Site Hakkında Öneri ve Istekler

Öneriler, düşünce, istekleriniz ve duyurular...
dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

daha önce belirtildi mi bilmiyorum ama 'hızlı cevap-mesaj' mı ne diye bişey..neden yokk??

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

dead_or_alive yazdı:daha önce belirtildi mi bilmiyorum ama 'hızlı cevap-mesaj' mı ne diye bişey..neden yokk??
sanırım ben söylemiştim.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

daha önce dile getirildimi bilmiyorum ama keşke avatarların altında üyenin online offline olduguna dair bir işaret olsa :006
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

öneri ve isteklerinizi buraya alalim arkadaslar.

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

ya arama yapıyorum ama çıkmıyor sonra onunla ilgili başlık açınca arama yapmıomusun diosunuz?? :007

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

elisirg yazdı:ya arama yapıyorum ama çıkmıyor sonra onunla ilgili başlık açınca arama yapmıomusun diosunuz?? :007
şimdi sen ne istedin yada ne önerdin anlamdım ben :016
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

elisirg yazdı:ya arama yapıyorum ama çıkmıyor sonra onunla ilgili başlık açınca arama yapmıomusun diosunuz?? :007
sitede 2 yerden arama yapılabiliyor ama 2 side işime yaramıyor annamadımm: P :-D açcaam başlık yinr var yine var

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

dead_or_alive yazdı:
sitede 2 yerden arama yapılabiliyor ama 2 side işime yaramıyor annamadımm: P :-D açcaam başlık yinr var yine var
Arama yaptığın kelime de önemli tabi...

Mesela Metallica ile ilgili bir başlık açacaksın..!

http://www.rocktr.com/modules.php?name= ... de=results

Sayfasında "Metallica" yazarsan sonuçlar epey fazla çıkıyor..

Ama sen başlığı yabancı müziğe açacağın için sol tarafta forum kategorisindeki "Yabancı Müzik" bölümüne bakacaksın.. Diğerlerine de bakmaya kalkışırsan işin içinden zaten çıkamazsın..
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
forzarock
Üye
Üye

Mesaj gönderen forzarock »

siteye yeni üye oldum...

bazı moderatör arkadaşlardan resmi bi dille yazılmış ciddi devlet raporu gibi özel mesaj geldi..

sonuçta burası rock müziğin forum sitesi... harbiden garip geldi.. daha özgür daha asi bir hava olması gerekmez mi??

ikincisi, sitede ben de dahil atak (hakaret etmeden tabii), tatlı sert üslub, eleştirel dil kullananlara karşı biraz daha hoşgörülü olunsa yol verilse sitenin zenginliği ve rengi açısından daha iyi olmaz mı?

tabii ki site yönetimine saygılıyım o ayrı...

iyi günler
"peşindeki fırtına yollar boyu izler gölgeni..."

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

forzarock arkadasin serzenisine anlam verememekteyim. 16 mesaja sahip bir üyenin bu kisa zaman icinde site yönetimi hakkinda edindigi bilgiler bu mudur?

Bu isin altinda baska bir bit yenigi aramaktayim ve sanirim buldum! yine de bu ben de kalsin...

forzarock'in 11.02.07, saat 23:20'de tarafima gönderdigi özel mesaj:
siteye daha yeni üye olduk dakka bir gol bir şeklinde siteden ayarımızı aldık..

gerçi tahmin etmedim değil, ama en azından silinmez başka bi başlık altına taşınır diye düşünmüştüm.. tabii forumu daha yeni tanıyorum yoksa kaç yılı devirdik forum kültürümü vardır yani...

iyi kabul "kayıp" nitelemesini ağır buldunuz da..

yabıncı müzik başlığına açtığım "dalgaların sesi Fado" konusunu niye uçurdunuz?
12.02.07, saat 18:15'de kendisine gönderdigim cevap:
Öncelikle selamlar,
Burhan Öçal neyin nesidir?
Forum Kurallarında yazılı olan 8. madde der ki; "Bir grup veya sanatçı hakkında yazılan ağır itham dolu mesajlar yazmanız kesinlikle yasaktır. Bkz: "iğrenç bir grup" Bunun yerine o kişi hakkında eleştirinizi yazabilirsiniz. Bkz: "Müzik zevkime uymuyor" Böyle mesajlar hoşgörü ile karşılanacaktır." Sanırım bu silinmesinin nedenini açıkça anlatmaktadır.
Kayıp Türk-Rock toplulukları?
Bu basligin silinme nedeni de ilgili baslik altinda belirtilmis : Bir şarkılık gruplar ve şarkıları
Dalgaların Sesi Fado
Bu baslik önce "Yabancı Müzik" basliginda acilmis ve olmasi gereken yer olan "Safi Müzik" forumuna tasinmis. (Bkz: Dalgaların Sesi Fado)

yani ortada ters bir durum görülmemistir.
hersey saglikli ve yolundadir.

mesajin için tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

KLiToRiS yazdı:
Trimpot yazdı:Forum Kurallarında yazılı olan 8. madde der ki; "Bir grup veya sanatçı hakkında yazılan ağır itham dolu mesajlar yazmanız kesinlikle yasaktır. Bkz: "iğrenç bir grup" Bunun yerine o kişi hakkında eleştirinizi yazabilirsiniz. Bkz: "Müzik zevkime uymuyor" Böyle mesajlar hoşgörü ile karşılanacaktır."

bu konudaki kuralı neden Hıfzhıhumma başlığında uygulamadınız çok merak ediyorum.. orada .. " şarkılarınız bok gibi" , " sizi dinlediğim zamana yazık ( ki bunu bir mod söyledi ) " siz punk yapıyorsanız ben hiç birşey bilmiyorum"

gibi yorumlar yaptınız site yönetimi olarak bu durumda size gülmekten başka birşey yapamam.. Çünkü kendinizle çelişiyorsunuz.. doğal olarak bu mesajda silinecek varsın olsun son mesajım nede olsa .. çünkü sitede herkes eleştirilebilir , site sahibi hariç..
Sen "anani sikeyim" diye sarki yapip, sonra da adam bana "bok" dedi diye ortaligi karistirirsan olmaz.

8. madde kuralini Hıfzhıhumma basliginda uygulamadigimizi kim söyledi? Bizzat ben uyguladim. Ama direkt olarak konuyu sildim. Cunku iclerinde en olumlu mesaj sanirim benim yazdigim mesajdi. Onu da kendi hakkimdan feragat ederek sildim.

Bir de google'da soyle bir arama yapalim bakalim: Hıfzhıhumma - Google'da Ara. İkinci sirada bir site görüyorum? RockTR mi o ne?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

açılan başlıkların saçma sapan nedenlerden dolayı silinmemesini öneriyorum.. sözüm tabeki dün açtığım atamıza hakaret içeren video ile ilgili olan başlıktır.. başlıkldaki konuşmalara malesef yetişememişim.. gereken cevabı zmnında vermeyi çok isterdim..

videonun izlendikçe popüler olcağına, görüntülerden haz alındığına dair bi kaç saçmalık okudum..

videonun siteye konmasının nedeninin anlaşılmadığı için sölemek istiyorum.. (belki bundan sonra işe yarar..) youtubeda video ile tepkini dile getirebilceğin, kaldırılmasını talep edeceğin yerler var dimi??.. şimdi bunu bana biri izletmese bende bunu buraya koymasam kim nerden görcek bunu??.. sonuçta milyonlarca fw mail atıosunuz insanlara tepki gösterelim bilmem kaç kişi olunca bilmem ne olcak ve önlerini kapatcaz tarzında.. e bu video içinde tepki gösterilmesi gerekmiomuydu??.. birilerinin bunu burda görüp yotubeda gerekli şeyi yapması gerekmiomuydu??..

bu video sayesinde oyuna ortak olunuomuş..!!.. bak sen!!.. daha neler öğrencez ya.. o zmn sen hbrleride izlemiosundr.. rezalete ortak olcan diye.. gazetede okumuosundr.. iş mi yane bu şimdi?!.. sadece izleyip birilerine laf yetiştirmeyi hedefliosan belki oyuna ortak oluosundr evet.. ama asıl amaç yukarda belirttiğim gibi tepkilerin youtubea yansıması videonun son bulmasıydı.. asıl oyuna gelmeyen insan, atasına duyduğu saygıdan sevgiden şüphe etmediği arkadaşlarına akrabalarına vb. bu linki atıp, videonun hakkettiği çöplüğe gitmesine yardımcı olandır..

ha bide bu sitenin böle rezaletlerle arama motorundan çıkmasından bahsedilmiş komik bi şekilde.. sanki bu sitede o olayı destekleyen yazılar yada kimseler var!!.. bi kere madem rock sitesindeyiz.. haksızlıklara karşı koyuş çabası içersindeki bi müzik türünü destekliyoruz.. o zmn bu tip saçmalıkların sitede yer alması yadırganmamalı.. bende istiklal marşının rock versiyonunun sitede yer almasını istemem o zmn.. ama bu tam bi saçmalık olur..!!

saygılar..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Başlığı yukardaki nedenlerden tamamen farklı sebeplerden kilitleyen kişi olarak kişisel cevabım şudur ki; Youtube'da ksıa dönemde çok izlenen, dikkat çeken videolar anasayfadan yayınlanıyor(diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin.) Böyle bir durumun olmasını hiç birimiz istemeyiz herhalde? Başlığı kilitlememinde tek amacı bunu engellemekti. Eğer benim bilgi yanlışımdan kaynaklanan bir durum varsa, lütfen özel mesajla bana ulaşın.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

tabeki doğru biliyosun.. ama aratan herkesin her zmn izleyebilceği bişi olmasındansa, 1 gün anasayfada olur belki ama sonra asla izlenemicek olması daha ii olmazmıydı??..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Daha sonra izlenemeyecek olması için anasayfada olması şart mı? Gerekli yerlere bu şekilde de şikayet yollanabilir?

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

yoo şart diil.. yollanabilir evet.. ama insanlar ulaşamadıkları ne olduğunu öğrenemedikleri bişi için neyi neye şikayet edebilirler??..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Yapmamız gereken basit. http://youtube.com/contact adresine girip bunu şikayet etmek...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya anlatamıyorum ben galiba?!.. o başlıkta topu topu 8-9 kişinin adı var.. İZLEYİPDE şikayet etmek isteyenler zaten ne yapması gerektiğini biliyodur.. peki ya üye sayısıyla övünen bu sitedeki bu 8-9 kişi dışındaki üyeler..??.. onlar durumun farkında nasıl olcak??..

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

angel_of_the_hell, videonun izlendikçe popüler olcağına, görüntülerden haz alındığına dair bi kaç saçmalık okudum..

komplikemanyak diyor ki :Bir daha oku o zaman açtıgın baslıgı,"ya abi direk küfürle başlamamak için zor tutuom kendimi.. daha fazla uzatmadan" ne güzel yol gösteriyorsun ne güzel bir baslık açıklaması yukarıda yazdıgın gibi bir açıklama yaparak açsaydın bu baslıgı belkide suan hala sitede olacaktı ve daha seviyeli tepkiler alacaktı. Başlıgı açtıktan sonra direk küfürler yagdı bu tür küfürleri ve Atatürk'ü o şekilde görmekten rahatsız oldum ve böyle bir tepki verdim. İsteyenler tekrardan bakabilirler yazılanlara ...

http://www.rocktr.com/modules.php?name= ... pic&t=6649

angel_of_the_hell,bu video sayesinde oyuna ortak olunuomuş..!!.. bak sen!!.. daha neler öğrencez ya.. o zmn sen hbrleride izlemiosundr.. rezalete ortak olcan diye.. gazetede okumuosundr.. iş mi yane bu şimdi?!.. sadece izleyip birilerine laf yetiştirmeyi hedefliosan belki oyuna ortak oluosundr evet.. ama asıl amaç yukarda belirttiğim gibi tepkilerin youtubea yansıması videonun son bulmasıydı.. asıl oyuna gelmeyen insan, atasına duyduğu saygıdan sevgiden şüphe etmediği arkadaşlarına akrabalarına vb. bu linki atıp, videonun hakkettiği çöplüğe gitmesine yardımcı olandır..

komplikemanyak diyor ki :Bu kısım bok atma ve karalama kısmı oluyor heralde o yüzden dikkate almıyorum cevapta vermiyorum ..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

sen bu siteye takılanları koyun flnmı zannediyosun..??.. senin bu yazdıklrını okuyanda "bu sitede bi başlığa cvp yazcak herkesin açıklama yazısı doğrultusunda yazdığını fln zanneder..".. doğru ya.. forum dediğin başlığı açan kişinin başlığı açarken kullandığı cümlelerin, savunduğu fikrin başkalarınca farklı şekilde desteklediği yerdir dimi??..

ayrıca ben açtığım başlıkdan ve kullandığım cümlelerden pişman diilim.. neden bunları bana kullandıınada anlam veremdim..??.. son zmnlarda bnm hakkımda çok düşünmeye bnm adıma çok karar almaya başladın sen.. kendine dur desen ii olcak..

"komplikemanyak diyor ki :Bu kısım bok atma ve karalama kısmı oluyor heralde..."
madem olup olmadığı konusunda kararsızsın.. doğru karar verdiğinden emin diilsin.. verdiğin linki bide kendin tıklayıp oku bakalım.. dank etcekmi??..

"...o yüzden dikkate almıyorum cevapta vermiyorum .."
hakkaten hiç dikkate almamışsın.. hele cvp hiç vermemişsin!!.. tebrik ederim..

buarada linki tekrar koyduğun için teşekkür ederim *jonnathan*..
son bi kaç msjdır sözü geçen atamıza ve türk milletine hakaret için hazırlanmış youtube videosunu merak ediyosanız geri dönüşüm kutusundaki, *Atatürk'e yapılan büyük saygısızlık* olrak değiştirilen, komplikemanyağında msjında linkini verdiği başlığa bakabilirsiniz..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Başlık gerektiği şekilde düzenlenerek, Internet Boşluğu bölümündeki yerini almıştır. Artık aramızda tartışmayalım.

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

OozeFest'07 ve SaklıFest'07 davetiyeniz bizden! diyerek belirtilen çekilişin sonuçları açıklanmadımı ? bugun 3 mart olduguna göre bu iller dışında olan kişilerin hazırlanması sanırım ancak olur diye dülşündüm :D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

issirganotununissirmiyani yazdı:OozeFest'07 ve SaklıFest'07 davetiyeniz bizden! diyerek belirtilen çekilişin sonuçları açıklanmadımı ? bugun 3 mart olduguna göre bu iller dışında olan kişilerin hazırlanması sanırım ancak olur diye dülşündüm :D
Henüz aciklanmadi. Öncelik bu sehirlerde olanlar verilecektir.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

Bu sitede arkadaşlık eksik ...insanların amacı sadece birbirine laf sokup bozmak...herkes her an tetikte...bıktım bu mücadeleden...benim isteğim serbet kürsü kısmının açılması...eğer zaten buradaki insanlar burasının müzik sitesi olduğunu farkındaysa oraya yüklenmeyecektir. Tipik Türk mantığından gidipte ya hep ye hiç kuralını uygulamayın lütfen herkes kendini bildikten sonra sorun olmaz...sadece insanların birbirini daha iyi anlayıp paylaşımda bulunduğu bir yer olur...Bende kendi sitemde böyle yapıyorum ve görevli olduğum başka sitelerde de bunu gözlemliyorum...lütfen cevap vermesi gereken kişiler cevap versin bu mesaja amacı laf sokmak olanlar sussun bu sefer hiç değilse nasılsa fırsat bulursunuz...yormayın kendinizi
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Öncelikle sitede arkadaşlık yok konusuna değinecek olursak, tüm sitenin arkadaş olması fazlasıyla ütopik bir düşüncedir. Herkes, herkesle arkadaş olacak, iyi geçinecek diye bir durum yok, olmaz, olamaz. Bunun dışında sitede gözlemlediğim oldukça güzel arkadaşlıklar var. Sanırım bu sorun biraz bireysel kaçıyor...

Serbest Kürsü konusuna gelince, zaman zaman güzel paylaşımlar olsa da, ne yazık ki suistimal edildiği zaman tadı fazlasıyla kaçıyor. Öyle ki, birara Serbest Kürsü silinince mesaj sayısı 3 haneli sayılardan 2 haneli sayılara düşen üyeler vardı. İnsanlara o başlık olduğu sürece yazma denilemiyeceğine göre... İşin özü şuanda Gündem başlığı zaten Serbest Kürsü'de benzer bir iş görüyor, sadece biraz daha ciddi.