Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

bir de şu medyanın yaptığı fotoroman tarzındaki abdullah gül haberleri ne sinir bozucu. adam geçmişte ne söyledi, ne düşündü, neyi savundu ilgilenen yok. hala magazin boyutundayız. kayserililer bayram yapıyor, bu arada sezer in nereli olduğunu bilen var mı? yada sezer le hemşeri olduğu için bayram yapan birilerini gördünüz mü hiç? bu kadar magazin bu mevkiye hiç yakışmıyor.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

azothoth yazdı:artık "cumhurbaşkanı veto etti" sözünü de duyamayacağız..peeh
ben de öyle düşünüyordum ama RTE arada bi kaç göstermelik eften püften bi yasa tasarısı çıkarır "Abdullah'cığım veto et bunu da millet işe uyanmasın" der...Gül veto der..meclis vazgeçer..
uyutulan yine halk olur..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

evlenirken abdullah gülün karisi 15 yasindaydi..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

karpuz_agaci yazdı:evlenirken abdullah gülün karisi 15 yasindaydi..
evet bu haberi ben de okumuştum. gül master ve doktora yapıp amerikadan döndüğünde eşi lise ya da ortaokul öğrencisi olmalı. evlendiklerinde gül 30 eşi 15 yaşındaymış.. hemen evlenmediklerini düşünürsek ilk tanışma anlarında eşi 13-14 olmalı.. gerçi kimsenin özel hayatını bu kadar irdelemek ve eleştirmek bize düşmez.. ama herşey bu kadar gözönünde olunca dilimizi tutamıyoruz işte :010

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

veronique yazdı:
whatsername yazdı:Bu arada, İzmir'in seçim sonuçları kontrol edilmeye başlanmış gibi bir şey duydum. Doğruluk payı hakkında bir bilgi var mı?
evet dogrudur bu.. once mhp sonra chp nin itirazları dogrultusunda basladı bu.. ayrıca yuksek secim kurulu'nun yaptıgı acıklama da "biz de insanız, 11 yerine 1 yazmıs olabiliriz.. bu kadar ustumuze gelinmesin lutfen" seklindeydi
Onu bilmiyorum da Yalova küçük bir il olduğu için sadece 1 oy bile birçok şeyi değiştirebilrdi. Bi arkadaşım sandık görevlisiydi burda ve bir mahallenin sandığında eşit oy çıkınca son oyun alınıp yırtıldığına ve direk AKP yazıldığına şahit olmuş. Ne kadar doğru bilemicem ki bunu söyleyen güvendiğim bir arkadaşım.
Bugün gözlerim doldu televizyonu izlerken. Gerçekten de birşeyin yapılanması çok zaman emek isterken Bi anda herşeyin bitmesi de çok kolaymış.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

houseofholy yazdı:ankarada 101 adet top atışı yaparak kutlayacak.
101 top atışı nedir ya 41 kere maşallah gibi bir şey mi? :010
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

''Ağlıyorum.. bu gün benle beraber gökler ağlıyor. ankaraya yağmur yağıyor.. sezer amca beni bırakma. gidersen memleket yıkılır. şeriatçılar ülkeyi ele geçirir. anayasa kitabını sensiz kim fırlatır. yeni gelen herif ramazanda oruç da tutar. Allah bilir bu herif Allah'a da inanır. muhalefet sensiz ne yapar. gidersen yağmur yağar. plajdaki vatandaş nasıl güneşlenir. dünya durur dönmez artık. kuşlar susar, ötmez artık. bekir edebiyatçı kesilir başımıza. salya sümük ağlar sonra. GİTMEEEE ÜÜÜHÜ ÜÜÜ''

aktifhaber.com'dan bir akp'linin yorumu..zihniyeti açıkça ortaya koyuyor zaten.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:''Ağlıyorum.. bu gün benle beraber gökler ağlıyor. ankaraya yağmur yağıyor.. sezer amca beni bırakma. gidersen memleket yıkılır. şeriatçılar ülkeyi ele geçirir. anayasa kitabını sensiz kim fırlatır. yeni gelen herif ramazanda oruç da tutar. Allah bilir bu herif Allah'a da inanır. muhalefet sensiz ne yapar. gidersen yağmur yağar. plajdaki vatandaş nasıl güneşlenir. dünya durur dönmez artık. kuşlar susar, ötmez artık. bekir edebiyatçı kesilir başımıza. salya sümük ağlar sonra. GİTMEEEE ÜÜÜHÜ ÜÜÜ''

Burdaki yorumları okuyup da delirmemek imkansız zaten.. Bir tanesi de "gitme sezeryan" demiş...
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

wolfali yazdı:''Ağlıyorum.. bu gün benle beraber gökler ağlıyor. ankaraya yağmur yağıyor.. sezer amca beni bırakma. gidersen memleket yıkılır. şeriatçılar ülkeyi ele geçirir. anayasa kitabını sensiz kim fırlatır. yeni gelen herif ramazanda oruç da tutar. Allah bilir bu herif Allah'a da inanır. muhalefet sensiz ne yapar. gidersen yağmur yağar. plajdaki vatandaş nasıl güneşlenir. dünya durur dönmez artık. kuşlar susar, ötmez artık. bekir edebiyatçı kesilir başımıza. salya sümük ağlar sonra. GİTMEEEE ÜÜÜHÜ ÜÜÜ''

neyse böyle haberlere sinirlenmemek lazım, bir süreliğine mutlu olduklarını sansınlar bakalım.. bu yorumu görünce ben de tesadüfen gördüğüm ilginç bir haberi vereyim bakalım:

'Bekaretimizi mezara mı saklayacağız?'
İslami kanadın yazarlarından Ceylan, "Evlenemeyen kızlar evlenen erkekler' kitabında tesettürlü kızların isyanını kaleme aldı.

İsmail Fatih Ceylan, "Evlenemeyen Kızlar ve Evlenmeyen Erkekler" adlı kitabında, tesettürlü kızların dindar erkeklere isyanını ele aldı.

İSLAMİ kanadın yazarlarından İsmail Fatih Ceylan, çok sayıda gençle görüşerek yazdığı "Evlenemeyen Kızlar ve Evlenmeyen Erkekler" adlı kitabında tesettürlü kızların ilginç bir isyanlarını dile getirdi. "Herkesin sevgilisi var, eş yok" diyen Ceylan, kitabında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan bir grup tesettürlü genç kızın, "Biz namuslu olduğumuz için evde kaldık. Şimdiki erkekler, namus kavramını önemsemeyen kızlardan hoşlanıyor. Bekaretimizi mezara mı saklayacağız" isyanına yer verdi. Son 10 yılda sayılarının giderek arttığını söylediği tesettürlü kızların eş bulmakta zorlandıklarını öne süren Ceylan, buna dindar erkeklerin "kapalı" yerine "açık" kızlarla evlenmelerini gerekçe gösterdi. Ceylan’a göre, dindar camianın dindar erkeklerle evlenmek isteyen kızları, "Dindar erkekler açıkları tercih ediyorlar. Sebebi, açıkları alıp hidayete erdirmek" diyor. İşte, Ceylan’ın ktabından çarpıcı bölümler:

BİZ KİMLE EVLENECEĞİZ Başörtülü kızlar, evlenme konusunda, genel problemlerin dışında diğerlerinden çok farklı sıkıntıları da yaşıyor. Bunlardan biri, bazı dindar erkeklerin, başörtülü kadınları değil de, açık kızları tercih etmesi. Nice dindar genç var ki, takvası yerinde, namazını beş vakit kılıyor, orucunu tutuyor, başkalarının kurtuluşu için çaba sarf ediyor ama açık bir bayanla evlenmek için uğraşıyor. Başörtülü kızlar işte buna çok kızıyor: "Dindar erkekler de açık kızlarla evlenirse biz kiminle evleneceğiz" diye dert yanıyor.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Üye olup küfretmek istiyorum...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:

Üye olup küfretmek istiyorum...
www.aktifhaber.com :010

Ama ona sinir dayanmaz. Aynı şeyi ben de düşündüm. Yüreğim kaldırmayacak. Çok aptalca cevaplar veriyorlar.
Lasciate mi cantare

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Kanal 7'nin siteside farksız. Dediğin gibi düşününce hangibirine cevap yetiştireceksin o da var.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

bu din turban olayları turbanlı bayanların olayları garip ya ne bilym insanın dogası cok farklı bize ögretilen yada yaşatılandan cok ama cok farklı ya

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

yeni cumhurbaşkanımız hayırlı olsun...(hiç sanmam ama nese)
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

kabus gibi yaaa... tam 7yýl boyunca Abdullah Gül cumhurbaþkaný deðil mi???? biri beni uyandýrsýn, yok öyle bir þey desin yaa... :(
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

stigma_26 yazdı:kabus gibi yaaa... tam 7yıl boyunca Abdullah Gül cumhurbaşkanı değil mi???? biri beni uyandırsın, yok öyle bir şey desin yaa... :(
diyemiyoruz çünkü gerçek yakında yine muhabbet başlar biz laik ve müslüman bi ülkeyiz muhabbetleri o zaman ayılır millet :007
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

nodoubt_16 yazdı:
stigma_26 yazdı:kabus gibi yaaa... tam 7yýl boyunca Abdullah Gül cumhurbaþkaný deðil mi???? biri beni uyandýrsýn, yok öyle bir þey desin yaa... :(
diyemiyoruz çünkü gerçek yakýnda yine muhabbet baþlar biz laik ve müslüman bi ülkeyiz muhabbetleri o zaman ayýlýr millet :007
bu millet ayýlmaz yaa... bu zamana kadar ayýlmadý, bundan sonra da sanmýyorum ben... :x
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

önce düşünülmesi gereken erken seçimdi ama şimdi iş işten geçti olmuşla ölmüşe çare yhokkkkkkk

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

TSK 30 Ağustos davetine dtp'lileri çağırmadı.dtplilerin tepkilerine rağmen tutumunu sürdürüyor...

TSK gereken yerlere gereken mesajları çok iyi veriyor.Zaten bugün den itibaren ülkemiz TSK'ya emanet.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

çok doğru ee doğru söze ne denir işimiz önce ALLAH'IN merhametine sonra TSK'ya kaldı

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

lisedeki son senemi bu şekilde düşünen insanların arasında tamamladım..
inanması güç ama yeni jenerasyonda bunlar gibi düşünüyor nerdeyse..
çok yazık..

he bi de şu var bizim akranlarda :
bir anda popüler haline getirilen "asker düşmanlığı" ...
orduya "kapıkulu" gözüyle bakan zihniyettekiler..
"Asker sadece susmalı elinde silahla soğuktan donana ya da sıcaktan geberene kadar yalnızca nöbet tutmalı,ağzını açıp "a" bile dememeli..demokratik sürece müdahale olur,borsa taban yapar,ülkede gerilim tırmanır..."

gerilimi tırmandıran "geri"leri şimdi sayardım ya...
yazık..
çok yazık..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

abartmayın allahaşkına. herkes ülkenin son demlerini yaşadığını düşünüyor galiba ama zor da olsa bir şans vermeyi düşünen yok. bu ülke kimlere şans vermedi zamanında. akp'de sıra demek ki. halk bir de akp'ye bakalım diyordu, baktı, demek ki beğenmiş, bir daha seçti. yapılacak bir şey yok. saçma sapan politikalarla muhalefet yapılmadan önce düşünülecekti bunlar...

ülke genelindeki kutlamalara gelince; ülkenin cumhurbaşkanı seçilmiş, elbette kutlanacak, yas tutulmayacak. ahmet necdet sezer gibi köşkteki harcamaları kısabilir abdullah gül. böylece yine tasarruf edilir.
betterman.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

layne yazdı:abartmayın allahaşkına. herkes ülkenin son demlerini yaşadığını düşünüyor galiba ama zor da olsa bir şans vermeyi düşünen yok. bu ülke kimlere şans vermedi zamanında. akp'de sıra demek ki. halk bir de akp'ye bakalım diyordu, baktı, demek ki beğenmiş, bir daha seçti. yapılacak bir şey yok. saçma sapan politikalarla muhalefet yapılmadan önce düşünülecekti bunlar...

ülke genelindeki kutlamalara gelince; ülkenin cumhurbaşkanı seçilmiş, elbette kutlanacak, yas tutulmayacak. ahmet necdet sezer gibi köşkteki harcamaları kısabilir abdullah gül. böylece yine tasarruf edilir.
Ne güzel bi saptama bugüne kadar ki lerde ne gördük ki.Bütün tartışmaların odağı laiklik olmuş politik açıdan bakan yok Abdullah gül dışişlerindeyken abd nin sözünü dinleyen ona göre politika yapan bi adam dı şimdi bu adam cumhurbaşkanı oldu bunu düşünen yok.eşi türbanlıymış çokta umrumda herkesin kendi inançları var.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

sadece Gül değil tüm AKP kadrosu ABD'nin sözünden şimdiye kadar çıkamadı,bundan sonra da çıkamaz..(1 Mart Tezkeresi dışında)
eşinin türbanı beni de çok ilgilendirmiyor fakat..
fakat Cumhurbaşkanlığı gibi Devletin 1.mevkisinde bu olay sorun çıkarır...

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

türban olayına neden bu kadar taktılar anlamadım valla. kime ne ki, takar takmaz.
bir de şu sayın "first lady"nin kıyafetleri için bilmemkaç tane tasarımcı getirilmesi çok saçma ve görgüsüzce. biraz tevazu takınsın insanlar.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.