Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

geçen yıl pankreas kanseri teşhisi konan ve bir süredir sağlığı kötüye giden tenör Pavarotti bu sabah hayatını kaybetti.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Üzücü bir haber...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

pavarotti ye cidden çok şaşırdım ..onun gibi bi insan gelmez bu dünyaya bence

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

aaa vay be üzldüm gerçektende nur içinde yatsın
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

allah rahmet eylesin =(

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

adam 1993 yılında türkiyeye gelmiş ama bizimkiler buda kim diye göndermişler ama buna rağmen adam 'demekki o zamanla iyi değilmişim ' diyecek kadar mütavazi bir adammış yine türkiye başrolde her zamanki gibi
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

bloodline666 yazdı:adam 1993 yılında türkiyeye gelmiş ama bizimkiler buda kim diye göndermişler ama buna rağmen adam 'demekki o zamanla iyi değilmişim ' diyecek kadar mütavazi bir adammış yine türkiye başrolde her zamanki gibi
1963 yılı.. "La Boheme" adlı eserde oynamak için gelmiş fakat 2. yedek olmuş. Bir kaç hafta sonra da İtalya'ya dönmüş..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Resim
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

whatsername yazdı:
bloodline666 yazdı:adam 1993 yılında türkiyeye gelmiş ama bizimkiler buda kim diye göndermişler ama buna rağmen adam 'demekki o zamanla iyi değilmişim ' diyecek kadar mütavazi bir adammış yine türkiye başrolde her zamanki gibi
1963 yılı.. "La Boheme" adlı eserde oynamak için gelmiş fakat 2. yedek olmuş. Bir kaç hafta sonra da İtalya'ya dönmüş..
Evet olayın doğrusunu sen söylemişsin... Bazı magazin yönlü kaynaklar Pavorotti'nin Ayten Gökçer'e sulandığı için 1. kasta yazılmadığı ve 2. kasta da temsil verilmediği gibi söylentiler yayarlar. Malum o dönem Cüneyit Gökçer yanlış bilmiosam opera'nın genel sanat direktörü. Neyse işin aslını babam (Ankara Devlet operası solist sanatçısıdır kendisi) şöyle açıklar, Ankara'nın havası fazlasıyla kuru olduğu için o dönem hava değişikliğine maruz kalan Pavorotti (Malum İtalya'dan Ankara'ya) ciddi ses problemleri yaşamış. Bi süre sonra durumu hakkaten kalıcı sorunlara gebe görününce mecburen memleketine dönmüş. Kariyeri de ordan sonra parlamış zaten. 68'de adam Metropolitan'ın 1 numarası. Daha ne olsun. Güzel bi hayat yaşamış. Güzel de bi törenle uğurlanacak orası kesin. Bugün Türkiye saatiyle 16:30'da. Hoşçakal Luciano...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Bi köşe yazarı da şöyle yazmış :

Sesinden değil sözünden kovuldu!

PAVAROTTİ’nin ölümünün ardından Türk gazetelerinde yayımlanan haberlerin ortak bir noktası vardı: Pavarotti, gençliğinde Ankara Operası’nda çalışmış, ancak sesi beğenilmediği için kovulmuştu.

Oysa işin aslı bir hayli farklıdır.

Yıllar önce Playmen Dergisi’nde Cüneyt Gökçer ile yapılan bir röportajı yayımlamıştım.

Pavarotti’nin kovulduğu dönemde Gökçer, o kurumun başındaydı.

Kovulmaya neden olan olayın tanıklarından biri de o tarihte Turkish Daily News Gazetesi’nin yazı işleri müdürü olan Prof. Dr. Kurthan Fişek’tir.

Pavarotti’nin kovulmasına neden olan olay, bu ikilinin tanıklığına göre şöyle:

Devrin Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel bir gün temsil izlemek için operaya geliyor ve çok beğeniyor.

Çevresindekilere, "Sanatçıları tebrik edeceğim, çağırın gelsinler" diyor.

Bu istek Cüneyt Gökçer tarafından Pavarotti’ye iletiliyor.

Pavarotti’nin yanıtı: "Ben sanatçıyım, o bir diktatör. Ben politikacıların ayağına gitmem, o gelsin!"

Bu söz o günlerde Pavarotti’den bazı özel nedenler yüzünden pek hazzetmeyen Cüneyt Gökçer’in aradığı fırsatı yaratıyor ve Pavarotti, Ankara Operası’ndan kovularak gönderiliyor. Gökçer bunu hiç doğrulamadı ama Fişek’in tanıklığına güveniyorum.

Yani Pavarotti’nin kovulma nedeni sesinin değil, sözlerinin beğenilmemiş olması!

Herneyse tabi üzücü bi olay..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Paris’teki Mevlana etkinliklerine katılan Konya Turizm ve Kültür Müdürü Abdüssettar Yarar topuklarına bastığı ayakkabılarını çıkarıp koltuğa bağdaş kurarak sema gösterisini izledi. Salon görevlileri Yarar’ı protokole dahil olduğu için uyaramadı.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

jonnathan yazdı:Paris’teki Mevlana etkinliklerine katılan Konya Turizm ve Kültür Müdürü Abdüssettar Yarar topuklarına bastığı ayakkabılarını çıkarıp koltuğa bağdaş kurarak sema gösterisini izledi. Salon görevlileri Yarar’ı protokole dahil olduğu için uyaramadı.
süper ya, atilla koç un tahtına aday biri daha çıkmış,yeni kabinede görev almaması çok ilginç.. ülkemizin böyle sanattan,ülke kültüründen anlayan müdürlere,bakanlara ihtiyacı var :007
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

bugün açıköğretim sınavı olan arkidişlere başarılar :)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Terörist Diyemeyiz !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 60. hükümet programı görüşmeleri sırasında Meclis kürsüsünden Demokratik Toplum Partisi'ne yaptığı "PKK'ya terör örgütü deyin" çağrısına DTP'den yanıt geldi.
DTP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, "Kimse bizden kardeşlerimizi terörist ilan etmemizi beklemesin. Hiçbir Kürt bunu demez" diye konuştu.
Batman'da, 'Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali' etkinlikleri kapsamında belediye tarafından yapılan Yaşar Kemal Kent Ormanı'nın açılışı için bir tören düzenlendi. Törene, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç ve AKP Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen ile DTP'li Tuncel katıldı.
"21 arkadaşıyla Meclis'te temsil edildiklerini belirten Tuncel, şunları söyledi: "Bize dediler ki, çocuklarınızı terörist ilan edin, sizi farklı görelim. Kimse bunu bizden beklemesin. Hiçbir Kürt ferdi bunu kabul etmez. Kendi farklılıklarımızla bu coğrafyada yaşamak istiyoruz. İlk kez bu kadar Kürtlerin temsil oranı var. Bu şansı iktidar partisinin iyi değerlendirmesi gerekiyor."

milliyet[/code]

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

hi_fi_girl yazdı:bugün açıköğretim sınavı olan arkidişlere başarılar :)
Teşekürler :010

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

wolfali yazdı:Terörist Diyemeyiz !

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 60. hükümet programı görüşmeleri sırasında Meclis kürsüsünden Demokratik Toplum Partisi'ne yaptığı "PKK'ya terör örgütü deyin" çağrısına DTP'den yanıt geldi.
DTP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, "Kimse bizden kardeşlerimizi terörist ilan etmemizi beklemesin. Hiçbir Kürt bunu demez" diye konuştu.
Batman'da, 'Hasankeyf Kültür ve Sanat Festivali' etkinlikleri kapsamında belediye tarafından yapılan Yaşar Kemal Kent Ormanı'nın açılışı için bir tören düzenlendi. Törene, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç ve AKP Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen ile DTP'li Tuncel katıldı.
"21 arkadaşıyla Meclis'te temsil edildiklerini belirten Tuncel, şunları söyledi: "Bize dediler ki, çocuklarınızı terörist ilan edin, sizi farklı görelim. Kimse bunu bizden beklemesin. Hiçbir Kürt ferdi bunu kabul etmez. Kendi farklılıklarımızla bu coğrafyada yaşamak istiyoruz. İlk kez bu kadar Kürtlerin temsil oranı var. Bu şansı iktidar partisinin iyi değerlendirmesi gerekiyor."

milliyet[/code]
Birde hala DTP'ye hoşgörüyle yaklaşan var değil mi?

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

olmaz mı..olmaz mı..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

dtp'nin terör örgütünün siyasi kolu olduğu senelerdir aşikar.ve bu dağdan inmelerin TBMM'de bulunması da Türkiye için acı bir durumdur.yıllardır çoluk-çocuk,asker-sivil vatandaşlarımıza kıyan adi köpekler artık bizi temsil eder duruma geldi! helal olsun,helal olsun...
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

ya bırakın kalktı çocuklarımız,kardeşlerimiz dedi Allah'ın .... üf, adamı dellendiriyorlar ya!Terör örgütü PKK benim atalarımın kan döktüğü topraklarda,benim annelerime,kız kardeşlerime işkenceler etmektedir.Desteklemeyin,belediye başkanları çıkıp "devlete" kafa tutuyorsa bu iş çığırından çıkmış demektir.
kristalize

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

dtp yi savunuyor değilim ama çok seneler önce bu adamlara mecliste söz hakkı verseydik belkide bunca askerimizi kaybetmemiş olurduk.cehaletin eline teslim edilmiş harap bir doğudan, teknolojik atılımlar, sanatta ve kültürde ilerlemeler beklemek pek doğru değil.batıda hayat şartları doğu kadar zor değil.hatta pek çoğunun (ki bunların çoğu kodamandır) karnı tok sırtı pek.mali güçlerinin ve nüfuslarının sayesinde yönetime geçip, kendi karınlarını doyurduklarından, kendi çevrelerini doyurdukarından, gelişim hep batıya aktı.tabi bu durumda doğunun huysuzlanması gayet doğal."kardeşim biz beraber yaşıyoruz ama bizim dediğimiz hiç bir şey olmuyor"demeleri kadar doğal bir durum göremiyorum.bazıları der ya; işte bunları amerika , ingiltere falan kışkırtıyor diye, doğrudurlar onlar yapıyorlardır.sen sahipsiz bırakırsan kışkırtan olur elbette.yanlış anlaşılmasın.bu bir özeleştiridir.

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Edmond yazdı:dtp yi savunuyor değilim ama çok seneler önce bu adamlara mecliste söz hakkı verseydik belkide bunca askerimizi kaybetmemiş olurduk.cehaletin eline teslim edilmiş harap bir doğudan, teknolojik atılımlar, sanatta ve kültürde ilerlemeler beklemek pek doğru değil.batıda hayat şartları doğu kadar zor değil.hatta pek çoğunun (ki bunların çoğu kodamandır) karnı tok sırtı pek.mali güçlerinin ve nüfuslarının sayesinde yönetime geçip, kendi karınlarını doyurduklarından, kendi çevrelerini doyurdukarından, gelişim hep batıya aktı.tabi bu durumda doğunun huysuzlanması gayet doğal."kardeşim biz beraber yaşıyoruz ama bizim dediğimiz hiç bir şey olmuyor"demeleri kadar doğal bir durum göremiyorum.bazıları der ya; işte bunları amerika , ingiltere falan kışkırtıyor diye, doğrudurlar onlar yapıyorlardır.sen sahipsiz bırakırsan kışkırtan olur elbette.yanlış anlaşılmasın.bu bir özeleştiridir.
İyi de zamanında aldık,herifler kürtçe yemin etti var mı böle bir şey ya!Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili Türkçe'dir,değiştirilmez:baksınlar anayasa 3. madde
kristalize

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

aşık sefai'nin 'bu hesap sorulacak!' adlı şiiri olayı özetler nitelikte

yazayım buraya,buyrunuz:

Yiğit olanın lokması cana asıktır beyler.
Kimse bana söylemesin buna yazıktır beyler,
Soyu soysuz olanın sütü bozuktur beyler,
Bunların soyu bozulmus,Türk'e düsman göbekten,
Bu hesaptır sorulacak apo denen köpekten!

Kan istediniz canlardan,bitmedi inadınız.
Oğuz size yar olmadı kurdis idi adınız.
Senelerdir bu vatanın ekmeğini yediniz,
Suyunuzu keseceğiz dağlarda ki göletten!

İhanete yarmı olur? yüce dağların karı..
Üstünüze zalım geldi bu senenin baharı..
Deli poyraz gibi vurdu öksüzlerin kahrı..
Eleneceksiniz,eleneceksiniz beyler ince ince elekten

Dağlar,taşlar,bu ovalar bilin ki Türk'ün yurdu.
Aslımız insan neslidir,Türk'e semboldür kurdu.
Soyu Ermeni olanlar nerden bilecek kürdü?
İhaneti seyredin perde deki delikten,

Feryat eylemez mi sandın yavrusuna bir ana?
Sizler doymak bilmediniz akıttığınız kana,
İnsan olan cana kıymaz,nasıl kıydınız cana?
Anası nenni söylerken kan damlıyor belekten,

Alperenler şahadeti seslenirken çağrına..
İbrahim'in delileri nişan oldu bağrına.
Mehmetçikler şehit düştü bu vatanın uğruna..
Vatan mı istediniz lan? Vatan mı istediniz lan? Beşikte ki bebekten...

.......

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

wolfali yazdı:aşık sefai'nin 'bu hesap sorulacak!' adlı şiiri olayı özetler nitelikte

yazayım buraya,buyrunuz:

Yiğit olanın lokması cana asıktır beyler.
Kimse bana söylemesin buna yazıktır beyler,
Soyu soysuz olanın sütü bozuktur beyler,
Bunların soyu bozulmus,Türk'e düsman göbekten,

Kan istediniz canlardan,bitmedi inadınız.
Oğuz size yar olmadı kurdis idi adınız.
Senelerdir bu vatanın ekmeğini yediniz,
Suyunuzu keseceğiz dağlarda ki göletten!

İhanete yarmı olur? yüce dağların karı..
Üstünüze zalım geldi bu senenin baharı..
Deli poyraz gibi vurdu öksüzlerin kahrı..
Eleneceksiniz,eleneceksiniz beyler ince ince elekten

Dağlar,taşlar,bu ovalar bilin ki Türk'ün yurdu.
Aslımız insan neslidir,Türk'e semboldür kurdu.
Soyu Ermeni olanlar nerden bilecek kürdü?
İhaneti seyredin perde deki delikten,

Feryat eylemez mi sandın yavrusuna bir ana?
Sizler doymak bilmediniz akıttığınız kana,
İnsan olan cana kıymaz,nasıl kıydınız cana?
Anası nenni söylerken kan damlıyor belekten,

Alperenler şahadeti seslenirken çağrına..
İbrahim'in delileri nişan oldu bağrına.
Mehmetçikler şehit düştü bu vatanın uğruna..
Vatan mı istediniz lan? Vatan mı istediniz lan? Beşikte ki bebekten...

.......
bunu biliyorum gerçekten çok güzel bir şiir her kıtası ayrı bir güzel ama bu mısralar daha bi güzel"Vatan mı istediniz lan? Vatan mı istediniz lan? Beşikte ki bebekten..."
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

Edmond yazdı:dtp yi savunuyor değilim ama çok seneler önce bu adamlara mecliste söz hakkı verseydik belkide bunca askerimizi kaybetmemiş olurduk.cehaletin eline teslim edilmiş harap bir doğudan, teknolojik atılımlar, sanatta ve kültürde ilerlemeler beklemek pek doğru değil.batıda hayat şartları doğu kadar zor değil.hatta pek çoğunun (ki bunların çoğu kodamandır) karnı tok sırtı pek.mali güçlerinin ve nüfuslarının sayesinde yönetime geçip, kendi karınlarını doyurduklarından, kendi çevrelerini doyurdukarından, gelişim hep batıya aktı.tabi bu durumda doğunun huysuzlanması gayet doğal."kardeşim biz beraber yaşıyoruz ama bizim dediğimiz hiç bir şey olmuyor"demeleri kadar doğal bir durum göremiyorum.bazıları der ya; işte bunları amerika , ingiltere falan kışkırtıyor diye, doğrudurlar onlar yapıyorlardır.sen sahipsiz bırakırsan kışkırtan olur elbette.yanlış anlaşılmasın.bu bir özeleştiridir.
90 ların başında Erdal İnönü SHP lideri iken yaşanan olaylardan sonra bu isteklerin doğal karşılanması garip geliyor.
anlamlandıramıyorum.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Hesap sorulur sorulmaz mı sonra onlar başka canlar yakarlar sonra biz yine hesap sorarız böyle uzar gider...çıkarlar sağlanır,memnun kalanlar,boşuna çırpınanlar olur ama geriye sadece mezarlar kalır.