Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Türkiye'de ki kadınların çoğunun türbanlı olduğu bir gerçek. Asıl gerçek son beş yıldaki türbanlı kadın sayısının gözle görülecek kadar çoğalması.
Türban asıl konu değil ama göz ardı edilmemeli.Bu konu Abdullah Gül,Erdoğan gibi adamların isteklerini gerçekleştirebilmeleri için büyük bir adım olucak gibi.

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

Bir mail geldi bana. normalde forumlara bu tür şeyleri yapıştırmam ama bunu paylaşmak istedim. Belki bilenleriniz vardır.

-------------------------------------------------------

O benim cumhurbaşkanımdı..

Saat.

Halı.

Kilim.

Kalem seti.

Gümüş tepsi.

Takı.

Şifoniyer.

Kaftan.

Vazo.

Madalyon.

Heykel.

Biblo.

Tablo.

*

Hepsini bırakmış Ahmet Necdet Sezer... Kendisine verilen 1243 parça hediyenin, 1243’ünü de bırakmış...

Götürmemiş.

*

Bu benim cumhurbaşkanım olamaz...

*

Zaten, kırmızı ışıkta durmasından belliydi... Bugüne kadar hiçbir cumhurbaşkanı durmadı ki o niye duruyor?

İsveç mi burası?

*

Bakıyorum gazetelere... 94 parça gümüş, 22 vazo, 9 takı, 27 hatıra para, 4 tabanca, 83 parça değerli süs eşyası, 55 tablo, 86 porselen, 7 madalyon, 4 saat... İnsanın içi gidiyor!

Al, götür di mi...

Bırakmış, gidiyor.

*

Üstelik, liste eksik...

Kendisine tahsis edilen "kafana göre harca" denilen ödeneği de harcamadı.

Hediyeleri bıraktığı gibi...

Papelleri de bıraktı.

46 trilyon liracık!

Ye, yemedi... Gez, gezmedi.

O zaman bırak biz yiyelim...

Ona da izin vermedi.

"Yetim hakkıdır" dedi, görevi boyunca tasarruf ettiği 46 trilyonu, Maliye’ye iade etti...

Kemal Abi’ye.

*

Çocukları hálá memur... First Lady desen... Bi Atıl Kutoğlu’nu bile tanımıyor... Belediyeler, bizim paramızla simitçilere Cemil İpekçi’den köstüm hazırlattı; o hálá kendi cebinden giyiniyor.

*

Aşçıyı, garsonu azalttı. "Suyla çalışmıyor bunlar" dedi, 14 makam aracını geri verdi. Okluk’taki yazlık köşke hiç gitmedi. Oğlunu evlendirdi, elektrik parasına kadar cebinden ödedi. Eşi düştü, bileğini kırdı; hastaneye sivil araçla götürdü, röntgen için kuyruğa girdi, sıra bekledi. Annesi vefat etti, gene sivil plakayla gitti; flap flap flap, fors yapmadı... Resmi yemekler hariç, kimseye davet vermedi. Mutfakta yerli ürün kullandırttı.

Şatafattan uzak durdu.

*

Yeminini tuttu...

Hukuku üstün kıldı.

E haliyle...

Sevilmedi. Sevilmez...

*

Güle güle Cumhurbaşkanım... Devlet adamı "gelişinden" değil "gidişinden" bellidir. Bir manevi yolun iki yanına dizilmiş insanlar, dudaklarında dua, gözlerinde yaşla uğurluyorlarsa devlet adamını... Yüreğinde yurtseverlik olan herkes "teşekkür" ediyorsa...
Eller sallanıyorsa arkasından... Fısıltılar onun gidişinin ülkemiz için bir güven kaybı olduğunu durmadan tekrarlıyorsa...
Çocuklar onu seviyorsa...

Trafik polisi; kendisine ve kırmızı ışığına saygı gösteren bu devlet adamına son selamını verirken burnunu çekiyorsa...

Bu ülkenin tüm zenginliklerine sahip çıkmış adamsa o...

Bir misal; diyelim ki o manevi yolun iki yanındaki ağaçlar, ağaçlardaki kuşlar dahi (2-b yasasının durdurulmasından dolayı) huzurlarını ona borçlularsa...

Yüzü ak...

Anlı açık...

Vİcdanı rahat...

Başı dikse gidenin...

O benim cumhurbaşkanımdı...
Yenisi de sizin cumhurbaşkanınız olsun...
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

bir önceki sayfaya baksaydın aynısını okuyabilirdin.

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

shadow_girl yazdı:bir önceki sayfaya baksaydın aynısını okuyabilirdin.
hmm o da güzel :D iyi yaw silinebilir yani. fazla mala lüzum yok.
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

off turkiyemi ele geçirdiler :S heryerdeler ...
en sinir şeylerden biri de , ''başbakan'' sıfatının yakışmadığı insan, gidip öğretmen atamalarını yapıyo ya!!! bu ülkenin milli eğitim müdürü yokmu, o ne işe yarar!?? bu benim aklıma tek bişeyi getiriyor; torpil , heryerde olduğu gibi..kendi eliyle yerleştiriyo yakınlarını ohh.. ataması yapılamayan bir öğretmen olarak çook sinirliyim bu yönetime,sisteme,bi çok şeyine ...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

öğretmenlik, doktorluk vs... bunlar riskli meslekler türkiye'de. bekle ki birileri bir yerlerden tanıdık çıksın...
betterman.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

aynen katılıyorum! öğretmen olmak isteyen hevesli arkadaşlar warsa aramızda, heyy pşştt, sakın diim ben size !!! öğretmen olursunuz ama sınav (kpss!) , iş sıknıtısına fln hazırlayın kendinizi, benden söylemesi =)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Vakit gazetesinin trajikomik bombası;

Deprem felâketlerinde halkin yaninda değildi
Türkiye’nin temel meselelerine yaklaşımı hep özgürlükleri kısıtlama yönünde olan Sezer, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşanan deprem felâketlerinde ise ortalarda gözükmedi. 17 bin 127 kişinin öldüğü, 43 bin 953 kişinin de yaralandığı 17 ağustos depreminden sonra abd başkanı bill clinton bile, Türkiye’ye gelerek depremzedelerin acılarını paylaşırken, sezer köşk’ten çıkmayarak sadece “geçmiş olsun” mesajları yayınlamakla yetindi.

Marmara depremi; 17 Ağustos 1999
Sezer'in köşke çıkışı: 16 Mayıs 2000

Tamam taraflısınız, yanlısınız ama bu kadarda olmaz ki. Bu gazeteyi ciddeye alıp okuyanlar var. İddia ediyorum rocktr ahalisinden 3-5 kişi toplansak gazeticilik adına çok daha düzgün işler yaparız.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

(gazetecilik olayı bir yerde abartıya dönüşmekte artık zaten.. tanıdığımız birkaç insan ile ilgili çıkan haberlerin ne kadar afillendirildiğini görünce uzun süre gazete okumamıştım..)

cumhurbaşkanlığı ile ilgili dış basında yer alan yorumları okuyanınız var mı? Laik Türkiye Gül'ün cumhurbaşkanlığı ile son bulmakta ve ılımlı islam iyice öne çıkmakta gibi başlıklar vardı mesela.. Laiklik kavramının iyice dinsizliğe dönüştüğü bir ülkede adım adım ilerlemekteyiz..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Vakit gazetesinin trajikomik bombası;

Türkiye’nin temel meselelerine yaklaşımı hep özgürlükleri kısıtlama yönünde olan Sezer, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yaşanan deprem felâketlerinde ise ortalarda gözükmedi. 17 bin 127 kişinin öldüğü, 43 bin 953 kişinin de yaralandığı 17 ağustos depreminden sonra abd başkanı bill clinton bile, Türkiye’ye gelerek depremzedelerin acılarını paylaşırken, sezer köşk’ten çıkmayarak sadece “geçmiş olsun” mesajları yayınlamakla yetindi.

Tamam taraflısınız, yanlısınız ama bu kadarda olmaz ki. Bu gazeteyi ciddeye alıp okuyanlar var. İddia ediyorum rocktr ahalisinden 3-5 kişi toplansak gazeticilik adına çok daha düzgün işler yaparız.
bu kadar beyinsizce taraflılıkta olmaz artık..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Bir şeyleri karalama çabası bu insanlarda bir görev haline gelmiş. Gazetecilik yapmak adına bu kadar salakça işler ortaya koyan bazı haber özürlüleri bu tür şeyler yazarak kendi egolarını tatmin ediyor. Ama bizim halkımız da pek uyanık değil malesef. Bu haberi okuyan milyonlarca kişi "adam iyi yazmış beh helal valla haklı vesselam" diye yorum getirecektir elbet.. Yazık...
kozmik_peri yazdı:cumhurbaşkanlığı ile ilgili dış basında yer alan yorumları okuyanınız var mı? Laik Türkiye Gül'ün cumhurbaşkanlığı ile son bulmakta ve ılımlı islam iyice öne çıkmakta gibi başlıklar vardı mesela.. Laiklik kavramının iyice dinsizliğe dönüştüğü bir ülkede adım adım ilerlemekteyiz..
Haberlerde izledim o yorumları. Böyle yorum getirecekleri belliydi zaten.. Bir yorum da "Türkiye özgürlüğe kavuştu" şeklindeydi. Buna da ayrıca sinir olmuş bulunmaktayım. Biz özgür değil miydik yani?
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

gerçkten ya oha :-D bide gaztete olcaklar tüüüüü
We learned speaking turkish one english stayed... yanlşmı oldu acepp:D

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bugün çok anlamlı bir gündü gerçekten.Geçit törenlerinde askerlerimizi izledikçe tüylerim diken diken oldu.Gurur duydum birdaha...geçmişimizden, şehitlerimizden, atamızdan, insanlarımızın vatan uğruna yaptıkları fedakarlıktan.Hepsinin yeri cennet olsun.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

Resim

daha ne olsun!!!!

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

azothoth yazdı:Resim

daha ne olsun!!!!
ne olsun? bu bi tebrik kartı hem gerçek oldğunu nerden biliyoruz?nette birürü fetullah gülen dşmanı var ha olamazmı olablir ama nesi sakncalı anlayamadım.bence feyk bunlar feyk :-D ayrıca korn_erin yukarda deklerini biraz önce bende yaşadm bi yarm saat önce fln kan uykusunu izliyodum gerçekten gurur verici tylerm diken diken oldu NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

pardus yazdı:
azothoth yazdı:Resim

daha ne olsun!!!!
ne olsun? bu bi tebrik kartı hem gerçek oldğunu nerden biliyoruz?nette birürü fetullah gülen dşmanı var ha olamazmı olablir ama nesi sakncalı anlayamadım.bence feyk bunlar feyk.
Zaman gazetesinin 29.Ağustos.2007 tarihli sayısında sözü geçen ilan bulunabilir.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Teyit etmek isteyenler bugün ki Zaman gazetesine bakabilirler.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

jonnathan yazdı:Teyit etmek isteyenler bugün ki Zaman gazetesine bakabilirler.
hmm bende demokrative diyince baktım gazeteye gördüm hmm demekki feyk değilmiş ama benm için hala bi anormal bi yanı yok

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

pardus yazdı:
hmm bende demokrative diyince baktım gazeteye gördüm hmm demekki feyk değilmiş ama benm için hala bi anormal bi yanı yok
tabiki anormal olan bir durum yok.. bu tebrik mesajını görünce şaşıran olmamıştır zaten bütün ilişkiler apaçık ortada..olayın acı tarafı da bu zaten
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

houseofholy yazdı:
pardus yazdı:
tabiki anormal olan bir durum yok.. bu tebrik mesajını görünce şaşıran olmamıştır zaten bütün ilişkiler apaçık ortada..olayın acı tarafı da bu zaten
Bence görmeselerdi şaşırırlardı... Şahsen görünce ben de şaşırmadım Fethullah Gülen için gayet normal bir tebrik..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

KoRn_eR yazdı:Bugün çok anlamlı bir gündü gerçekten.Geçit törenlerinde askerlerimizi izledikçe tüylerim diken diken oldu.Gurur duydum birdaha...geçmişimizden, şehitlerimizden, atamızdan, insanlarımızın vatan uğruna yaptıkları fedakarlıktan.Hepsinin yeri cennet olsun.
Amin...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

whatsername yazdı:
houseofholy yazdı:
pardus yazdı: hmm bende demokrative diyince baktım gazeteye gördüm hmm demekki feyk değilmiş ama benm için hala bi anormal bi yanı yok
Bence görmeselerdi şaşırırlardı... Şahsen görünce ben de şaşırmadım Fethullah Gülen için gayet normal bir tebrik..
Uçakla pankart geçirse dahi şaşırmazdım...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

pardus yazdı:
benim içinde anormal bir yanı yok.ilişkiler ağı açıkça ortada zaten yıllardır.herkes için çok normal bir tebrik.
bush-gülen birlikte tebrik mesajı yayımlasalar daha bi şık olurdu...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

wolfali yazdı:
pardus yazdı:
benim içinde anormal bir yanı yok.ilişkiler ağı açıkça ortada zaten yıllardır.herkes için çok normal bir tebrik.
bush-gülen birlikte tebrik mesajı yayımlasalar daha bi şık olurdu...
bush tebrik mesajıyla uğraşmaz. gül cumhurbaşkanı seçilir seçilmez, bush paraya kıyıp taa amerikadan telefonla aramış tebrik etmiş zaten.. ilk tebrik eden şerefine kendileri nail olmuş..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

KURAKLIĞIN SEBEBİ SEZER!

TBMM'den Atatürk posterinin kaldırılmasını isteyen AKP'li Kutlu, bu kez de Sezer'e 'uğursuz' dedi.

MECLİS muhalefet kulisindeki mareşal üniformalı Atatürk portresinin yer aldığı halı tablonun kaldırılmasını isteyerek, 22. döneme damgasını vuran AKP Adıyaman Milletvekili Meclis İdare Amiri Hüsrev Kutlu’dan, Ankara’da yaşanan kuraklıkla ilgili ilginç bir yorum geldi. Önceki gün odasında bir grup vatandaş ve gazeteciyle sohbet eden Kutlu, bir vatandaşın, “Ankara’da bazı semtlerde halk arasında bir söylenti yayılmış, Başkent’teki susuzluğun ve yağmur yağmamasının nedeni Sezer’miş” demesi üzerine, esprili bir üslupla kendisinin de kuraklığın “uğursuz biri yüzünden yaşandığını düşündüğünü” söyledi. İsim vermeden Sezer’e gönderme yapan Kutlu, “Bence Ankara’da yağmur görev süresi bitip de hala bu görevde oturan bir kişi olduğu için yağmıyor” dedi. Kutlu, 28 Ağustos’ta sonuçlanması beklenen 11. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gönderme yaparak, “Bunun böyle olup olmadığını zaman gösterecek, yakında göreceğiz” dedi.