Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

houseofholy yazdı:yıllar önce dünyanın başına bela olan ve dağılmasıyla sevinç gözyaşlarına boğulduğum Spice Girls ekibi tekrar biraraya gelmiş. artık 30 lu yaşlarda olan ve Beckham ın hastalıklı karısı hariç hepsi duba gibi olan grup üyeleri bu halleriyle nasıl albüm çıkaracak merak ediyorum.

http://www.kanalturk.com.tr/20542/spice ... dondu.html
ilkokulda bu grubun şarkılarını dinlerdik hatta bir grup oluşturmuş, hepimiz içlerinden biri olmuştuk. :-D
tekrar biraraya gelmeleri beni üzdü. artık asla dinlemeyeceğim bir grup. hatta bana işkence olarak dinletebilirler. ama bende güzel bir çocukluk anısı olarak kalmalarını yeğlerdim

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi

MERSİN, (DHA)

Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi tutuklandı Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi Kemal Öncel tutuklandı.

MERSİN’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ diyerek azarladığı çiftçi 45 yaşındaki Mustafa Kemal Öncel, bir belediye başkanına hakaret ettiği iddiasıyla çarptırıldığı 315 YTL’lik para cezasını ödemeyince cezaevine konuldu.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

jonnathan yazdı:Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi

MERSİN, (DHA)

Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi tutuklandı Başbakan Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ dediği çiftçi Kemal Öncel tutuklandı.

MERSİN’de, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ananı da al git’ diyerek azarladığı çiftçi 45 yaşındaki Mustafa Kemal Öncel, bir belediye başkanına hakaret ettiği iddiasıyla çarptırıldığı 315 YTL’lik para cezasını ödemeyince cezaevine konuldu.
cezaevine konması "Ananı da al git" olayından hemen sonra olsaydı büyük tepkiye sebep olurdu. ama olayın üstünden zaman geçince kılıfına da uydurulunca başbakanın bu işte parmağı olduğu kolay kolay düşünülemez..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Adam zaten 375 YTL'si olmadığı için başbakanla dialoğa giriyor. Ve bizim halkımız böyle bir siyasetçiye inatla oy veriyor. Pes...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Mahkemenin yanlı mı karar verdiğini ima ediyorsunuz?
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:Adam zaten 375 YTL'si olmadığı için başbakanla dialoğa giriyor. Ve bizim halkımız böyle bir siyasetçiye inatla oy veriyor. Pes...
biraz iyimser bir yorum olacak ama ben hala milletimizin kör olmadığını ve tepkisini sandıkta göstereceğini düşünüyorum.. bekleyelim bakalım, abartılı seçim anketlerine aldanmamak lazım..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

KoRn_eR yazdı:Mahkemenin yanlı mı karar verdiğini ima ediyorsunuz?
Kendi adıma işin bu boyuta gelmesinin yanlış olduğunu ima ediyorum. Zira RTE o olayda çiftçiden daha ağır sözler söylemiştir hatırlanacağı üzre.
houseofholy yazdı:biraz iyimser bir yorum olacak ama ben hala milletimizin kör olmadığını ve tepkisini sandıkta göstereceğini düşünüyorum.. bekleyelim bakalım, abartılı seçim anketlerine aldanmamak lazım..
Anketler bencede belli olmaz ama şu il il gezilen programlara bakınca insan ister istemez umutsuzluğa kapılıyor. Birde kendi gözümüzle gördüklerimiz var tabi.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

jonnathan ın da dediği gibi ülkenin başbakanına anamızı ağlattın diyecek kadar gözü kara ve zor durumda olan bir çiftçi varını yoğunu ortaya koymuş, kaybedecek birşeyi olmayan biridir. o adama ceza veriliyor ama onu bu hale getirenler üstüne de hakaret edenler dokunulmazlık zırhı arkasında hayatlarına devam ediyor.. garibana ceza vermek kolay, önemli olan zoru başarmak.. tabi bu mahkemenin yanlış karar verdiği yada bu olayın suçlusunun mahkeme olduğu anlamına gelmiyor..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

houseofholy yazdı:
jonnathan ın da dediği gibi ülkenin başbakanına anamızı ağlattın diyecek kadar gözü kara ve zor durumda olan bir çiftçi varını yoğunu ortaya koymuş, kaybedecek birşeyi olmayan biridir. o adama ceza veriliyor ama onu bu hale getirenler üstüne de hakaret edenler dokunulmazlık zırhı arkasında hayatlarına devam ediyor.. garibana ceza vermek kolay, önemli olan zoru başarmak.. tabi bu mahkemenin yanlış karar verdiği yada bu olayın suçlusunun mahkeme olduğu anlamına gelmiyor..
Kaybedecek birşeyi olmayan adamın, sırf ''kaybedecek birşeyi olmadığı'' sıfatına dayanarak yaptığı veya yapacağı şeylerden kimse sorumlu değildir, kendisi dışında.Bu ülkede kaybedecek şeyi olmayan milyonlarca insan vardır belkide.Hepsinin birgün aykırı birşey yaptığını gördüğümüzde RTE'yi suçlayamayız.Burda RTE'yi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.Bu geçmişte iki kişi arasında yaşanmış olaydır.Geçmişte yaşanan bu olayın , şimdiki yaşananların bir nedeni olduğu düşünmüyorum.Kaldı ki o şahsı ne kadar tanıyoruz ki...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

KoRn_eR yazdı:
houseofholy yazdı:
Kaybedecek birşeyi olmayan adamın, sırf ''kaybedecek birşeyi olmadığı'' sıfatına dayanarak yaptığı veya yapacağı şeylerden kimse sorumlu değildir, kendisi dışında.Bu ülkede kaybedecek şeyi olmayan milyonlarca insan vardır belkide.Hepsinin birgün aykırı birşey yaptığını gördüğümüzde RTE'yi suçlayamayız.Burda RTE'yi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın.Bu geçmişte iki kişi arasında yaşanmış olaydır.Geçmişte yaşanan bu olayın , şimdiki yaşananların bir nedeni olduğu düşünmüyorum.Kaldı ki o şahsı ne kadar tanıyoruz ki...
aynı durumda olsam aynı şeyi yapardım diyemem çünkü o kadar cesur değilim ama yapmak isterdim.. hem adam kötü birşey yapmadı ki ne kadar çaresiz durumda olduğunu anlatmaya çalıştı sadece, ağzından da kötü bir laf çıkmadı.. bu ülkede sesini çıkarmanın tek yolu budur, başka türlü derdini anlatabilirmiydi? herneyse belki bu adamı tanımıyoruz ama onunla aynı şartlarda olup sesini çıkaramayan insanlar tanıyorum.. onun gibi olup yine sesini çıkaramayıp borç batağında intihar eden çitfçilerin haberlerini okuyorum.. sonuçta RTE ya da başkası farketmez. bu insanları biz seçiyoruz derdimize çare olsunlar diye.. onlarsa başımıza nasıl geldiklerini unutup padişah havasına giriyorlar. siyasiler sadece devletin memurudur ve halkı dinlemek zorundadır, çünkü onların tek görevi bize hizmet etmek ve sorunlarımızı dinlemek.

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

Mesaj gönderen uykudakaybolan »

baskın oran başlığım ordada belirttğim gbi mod tarafından çöpe atılınca ve cewap olarakda yeri değil denilince yeri neresi acaba diye meraklandım bnde.acaba burası olabilir mi?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Evet bu başlık altında konuşulunabilir. Abartılmadığı takdirde tabi.

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

allah razı olsun jonnathan abi...

Kullanıcı avatarı
uykudakaybolan
Üye
Üye

pardon bi şley sorabilir miyim jon abi.bu sizin gerçek isminiz mi,yoksa bi batı özentiliği midir acep?sırf merak valla.bi art niyet sezmeyiniz

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Batı özentiliği.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Şemdinli hakimlerine sürgün

Şemdinli olayları davasında Yargıtay’ın kararına direnen Van. 3 Ağır Ceza Mahkemesi üyelerinin görev yerleri değiştirildi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Şemdinli davası kapsamında Yargıtay’ın verdiği karara direnen Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerini başka illere atadı. HSYK’nın dün yayınladığı Adli Yargı Yaz Kararnamesi’ne göre Şemdinli davasının görüldüğü Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İlhan Kaya, Bakırköy Hakimliğine, aynı davada Mahkeme Üyesi olarak görev yapan Yusuf Kara da Denizli Hakimliğine atandı. İlhan Kaya’nın yerine Boyabat Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zekeriya Erdoğan atandı.
Yargıtay’a direndiler
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Şemdinli sanıkları astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz hakkındaki 39 yıl hapis kararını “eksik soruşturma” gerekçesiyle bozmuş ve dosyanın askeri mahkemeye gönderilmesine hükmetmişti. Ancak, Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri bu karara direnerek, ilk duruşmada görevsizlik kararı vermedi ve dosyayı askeri mahkemeye göndermedi. Sanık astsubayların tahliye talebini ise reddetmişti.
Reddi hakim talebi reddedildi
Bu arada Şemdinli davası sanıkları avukatlarının Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı ve üye hakimlerinin reddi hakim talebi Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. (HABER MERKEZİ)

İddianame hazırladı meslekten ihraç edildi

Şemdinli olaylarıyla ilgili hazırladığı iddianamede dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ı suçlayan Van Savcısı Ferhat Sarıkaya meslekten ihraç edildi.
Savcılığın iddianamesinde Büyükanıt hakkında, “Adli yargıyı etkilemeye teşebbüs ve Diyarbakır’da görev yaptığı dönemle ilgili olarak suç işlemek için örgüt kurmak” iddiaları yer almıştı.
Genelkurmay suçlamalara sert tepki göstermişti.

Şemdinli’yi yazdı sürgün edildi

Susurluk davası, Şemdinli olayları ve Danıştay saldırısını mercek altına alarak “Karanlık İlişkiler” adlı bir kitap yazan İzmir-Bayındır Cumhuriyet Savcısı Gültekin Avcı, İzmir’den Kars’a sürülmüştü. Avcı, “Şemdinli sonrasında gelişen olaylar demokrasimiz açısından ümit verici sayılmaz. Ferhat Sarıkaya demokratik bir cumhuriyette yaşadığına inanarak perdeyi aralamıştı. Ama meslekten atılarak adeta Türkiye’deki militarist görünüm bu savcıyı da saf dışı etmiştir” diye konuşmuştu.

işte demokratik türkiyemiz.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Hrant Dink davasının başlayacağı 2 Temmuz tarihi, “Sivas Katliamı” olarak anılan, 1993’te Sivas’ta Pir Sultan Abdal Şenliği için aydınların toplandığı Madımak Oteli’nin yakılması ve 35 aydının yanarak ölümüyle sonuçlanan olayların 14. yıldönümü.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Sosyalist Enternasyonal’de Baykal’a sürpriz

Baykal, Sosyalist Enternasyonal toplantısı için Cenevre’de Kürt liderlerle karşılaşınca sert çıktı. “Dostluk eli uzatıyoruz” diyen Kürt liderler, Baykal’ın sert eleştirileri üzerine salonu terk ettiler.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Aslında kaçmaları oradaki liderlinde dikkatinden kaçmamıştır. Bu onların alehine. Zaten başka bişeyde olamazdı.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Serdar Orçin'de gecirdigi bi trafik kazası sonrası Acıbadem hastanesinde tedavi gormektedir. Barda ve Gumus gibi yapımlardan hatırlarsınız kendisini..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

veronique yazdı:Serdar Orçin'de gecirdigi bi trafik kazası sonrası Acıbadem hastanesinde tedavi gormektedir. Barda ve Gumus gibi yapımlardan hatırlarsınız kendisini..
çok sevdiğim bir oyuncudur, umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur..

sadece havaların değil Türkiye gündeminin de çok sıcak olduğu bir dönemdeyiz. iktidar partisi gitmeden önce ülkenin en büyük sanayi kuruluşlarından birini daha-PETKİM- sessiz sedasız yabancılara satılmasını sağladı.

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

O satışta usulsüzlük haberleri geçiyo. Zaten ihaleyi alan firmanın hangi ülkeden olduğu bilinmioy ki, sözcüleride bilmiiyo heralde sanki basın toplantısında yeni tanışıyolarmış gibi sorularada cevap veremedi.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

fzyaso yazdı:O satışta usulsüzlük haberleri geçiyo. Zaten ihaleyi alan firmanın hangi ülkeden olduğu bilinmioy ki, sözcüleride bilmiiyo heralde sanki basın toplantısında yeni tanışıyolarmış gibi sorularada cevap veremedi.
ihaleyi alan şirketin hangi ülkeden olduğunu dün epey araştırdım ama bulamamıştım bugün şirketin sahibinin bir Ermeni olduğu açıklandı..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Teröre tepki için büyük itiraz bugün

Ankara Tandoğan Meydanı'nda bugün Teröre Karşı Birlik Mitingi yapılacak.Milyonlar bu kez teröre tepki göstermek için toplanacak.
Saat 16.00'da Ankara Tandoğan Meydanında yapılacak mitingde milyonlar teröre karşı yürüyecek.

http://www.kanalturk.com.tr

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Petrol-İş dava açtı
Petrol-İş Sendikası, PETKİM’in yüzde 51’inin blok satış yoluyla özelleştirilmesine ...
Petrol-İş Sendikası, PETKİM’in yüzde 51’inin blok satış yoluyla özelleştirilmesine ilişkin ihale komisyonu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması talebiyle Danıştay’da dava açıldı.
Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın burada yaptığı açıklamada, ihaleyi kazanan konsorsiyum ile ilgili “belirsizlik ve şüpheler olduğunu” belirtti. Öztaşkın, “Özelleştirme, alıcı konsorsiyumun yapısı ve karmaşık ilişkiler ağı nedeniyle Türkiye’nin çıkarlarına değildir” dedi.
Petrol-İş, PETKİM özelleştirmesiyle ilgili olarak daha önce de Özelleştirme Yüksek Kurulu kararı ile ihale şartnamesinin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemleriyle iki ayrı dava açmıştı.
Daha bitmedi
Gazetemize açıklama yapan Petrol-İş Aliağa Şube Başkanı İbrahim Doğangül, ihalenin bitmesinin bir anlamı olmadığını belirterek “Bize göre hiçbir şey bitmedi. Tam tersine yeni bir süreç başlıyor. Biz bu sürece hazırız. Şimdi önümüzde 22 Temmuz’da bir fırsat var. Biz işçilere, programında özelleştirme olan hiçbir partiye oy vermeme çağrısı yapıyoruz. Ülkenin gerçek kurtuluşu da buradan geçiyor” diye konuştu. Mücadeleyi sürdüreceklerini bildiren Doğangül, PETKİM’in peşini asla bırakmayacaklarını bildirdi. İŞÇİ SENDİKA SERVİSİ