Siyah makyaj ve siyah giyinmek

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
Kullanıcı avatarı
heyo
Üye
Üye

Mesaj gönderen heyo »

annem :kedide kesersin sen şimdi yada gençsin yavrum ne öle sıyah sıyah yas mı tutyorsun giy başka renk mi kalmadı dünyada.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

Valla kim ne derse desin kim bence su yas tutma isi dogru.. 14-15 yasında cocuklar niye simsiyah giyiniyorlar ya da 20 yasındaki insanlar.. bu yasta insan renkli giyinecek ki 50sinden sonra giyinemez ki oyle rahat. Hayır yani bi insanın satanist sanılması her ne kadar komik olsa da bence hos bisey degil..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

veronique yazdı:Valla kim ne derse desin kim bence su yas tutma isi dogru.. 14-15 yasında cocuklar niye simsiyah giyiniyorlar ya da 20 yasındaki insanlar.. bu yasta insan renkli giyinecek ki 50sinden sonra giyinemez ki oyle rahat. Hayır yani bi insanın satanist sanılması her ne kadar komik olsa da bence hos bisey degil..
sonuna kadar katılıyorum :001

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

doğru arada bi renkli de giyemek lazım :)

çok renkli giymsemde şahsen ben aksesuarlar vs bi şekilde renk katıyorum.. ve bu hoşuma çok gidiyo hatta :oops:

siyah makyaj konusuna gelince bu sıcakta çok zor ama alışkanlık işte engel olamıorum bazen kendime :-D
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
Rita
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Rita »

En son Rita tarafından 20 Tem 2008 15:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
DeatH_LetterS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DeatH_LetterS »

Özentilikten başka birşey değil toplum içine ancak o şekilde giripte akıllarınca tarz yaratıyolar ben sadece gülüyorum ve acıyorum böle bi topluluktan gelecek bekliyoruz yazık..
KaybettiM ßuqün keNdimi hüKümSüzdüR..!

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

DeatH_LetterS yazdı:Özentilikten başka birşey değil toplum içine ancak o şekilde giripte akıllarınca tarz yaratıyolar ben sadece gülüyorum ve acıyorum böle bi topluluktan gelecek bekliyoruz yazık..
insanlarını sevdiklerini giymek istediklerini yapmak istediklerini vs yapması bu kadar yadırganası gülünesi bişey değil bana kalırsa.

birilerinin tercihlerinin alay konusu olması hoş değil hem ayrıca kime ne?
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
isimsiz_adam
Üye
Üye

Mesaj gönderen isimsiz_adam »

bence insanları direk böle değerlendirmek yanlış..yargısız infaz gibi.. :/ .."siyah giyenler özentidir" tamam belki olabilir ama siyahı sevdiği için giyenler de var..unutmamak lazım..

Kullanıcı avatarı
starLight_
Üye
Üye

Mesaj gönderen starLight_ »

isimsiz_adam yazdı:bence insanları direk böle değerlendirmek yanlış..yargısız infaz gibi.. :/ .."siyah giyenler özentidir" tamam belki olabilir ama siyahı sevdiği için giyenler de var..unutmamak lazım..
aynen katıLıyorum. genelleme yapmanız yanLış bence.(burdan benim siyah giyinmeyi sevdiim sonucunu cıkartabiLir miiz? eet. seviyorum kardeşim alla alla. beyaz tenLiim ve siyah gayet de yakışıyo beyaz tenLiLere isteyen satanist desin isteyen özenti desin cok da umrumda diiL açıkçası seviyosam giyerim. giyiyorum da.
><   skeLeton.?* (x

Kullanıcı avatarı
DeatH_LetterS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen DeatH_LetterS »

Arkadaşlar bi yalnış anlamaya açıklık getirelim..
elbette bende siah giyiniyorum bazen oluo simsiah giyinioyorum..zevk meselesi bi yerde ama bnm demek istediğim özentilik olsun die siah giyinmek ve siah makyaj yapmak şöyle sokaklara bi bakın özenti takılanalar zaten kendilerini beli ediyor...
sizinde üstünüze alınmanızı anlayamadım ayrıca..
KaybettiM ßuqün keNdimi hüKümSüzdüR..!

Kullanıcı avatarı
starLight_
Üye
Üye

Mesaj gönderen starLight_ »

DeatH_LetterS yazdı:Arkadaşlar bi yalnış anlamaya açıklık getirelim..
elbette bende siah giyiniyorum bazen oluo simsiah giyinioyorum..zevk meselesi bi yerde ama bnm demek istediğim özentilik olsun die siah giyinmek ve siah makyaj yapmak şöyle sokaklara bi bakın özenti takılanalar zaten kendilerini beli ediyor...
sizinde üstünüze alınmanızı anlayamadım ayrıca..
ya eet var da. oLaya 'siyah giyen özentidir.' şekLinde yakLaşırsak insan üzerine aLınıyo bi şekiLde ister istemez.neyse.
><   skeLeton.?* (x

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

benim dediğim yanlış anlaşılmasın.ben "asiyim.rock dinliyorum" havası verip serdar ortaç falan dinleyenlere karşıyım.çevremde bu tür insanlardan çok var.yoksa bana ne.isteyen istediğini giysin.
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

belli bi yaştan sonra çoğunlukta geçtiğini gördüm bu durumun ben.. hatta bi süre sonra kim naparsa yapsın diyip konuşmayı bile gereksiz bulur oluyosunuz.. takılmayınız efendim yaş geçtikçe tarz da değişiyor eninde sonunda..
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Siyah güzel,asi ve asil bi renktir.Ağır bir renktir.Ama acaba benim gördüğüm siyahı diğer insanlarda görebiliyormu?
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Konu bence sihay giyinmek değil sanki gothic denen tarz tartışılıyor.

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

illa siyah giyincem diye bi çaba harcamadım bugüne kadar.... harcamamda :)
renkli renkli giyinir rahatıma bakarım.zaten şu son zamanlarda ortaya rockçıyım
diyerek çıkan özenti gençlerin çoğu siyah giyiniyor rockçı olduklarını gözümüze sokar gibi...rock siyah giyinmek değildir...

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

evet 1 sene öncesine kadar siyah makyas ve siah giyinme gibi bir sorunum vardı ama artık başka renklerinde oldugu kanısına vardım cünkü günüzümde özenti rockcıların hepsi siyah giyiniyor artık baydı siyah rock rengi degil bence rock siyah giymek demek degildir...
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

"Siyah giyen özentidir."
"Gothicler özentidir"
"Emolar özentidir"
"Grup tişörtü giyen özentidir"

Yıkalım artık şunları :) Kim ne giyerse ne takarsa kendi seçimi, neden bi tarafıma batıyor gibi davranayım ? Açıkçası bu konuda tamamen özgürlük diyorum, onun bunun giydiğine laf edeceğimiz zamanı, müzik dinleyerek kullanalım :D

Başlığın asıl sorusuna cevap vermek gerekirse, ben makyaj yapmam. Saçlarımı siyaha boyattım ama gotikle filan alakası yok, uzun süredir herkes çok yakışacağını söylüyordu ben de bir kez olsun insanları dinleyeyim dedim :) Ayrıca paso siyah da giyinmem. Nitekim favori rengim mor ve tüm tonları. Göz kaleminden ve parlatıcıdan tiksinirim. Parlatıcı hele de renksizse, yağlı yemek yiyip ağzını silmemiş gibi duruyor :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

black_34
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_34 »

siyah giydi diye o kişiye satanis gözüyle bakan sünepe beyinlilerden nefret ediyorum..hayır yani ne alaka???herneyse siyahı herzaman sevdim giydim giyicemde..bence çok asil gösteriyo insanı güzel duruyo vücutta..tabii bazı arkadaşlarında dediği gibi herkezin kendi tercihi...ama dedim ya bazıları varkii bu olayı saptırıyolar..bizim bi arkadaş vardıı yazıkk bi gelldii sinirlenmiş patlıycak nerdeyse yolda yürürken arkalarından gelen yaşlı teyzeler ark için satanis bunlar işte böle giyiniyolar gibilerinden şeyler mırıldanmış...eee gelinde kızmayın!!!!!!!;)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

eskiden kızardım, ulan çoluk çocuk herkes siyah giyiyor, yerlere oturup toza toprağa sürünüp duruyorlar, anladık hepiniz çok çılgın, umursamaz ve asisiniz derdim. şimdi umrumda bile değil. kim ne giyerse giysin, yüzünü gözünü hangi renge boyarsa boyasın, sonuçta zevk meselesi. önemli olan şey dinlediğimiz müziği dış görünüşümüzle yansıtmak zorunda değiliz. bu tür basma kalıp davranışlar bizleri sadece önyargılı olmaya ve tek tipliliğe iter.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

Papi yazdı:benim dediğim yanlış anlaşılmasın.ben "asiyim.rock dinliyorum" havası verip serdar ortaç falan dinleyenlere karşıyım.çevremde bu tür insanlardan çok var.yoksa bana ne.isteyen istediğini giysin.
katılıyorum hemde sonuan kadar.bazıları rock dnleynce siyah giymem gerek gibi bi duygu hissediyo ve 1-2 ays nra siyah giymeye başlıo sürekli (kendmden biliorm :-D )bende bi süre snra siyah gymek şart değilmiş diye dşndüm şimdi mavi kot üzerine yeşil tşört siyah kot üzrene gri tşört ve siyah kot üzerne siyah tişört gibi şeyler giyiyorum ama bence yinede insanları tanımadan yargılamak yanlış arkdşlarımn yarısı bana öznti desede ben rock'ı sevioyorum ki bu müziği başkaları dnliyo diye değil sırf sevdğm için dinlemeye başldım beni bilen bilir :-D

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

başlık çok kendini tekrarlıyor gibi yahu.. özenti lafına da artık deli oluyorum.. deniz durukan ın iyiler siyah giyer kitabı vardır alınız okuyunuz :P
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
baahaar
Üye
Üye

Mesaj gönderen baahaar »

siyah makyaj gibi bi takıntım yok ama bence bi gruba ait olmak yada farklı olmak için yapanlar yapmasın...he bide zorlada güzelleşicem diyeyse oda yanlış sanki..hani o makyaj çıkınca çok deişik yüzlerle karşılaşabiliyosun ondan dedim:)ama yakışanlar yapsın yaa bence çok hoş duruyo

Kullanıcı avatarı
theko_oks
Üye
Üye

Mesaj gönderen theko_oks »

sewmemmmm ama amy'e yakışıo bnce

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Makyajı abartmamk gerektiğini düşünüyorum simsiyah bi makyajla dısarı cıkacagımı sanmıorum doğallıktan yanayım (:ama yakıştıranlar var tabi.. illa giysilerim siyah olsun da demem ama dolabbımn coğu siyah renkli ,istemdışı bişey o ..:/