İçinizdeki Şeytanı Yok Edebilir misiniz?

Hayata ve yaşama dair ne varsa A'dan Z'ye de...
HaTeD
Üye
Üye

İçinizdeki Şeytanı Yok Edebilir misiniz?

Mesaj gönderen HaTeD »

:007 içinizden hızla yükselen bi nefreti iliklerinize kadar hissettiniz mi?tüm ruhunuzun değiştiğini yada kendinizi kaybettiğinizi hissettiniz mi?her insan nefretin kucağında buluverir kendini!!ŞEYTANİ DUYGULARI,HAYVANSI DUYGULARI BASTIRABİLİCEK BİŞİLER SÖYLEYİN BANA.. [/b]
Tia Mi Aven Moridin Isainde Vadin!..._thurinwethil_

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Rabb'ime sığınırım her zaman..ve kalbimin nasıl yumuşadığını hissederim....
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

ya bence bu başlığı yok edicekler gibi bi his var içimde :018

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Neden?Bence çok önemli bir konu..Eğer insanlar içlerindeki nefret ve dediği gibi hayvani duyguları bastırmayı öğrenebilselerdi dünyamız ne kadar daha yaşanabilir bir yer olurdu düşünüyormusun bunu?

Kullanıcı avatarı
lonly
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen lonly »

yok bencede önemli ama sinirinizi nasıl yatıştırcağımıza dair açılmış bi başlık varya ona istinaden söledim
sonuçta sinirlenirsen içindeki şeytan ortaya çıkar dimi?

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

kapatılırsa ben de yeni bi forum açarız daha farklı ama aynı düşünce üzerine!!hayvani duyguları tetikleyen sadece sinir değildir bence..ve bunun önüne geçebilmek gerçekten önmli ve gerekli insanlar için...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

yani insanın içinde başka bir şey daha var ve bu şey insanın sinirli olduğu bir anda sinirini körüklüyor diyorsun..bence doğru da söylüyorsun..
çünkü her insanın bir şeytanı olduğunu düşünüyorum ve bu şeytan insanı çok iyi tanıyor..Onun zaaflarını ,neden hoşlanıp hoşlanmadığını, onun neye karşı zayıf olduğunu biliyor..

deathLess
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deathLess »

insan şeytandan daha habis ve tehlikeli bi yaratıktır yaptığı şeylerden sonra sadece şeytanı kullanır şeytana uydum vs aslolan insandır :)

Kullanıcı avatarı
purpleangel
Üye
Üye

Mesaj gönderen purpleangel »

o şeytan asla gitmez içimizden ve asla gitmeyecekte....bildiğim tek şey bu konuda şeytanı istersen çıkar istersen içinde sakla çünkü seytan biziz aslında....

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

bence de herkesin bi şeytanı var..ve o zaaflar onun içimize dalmasına olanak sağlayan kapılar!!ve o kapıyı kapatabilmenin bi yolu olmalı!..
şeytan biziz aslında demek de yanlış..çnkü başta gene bize ait bi benlik varken sonradan tamamen yitirirsek o şeytan tamamen biz oluyo ya da biz şeytanın ta kendisi oluveriyoruz..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

İnsan ın yaratıldığı ilk gün..Tanrı bütün meleklere insanın önünde eğilmesini emretti..Biri hariç hepsi secdeye vardılar.İnsanın içinden geçti ve onun gerçekten zaaflarının çok olduğunu gördü.ve dediki : ''Benmi bu insanın önünde eğileceğim?''.Eğilmeyen bütün meleklerin hocasydı..şeytandı o..Tanrıya karşı gelmişti cezalandırılması gerekiyordu..ama bütün melekler allaha yalvardı onu yoketmemesi için..
ve onu dünyaya insanların yaşadığı yere gönderdi...

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

şeytan şimdi insanların arasında dünyada...ama insanlar bunu bildikleri halde neden onu altedemiolar?*allah bile bizim üstünlüğümüzü kabul etmişken!..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Onları öyle bizimm gibi ortalıkta dolaşıyorlar gibi düşünme..Onlar senin kötü düşüncelerinin körükleyicileri..Seni sürekli kötü birşey yapmana iştahını kabartarak(zaafını kullanarak) yardımcı oluyorlar..ve o şeyi yaptıktan sonra o kötü düşünceden eser meser kalmıyoru.Çünkü seni terk ediyorlar..Onların bir nevi işi o..O şeyi yaptırana kadar..Daha sonra insanda bir pişmanlık hissi boyuna izleniyor........

Sonuçta herşey bizim elimizde değilmi?Yaptığımız herşeyden biz sorumluyuz.Bu sorumluluğu bizden annemiz ve babamız bile üstlenmiyecekler(ki en yakınlarmız)...

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

aslında tam olarak kastettiğim buydu..kesinlikle ben de senin gibi düşnüyorum...onlar bizim içimizde bi yerde..dedim ya insanlar bitakım zaafları uğruna o şeytanların içeri girebiliceği kapılar açıyolar!!aslında bi anlamda da irade meselesi bu..bize kötü duyguları aşılayıp kötü şeyler yapmamızı sağlamaya çalışıyolar ve gene engellemek bizim elimizde...sonradan o pişmanlığı hissetmemek için..çnkü herzaman o kadar küçük hatalar olmayabilio yaptıklarımız..ve pişmanlıklarımız da bi o kadar büyük olabilio...
haklısın..kendi davranışlarımızdan kendimiz sorumluyuz..ama her zaman kendimize zarar vermiyoruz..yanımızda zarar gören başka insanlar da oluyo ve sonunda bu sorumlulukları üstlenmesi gereken kişi gene biz olduğumuza göre bi yol bulunmalı o kapıları kapatıcak ki şeytanlar artk giremesin içimize...

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

heuhe ....hay aLLam :-D
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

eh iyi bu kadar mıdır tepkin yani....

nightmare411
Üye
Üye

Mesaj gönderen nightmare411 »

KoRn_eR yazdı:yani insanın içinde başka bir şey daha var ve bu şey insanın sinirli olduğu bir anda sinirini körüklüyor diyorsun..bence doğru da söylüyorsun..
çünkü her insanın bir şeytanı olduğunu düşünüyorum ve bu şeytan insanı çok iyi tanıyor..Onun zaaflarını ,neden hoşlanıp hoşlanmadığını, onun neye karşı zayıf olduğunu biliyor..

çok dogru.......tmamiyle katılıyorum......
çogu kez içimdeki şeytanı nasıl yok edecegimi düşündüm.....tam bitti derken tekrar başlad......
eger onu yok etmeyi basaran varsa bana da söyleyebilir mi................

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

nightmare411 yazdı:
KoRn_eR yazdı:yani insanın içinde başka bir şey daha var ve bu şey insanın sinirli olduğu bir anda sinirini körüklüyor diyorsun..bence doğru da söylüyorsun..

çok dogru.......tmamiyle katılıyorum......
çogu kez içimdeki şeytanı nasıl yok edecegimi düşündüm.....tam bitti derken tekrar başlad......
eger onu yok etmeyi basaran varsa bana da söyleyebilir mi................

yalnız olmadığma sewindim..bende de oluo aynı şey!!sonunda yendiğini düşünüosun ama bi başka şeytan gelip seni buluo...
tekrar tekrar başlıo....belki burda bi cvp bulabilirim kendime dedim...umarım sen de bi cvp bulursun...

xPsycHox
Üye
Üye

Mesaj gönderen xPsycHox »

içimdeki şeytan,içmdeki meLek ws...sırada ne war,içimdeki kurbağayı nası durdurcam fLn sanırsam ,heuhe :mrgreen:
·٠•●Love is The Name,Sex is The Game

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

xPsycHox yazdı:içimdeki şeytan,içmdeki meLek ws...sırada ne war,içimdeki kurbağayı nası durdurcam fLn sanırsam ,heuhe :mrgreen:
ehehee :-D
hmm içimdeki şeytaann...bazen beni alt ettiide oluo...ama çou zaman onu kontrol altına almayı başarırım... :015
Even the smallest person can change the course of the future...

Kullanıcı avatarı
RainbowInTheDark
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen RainbowInTheDark »

kimin içinde şeytan var lan?

tırmığı meşaleyi kapın gelin
oh we will pray, it's alright...

Kullanıcı avatarı
GiMLiStorM
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen GiMLiStorM »

RainbowInTheDark yazdı:kimin içinde şeytan var lan?

tırmığı meşaleyi kapın gelin

ii tespit dostum :-D :-D :-D
Even the smallest person can change the course of the future...

HaTeD
Üye
Üye

Mesaj gönderen HaTeD »

xPsycHox yazdı:içimdeki şeytan,içmdeki meLek ws...sırada ne war,içimdeki kurbağayı nası durdurcam fLn sanırsam ,heuhe :mrgreen:

ehuehu..walla ben öle kurbağayla fln başa çıkamicak bi insan diilim ama sen istiosan aç öle bi forum..öpersin bi prens oluverir belki :P

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

:010 :010 :010 :010 :010 :010 :010 :010
bu ne yaa?? bence bi doktora görünün ben korkmaya başladım bu insanlardan :( içinizde şeytan olduğunu düşünüyosanız bence alın bi bira vurun dibine iyice çıksın dışarı o şeytan ondan sonra geri almayın içeri kalsın dışarda :P hadi görüüm sizi :013

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

yada bööle kafasına büyük bişyle vurun bööle iice iice vurun ölsün :P