Gündem

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

goqhan yazdı:cahilligimi bagısla ama a.ç ne? :010
bence bilme çok çok kötü bi küfür :-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

lonly yazdı:
bildi bile..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

angel_of_the_hell yazdı:
lonly yazdı:
bildi bile..
:-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bnm canım sıkıldı.. iigeceler..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

Offf.......Ne yazýkk ki vizeler baþlýyo..Ders çalýþmam lazým....

relisys
Üye
Üye

Mesaj gönderen relisys »

kikirik yazdı:Offf.......Ne yazıkk ki vizeler başlıyo..Ders çalışmam lazım....
aynn katılıorum benım basladı hatta yarıladım..ama bıtmez bu vızeler..
Where is she ??

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

relisys yazdı:
kikirik yazdı:Offf.......Ne yazýkk ki vizeler baþlýyo..Ders çalýþmam lazým....
aynn katýlýorum beným basladý hatta yarýladým..ama býtmez bu výzeler..
Bizim allahtan bu sefer çok uzun sürmeyecek....Bu pzt baþlayýp ayýn 18'i biticek....Bir sürü çalýþmm gereken þey var ne yazýk ki:( :(

relisys
Üye
Üye

Mesaj gönderen relisys »

kikirik yazdı:
relisys yazdı:
kikirik yazdı:Offf.......Ne yazıkk ki vizeler başlıyo..Ders çalışmam lazım....
aynn katılıorum benım basladı hatta yarıladım..ama bıtmez bu vızeler..
Bizim allahtan bu sefer çok uzun sürmeyecek....Bu pzt başlayıp ayın 18'i biticek....Bir sürü çalışmm gereken şey var ne yazık ki:( :(
calısmak gerekli tabı ama calıscak adam bulunmuo pek :010 yanı kendı adıma solıım hıc bırıne doru durust calısmadım..daha fınaller war yaa bence sende fasla zorlama :) kotu bı arkadasım galıba
Where is she ??

Kullanıcı avatarı
kikirik
Üye
Üye

Mesaj gönderen kikirik »

relisys yazdı:
kikirik yazdı:
relisys yazdı: aynn katýlýorum beným basladý hatta yarýladým..ama býtmez bu výzeler..
Bizim allahtan bu sefer çok uzun sürmeyecek....Bu pzt baþlayýp ayýn 18'i biticek....Bir sürü çalýþmm gereken þey var ne yazýk ki:( :(
calýsmak gerekli tabý ama calýscak adam bulunmuo pek :010 yaný kendý adýma solýým hýc býrýne doru durust calýsmadým..daha fýnaller war yaa bence sende fasla zorlama :) kotu bý arkadasým galýba
Ýþte bende senn gibi düþünenlerden olduðum ve birinci dönem hiçbir derse çalýþmadýðým için bu dönem çalýþmam gerekiyo:D

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Köşk’e 367 şart

Rektörler Komitesi dün bir bildiri yayınlayarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda Genel Kurul'da 367 milletvekilinin bulunmasının şart olduğu görüşünü savundu. Bildiride seçim için uzlaşma çağrısı yapılırken "Cumhurbaşkanı cumhuriyetin temel ilkelerini benimsemiş olmalı" denildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç başkanlığında toplanan Rektörler Komitesi, dün bir bildiri hazırlayarak, Aralık ayında Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu tarafından gündeme getirilen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turun yapılabilmesi için Genel Kurulda 367 milletvekili olması gerektiği görüşüne destek verdi.

Oybirliği ile hazırlanan bildiriyi basın toplantısında okuyan Prof. Dr. Teziç, salonda bulunan rektörler tarafından uzun süre alkışlandı. Teziç, CHP tarafından da savunulan bu görüşün, şimdi rektörlerce de desteklenmesinin siyasi bir çıkış olup olmadığı sorusuna ise "Nereden çıkardınız. Üniversitelerin halkı aydınlatma görevi de vardır" cevabı verdi. Rektörler bildirisinde şöyle denildi:

ŞAİBESİ OLMAMALI Anayasamız, cumhurbaşkanının cezai açıdan yalnızca vatana ihanetten sorumlu olabileceğini öngörüyor. Bu makama aday olacak kişilerin, geçmişte sorumluluk doğurabilecek bir suçlandırma veya şaibe altında olmamaları da büyük önem taşımaktadır. Bu doğrultuda adayların özgeçmişinin yanısıra başta laiklik ilkesi olmak üzere Cumhuriyetin değiştirilemeyecek niteliklerini ve bunun ayrılmaz parçası ve temeli olan çağdaş bilimi benimsemiş ve sindirmiş olmaları da anayasal bir zorunluluktur.

UZLAŞMA KAÇINILMAZ 3 Kasım 2002 seçimleri, 1950'den bu yana yapılan genel seçimler içinde en adaletsiz sonuç doğuran seçim olmasının üzerinde, yüzde 45 oranındaki geçerli oyun Meclis'te temsil edilmemesi nedeniyle aynı zamanda bir temsil zafiyeti de yaratmıştır. Bu temsil zafiyetinin Cumhurbaşkanlığı makamına taşınmaması için Cumhurbaşkanı seçiminde TBMM'de bir uzlaşmanın gerçekleşmesi de kaçınılmazdır.

EMSAL OLUŞTURACAK Anayasanın 102. Maddesi'nde nitelikli toplantı ve karar yeter sayılarını belirleyen özel hüküm, Cumhurbaşkanı seçiminde uzlaşma sağlanabilmesinin hukuki çerçevesini oluşturmaktadır. Yeter sayılara ulaşılmaması halinde ve dolayısıyla Cumhurbaşkanı seçilemediği takdirde, "Derhal TBMM seçimleri yenilenir" hükmü de uzlaşmanın yaptırımıdır ve sorunun çözümü de halkın hakemliğine sunulmaktadır. Bu bakımdan, Anayasamızın 102. maddesi, hukuki yorum yöntemleri ihmal edilmeden sağduyu ile değerlendirilerek varılacak uzlaşma, gelecekte cumhurbaşkanlığıyla ilgili meşruiyet tartışmalarını da gündemden kaldıracak bir emsal oluşturacaktır.

SORUMLULUK DÜŞÜYOR Bu aşamada, içinde bulunduğumuz son derece gergin ortamın daha da endişe verici boyutlara tırmanmaması için laik, demokratik hukuk devleti ve çağdaş bilime inanmış bir cumhurbaşkanın seçilmesinde hepimize sağduyu ile uzlaşıcı sorumluluklar düşmektedir.

ANAYASA’YA AYKIRI OLUR Bildirinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan, aynı zamanda anayasa hukuku profesörü olan ve 1982 Anayasası'nın hazırlanmasına katkı sağladığı gibi 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in de anayasa danışmanlığını yapan Prof. Dr. Erdoğan Teziç, "367 şartı" için şunları söyledi: "Anayasa'nın 102. maddesine göre Cumhurbaşkanının, TBMM üye tam sayısının üçte iki çoğunluğu ile ve gizli oyla seçilir. Bu bakımdan parlamentonun, Meclis Başkanı hariç, üçte iki çoğunluk toplantı nisabı olmadan herhangi bir karara gitmesi mümkün değildir. Muhakkak Meclis'te Cumhurbaşkanlığı seçimi için başkan oturumu açtığında kendisi hariç 367 üyenin içeride olması zorunludur. Buradan bir sonuç alınamazsa, son aşamaya gelindiğinde yani salt çoğunlukla adayların belirlendiği döneme gelindiği zaman gene toplantı nisabının üçte iki olma zorunluluğu vardır. Üçte ikinin altındaki bir sayıyla Meclis toplanır, oylama yaparsa bu Anayasa'ya aykırı olur."

Ben hariç herkes yürür

14 Nisan'da yapılacak "Cumhuriyet Mitingi"ne üniversitelerden katılımın sorulması üzerine Teziç "Toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkı, kimsenin tekelinde değildir. Özgürlükleri kullanmak herkesin tercihine bağlı bir husustur" dedi. Teziç anayasal bir kurumun başında olduğunu belirterek eyleme, yürüyüşe katılmasının söz konusu olamayacağını da bildirdi. Rektörler Komitesi'nde bazı rektörlerin "Cumhuriyet üniversiteleriyiz, destek olmalıyız" dediği öğrenildi. Toplantıda bağlayıcı bir karar alınmadı. Katılacak rektörler ise cüppeleriyle alanda yer alacak

HÜRRİYET
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

bugün gazetede okuduğum bir haberde AKPli ve CHPli iki vekil arasında geçen bir tartışma vardı. CHPli vekilin söylediğine göre, AKPli vekil Zülfü Demirbağ'ın oğlu Erdoğan a gönderdiği bir kartın arkasına şunları yazmış: 'bize Atatürk'ü önder olarak tanıttılar, gerçek önderimiz sizsiniz sayın genel başkanım'. Bu sözler beni şok etti
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

houseofholy yazdı:bugün gazetede okuduğum bir haberde AKPli ve CHPli iki vekil arasında geçen bir tartışma vardı. CHPli vekilin söylediğine göre, AKPli vekil Zülfü Demirbağ'ın oğlu Erdoğan a gönderdiği bir kartın arkasına şunları yazmış: 'bize Atatürk'ü önder olarak tanıttılar, gerçek önderimiz sizsiniz sayın genel başkanım'. Bu sözler beni şok etti

şoke olamayacak gibi değil ki acaba bu milletvekilinin oğlunun yaşı kaçeğer ufak birşeyse bir yandan şüphe duyarım bu cocuk nasıl bunları yazıyor diye ama gerçekten yazıyorsa vay halimize yanmışız valla
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

bloodline666 yazdı:
houseofholy yazdı:bugün gazetede okuduğum bir haberde AKPli ve CHPli iki vekil arasında geçen bir tartışma vardı. CHPli vekilin söylediğine göre, AKPli vekil Zülfü Demirbağ'ın oğlu Erdoğan a gönderdiği bir kartın arkasına şunları yazmış: 'bize Atatürk'ü önder olarak tanıttılar, gerçek önderimiz sizsiniz sayın genel başkanım'. Bu sözler beni şok etti

şoke olamayacak gibi değil ki acaba bu milletvekilinin oğlunun yaşı kaçeğer ufak birşeyse bir yandan şüphe duyarım bu cocuk nasıl bunları yazıyor diye ama gerçekten yazıyorsa vay halimize yanmışız valla
çocuk büyük ihtimalle babasının kurbanı olmuştur, böyle birşeyi kendi başına düşüneceğini sanmam. AKPli vekillerin ne kadar elöpen cinsten olduğu ortada. Erdoğan rahatsızlandığında arabasının camını balyozla kırıp kurtardıklarında vekillerden biri 500 YTL verip o balyozu satın almış ve evinde baş köşeye koymuş. başkanımızı kurtaran balyozu almak herkesten önce benim aklıma geldi diye de kasılıyordu. yalakalıktan ne yapacaklarını şaşırdılar resmen. Tayyip kendini iyice dev aynasında görmeye başladı ve çevresindekiler de buna yardım ediyor. işin kötüsü kendini Atatürk'le kıyaslayacak kadar kendini büyük görmesi.

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

houseofholy yazdı:
bloodline666 yazdı:

çocuk büyük ihtimalle babasının kurbanı olmuştur, böyle birşeyi kendi başına düşüneceğini sanmam. AKPli vekillerin ne kadar elöpen cinsten olduğu ortada. Erdoğan rahatsızlandığında arabasının camını balyozla kırıp kurtardıklarında vekillerden biri 500 YTL verip o balyozu satın almış ve evinde baş köşeye koymuş. başkanımızı kurtaran balyozu almak herkesten önce benim aklıma geldi diye de kasılıyordu. yalakalıktan ne yapacaklarını şaşırdılar resmen. Tayyip kendini iyice dev aynasında görmeye başladı ve çevresindekiler de buna yardım ediyor. işin kötüsü kendini Atatürk'le kıyaslayacak kadar kendini büyük görmesi.
zaten burda tayyip erdoganın cok sevilen buyuk bi lider olması, gereginden fazla deger verilmesinin anlamsızlıgını tartısmaktan cok, bir millet vekilinin oglunun onu nerde gormesi, kiminle kıyaslaması!!(öğretilmesi...)

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

bugun büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK yerine lider kabul edenler yarın Peygamber efendimizin yerine de peygamber ilan ederler.
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Mehzk
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Mehzk »

Sınav çıkışı kampüste bir arkadaşımıza rastladık, biri yanından geçerken "..... metalcisine bak" gibi bir tabir kullanmış ve sözlü tacizleri devam etmiş,yaklaşık 15-20 dakika,arkadasım ne kadar alttan almaya çalışsada adam(olduğu şüpheli,ona buna laf söylüyor pespembe gömlek giymiş,sivri burun,poposu beyaz kot pantolon) üstüne gitmiş,dediğim gibi cıkısta rastladık,bulduk konustuk bizi görünce yavşadı adamlar,yazıkki boyle gerizekalılar cok bu memlekette,biz olmasak belkide cocuğu döveceklerdi...Bu beyinlerin varolmaları bile toplum için zararlı... :008
Döv Onları,Filmlerdeki Gibi,Topumu Kestiler,Pestillerini Çıkart Onların...

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

benim gündemimde inanılmaz bir utanç var..bugün inglizce kursunda hocamız no woman no cry şarkısnın manasını sordu sınıf olarak çoğunlukla kadın yok ağlamak yok die atldık tabi...hatta ben işi abartıp feminist tarafı çok ağır basan ve erkeklerin ne hakla böle şarkılar yazıp yaygara kopardıklarını anlatan 5-10 dk da yazdığım metni bağıra bağıra okudum...en sonunada türkcesi ya erkekler kapayın çenenizi hertürlü haltı yapıp bide ahkam kesiyosuzn manasına gelen cümlelerle kouşmayı btirdim...ödevimz bu şarkının manasını çözmekti...çzdüm veee yaptığım saçmalığın rezilliğin boyutunu kavradım halbuki bob amcam güzel şeyler söylüyomuş...Allah rahmet eğlesin ölen adamın çok fena günahını aldım...bu utanç bana yeter...ben ettim siz etmeyin okuyun şööle bi şarkı sözlerini anlayın slogan haline gelcek bişi yok ortada:((
insan kendine rağmen yaşamayı bilmeli bazen...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Ankarada yarın Sıhhıyede saat 11.00 da DSP nin düzenlediği ama partilerüstü bir miting olacak. cumhurbaşkanını bu hükümetin seçmesine karşı çıkmak amacıyla düzenlenecek olan mitingde Ankarada olan ve bu amacı paylaşan herkesi görmek dileğiyle..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

houseofholy yazdı:Ankarada yarın Sıhhıyede saat 11.00 da DSP nin düzenlediği ama partilerüstü bir miting olacak. cumhurbaşkanını bu hükümetin seçmesine karşı çıkmak amacıyla düzenlenecek olan mitingde Ankarada olan ve bu amacı paylaşan herkesi görmek dileğiyle..

birde haftaya böyle bir miting varsanırım ankarada cumartesi günü ben tam olarak bilmiyorum ama üniversitelerdeki sınavlar iptal olacakmış sanırım haftaya günü yök kararıyla falan diye birşeyler var bilen var mı tam olarak
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

evet, haftaya Anıtkabir'de rektörlerin de katılımıyla bence daha büyük çaplı bir miting yapılacak ve çok daha gösterişli olacak.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

houseofholy yazdı:evet, haftaya Anıtkabir'de rektörlerin de katılımıyla bence daha büyük çaplı bir miting yapılacak ve çok daha gösterişli olacak.

ankara dışından da öğrenciler falan gelecekmiş mitinge valla bizde gidecez inşallah eğer sınavlar iptal olursa o gün sınav varda

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Teziç kendisi destek verdi zaten bu miting için, bütün rektörler de katılacağına göre sınavlar iptal olur büyük ihtimalle, umarım Anıtkabir dolup taşar o gün. ama şu anda yarınkine odaklandım. umarım çok kalabalık olur

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Barzani’den Kürt tehdidi

Kuzey Irak bölgesel yönetiminin başkanı Mesud Barzani, Türkiye’yi açıkça tehdit etti. Barzani, “Eğer Türkiye, Kerkük’e müdahale ederse biz de Türkiye’de yaşayan 30 milyon Kürt için harekete geçeriz” dedi.

merak ettiğim şey 30 milyon kürt nerde Türkiyede, var da biz mi göremiyoruz??

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

houseofholy yazdı:Barzani’den Kürt tehdidi

Kuzey Irak bölgesel yönetiminin başkanı Mesud Barzani, Türkiye’yi açıkça tehdit etti. Barzani, “Eğer Türkiye, Kerkük’e müdahale ederse biz de Türkiye’de yaşayan 30 milyon Kürt için harekete geçeriz” dedi.

merak ettiğim şey 30 milyon kürt nerde Türkiyede, var da biz mi göremiyoruz??
Bu pislik Amerikan kuklasının zamanı gelince sonu diğerlerinden farklı olmayacak. Amerika zamanında yaptığı hataları yapmaya aynen devam ediyor.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Vizeler Başlamak Üzere Yine Aynı Paradoks :(
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...