kim..
zira çıkan grup pink floyd,led zeppelin,deep purple gibi bugün bile dünyanın en iyi müzik topluluğu olarak gösterilen ve rock müzik türünün gelişmesinde ve değişmesinde en büyük paylara sahip grupları örnek alıyorlar ve onların müziğine yaklaşmaya çalışıyorlarsa onlar gibi 1-2 örnek 10 tane örnekten çok daha iyidir..
yeni grupların çıkması tabi ki sevinilecek bir durum bunu tekrar ediyorum evet yeni gruplar sayesinde iyiyi ve kötüyü ayırt edebilme imkanı doğuyor, evet bizlerin sayesinde bunlar eleniyor zaten ama anlatmak istediğim bu değil.. madem biri müzik yapma amacıyla ortaya çıkıyor, bence bu durumda elinden gelenin en iyisini yapmalı.. her çıkan grup pink floyd, deep purple, led zeppelin gibi grupları taklit etmiyor malesef olsa başım gözüm üstüne türkiyede o kapasitede bir çok grup olsun tabi daha ne istenir ki müzik adına.. burda söylediğim A grubu şunu taklit etmiş, B kişisi aynı şunun gibi yapıyor değil. son zamanlarda ortaya çıkan eserler -bunu genel anlamda söylüyorum- aynı ritm, benzer sözler, aynı tema üzerine kuruluyor
bulletproof yazdı:vel hasıl : Türk Rock'ın geldiği yer beğenilmeyecek küçümsenecek bir yer değil.. aksine sevinmemizi gerektiren bir yerde..
hepimiz Türk rock un ilk örneklerini cesur gruplar sayesinde televizyonlardan öğrendik..bu türün toplumca kabullenilmesi de türeyen birsürü grup sayesinde oldu..
eğer bu tür geçmişine gömülüp gitseydi şimdi hiçbirimiz birer rock müzik dinleyicisi olamayabilirdik..
zira hiçbirimiz birer "rock-sever" olarak doğmadık..
turk rock'ın geldiği yeri tabi ki de küçümsemiyorum. alternatif sayısı fazla her şeyden önce ki bu gayet iyi bi durum.. ama ben son çıkan gruplarda, bir mavi sakalın, bir pentagramın, ya da bir kesmeşekerin verdiği tadı ve hazzı alamıyorum.. benim anlatmaya çalıştığım buydu
En son whatsername tarafından 08 Şub 2007 01:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

şükür duman kurban var da doğru yolda şimdilik :)